Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2843

Tényleg nem értem, megkérek minden nagytudású kollégát, hogy legyenek szívesek leereszkedni az én szerény egybites agyamhoz, mer' én nagyon kicsi és pancser vagyok.

Előzmény: locsemege (2842)
locsemege Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2842
Nem érted? A géped kulcsa nem nálad lesz, hanem a Nagy Testvérnél.
Előzmény: Törölt nick (2841)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2841

De megmondanád, hogy hogyan? Konkrétan?

 

Aztan majd a Palladium lepe alatt installalt spyware nem a memoriabol lopja ki a hitelkartyaszamodat (mert arra nem lesz kepes) hanem amikor beadod a billentyuzetrol

 

Hmm, az ellentmondást magad is észrevetted gépelés közben, de elhesegetted. Kár, mert akkor kitörölted volna, így itt maradt csámcsognivalónak.

Előzmény: KoporShow (2839)
locsemege Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2840
Még mindeig nem látom, hogyan fog az megvalósulni a még nem létező Palladium-on keresztül, hogy én mint felhasználó elveszítsem az irányítást a gépem felett...

Kb. ugyanúgy, ahogy a személyidet is lefénymásolják a mobilszolgáltatók, bár ezt még törvény szerint is tilos. Tehát az emberek többsége a kényelemszeretetétől vezérelve feladja a szabadságát. Ha minden vásárló megtagadná ezt a helytelen szolgáltatói gyakorlatot, s emiatt nem tudnának eladni telefont, ne félj, lenne változás. De ennyire leszarja a többség a saját szabadságának fontosságát. Jó fogyasztók lettek. Ez már off, de ombudszmani ejnye-bejnyén kívül erre hivatott szervezet miért nem lép fel a nyíltan törvénysértő gyakorlat ellen? Komolyan nem értem, miért nem lépnek a mobilszolgáltatók tökére... on
Előzmény: Törölt nick (2836)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2839
Még mindeig nem látom, hogyan fog az megvalósulni a még nem létező Palladium-on keresztül, hogy én mint felhasználó elveszítsem az irányítást a gépem felett, nem számítva a törvényileg is védett anyagokat. Ez tényleg érdekelne.

Egy infrastruktura agnosztikus abbol a szempontbol, hogy milyen szempontbol veszted el a kontrollt a geped felett. Ha elveszted a jogvedett anyagokat illetoen, akkor mindent teren elveszted. Mar most lathatod, hogy a cegek jogvedelem alatt mit probalnak a gepedre pakolni. Aztan jon a nemzetbiztonsag vedelme stb. Es ezt mind ugy, hogy errol gozod sem lehet.

Aztan majd a Palladium lepe alatt installalt spyware nem a memoriabol lopja ki a hitelkartyaszamodat (mert arra nem lesz kepes) hanem amikor beadod a billentyuzetrol. De erre senki nem fog rajonni, mert az egesz titkositva lesz. Fogalmad sem lesz rola, hogy a cegek titkositva milyan adatokat kozvetitenek kozted es a szamitogeped kozott.

Es erre mind nagyon egyszeruen meg lesz a lehetoseg, ha az Palladium (NGSCB) tenyleg megvalosul.
Előzmény: Törölt nick (2836)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2838
Koherens parbeszedet? Hehe, ezt mondja a divergens vitak nagymestere?
Előzmény: KoporShow (2837)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2837
Szerintem nem erdektelen, hogy lehet e veled koherens parbeszedet folytatni.

Ha minden masodik hozzaszolasodban megtagadod az elozot, akkor szerintem ennek nincs sok teteje.
Előzmény: Törölt nick (2834)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2836

a felhasznalo kontrollja a sajat gepe felett gyakorlatilag el fog tunni. En ezt nem tartom jonak.

Ezt én sem tartanám jónak, de szerintem ez nem lesz így, illetve nem egészen. Ezen vitázunk már egy jó ideje, ugye. Én úgy látom, hogy a törekvés az, hogy amit a törvény szerint nem lenne joga megtenni a felhasználónak, azt ne tehesse meg, illetve műszaki értelemben sem legyen rá lehetősége, ne csak törvényi értelemben. Ugye erről szól a DRM. Szerintem a szándék érthető /zárójelben jegyzem meg, hogy 100%-os értelemben ez megvalósíthatatlan, mint azt már korábban kifejtettem/. Még mindeig nem látom, hogyan fog az megvalósulni a még nem létező Palladium-on keresztül, hogy én mint felhasználó elveszítsem az irányítást a gépem felett, nem számítva a törvényileg is védett anyagokat. Ez tényleg érdekelne.

