Keresés

Részletes keresés

Forty-four Creative Commons License 2018.01.25 0 0 3205

Sziasztok!

Hőszigeteléssel / lábazati szigeteléssel kapcsolatban lenne kérdésem!
A házunk egy kb 80cm lábazattal (beton) rendelkezik, szigetelés majd a falak.
A lábazatra kívülről tettek egy "díszítő beton" fedést, ami a vízszintes szigetelés felé nyúlik.
Ezeken a részen a fal vakolata (cirka 50 év alatt) tönkrement, amit kijavítottunk.
Illetve a szigetelés fölé érő részt levágtuk.
A beton lábazat szokott vizes lenne, a falak nem.

Szigetelni szeretnénk. A terv 10cm lenne.
A problémám, hogy a lábazati dísz elem (ami igazából csak beton) a fal síkjából kiáll 3-4 cm-t.
A lábazati szigetelés, hogy ne álljon ki így csak 5-6 cm XPS lehetne (1cm-el legalább jó lenne, ha fal síktól beljebb lenne a lábazat).

Elég lehet 5-6 cm xps?
Vagy verjem le a díszt? (oda van rendesen kötve)
Vagy esetleg 12cm homlokzati szigetelés lenne, akkor kb lehetne 7-8 cm lábazati.

A lábazati betonra ragasztható az xps, vagy kell vmi plussz még rá?
Itt elsősorban a vizesedésre gondolok.

A segítséget előre is köszönöm!

oceanwave Creative Commons License 2018.01.22 0 0 3204

Sziasztok! Adott egy Kádár kocka, ahol padlás szigetelést akarok csinálni. Évente 2 alkalommal megyek fel, amikor megnézem és  kitisztítom a kéményt, azt is közvetlenül a feljáró mellett van. A szigetelést a következőképpen képzelem el:

Körbe a szélére (tehát a koszorú meg az alsó cserép közé) gondoltam betenni 10 cm gyapotot, hogy elkerüljem a hőhidakat, a padlásra pedig fóliára 10 cm gyapot, erre kötésben még 10 cm gyapot és fólia. Mit rontottam el? :) 

WaArdulph Creative Commons License 2018.01.18 0 0 3203

Sziasztok!

'65-ben épült betonfödémes (beton-salak-beton) kockaház födémszigeteléssel (belmagasság csökkentéssel) kapcsolatban lenne kérdésem.

Melyik esetben járok el helyesen, ha

1.  gipszkarton-párazárófólia-üveggyapot-betonfödém a rétegsorrend alulról nézve

2.  betonfödém-üveggyapot-páraáteresztőfólia (szükséges-e?)

3.  más ötlet

A komplett tető tavaly lett cserélve, a (beton) cserepek alatt párazáró fólia van.

Az 1-es esetben lehet-e számítani az eredeti mennyezetnél penészesedésre, amit ugye nem látnék? Több magát szakembernek képzelő egyénnel beszéltem és megoszlottak a vélemények. :-)

Előre is köszönöm!

Üdv:WaArdulph

groover- Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3202

Köszi a választ!

Egyáltalán nincs alápincézve a ház, viszont van benne egy kis szinteltolás, azaz a nappali 3 lépcsőfokkal lejjebb helyezkedik el, mint a ház többi része. A régebbi házrész ezzel a 3 lépcsőfok magassággal van kiemelve a talajszinttől.

Jelenleg vizesedik a fal, kedden jön egy szaki megnézni, ajánlatot tenni. Valószínű injektálva lesz.

Milyen költséggel kell kalkulálni a lent részletezett rétegrend kapcsán?

A földszinten 5 helyiség van: szoba, közlekedő/lépcsőtér, wc, fürdő, nappali-konyha. Ezeknél mind játszik a rétegrend feltételezem.

Van egy fa lépcső is a házban. Ez alatt is érdemes megcsinálni a műveletet?

Köszönöm

Előzmény: Madaraspisti (3199)
rollo_tomasi Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3201

Sziasztok!

Van egy teljesen szigeteletlen Bramac tetőm. Úgy néz ki, hogy fekete fólia van a cserép alatt, de pár helyen ki van szakadva és ott közvetlenül a cserép látszik, meg rendesen befúj a szél. A tetőteret szeretném beépíteni (nem lakni benne, de legalább tárolni ott dolgokat). A padlón, a gerendák között elég vastag téglalap alakú, üveggyapotnak látszó, alufólia szerű borítással rendelkező valamik vannak.

A kérdésem, hogy mit kellene most csinálnom, hogy használható legyen a terület és a házból se szökjön el felfelé a meleg, és az nagyjából mennyibe fog kerülni négyzetméterenként? :)

Madaraspisti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3200

Azért az a 3 x -s szigetelési képesség vitatható.

Az ár  azonban tényleg többszörös.

