Keresés

Részletes keresés

sanskrit Creative Commons License 2015.07.13 0 0 2996

Udvozlet!



Elado az alabbi nem hasznalt fotos kellekem


Sony NEX-3 infrared 720 vaz (sn. 2827146) 70e HUF

(ir -re atalakitott vaz, a szenzor elott 720 filter, eeassa-nal vasarolt)


Ha erdekelne kerlek keress!



Attila +3670/611-0603

.timber>>code Creative Commons License 2015.06.13 0 0 2995

modositatlan kameraval a 720as filter egy nagyon eros voros filterkent fog mukodni... szoval szerintem felejtos... modositatlan kameran en min 780as filtert hasznalnek...

Előzmény: jaky (2994)
jaky Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2994

Kösszi a tippet, de akkor nem FF kép lesz a végeredmény..?  -  no majd ma délután kipróbálom :)

 

Előzmény: o0-0o (2993)
o0-0o Creative Commons License 2015.06.06 0 0 2993

Egy piros leveles képből véve mintát állítsd be manuálisan a fehéregyensúlyt.

Előzmény: jaky (2992)
jaky Creative Commons License 2015.06.05 0 0 2992

Sziasztok!

 

Egy olyan gondom van hogy nekem egy istenek se akarnak kifehéredni a a fák levelei, szép pirosak lesznek...  . A technika Canon 50D (eredeti szenzor - nincs átalakítva) Cokin IR szűrő 720nm és egy 17-40-obi, van valami 5letetek hogy mit csinálhatok rosszul?

 

.timber>>code Creative Commons License 2015.04.28 0 0 2991

Szia,

 

IR nem annyira bonyolult, felteve ha a kozeli inra alatt a 700-1000 nm-es tartomanyt erted. Ha 1000nm fole akarsz menni akkor arra valoban nem alkalmasak a fenykepezogepek. 

UV mar mas teszta (es novenyeknel annak van igazan ertelme hiszen ott jelentosen mas a kinezetuk az UV Pattern miatt). Viszont ez egy _sokkal_ nehezebb tema. Eloszor is nem mindegy milyen geppel fotozol es szinten nem mindegy hogy milyen objektivvel es vegul a filter sem olyan egyszeru mint IRnel. Ha teljesen nullarol akarsz belevagni akkor a kovetkezo setup lehet az egyik legolcsobb valasztas: Sony a3000 (hotfilter egy silica/quartz lemezre cserelve pl Spectrosil 2000 Silica Gel), Sony E-mount - M39 helicoid adapter (E-Bay), valamelyik 50mm f3.5 vagy v4.0 nagyitogep lencse (pl. Dixon Autocrat / Kestrel / Phago / Jessops 50mm f3.5 vagy hasonlo triplet optikak). Filterre tobb opciod is van. Az egyik, hogy stackelsz egy NIR Cut filtert (Schott BG40 vagy S8612 pl) es egy UV Pass filtert (Hoya U360 pl) a masik hogy veszel egy bader-U filtert. En az elobbit ajanlom (stack) mert ugy lesz egy (UV)-IR cut filtered szoval tudod a gepet normal fotozasra is hasznalni plusz az U360 rendesen ereszt at Infrat (ezert kell a BG40) amivel tudsz IR fotokat csinalni ugy, hogy az eg kek marad az UV miatt. 
IR fotozni hosszu zaridovel tudsz modositatlan gepekkel is, UVzni lehetetlen. Neked kell eldonteni, hogy megeri az extra penz az UV-t (novenyek eseteben szerintem UVnak sokkal tobb ertelme van mint IRnek).

Viszont ha multispectrumot akarsz fotozni akkor erdemes meg egy beam-splittert is epiteni (ezt meg tudod oldani hazilag is...) es tobb kamerat hasznalni. Igy meg tudod oldani, hogy azonos idoben keszul az UV/VIS/IR foto... Ezt foleg akkor hasznaljak ha rovarokat akarnak UV/VIS/IR fotozni. Statikus "targy" eseteben van idod cserelni a filtert stb.

Ha ossze akarod hasonlitani a kulonbozo filterek hatasat akkor itt egy gyors teszt (semmi kulonos csak innen az 5. emeletrol lottem gyorsan egy parat): https://www.dropbox.com/sh/jwwdsqpk0eyf4q0/AAA_z5aUC5u3E4Ykp-cSOPTaa?dl=0

 

Előzmény: Isti/84 (2990)
Isti/84 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 2990

Sziasztok!

