Keresés

Részletes keresés

eger68 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3404
Az egyensúllyal egyetértek. És ha jacket nélkül merülsz, vagy ha éppen a kezedben van, mert valahol nem férsz át és le kell venned? Szerintem egyébként a vízen kívül a 3D hintában lehet a legjobban gyakorolni, de elsősorban a vízben.
Előzmény: BoGyesz_4a (3397)
mackoalso Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3403

Nálam levegő kérdése, ha "elfogy" nagyon nehezen mozgom és nem is sokáig. Biztos nem mondták az oktatáson. Bár ha nem ficergek tovább bírom.

Előzmény: BoGyesz_4a (3397)
aida99 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3402
na ne viccelj..
Előzmény: mogya (3400)
ntmkkesz Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3401

Amit most csinálsz, azt a magad kedvére és szórakoztatására teszed. Önmagaddal szembeni igényesség, hogy érdekel mit - hogyan csinálsz. Vannak alapelvek, amihez vagy alkalmazkodsz, vagy nem. Csodás egy hely lehet ahol merülsz, hát élvezd. (többek figyelmét elkerülte, hogy a golyó másik végén vagy)

Megjegyzem, láttam már húszéves lányt - aki életében elöször merült - közel hibátlanul tól-ig mindent úgy csinált ahogy előző nap délután egy órácskában elmagyaráztam neki. Csak ábécével  kis gyakorlás, egyenlítés,  úszás és hibátlan.  Másnap merülés oktatóval, majd velem, végére egyedül. Az első merülés végére. Tizen-huszon évesen ilyen az ember. Válaszként arra, hogy te még nem láttál korrektül úszó, stb OWD-t.  

Tehát ott a kártya  gyakoroljon és tanuljon, merüljön és élvezze a vizet mindenki aki ebben örömét találja. A kutyát nem érdekli, hogy hogyan úszik, mit bénázik, hogy szétfagy, vagy a gyomra kifordul HA NEKI ez jó. Ebben az oktató csak annyit segítsen amennyi szükséges. Az nem sok, de elég.

 

(négy uszonnyal is úsznék, ha ott lehetnék)

Előzmény: BoGyesz_4a (3396)
mogya Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3400
"Vajon megint melyik vödör pacsirtaürülék gyüjtött össze megint annyi bátorságot, hogy beleröfögjön abba amibe nem kellene!?"

Ugye itt, most Instead-re gondolsz.
Remélem!
...
Instead of going to Hell!
Előzmény: aida99 (3398)
aida99 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3399

Amúgy meg jó lenne, ha ilyenkor a "fórum urai" (biztos magukra ismernek) is szót emelnének az ilyen tiszavirág életű nickek ellen, mielött még valaki azt hinné, hogy a vétkesek között a némák is cinkosak..

Na csá!

Előzmény: aida99 (3398)
aida99 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3398
Na végre ismét értelmes dolgokról is lehet itt olvasni, habár látom a fikanickek kora nem járt még le. Vajon megint melyik vödör pacsirtaürülék gyüjtött össze megint annyi bátorságot, hogy beleröfögjön abba amibe nem kellene!?
Előzmény: Törölt nick (3381)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3397
A vízben mozgás inkább az egyensúly kérdése, a helyes "buoyancy"-é.
Előzmény: eger68 (3392)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3396
Pont ezért fundamentals a program neve, mert ezeknek alap dogloknak kellene lenni, de sajnos nagyon nem azok. Én még nem láttam OW vagy AOW búvár korrektül úszni, dekózni, stb. A DM tréningen gyakran kell az ilyen diákokkal menni merülni, az oktatóval és tényleg négy nap alatt letudnak mindent. Két nap elmélet, DVD nézés, egy félnap a medencében, négy merülés és már meg is van a jogosítvány. Az frissen végzett OW búvárok nagy részét vissza küldeném még párat merülni mire megkaphatnák a kártyájukat, de ez egy másik téma.
Előzmény: sari attila (3393)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3395
Vasárnap befejeztük a tréninget, most már tudom mire kell oda figyeljek és mit kell gyakorolnom. Tegnap leginkább a feljövetelt gyakoroltuk. Hárman, mint csapat, egymás mellett vagy egymással szemben, tartva a vízszintes testhelyzetet és a pozíciónkat a kötél mentén kellett 12 méterről három méterenként megállva (egy-egy percre) feljönni. Nem volt könnyű es sem, az első próbálkozásnál mindenki sodródott ide-oda, nehéz volt tartani a formációt.
Videon megint megnéztük magunkat, volt eligazítás, és végül az oktató személyenként elmondta kinek mi a hibája és mit kell gyakorolnia. Én úgy érzem sokat tanultam meg most már tudom mi az a hiba amiről eddig nem volt tudomásom, szóval ezentúl fogom gyakorolni. A héten vagy utána a srácokkal megyünk majd gyakorolni.
Egyébként az a vicces, hogy egészen a kurzusig azt gondoltam, hogy már elég faszán búvárkodom már, de most be kellett látnom, hogy a technikai kurzusig nagyon sokat kell gyakorolnom.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 3394
Sziasztok!
Tudja valaki kivel kell egyeztetni a merülést Tornalján?
E-mail cím,telefonszám,stb.
Köszönöm!
sari attila Creative Commons License 2008.03.29 0 0 3393