Előzmény: Fec12 (3197)
Madaraspisti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3199

A hőszigetelés  nagyjából jó ! 

Viszont a víz szigetelésről semmi.

Ismeretlen a pince födém is  számunkra. Az lehet  boltozatos tégla ill. lehet vasbeton.

Az se világos hogy az egész épület alápincézett vagy csak részlegesen. Tehát ott ahol pince van, ott  kiszedni mindent, majd  a víz szigetelés.

Az sokféle lehet, pl. bitumenes vastag lemez forrón.

A víz szigetelésre annyi hőszíg, hogy  a betonnak és a burkolatnak is maradjon hely.

Tehát   vízszig    2 cm,

hőszig, 12 cm,,

fólia  2mm,

beton   5 - 6 cm,

burkolat   2 - 2,5 cm ,a fa a lamináltnál kevesebb.

Így itt min 20 cm kell kitermelni, de a pince födémig. lehet néha több is.

Ahol nincs pince ott min 25 30  cm -t kell kitermelni.

ott a rétegrend pl.  :

termőföld/talaj 

szerelő beton /elsőbeton /   5 cm

vízszig    2 cm,

hőszig, 15 cm,,

fólia  2mm,

beton - aljzat beton   5 - 6 cm,

burkolat   2 - 2,5 cm ,a fa a lamináltnál kevesebb.

A vízszigetelésnél vizsgálandó a meglévő falak víz szigetelése is. ( ha van olyan )

A betonokat igény szerint lehet vasalni is, de csak nagy felületeknél. A kisfelületeknél a vasalás ugyan trendi, de felesleges.

Előzmény: groover- (3198)
groover- Creative Commons License 2018.01.13 0 0 3198

Sziasztok!

Tanácsra volna szükségem totál laikusként.

Adott egy 2 éve elhagyottan álló ház, amit fel szeretnék újítani.

A padló szigeteléssel kapcsolatban volna kérdésem:

Tervek szerint fel lenne törve a padló és visszatermelve a szükséges mélységig.

Alápicézetlen házról van szó. 10-15 cm lépésálló szigetelést szeretnék betenni.

A visszabontás után milyen vastagságban érdemes szerelőbetont csinálni, illetve milyen rétegrendet lenne érdemes kialakítani??

Hálásan köszönöm előre is.

Fec12 Creative Commons License 2018.01.13 -2 0 3197

Ha igazán jó szigetelést akarsz a tetőtérbe akkor érdemes elgondolkozni a polyuretànhab szigetelésen. A gyapothoz képest majdnem 3szor akkora a szigetelési képessége. Ami nagyon fontos ez egy hőhídmentes szigetelés. Nekem ezzel van szigetelve a hàzam és nagyon jó. Sokkal kevesebbet kapcsol be a kazànom mióta megcsinàltattam.

Én velük csinàltattam meg a munkàt.

http://ambpur.hu

Érdemes àtgondolni szerintem.

Előzmény: homokj (3183)
zoli812 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 3196

Üdvözlök mindenkit.Az Adeplast polisztirol lapokról van e valakinek véleménye vagy valami információja?Minőség stb...Itt jelenleg nálunk 1600ft m2(10cm)áron még lehet kapni.Érdemes lehet beépiteni

Ali-bá Creative Commons License 2018.01.07 0 0 3195

Én a díszkővel borított házam falát szerettem volna belülről szigetelni, de mindenki lebeszélt róla. Főleg itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

Előzmény: kekov (3194)
kekov Creative Commons License 2018.01.07 0 0 3194

Üdv mindenkinek.

Különálló családi házunk kívülről szigetelve van. Tetőtéri szobák vannak, amiket mivel keveset alkalomszerűen használunk nem is fűtjük rendszeresen.

Ezeknél a helyiségeknél,  egy 90 cm parapet (betonkoszorúval), ami kívülről a cserép által rejtve van, nincs is szigetelve.

Főleg ez a betonkoszorú penészedik (csak vakolat van rajta). Ezt a parapetet szeretném belülről szigetelni körbe ... zárt cellás xps 6 mm vastag lemezzel megoldható hatékonyan? Mik erre a tapasztalatok, esetleg más ötlet ami megoldaná a problémát?

Gondoltam még laza paplannal kívülről betakargatni a parapetes részt a tető és az ereszdeszka között, de koromat tekintve ez macerásabb lenne.

Minden ötletet és tanácsot szívesen veszek.

köszönettel

Ali-bá Creative Commons License 2017.12.31 0 0 3193

Nem vagyok szaki, de nekem úgy tanácsolták, hogy a pince plafonját és az oldalfalak felső fél méterét célszerű leszigetelni. Ez nálam folyamatban van, 10 cm-es EPS-el. Ők mondták:  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

Előzmény: petya84b (3192)
petya84b Creative Commons License 2017.12.30 0 0 3192

Szeretnék segítséget kérni tőletek.