 

Én azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehetséges megfelelő mesterséges megvilágítás mellett (teljesen zárt doboz, felülről mesterséges megvilágítás amely egységesen lefedi a szükséges hullámhossz tartományt) növényeket úgy fotózni különböző IR tartományban, hogy a képek egyenkénti utómunkálatok nélkül azonosak legyenek? Tudom, hogy ezen célra vannak speciális IR kamerák de azok az áruk miatt felejtősek. Arra gondoltam, hogy egy full spektrumú géppel és különböző szűrőkkel meg lehetne próbálni (UV is). Én nem vagyok annyira otthon a fényképezésben ez pedig egy még speciálisabb rész. Úgynevezett fenotipizáláshoz kellene. Vagyis növényeket (esetünkben egynyári dísznövények) kellene különböző kezeléseket követően fotózni különböző időközönként. A látható tartomány a cél persze de arra gondoltam, egy próbát megérne a közeli infra. Az irodalom megosztott ebbe a témába. Többen esküsznek, hogy hülyeség mert ezek a szenzorok nem erre vannak kitalálva, függetlenül az ir szűrő eltávolításától.

Na szóval, ha esetleg valaki kezdésnek tudna segíteni abba, hogy a full spektrumú gépével meg néhány szűrővel eljönne egy napot próbálkozni valamikor ősszel, az majd nagy segítség lenne mert kezdésnek nem vennék és nem is csinálnék gépet erre a célra úgy, hogy nem is tudom, hogy jó lesz-e. Persze nem ingyen, de azért szegény az eklézsia :D

.timber>>code Creative Commons License 2015.02.18 0 0 2989

Szia. Ilyen clip-on filtert nem talaltam amit en hasznalok az egy mezei Canon EF - Sony E helicoid atalakito es abba tudom berakni a filtereket. Igazabol csak a fisheye lencsemmel hasznalom mert a tobbinel van filtermenet. Ha London kozeleben vagy akkor meg tudom mutatni szemelyesen is :D

Előzmény: Vaporshark (2988)
Vaporshark Creative Commons License 2015.02.14 0 0 2988
Szia.

A7-en szeretnék ilyen clip-on filtert használni. Van ötleted hol lehetne beszerezni?

Köszi :)
Előzmény: .timber>>code (2958)
ítélőszék Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2986

Ő sem itt hirdet, csak berakta a linket. Azt más nem adásvételi topikban is meg szoktam hagyni.

Előzmény: DimensionSeven (2985)
DimensionSeven Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2985

PS: én is árulom az infrás vázamat, de nekem nem szabad itt hirdetnem. :)

DimensionSeven Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2984

Anybody out there?

D_Bob Creative Commons License 2015.01.01 0 0 2983

Helló.

Videót mutatni nem fogok tudni. Az ok egyszerű: nem videózok.

 

Képeket itt találsz:

https://flic.kr/s/aHsjGCbJna

https://500px.com/dbob/sets/ir

 

Mellesleg annyiban különbözök elsősorban a videó és a kép IR szempontból, hogy amíg képkészítésnél elbohóckodik az ember a fehéregyensúllyal utólag, videózásnál előre be kell állítani...

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 2982

Hello.  Régóta tervezem lecserélni a 350D-met, elsősorban a videó hiánya miatt, a 600D-d pont megfelelő volna! Szeretnék pár képet látni, és elsősorban VIDEÓ-t amik a géppel készültek! Youtube-ra pár snittet(inkább több rövidet, mint egy hosszút) feltöltenél kérlek?!

 

Köszi! BUÉK!

Előzmény: D_Bob (2981)
D_Bob Creative Commons License 2014.12.28 0 0 2981

Mivel utóbbi időben még a kevesebbnél is kevesebbet használtam, lenne egy "infrásított" vázam, amit szívesen átadnák másnak.

Részletek itt

.timber>>code Creative Commons License 2014.12.09 0 0 2979

csak, hogy pici eletet is leheljek a topicba :)

 

Sikerult otvozni az IR-t es a halszemet. Megjottek a filterjeim :P

Sajnos idom (es fenyem) nincs, hogy komolyabb fotokat tudjak csinalni de egy gyors seta a szomszedban levo Finsbury Parkban, 680nm filterrel: 




.timber>>code Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2978

Kozben en is elorebb leptem egy picit :)

DimensionSeven: Nekem a Samyangot (ugyan egyelore csak sarga filterrel) sikerult elesre allitanom egy Canon EF - Sony NEX helicoid adapterrel (szerencsere a fokuszeltolodas a jo iranyba van, azaz kozelebbre kell fokuszalni) igy kb fel-1 mm-el novelve az FFD-t sikeres a muvelet, viszont az adapter belso felepitese miatt csak 30.5-es szuroket tudok hasznalni, ami annyira nem is gond hiszen azok olcsobbak, csak egyelore ND1000-est nem talaltam ebben a meretben :( 

oO_Oo: van esetleg fotod errol a megoldasrol? Gondolkoztam a 10-17esen en is meg anno Pentaxos koromban... 

o0-0o Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2977

Én a legtöbb IR képemet halszemmel követtem el. Konkrétan Tokina 10-17, saját készítésű clip filterekkel. Ismerős is használta ezt a kombómat kölcsönben esküvőkre, megelégedéssel.