 

 

Előzmény: KoporShow (2824)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2835
Te azt irtad : "evek ota elvezzuk a lehetosegeit" bekepzeldt stilusodra jellemzoen tobbes szam elso szemelyben. En ezt a poffeszkedo stilust ignoraltam, es rakerdeztem, hogy te szemely szerint (mint egy kiragadott felhasznalo) mit elvezel.

Ebbol a szempontbol egyaltalan nem erdektelen, hogy mit elvezel, mert a vita targya, hogy egy atlagos felhasznalo szamara mennyire elonyos az infrastruktura. Sajnalom, ha a magyar nyelv absztrakcios lehetosegei felulmuljak a kepessegeidet.
Előzmény: Törölt nick (2833)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2834
Mondom, ez az aga a vitanak erdektelen, nem kivanok tobb szot pazarolni ra.
Előzmény: KoporShow (2832)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2833

Erdektelen, hogy te mit gondolsz arrol, hogy en mit elvezek a TPM-bol es mit nem. A vilag szerencsere valtozik, hiaba is szeretned, hogy ne igy legyen.

 

A kommunikaciobol kizart userre (ami ma is elterjedt a DRM rendszerekben) nem reagalsz?

Előzmény: KoporShow (2831)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2832
Szoval, akkor megis jol olvastam ki a mondandodat?

Akkor minek hoborogtel?

Ettol persze nem ertek vele egyet a mondandoddal, de az eleg bunkosag, hogy avval jossz, hogy felreertelmezem amit irsz, aztan implicite (de nem explicite) beismered, hogy megsem.
Előzmény: Törölt nick (2825)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2831
Ez mellebeszeles.

Per pillanat semmifele elonyet nem elvezed a TPM-nek. Foleg nem evekre visszamenoleg. Ez a teny. A tobbi csak halott lovon lovaglas.
Előzmény: Törölt nick (2828)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2830

"Mindezt annak a fenyeben, hogy meg senki sem mutatott itt olyan online zeneboltot, amely TPM-et kovetelne meg."

 

Erdektelen. FElkeszulesi, bevezetesi folyamatban vagyunk. Ettol meg elvezhetem a DRM, kozvetve a TPM hatasait.

Előzmény: KoporShow (2829)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2829
Megjegyzes:

Mindezt annak a fenyeben, hogy meg senki sem mutatott itt olyan online zeneboltot, amely TPM-et kovetelne meg. Nem kizart, hogy esetleg letezik ilyen, de hogy a boltok 99%-a nem az viszont tuti.
Előzmény: KoporShow (2826)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2828
Elonyok alatt a felkeszulest ertem. Valoban semmibol sem fog telni TPM-re valtaniuk az online zeneboltoknak. Ezen felkeszules soran a jelenlegi, bar korlatolt DRM-ek elonyeinek elvezetet ertem.
Előzmény: KoporShow (2826)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2827

"Ez mar nem pusztan a biztonsagos kulcstarolsarol szol, hanem arrol, hogy a gepen kulso programok a felhasznalo szamara elerhetetlenul taroljanak kulcsokat valamint a belso komponensek kozti kommunikacio tikosan tortenjen."

 

Eppenseggel a jelenlegi DRM rendszerek is ezt a feature-t hasznaljak ki... Gondolj csak a DRM vedett WMA-ra, amit csak lejatszani lehet. Ergo ez is egy hasznos feature.

Előzmény: KoporShow (2815)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2826
Te irogatod allandoan, hogy mast olvasok ki. Ha ez a helyzet, akkor keptelen vagy fogalmazni. A parbeszed ez volt:

szindbad: ... evek ota elvezzuk a TPM csip elonyeit ...
koporshow: ... te szemelyesen szerint mit elvezel? ...
szindbad ... pl az online zeneboltokat ...

Ebbol mit olvassak ki?
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2825

"Szindbad ervelese szerint az online zeneboltokat a Palladiumnak (vagy legalabbis TPM-nek) koszonhetjuk, es ezt mint pozitivumot, evek ota elvezzuk."

 

Egyaltalan nem ez volt az ervelesem. Egyebkent teljesen passzol azon jellegzetes vonasodhoz, hogy azt olvasol ki mas irasabol, ami neked tetszik.

