Keresés

Részletes keresés

kjapp Creative Commons License 2020.02.20 0 0 2624

"Egy konkrét háznak több hőtechnikai jellemzője van. Az első és a legfontosabb a fajlagos hőigény  csak a fűtési szezonra.

 A mértéke a  kWó/nm/  fü.. szezon. Ez  Mo. -on 15 kW/nm/ szezon  és   mondjuk 350 között változhat. Az átlag úgy  200 kWó/nm/ fsz érték.

 A jó házak is  100 vagy 80 körül vannak."

 

Új építésű háznál 45-50 kWh/m2 év -nél nagyobbat (ami a passzív szint háromszorosa!) nem nevezném jónak.

A meglevő ház felújításánél 60-70 alá megy, az már dolgozott egy kicsit. Nem sokat, de csinált valamit. 

Előzmény: Téli nap (2622)
építkező11 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 2623

Én merek róla írni, nekem nagyon bevált. Gáz híján 3. éve használom új építésű házban. Természetesen napelemmel kombinálva. Alaposan szigetelt házban, a hálókban azonos márkájú mennyezetfűtéssel kombinálva. A lehető legkényelmesebb fűtés. Nekem a 130 m2-es házam alaposan szigetelve(!) kb. 55kwh-t fogyaszt (/m2/év). Szerintem nem olyan rossz. A saccolt napelem teljesen lefedi az éves fogyasztásomat. +- évi15eft. Új beruházásnál szerintem érdemes meglépni, de egy csomó embert lebeszéltem róla, aki régi szigeteletlen házában akarta vele megváltani a világot. Beruházási-fogyasztási költségben 20 év távlatában simán versenyképes a gázzal.

Téli nap Creative Commons License 2020.02.17 0 0 2622

 Az  .. 572 -ben írta egy topiktás emigyen :

 

 "Nekem 135 nm családi házba caleo infra panel lesz 5 cm aljzatbetonban. Összteljesítmény 8 kW. Ház besorolása A+ lesz. Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének. Köszönöm előre is."

 

 

 

 De csak lesz nála is   !

 

 Amúgy az a 8 kW teljesítmény majd mindig elég, de lehet  egy télen úgy 15 - 20 nap amikor nem elég.

 A villamos fűtés viszont nagyon drága.

 

 Aki felteszi hogy a háza   A + lesz az nem sokat ért a hőtechnikához... ködösít.  Vagy ő vagy az a műszaki ember/kereskedő aki el akar adni neki valamit.

 

 

 Egy konkrét háznak több hőtechnikai jellemzője van. Az első és a legfontosabb a fajlagos hőigény  csak a fűtési szezonra.

 A mértéke a  kWó/nm/  fü.. szezon. Ez  Mo. -on 15 kW/nm/ szezon  és   mondjuk 350 között változhat. Az átlag úgy  200 kWó/nm/ fsz érték.

 A jó házak is  100 vagy 80 körül vannak.

 Na most aki ködösít az kitaklál mindenféle A 3  A ++ stb.

 Akár a mosó-  és mosogató gépekre sőt a villanybojlerekre Ott is vannak ezek a besorolások sőt néhol szép színes ábrákkal is megfejelve. Az az igazság laikusnak ezek semmit sem mondanak.

 Persze a gyártók / a kereskedők azért arra ügyelnek, hogy az átlagosnál ezek a készülékek mindig jobbak legyenek... így tudják eladni.

Előzmény: alexat75 (2619)
szpeet1 Creative Commons License 2020.02.16 0 0 2621

Olyan sz@r, hogy írni se mernek róla!!