Egy régi családi ház fel lett teljesen újítva, új ablakok, kívül 10cmes szigetelés + plafonoknál is üveggyapot stb... Olyan probléma lenne hogy az előszoba alatt pince van és ott a járólag télen nagyon hideg sokkal hidegebb (pl ott 15 fok van a járolap szintjén beljebb 21) mint 1-2 méterrel odébb ami alatt már nincs pince és ott a fal is penészesedik (gondolom a padló és a feljebb levő levegő hőeltérése miatt). Arra gondoltunk, hogy a pince plafonját és a falak egy részét belülről leszigetelnénk 10cm-es nikecellel vagy üveggyapot lemezzel. Ez szerintetek megoldás lehetne vagy akkor csak nő a páratartalom a pincében és akkor megint gond lesz a felette levő lakószinten a falaknál? Kívülről van a lejárat a pincébe, azt mindig megszoktuk nyitni picit hogy szellőzzön, de mást nem tudunk tenni a szellőzése miatt. 

Ali-bá Creative Commons License 2017.12.30 0 0 3191

Nagyon hasznosnak találom a linkedet!

Előzmény: Csabi_5 (3190)
Csabi_5 Creative Commons License 2017.12.30 0 1 3190
homokj Creative Commons License 2017.12.30 0 0 3189

Sziasztok.

Tetőtér beépítés miatt keresek kőzetgyapotot 15cm-est.Ha van valakinek jó árban akkor szóljon.

Ha valakit érdekel akkor van sok 2cm-es XPS lapom.500ft/m2 áron.

Norbert Boross Creative Commons License 2017.12.23 0 0 3188

Jó Napot!  infót keresek szakmait.

Szigetelni szeretnék tavasszal.

sarok házunk van az időjárás telibe talál. hideg meleg szél. 

milyen szigetelés kel   Grafit 15cm  vagy fehér 20 cm ? 

nincs szomszédom pontosban alacsonyabban van mint mi házunk. mögöttem tó van cirka 500 m 

Én Grafitott szerettem volna de itt netten sok infó,döntésképtelen lettem mert a grafit sorházaknál jó de ha nincs szomszéd akkor már ??? jeles vegyem figyelembe fal hogy ne zárjam le teljesen,,,, a penészt vegyem figyelembe ,,,, párát az hogy itt 4 fokkal mindig hidegebb van mit a sorházaknál,,, tó miatt meg hogy sarok ház. B30 falam. 

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.19 0 0 3187

Meg kellene nézni az építésügy eljárást az adott évekre.

DE, nekem meg az érthetetlen, hogyan hosszabbíthattak meg egy 2010 es építkezés engedélyt 2015 ben 2017 ig, amit még el sem kezdtek, ugyanis a kezdésre, annak bejelentésére a jogerőtől számítva 2 év áll rendelkezésre. Ezt az ép. hatóság helyszíni szemlével szokta ellenőrizni. Ha ez nem történt meg, a 2 év után az engedély érvényét vesztette.

A jogerőtől számítva 2 év+ 5 év amíg lehet építkezni, majd + 1 évet lehet még hosszabbítani. 

Előzmény: Fudge55 (3185)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2017.12.19 0 0 3186

Ha a vízszigetelést nem tudod megcsinálni, akkor csak a (régi hagyományos) páraáteresztő rétegrend marad meg ott tartósan.

Stafnifákon hajópadló, régi ablakon kiszellőzött párával. Ha kenegeted, meg laminátot raksz (alatta polifoammal) akkor a vizet a faladba vezeted.

Előzmény: tipego (3182)
Fudge55 Creative Commons License 2017.12.18 0 0 3185

A jogszabályban definiálják, mi számít meglévő épületnek. Amit még el sem kezdtek építeni az új épületnek számít. A jogszabály nem teszi függővé a szabályok betartását attól, hogy mikori az építési engedély. Számomra így érthetetlen ez az álláspont, hogy épülhet egy új ház 2017-2018-ban, 2010-es energetikai előírásokkal?

Előzmény: oregbeatsuhanc (3180)
digium Creative Commons License 2017.12.17 0 0 3184

Dobj egy emailt, nekem xps lap kellene majd tavaszra (5-6 m3) és van egy csomó új gyapotom. Bp11.

Előzmény: homokj (3183)
homokj Creative Commons License 2017.12.17 0 0 3183

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy most készülök a padlásteret beépíteni,és rengeteg 2cmeres xps lapom van.Arra gondoltam ,hogy a szarufák közé szorosan 15cmes vastagságban raknám kőzetgyapot helyett.

Jó ötlet ez ,vagy mindenképpen kőzetgyapotot kell vennem a szarufák közé?Megfelelő lenne így a ház szigetelése?