Szia

 

Nem jó ha 5 méteren vagy semleges, mert ha mondjuk 3méteren kell dekóznod, vízközt, akkor dajban leszel a merülés végén amúgy is üres és könnyű palackjaiddal.

De tény hogy a lebegés és az aljzat felett való úszás -iszapfelhő nélkül- kellene hogy szerepeljen egy átlagos búvár tanfolyamon. De nem szerepel, mert sok idő és energia megtanítani, sokan soha nem is lesznek rá képesek.

A búvárképzés ebben az irányba felylődik, nincs mit tenni, open Water minősítés 3 nap alatt...

S.A.

Előzmény: eger68 (3392)
eger68 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 3392
"Fundamentals" tetszik. Csak arra vagyok kíváncsi, mindez mennyibe kerül és miért van rá szükség.  "In my opinion" ha már alapokról van szó akkor ezt nekem tanítsák meg az első tanfolyamomon. A vízben mozgás meg szerintem úszás tudás kérdése. kövezzetek meg nyugodtan. Kicsit nehezebb a mozgás 2,5 m-en, mivel ha rendesen vagy kisúlyozva, 5m-en vagy semleges, tehát a víz ki akar dobni, ha nem is nagyon, de azért meg kell küzdeni a szinten maradásért. Mindenesetre én ezért külön nem fizetnék, mert ez a búvárkodás alapja.       
Előzmény: BoGyesz_4a (3391)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.29 0 0 3391
Megvolt az első kiképzés. Négy merülést hajtottunk végre, nagyon sekély vízben, ami csak nehezítette a dolgot. Először egyensúlyt próbálgattuk, egy helyben lebegni kb húsz centire a fenéktől, majd különböző úszások (frog, flutter kick), visszafelé, egy helyben forgást gyakoroltuk, miközben tartani vízszintesen kellett maradni és nem felrúgni a homokot. Aztán különböző gyakorlatok voltak ezekkel kombinálva. Regulátor váltás, szelep nyitás/zárás, levegő megosztás, maszk levétel/vissza, mentés. Először azt gondoltam, hogy gond nélkül fog menni minden, de aztán rájöttem, hogy nem olyan könnyű mindvégig egy szinten maradni. A maszk levételnél pl. nem figyeltem a légzésre és a felszínen találtam magam mire vissza raktam. Minden gyakorlatot kb. 2,5 méter mélyen csináltunk. Volt búvár mentés is, ami ismerős volt a rescue kurzusról.
A regulátor szettet módosítottuk, az elsődleges kapott egy öt vagy hét láb hosszú csövet, a másodlagos egy gumi nyakláncon lóg a nyakban, a nyomásmérő ráakasztva egy D gyűrűre. Ami nagyon tetszik a winben, hogy mindennek megvan a helye és iszonyat jól ki van találva, mit hova kell tenni, csatlakoztatni. A DIR rendszer tényleg nagyon faszán ki van találva, minden kézre áll, mindennek megvan a helye, semmi nem lóg, nem akad be, stb.
Holnap még ezeket gyakoroljuk, meg lesznek új dolgok is. Ami érdekes, hogy eddig azt gondoltam, hogy már elég fasza vagyok a víz alatt, de ezek az egyszerű gyakorlatok is tudnak meglepetést okozni, főleg, hogy új a felszerelés még nem szoktam meg. Maga a wing nagyon kényelmes, szépen tart vízszintesen és felszínen is ugyan olyan könnyen megtart mint a sima BCD.
Hogy mi a cél? Egyelőre az, hogy a hibáimon javítsak, aztán majd jöhet a tech 1, ami azért érdekel, mert rengeteg roncs van erre felé, amik nagyon érdekelnek, csak eddig túl méllyen voltak. :-)
sari attila Creative Commons License 2008.03.28 0 0 3390