Előzmény: alexat75 (2619)
alexat75 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 2619
De ha van erről a fűtési rendszerről valakinek tapasztalata azt szívesen olvasnám.
Köszönöm.
Előzmény: Téli nap (2617)
alexat75 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 2618
Igen láttam ,ezért is kérdeztem ha ezzel a rendszerrel fűt milyenek a tapasztalatai róla.Mivel 2019.január nem most volt gondoltam már többet tud mondani erről a rendszerről hogy érdemes e használni illetve megéri e a telepítése.
Előzmény: Téli nap (2617)
Téli nap Creative Commons License 2019.11.24 0 0 2617

 Januárban írt erről a topiktárs emigyen :

 

  " Nekem 135 nm családi házba caleo infra panel lesz 5 cm aljzatbetonban. Összteljesítmény 8 kW. Ház besorolása A+ lesz" 

 

 

De lehet csak sima hirdetés, hátha harap rá valaki.

Előzmény: alexat75 (2616)
alexat75 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 2616
Üdv.

Tudnál erről írni bővebben? Hogy vált be ,és hogy hogyan működik,jó ez a fűtés rendszer?
Köszönöm
Előzmény: ohkazo (2572)
Téli nap Creative Commons License 2019.11.22 0 0 2615

 Megnéztem a B. ismerősének ajánlatait.

    pl . ez  :

  Atlantic Solius LCD Wifi elektromos fűtőpanel 1000W 92 990 Ft 86 990 Ft.

 Nos én   pont a tizedéért tudok venni ilyen teljesítményűt.

Grossbau Creative Commons License 2019.11.21 0 0 2613

 Modern, kitűnő !!

Pista25235 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 2612

Sziasztok, halk zúgást hallunk a padlóból mikor fűt az infrafűtes. Tapasztal valaki hasonlót?

Rétegrend:

  • 5mm hőtükrös xps
  • fűtőfilm 160W/m2
  • párazáró fólia
  • laminált padló

Kipróbáltuk a termosztát kiiktatásával, de ugyanúgy hallani a búgó hangot.

ötfelezős Creative Commons License 2019.09.24 0 0 2611

Hm.

ÁCSI melléknév (népies, bizalmas) <Rendsz. mulatás közben, muzsikáló cigány(ok)hoz:> állj!, hagyd abba!, hallgass! csönd legyen!

 

Ez a társalgási stílus nálad?

Előzmény: ksanci (2610)
ksanci Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2610

Ácsi. Mi is trafóház mellett lakunk, igaz, a ház maga vagy 30 méterrel beljebb van.

Én arra szerettem volna célozni, hogy a zemberek addig támogatnak meg hörögnek, ameddig önmaguknak semmit nem kell tenni vagy eltűrni. Ha tenni kellene, hirtelen "á, jó az úgy" lesz.

 

Előzmény: ötfelezős (2607)
Varek1 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2609

Közhelyek gyűjteménye. Ok. hatással vannak, na de melyikre. Van vagy  20 féle daganat !

Előzmény: zsigusz83 (2602)
ötfelezős Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2608

Csak egy tényt, könyörgök!

Előzmény: zsigusz83 (2606)
ötfelezős Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2607

Milyen publikációk vannak? Olyanok, amelyeket mások megkérdőjeleznek, illetve pont ellenkező eredményre jutnak.  A WHO az eddigiek alapján a mágneses teret a kávéval és a gingkoval egy kategóriába sorolja rákkeltés lehetősége szempontjából.

Előzmény: ksanci (2603)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2606

Szerinted a Föld lapos? Nagyapámék gyermekkorában azon viccelődtek: "meglásd, majd a vízért is fizetni kell!" Remélem érted...

Előzmény: ötfelezős (2604)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2605

Sajnos igazad van. Ráadásul ezek a publikációk nem kapnak nagy hírverést így csak akit érdekel a téma olvashat ilyesmit.

Előzmény: ksanci (2603)
ötfelezős Creative Commons License 2019.05.23 0 0 2604

A trafóházak és a daganatos megbetegedések összefüggése tény

Csak egy tényt, könyörgök!

Előzmény: zsigusz83 (2602)
ksanci Creative Commons License 2019.05.21 0 0 2603

Vannak kutatások és vannak publikációk. Mégsem fog történni semmi. Miért? Mert igazi néphiszti abból lenne, ha a triplája lenne a villany ára, már ahol lenne egyáltalán, mert annyiba kerülne a teljes hálózat átépítése. És minden területen ez van, nem csak az áramén.