Előreis köszönöm annak aki tanácsot tudna adni erre az esetre.

tipego Creative Commons License 2017.12.16 0 0 3182

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Pár éve vásároltam egy hetvenes években téglából épült kockaházat. A lábazat rész talaj szinten és fent kb. 70 cm magasan az alap tetején is egyszerű kátrányos megoldással vízszigetelt. Az aljzat viszont valószínűleg nincs vízszigetelve sem. Sajnos alúlról nedvesednek a szobák. Egy-két helyen a kemény régi parketta is kezd szétmállani. Emiatt nem tudom a padlóburkolatot sehol sem cserélni addig, amig a vízszigetelés nincs megoldva. Tudom, hogy fel kellene verni az egészet, aztán homok, kavics, záróbeton, vízszigetelés... De erre nincs elég anyagi forrás. 

Kérdésem az lenne, hogy létezik-e valamilyen víz szigetelési megoldás, ami nem jár a jelenlegi aljzat felverésével? Valami spéci anyag, amit le kell fektetni, önteni, lekenni,  vagy bárni egyszerű megoldás, aminek nincs horror költsége, és utána mehetne a laminált padló. Örülnék ha lenne valakinek jó megoldása vagy egy hasznos link a problémára. 

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.

scabi78 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 3181

Sziasztok, négyzetméter árat tudtok mondani a szigetelésre? Csak nagyjából szeretném megtudni, kerestem a neten, de nem találtam konkrét árakat. köszi

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.11 0 0 3180

Ha a hosszabbítást megadták és abban nem írtak elő változtatást, pl. jogszabály változás miatt, akkor a régi előírások szerint lehet az építést folytatni. Kérdés, hány évre hosszabbítottak, mert általában csak egy évre szoktak és ráadásul újabban csak egy alkalommal, szemben a korábbi többször is ismételhető hosszabbítással.

Na ezt is meg lehet köszönni, valami "jó szándékú" törvényhozó idiótának.

( Nem lehet tehát most már megúszni a lejárt terv megújítását egyszeri 10 000 Ft-os illeték költséggel, annak lejárta után újra kell a tervet új tervként benyújtani, jó esetben aktualizálni, de annak már az új építési szabályoknak kell megfelelni. )

Előzmény: Fudge55 (3179)
Fudge55 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 3179

Sziasztok!

Jogszabályhoz kapcsolodó kérdésem lenne. Ugye a 2016. január 1-től hatályos 7/2006. TNM rendelet előírja, hogy új épület esetén, amennyiben annak használatbavételi engedélyét 2016. december 31 után kérik, az épületnek a költségoptimalizált követelmény szintnek kell megfelelnie.

Kérdésem, mi van, ha ay épület építési engedélyét először 2010-ben kérték, majd 2015-ben kérték annak meghosszabbítását (és azt megkapták), ebben az esetben is vonatkozik rá a fent említett jogszabály? Vagy létezik, hogy ennek az épületnek csak a 2010-ben érvényes jogszabálynak kell eleget tennie még akkor is, ha csak 2018ban készül el?

Köszönöm!

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3178

https://www.austrotherm.hu/termekek/tovabbfeldolgozott-termekek/

Ausztrotherm Padlapnak hívják azt a hőszigetelőlapot, ami járható.

Előzmény: kalapacsolok (3176)
Vas Csaba Creative Commons License 2017.11.27 0 0 3177

Sziasztok! 

Adott egy 1935-ben épült 120 nm első emeleti lakás (300 cm belmagasság, 40-45 cm téglafal-hőtároló rekesszel ami kb 8-10 cm széles, nincs külső szigetelés viszont a lakás 50% van belső 5 cm polisztirol szigetelés a plafonokon és körbe a falakon (az utóbbit az előző tulaj tette fel). Földszinten egy fűtött lakás található. 

Jövőre szigetelnénk a homlokzatot illetve tetőszobákat szeretnénk kialakitani. Kérdésem az, hogy milyen szigetelést (tipus, vastagság stb) kéne használjak a homlokzathoz illetve a tetőtérhez, hogy a gázfogyasztásom minél alacsonyabb legyen?

Köszi. 

kalapacsolok Creative Commons License 2017.11.11 0 0 3176

Sziasztok! Van egy régi ház, semmi hőszigetelés nincs. A födémet szeretném első körben leszigetelni, felül teljes értékű padlás van, kihasználatlan. Milyen megoldást javasoltok ár/érték arányban, elég, ha én lefektetek gyapotot felül, vagy hungarocell lapokat? Illetve nagy ritkán, kb. félévente 1-2x muszáj lenne rámenni, pl tető apró beázást javítani, vagy bármi, ami adódik. Melyik az, ami ilyen nagyon lájtos igénybevételt bír, és nem megy egyből tönkre, ha rálépek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!