Csatlakozom MICMIC-hez, jó hogy valaki más mondta ki helyettem...

Ez is csak egy tanfolyam, olyan mint a többi, tök mindegy mi a neve ha az oktató jól végzi a dolgát.

S.A.

rpataki Creative Commons License 2008.03.28 0 0 3389
"Gondolom ez roncs meg barlangi merüléseknél lesz fontos."
:)
Miért tanulsz? Mint ha az eszköz lenne a cél, és nem a cél határozná meg az eszközt, amire szükséged van.

robi
Előzmény: BoGyesz_4a (3388)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.28 0 0 3388
Köszi, de szerintem menni fog a dolog. Tegnap volt az első óra, ma is lesz mégegy elmélet, aztán a hétvégén sok merülés. Az oktatónk egy ír srác, nagyon tapasztalt búvár, a fundamentals mellett a tech 1-t is ő oktatja. Egyébként egyészen a múlt év végéig ő volt az egyetlen GUE oktató itt Ausztráliában, most jött egy új srác, de az Victoriában lakik, őt nem ismerem.
Szerencsére csak hárman vagyunk tanulók, és minden filmre lesz véve. Tegnap néztünk egy videót, amiben kb. mellig érő vízben úszott meg forgott a faszi anélkül, hogy érintette volna a feneket vagy a felszínt. Gondolom ez roncs meg barlangi merüléseknél lesz fontos.
Előzmény: Instead (3380)
micmic Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3387
Nem Neked válasz. De így egymás közt. Tegyük már helyünkre magunkat.
Előzmény: micmic (3386)
micmic Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3386

Csak nem azt akarjátok mondani, hogy ezt tanítják? Azt gondoltam ez is olyan mint a seregben. Könnyített hátizsák, szimatszatyor, lőszertáska, gyalásó, acélbili a fejeden, jobbik esetben AKM oszt futás! Hasra , repülő ! Már másnapra mindenki tudta, hogyan rendezze a felszerelését.

 

Erre kiderül hogy- a Lomonoszov Egyetemen vörösdiplomával végzett emberkék a fasorban sincsenek egy lájtos techbúvárhoz képest. Márcsak bátortalanul kérdem. Otthon van egy kis tükör?

Előzmény: bggy (3385)
bggy Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3385
Instead
>>>Sokan próbálják majmolni a Fundamentals tanfolyamot. Kevés sikerrel.

Miert? Nem tudtak a tanfolyas utan lebegni, tolatni, helyben megfordulni, miegymast?
Előzmény: Instead (3383)
ntmkkesz Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3384
Mit jelent ez valójában? Alapokat. Azért az nem egy nagy vasziszdasz. Ha meg igen, nagy a gáz.
Előzmény: Instead (3383)
Instead Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3383

Sokan próbálják majmolni a Fundamentals tanfolyamot. Kevés sikerrel.

Kb 20-25 fő lehet a magyar végzettek száma.