Hidd el, tömegek szarják telibe az egészet, amíg nézhetik a sorozataikat, vedelhetik a sört a hűtőből és a többi.

Röviden: sem fentről, sem lentről nincs meg a valódi hajlandóság a változtatásra, semmilyen téren. Ezért robogunk a szakadék felé.

Előzmény: zsigusz83 (2602)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 2602

Vannak dolgok amik kutatását nem erőlteti senki, mert ha kiderülnek nagy néphiszti lenne... A trafóházak és a daganatos megbetegedések összefüggése tény, az hogy nem írja a "sajtó" attól még tény. Senkinek sem érdeke magasabb szinteken ennek az elfogadása és ellene tenni akarása főleg, ha hozzávesszük a "gyógyító ipart"...

Előzmény: ötfelezős (2601)
ötfelezős Creative Commons License 2019.05.18 0 0 2601

Ez valóban kicsi gyűjtemény, mivel egy olyan oldalról van másolva, ahol 72 ügyről esik szó, nem pedig háromról.

Azonban ezek ugyebár pár mondatos kivonatok, mindenféle hitelességmegtámogatás nélkül. Én is mondhatnám, hogy holnap nyugaton kel fel a Nap, akkor azt is kötelező elhinnie a világnak? A szerző jószándékát és becsületességét nem vonva kétségbe, a neten egyetlen szó nem található az Alvarado Általános Iskolában történtekről. Lehet, hogy az elmúlt 26 év alatt elköltöztek, de most a net szerint lakóházakkal vannak körbeépítve, nem pedig transzformátorok mellett sínylődnek.

Ön, Kardos úr, ebből a hetvenkettőből eddig kettőt idézett, most itt olvasunk egy harmadikat, aminél a fordítás luftot rúgott, mert ezt a törvényjavaslatot nem fogadták el. Nem demokratikus kongresszus, hanem demokrata képviselő. Nem bevezette, hanem benyújtotta. Nem elfogadta, hanem napirenden volt. De ezek persze apróságok. 94 végén, a kongresszusi időszak befejeztével szokás szerint az el nem fogadott javaslatokat a szemétkosár irányába iktatták.

 

Ez a link mintha egy ideje nem működne. :)

 

Előzmény: ferembá (2598)
ferembá Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2600

Elolvastam a cikket, mi bajod vele?

A mérés az mérés, azzal nehéz vitatkozni.

Előzmény: ötfelezős (2596)
ferembá Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2599

                         Elektroszmog tájékoztató anyagok, videók

 

 

 

https://www.villanylap.hu/lapszamok/2011/aprilis/1478-az-elektroszmog-elettani-kovetkezmenyei-ii

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9VdrPp6ag58&t     Almási Zsolt előadás

 

https://www.youtube.com/watch?v=yALyS-LoLyE Varga Gábor hatóanyagkutató

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZilivIexd64    Dr Kecskés Gabriella

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZBRpACsXyFU   Dr Szántó Renáta

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LETWodznjW4        Mobiltöltés a párna alatt….

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=UDhf1aJSY7g   Grafitos festékes árnyékolás

 

https://www.youtube.com/watch?v=iMLTaLK8pWo    Mérés gyerekszobában

 

https://www.youtube.com/watch?v=XF1AiEdtg6k&t   Elektroszmog gyermekeink környezetében

 

https://www.youtube.com/watch?v=PBciddmScwc    prof. Vincze János….mobilok: -5-6 év élettartam

 

 

ferembá Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2598

Nekem van egy kisebb gyűjteményem a témáról:

 

 

 

Sweden (1990)

Early in 1990 The Swedish National Energy Administration (NEA) advised that new schools, day-care centres and playgrounds not be located near power lines, "pending further research." Jack Nou, the head of the NEA's department of electrical safety, recommended that magnetic fields in those areas not exceed 2-3 mG, the threshold for increased childhood cancer risks indicated by the Wertheimer-Leeper and Savitz studies.