Előzmény: KoporShow (2824)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2824
Szindbad ervelese szerint az online zeneboltokat a Palladiumnak (vagy legalabbis TPM-nek) koszonhetjuk, es ezt mint pozitivumot, evek ota elvezzuk.

Ez egyszeruen nincs igy.

Ha a Palladium (es itt nem a hagyomanyos TPM-re gondolok) es az ezen alapulo DRM elterjed, akkor a felhasznalo kontrollja a sajat gepe felett gyakorlatilag el fog tunni. En ezt nem tartom jonak.
Előzmény: Törölt nick (2819)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2823

Ez kb egy driver csere nagyságrendű kérdés az egész.

Előzmény: KoporShow (2822)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2822
Nem. A kerdes az volt, hogy melyik zenebolt hasznal most konkretan TPM-et.
Előzmény: Törölt nick (2819)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2821

Nem mondtam, hogy a TPM chip nem lehet külső. :-)

Előzmény: KoporShow (2820)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2820
Ezekre a feladatokra szerintem sokkal hasznosabb lenne egy kulso (peldaul USB alapu) titkosito modul, mert igy a felhasznalo az identitasat a klonbozo gepek kozott tudna transzferalni. Valamint, igy ha valaki leul a gepem melle es megfigyeli a jelszamat, akkor sem tudna hozzaferni az adataimhoz.
Előzmény: Törölt nick (2814)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2819

A kérdés az volt, hogy melyik az az online zenebolt ami Microsoft DRM-et használ. A Napster az:

 

http://www.napster.com/faq.html#question13

 

13. pont

 

Ez szerintem pillanatok alatt ápgrédelve lesz TPM-re.

Előzmény: KoporShow (2816)
locsemege Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2818
off
Lócsemege, pacieledel, zab... :)
on
Előzmény: KoporShow (2815)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2817
Bocs elirtam: Az hogy WMA-t hasznalnak, meg nem jelent semmit.
A mondat eleje maradvany volt.
Előzmény: KoporShow (2816)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2816
Oszinten szolva nem hiszem, az hogy WMA-t hasznalnak, meg nem jelent semmit.

Szerintem nincs meg olyan ceg, ami TPM-et hasznal masolasvedelemre.
Tobbek kozott azert nem mert nagyon sok gepen egyszeruen meg nincs ez a chip, es en meg nem lattam olyan, hogy ez a hardver feltetelek kozott lenne.

Persze, ha eleg sok gepen lesz TPM, akkor valtozni fog a helyzet.

Ennek ellenere mar most is rengeteg online zenebolt letezik, es kifejezetten profitabilisak es nepszeruek hardverszintu masolasvedelem nelkul is.
Előzmény: Törölt nick (2813)
KoporShow Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2815
Amirol irsz az a csupasz TCPA, es ez egy hasznos dolog, mert a felhasznalo maga donti el, hogy milyen kulcsokat tarol a gepen stb. Ezek a specifikaciok es csipek mar evek ota leteznek, bar nem tul elterjedt a hasznalatuk.

Az NGSCB ezt a koncepciot a vegletekig viszi (es iocsemege szindbad hozzaszolasara valaszolt, nem a tiedre). Itt viszont alapveto problemak vannak a felhasznalo szempontjabol. Ez mar nem pusztan a biztonsagos kulcstarolsarol szol, hanem arrol, hogy a gepen kulso programok a felhasznalo szamara elerhetetlenul taroljanak kulcsokat valamint a belso komponensek kozti kommunikacio tikosan tortenjen.

Ez szerintem rotja a felhasznalo biztonsagat, mintsem javitana azt. Kepzeld el pl. hogy a Sony fele rootkit ezt a mechanizmust hasznalta volna! Igy a ceg gyakorlatilag trivialis modon jut egy hatsoajtohoz a gepeden, ugy hogy erre senki sem tud rajonni.
Előzmény: Törölt nick (2811)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2814
Akinek fájlrendszer és email titkosítás/digitális aláírás kritikus, annak igencsak nagyon jól jön kliens oldalon is. Jelenleg nem így működik, de gondold el, ha a bankok certificate alapon azonosítanának a web oldalukon, amiről Te is tudod, meg a bank is, hogy a TPM-ből nem lopható el, akkor kliens oldalon is igencsak nagy haszna van. Szerintem sokkal inkább fontosabb ez kliens oldalon.
Előzmény: KoporShow (2812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!