Előzmény: .timber>>code (2975)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2976

Én a 10.5-ös Nikkort próbáltam DX-en, de egyik vázamon sem volt élesre állítható, annak az üvegnek nagyon eltért a fókuszeltolása a többiméhez képest. Samyang 8mm-est is próbáltam, azzal a fókusztartományon belülre került a fókuszsík a vázamon, de látható tartományban vacakul teljesített (a Nikkorhoz képest), ezért végül nem vettem meg.

Előzmény: .timber>>code (2975)
.timber>>code Creative Commons License 2014.11.04 0 0 2975

probalkozott mar valaki keresztezni halszemoptikat infravorossel? Nekem egyelore nem sikerult, de rajta vagyok az ugyon. Tanultam a hibakbol :) A lenyeg, hogy az objektiv es a szenzor koze rakom be a szurot egy full spektrum kameran. A gond az, hogy emiatt a FFD megvaltozik a szuro fenytorese miatt. Szoval most a kettes szamu kiserlet kereteben egy olyan Canon EF - Sony E adaptert hasznalok ami rendelkezik fokusz-helicoiddal igy novelve az FFD-t ha kell. Valakinek van esetleg tapasztalata ezen a teren? IR goNbpanoramat akarok majd kesziteni ezert a "morbid" kombo :D

DimensionSeven Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2974

Előzmény: lendvaizs71 (2973)
lendvaizs71 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2973

Lehet érdekelne a dolog. Mutatnál vele készült képeket?

Előzmény: DimensionSeven (2972)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2972

Novemberben valószínűleg aktuális lesz a 695nm-es infrásított D90-em eladása. Lenne rá érdeklődés innen?

efPen Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2971

Most nezem, hogy ezeket mar feltoltottem ide, elnezest, akkor mast keresek :)

Előzmény: efPen (2970)
efPen Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2970

Amikor kezdtem IR-rel, akkor igen is fiygeltem WB-re, RAW Therapee-ban dolgoztam... Aztan rajottem, hogy en nem akarok valami exakt dolgokat (tehat hogy a kepeim "pontosan" adjanak vissza azt, amit az obejtiv latott) csinalni, igy most mar a legegyszerubb megoldas - a fotomasinaban (atoperalt Pentax K20D es K01)  ba van allitva nagyjabol WB amely megfelel zold funek. RAW-okat mar csak elteszem, mert nem akarozik vele annyit babralni. Fogom a JPG-t, es Corel PP-ben jatszok vele. Olyanra csinalom, amilyen a hangulatom eppen ..

.

Előzmény: DimensionSeven (2969)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2969

Én Nikont használok, és Capture NX2-vel finomhangolom a WB-t.

Egyébként az a legjobb ha már eleve közel jó WB-vel készülnek a képek (a custom WB presetjeim tele vannak mindenféle filterre előrehangolt mérésekkel) és csak kicsit kell finomítani, a visszajátszásnál is sokkal jobban megítélhető az eredmény, ha nem egy vörös paca az egész kép.

Előzmény: .timber>>code (2968)
.timber>>code Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2968

kerdes: Ti milyen szoftvert hasznaltok? Lightroomban a feheregyensulyt lehetetlen beallitani mert joval kiesik az ACR altal kezelt tartomanyon... Nekem egyelore a PhotoNinja jott be a leginkabb azzal gyonyoruen meg lehet oldani a White Balance problemat de en szeretem a fotokat PS-ben dolgozgatni Smart Objectkent... ami ugye ACR-t hasznal... szoval az lenne a kerdesem, hogy van-e valami olyan megoldas amivel ACRben is normalis WB-t lehet kapni?

efPen Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2966

Errata - termeszetesen IR filter  ....lencseje ele rakva az UV filter...

Előzmény: efPen (2965)
efPen Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2965

Pl. Pozsonyban el ez az emberke - http://www.fotovesely.com/sk/cennik/

Nekem atepitette Pentaxokat K20D es K01, kb 100 € a díj... most is van elado egy Nikon D40, kb 150 €-ert... ez volt a reklam helye :)

 

A kerdes masodik reszehez en azt talalgatnam, hogy egyszeruen az "atepitetlen" gep lencseje ele rakva az UV filter, feher egyensuly beallitasa nelkul (automata, vagy napsutes vagy ilyen "normalis"-ra hagyva) jonnek ki szep vorosszinu kepek. Ilyenekbyol gyartottam regen csomot, mig nem jottem ra, hogy a feheregyensulyt is kell beallitani ...

Előzmény: pater68 (2962)
.timber>>code Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2964

Szerintem picit keveri a szezont a fazonnal :) Szerintem olyan IR kepeket szeretne ahol normalis szinek vannak es IR is... Valoszinuleg a voros alapu alatt azt erti, hogy a kepek vorosek amikor Photoshopban megnyitja oket (mert kivul esik a ACR altal hasznalt WB tartomanyon)... Legalabbis en ezt "talalgatom ki" abbol amit irt :D De ahogy errefele mondjak "your guess is as good as mine"...

Előzmény: DimensionSeven (2963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!