 

 

Svédország (1990) 1990 elején a Svéd Nemzeti Energiaügyi Igazgatóság (NEA) azt tanácsolta, hogy új iskolák, napközi otthonok és játszóterek ne helyezkedjenek el a nagyfeszültségű távvezetékek közelében, "további kutatásokig". Jack Nou, a NEA villamosbiztonsági osztályának vezetője azt javasolta, hogy az ilyen területeken a mágneses mezők ne haladják meg a 2-3 mG-ot (200-300 nT), a Wertheimer-Leeper és a Savitz tanulmányai által jelzett, a gyermekkori rákos megbetegedések kockázatának küszöbértékét.    

California - San Francisco (1992)

Teachers at the Alvarado Elementary School have refused to work in the front half of the school that is beside electrical transformers and distribution lines. Twenty-two cases of cancer have been identified in staff that worked in that half of the school while none were reported amongst staff who worked in the other half of the school. The San Francisco Board of Education is looking into the problem.

  

Kalifornia - San Francisco (1992)

Az Alvarado Általános Iskola tanárai elutasították az iskola elülső felében az elektromos transzformátorok és elosztóvezetékek közelében végzett munkát. Huszonkét olyan rákos esetet azonosítottak a személyzetben, akik az iskola első felében dolgoztak, míg az iskola másik felében dolgozó személyzet között egyet sem találtak. A San Francisco Oktatási Tanács vizsgálja a problémát.

United States (1993-1994)

On March 25, 1993, California Democratic Congressman George E. Miller introduced the "Children's Electromagnetic Field Risk Reduction Act of 1993" - "A Bill to establish a national policy prohibiting the location of new public schools and child care centres on real property where the electromagnetic field exceeds an average of 2 milligaus per day, and for other purposes." The bill was referred to the Committee on Education and Labour and was before the committee in April of 1994.

 

 

Egyesült Államok (1993-1994)

1993. március 25-én a kaliforniai demokratikus kongresszus, George E. Miller bevezette az 1993-as "Gyermekek elektromágneses mező kockázatcsökkentési törvényét" - "Az országos közpolitikai törvény létrehozására vonatkozó törvényjavaslat, amely megtiltja az új állami iskolák és gyermekgondozó központok elhelyezkedését olyan ingatlanra, ahol az elektromágneses mező meghaladja a napi 2 mG (200nT) átlagot. " A törvényjavaslatot az Oktatási és Munkaügyi Bizottság elé terjesztették, és 1994 áprilisában a bizottság elfogadta.

Forrás: https://www.feb.se/Bridlewood/SCHOOLS.HTM

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.10 0 2 2597

1, Elektromos kazánra nem kapsz geo tarifát, az ugyanis hőszivattyúra van kitalálva.

2, Az általad linkelt cikk pont leírja, hogy csak a fűtőfólia sugárzik a fűtőszőnyeg meg a fűtókábel nem.

3, Ezzel együtt nem láttam még olyan statisztikát ami alátámasztaná hogy több rákos beteg van trafók mellett (blikk, ripost szeretlekmagyarország, és a többi alufóliacsákós chemtréles kamuoldal nem számít).

Előzmény: MarXM (2595)
ötfelezős Creative Commons License 2019.04.10 0 0 2596

de tény hogy

 

Tények hol vannak erről?

Egy nagyon jó cikket találtam

Az egy nagyon rossz cikk, de a fűtésre vágyókat a szakmai részletek aligha érdeklik.