 

Instead

Előzmény: bggy (3382)
bggy Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3382
Ugy tudom, nem csak a GUE-nak van ma mar ilyen Fundamentals jellegu tanfolyama.
Masok is csinalnak, ha nem is olyan veresen komolyakat.
SSI, TDI, stb. ?
Ezekrol kinek mi a velemenye? Van aki mar megcsinalta ezek kozul valamelyiket?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 3381

 Ha lesz. Addig meg vak vezet világtalant.

 

 

Előzmény: Instead (3380)
Instead Creative Commons License 2008.03.26 0 0 3380

Szia BoGyesz!

 

Ha szeretnél a tanfolyamhoz segítséget kapni, akkor felhívnám a figyelmedet egy magyar illetőre, aki tudomásom szerint a jövő hónapban GUE oktató lesz. A nevét és elérhetőségét nem mondom, mivel figyelni kell némelyek egészségi állapotára, nehogy feleslegesen felizgassák magukat.

 

Ha érdekel, küldd el az e-mail címed és listán kívül megírom.

 

Instead

 

Előzmény: BoGyesz_4a (3378)
ntmkkesz Creative Commons License 2008.03.25 0 0 3379
Ilyenkor csak egy gondolat: Vajon mitől olyan nagyon? Hidd el, Te vagy a bűvárfelszerelés elengedhetetlen része! Amennyit Te tudsz, annyit tud a felszerelésed is. Ha ügyes vagy tiéd a világ legjobb felszerelése is. (mindegy mi a neve)
Előzmény: BoGyesz_4a (3378)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.22 0 0 3378
Jövő héten kezdődik, már nagyon várom. A könyvet már kiolvastam, bár sok helyen az jön le belőle, hogy csak a Halcyon a fasza, mindenben. Biztos nagyon jó cuccok, meg a diveshop is árulja, ahol a DM-t csinálom éppen, de sztem van más gyártó is aki gyárt hasonlóan jó cuccokat.
A wing nem biztos, hogy lesz saját jövő hétig, de van a boltban egy meg két palackhoz való is, majd kölcsön veszem. :-) Az oktató felveszi kamerával amit ügyködünk, szóval legalább látom majd, hogy mit csináltam rosszul.
Előzmény: micmic (3377)
micmic Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3377

Mi a drága? Csupán viszonyítás kérdése. Ha rövidebb idő alatt többet, mint sok gyakorlással még mindig rosszul, akkor ?

 

Csak azért mert egy wing még nem a világ. Ha nem lesz, lesz más. Igazán nem a szerelésed tesz, csupán könnyít. Már csak kis idő és kitanulod, mi kell és mi nem, mi a nélkülözhetetlen, az elégséges, a szükséges és a fölösleges.  A wing még nem szerepel az elsők között, bár hasznos.

Előzmény: BoGyesz_4a (3376)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.03.08 0 0 3376
Hónap végén kezdem a GUE Fundamentals programját. Jó lesz kijavítani a hibákat mielőtt elkezdem a tech kurzust. Akik eddig csináltak mind azt mondták, hogy nagyon drága, de megéri, mert rengeteg hibára jönnek rá és sokat tanultak a gyakorlatok alatt. Na majd meglátjuk. (csak meg tudjam venni a winget addig)
eger68 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 3375
Azért azt ne képzeld, hogy egy wingben mindig vizszintesen vagy. Ez csak egy kicsit speciálisabb kiegyenlítő térfogat, mellyel sokkal könnyebb felvenni a vízszintes testhelyzetet. Ez megkönnyíti a merülést, he fényképezel, videózol, vagy barlangban, roncsban merülsz, mellesleg az esetleges üledék felkavarását is kiküszöbölheted. Mellesleg ha szarban vagy a felszínen is vzszintes vagy. Amúgy általában sokkal nagyobb egy wing emelőképessége/ mivel nagyobb a térfogata/mint egy hagyományos mellénynek. De meg kell tanulni vele merülni. Mogyának egyébként teljesen igaza van. Régen még un. "lógallér" sem volt, mégis elvoltak a búvárok nélküle, csak a helyes kisúllyozást saját érdekükben igen hamar megtanulták. A mellények segítik a bal..sz  búvárt problémája nem helyes kiküszöbölésében.    
Előzmény: Törölt nick (3374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!