Előzmény: MarXM (2595)
MarXM Creative Commons License 2019.04.10 0 0 2595

A "padlófűtés cső"-re rákeresve a Google-ban az első oldalakon már bruttó 200-300Ft/m árakon kínálják. Ezt levetítve 100 m-es hosszúságú csőre, 20-30 ezer Ft-os költségbe kerülne, jóval olcsóbb, mint az elektromos fűtőkábel. Cirka 100 ezer Ft-os elektromos kazánnal számolva, mely a csövekben a hőközlő folyadékot temperálja közel azonos, de még az is lehet, hogy kevesebb összegbe kerülne, mintha közvetlenül elektromos fűtőkábel lenne lefektetve. S még nem is beszéltünk annak a lehetőségéről, hogy a hőközlő folyadékot a következő alternatívákkal lehet fűteni; kondenzációs gázkazánnal (~9-12 Ft/kWh), faelgázosító kazánnal (esetleg pellet/brikett kazánnal), elektromos kazánnal (40 Ft/kWh, geotarifával: ~20-24 Ft/kWh), elektromos hőszivattyúval (ha a COP érték eléri a 4-es értéket, akkor a „nappali” árammal: 10 Ft/kWh, míg geotarifával: 5-6 Ft/kWh adódik, szemben a közvetlen „drótfűtés” 40 Ft/kWh-ás áramtarifájával).

A fűtőkábel hosszútávú élettani hatásával kapcsolatos pontos adatot még senki sem tud, de tény hogy a magasfeszültségi kábelek és a transzformátor egységek (melyek társasházak alsó szintjén vannak telepítve) környezetében lakó emberek között jóval magasabb a daganatos megbetegedéssel diagnosztizált emberek száma, mint az egyéb esetekben. Ha azt nézzük, hogy a padlóban vagy falban keringő áram által létrehozott elektrosztatikus/elektromágneses tér fajlagos erőssége még akár nagyobb is lehet, mint az előzőekben említett esetekben (ahol a daganatos betegségek előfordulása gyakoribb). Nem beszélve arról, hogy csak pár centiméter választ el minket a padlóba épített fűtőkábeltől. Vannak olyan tapasztalatok is, melyek fokozottabb fáradékonyságra, koncentrációnak csökkenésére utalnak.

 

Egy nagyon jó cikket találtam ezzel a témával kapcsolatosan, ahol hitelesített műszerekkel vizsgálták be az egyik gyártó elektromos fűtőkábelét/szőnyegét: http://www.kardoslabor.hu/hirek/nagyfeszultsegu-tavvezetek-a-nappaliban.html

zsigusz83 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 2594

Szia!

 

Ha van/lesz kisgyerek én nem választanám ezt a fajta fűtést, hanem sima vizes padlófűtést, ha még lehet. Én többek között az elektroszmog miatt sem ezt választottam. Nálunk vizes padló fűtés van és vizes mennyezet fűtés/hűtés (kiegészítésnek szántam, de nem lesz rá szükség, majd csak a hűtésre) villany kazánnal, vész esetre van egy kis vegyes kazán pufferrel, de ezt nem használjuk.

 

Ilyen összegből nem jönne ki a vizes rendszer? Mindkettőhöz kellene egy kis napelem támogatás is, és akkor olcsóbb, mint a gáz.

Előzmény: ohkazo (2592)
reptila Creative Commons License 2019.03.27 0 0 2593

Az alacsony hőmérsékletű az oldalfalon van, a magas hőmérsékletű (100 fok) a plafonon.

Valamint vannak hagyományos konvekciós fűtőtestek és egy méregdrága infra/konvekciós sima felületű panel. Ez utóbbi nem sokat ér, a Praktiker/OBI üvegfelületű panel harmadáron jobb.

Önmagában az infra nem ér semmit, keverni kell olyan fűtőtesttel, ami a levegőt is melegíti.

 

Az én esetem nem számít. Esetedben, a lábmelegítés volt a fő szempont. Először megcsinálnám a szigetelést parafa táblával és utána eldől, kell-e fűtés.

 

Be kell tartani az elhelyezési szabályokat és az asztal alá csak alacsony hőmérsékletű, párát tűrő készülék kerülhet.

Előzmény: amatör1 (2591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!