Keresés

Részletes keresés

lopikula Creative Commons License 2009.03.19 0 0 9080
Mór még siratja halottjait

Hogy mit mondott cserébe Boris Svasta államtitok!
Szerintem nem lejátszott meccs ez még.
johnny01 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 9079
Szia!

Nem voltam bent, oda nem annyira egyszerű bejutni. Bár úgy tűnik kijutni sem! :-)
Szóval Tóni közvetítésével tartunk kapcsolatot, és ennek kapcsán volt szó a készülő könyveinkről is.
Meggyőződésem nekem is, hogy amin keresztül ment, az egy életre megváltoztatta Őt. Hiszen gondold csak végig, egy hajszálon függött, hogy ott kell meghalnia!
Kiglicset persze hogy eldugták. Szeretnék az Urak, ha mindenki elfelejtené Őt, mert ez rájuk nézve hatalmas blama. Már önmagában az is ciki, hogy az egykori koronatanú ellen elfogató parancs van életben. Meg aztán ha előkerülne, akkor esetleg elfecsegné hogy hogyan tanították be arra miket kell mondania a jegyzőkönyvbe, illetve a tárgyaláson.
A könyv valóban jól sikerült, és aki nem hülye az kiolvashatja belőle a "mit lehet ma Magyarországon" című mondanivalót! Amit csak akarnak sajnos, bárkivel!
A könyvem kiadójával rendszeresen beszélek, most még kicsit Ede könyvével vannak leterhelve, néhány hét múlva már az enyém is sorra kerül majd.
De természetesen majd írok ide, illetve üzenek. De elérsz e-mailben is: johnny01@citromail.hu
Előzmény: lia15 (9078)
lia15 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 9078

Kösz a linkeket.

 

Írtad, hogy egyeztettetek, ezek szerint sikerült Kaiserrel találkoznod? Múltkor még azt mondtad, hogy szervezés alatt van. A könyvbemutatóról szóló bejátszásban Dezső Antal barátunknak nevez, amikor téged említ. Neked mi a véleményed, a benyomásod Kaiserről? Nekem a Kékfény és a Hír TV vele készült interjúja alapján úgy tűnt, hogy jobb állapotban van lelkileg is, mint a régebbi riportoknál volt.

 

A könyve szerintem nagyon jó, én nem tudtam letenni, amíg végig nem olvastam. Nekem a napló alapján még inkább erősödött az a véleményem, hogy valóban megváltozott. Azt szép gesztusnak tartom, hogy a bevétel egy részét annak a kisfiúnak ajánlotta fel, akinek mindkét szülőjét megölték Móron. Tudom, hogy majd sokan azt mondják erre, hogy reklámfogás, de én nem vagyok hajlandó minden jó cselekedet mögött hátsó szándékot feltételezni.

Ha megjelenik a könyved, akkor jelezd a topikban, mert azt is szívesen elolvasnám.

 

A mai Magyar Nemzetben is volt egy riport Kaiserrel. Itt említi, hogy Kiglics román állampolgárságot kapott a rendőrségtől, ezért hiába körözik, őt név alapján nem kapják el. Ede szerint ez az ő hallgatásának az ára. Kaiser is pont 25 millió forint kártérítést kér, bár tudja, hogy úgyis el fogják tőle perelni. Neki az a fontos, hogy az új eljárásnál ne a Fővárosi Bíróság elé kelljen állnia, mert ők még mindig a mundért, azaz egymást védik. De ezt nem szabad firtatni, mert az csak felpaprikázza őket és akkor is odavágnak.

 

Amit a belinkelt cikkben írtál, azzal maximálisan egyetértek. A nyomravezetői díjért indított pered jelenleg hol tart?

 

 

Előzmény: johnny01 (9076)
NIL Creative Commons License 2009.03.18 0 0 9077

Ez a topik jutott eszembe, amikor olvastam, hogy máshol is téved néha a bíróság:

 

http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/hampshire/7950303.stm

johnny01 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 9076
Valóban rendes gesztus volt Tőle hogy megemlített a könyvében, és erről előzetesen egyeztettünk. Akkor még azt hittük mindketten, hogy az én könyvem kerül elsőként nyomdába, de az övé beelőzött.

De ezekről folyamatosan tudok, követem az eseményeket, illetve ahol lehet jelen vagyok:

http://www.napiaszonline.hu/aktualis/kaiser_ede_a_mori_artatlan_9099

És hangot is adok az igazságtalannak ítélt eseményeknek:

http://www.napiaszonline.hu/kronikas/a_mor_megtette_a_mor_elmehet_avagy_a_hazai_igazsag_9131


De valóban elkészült egy könyvem, ami jelenleg a kiadónál van, talán rövidesen a nyomdába kerül.


Alfa néha írj! Az e-mail címem a régi!

Üdv:

István
Előzmény: lia15 (9071)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9075
"Talán vannak olyan szegletei az országnak, ahol mindez belső, helyi történetként is lejátszódhatott volna."

Szinte kizártnak tartom. Ennyi áldozattal?

"Itt nem."

Ebben tökéletesen egyetértünk. De akkor sem lett volna szabad így alakulnia. Akármiért is, még egy áldozat is sok.

Miújs mostanában arrafelé?
Előzmény: - duplagondol - (9072)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9074
Gyere! Sok szeretettel és segítséggel várlak!!! :-))))

Ui.: Az én száműzetésem nem volt önkéntes :-(((((
Előzmény: lopikula (9070)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9073
Szia!

Hát, hallok egyet s mást, és borsódzik a hátam, hogy egy ilyen kis országban ennyi mocsok fér meg :-(((( Jót tenne odahaza egy alapos tisztogatás, azt hiszem. Már elég ideje vagyok külföldön ahhoz, hogy lássam: a magyarok tartanak össze a legkevésbé... Ezen kellene elsősorban is változtatni! Itt két legyelt, de még litvánt sem láttam egymásnak feszülni, akkor mi miért nem tudunk olyanok lenni?
Előzmény: windom earle-ke (9069)
- duplagondol - Creative Commons License 2009.02.28 0 0 9072
Márpedig aki valószínűleg a legtöbbet tud Mórról, az maga a megrendelő, aki immáron nyugodtan alhat, hiszen van tettes.

Nem tudhat sok mindent. Talán vannak olyan szegletei az országnak, ahol mindez belső, helyi történetként is lejátszódhatott volna. Itt nem.
Előzmény: alfaomega73 (9062)
lia15 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9071

Most olvastam Kaiser börtönnaplóját, ahol téged név szerint is megemlít.

Írja, hogy te találtad meg a fegyvereket, ami az igazi elkövetőkhöz vezetett és jelenleg is pereskedsz a kitűzött díj kifizetéséért.  Számtalan érdekes kalandodról könyv jelent meg. Ismét háláját fejezi ki neked.

Ezek szerint már megjelent a könyved?

 

A napló ír az elfogásáról, a nyomozásról, a tárgyalásokról és az azt követő időszakról. A KBK-s körlet elég iszonyú, ezt ajánlom azok figyelmébe, akik szerint a TÉSZ-esek luxuskörülmények között élnek. A könyvből bár neveket sokszor nem ír, de egyértelműen kiderül, hogy kiről mi a véleménye.

 

Hajdú 17 évéről azt írja, hogy ezek után nem is tudja, hogy miben reménykedhet.

 

Az utolsó fejezet címe: "Köszönet, bocsánatkérés, együttérzés, megbocsátás."

Egy tanulságos részlet ebből:

"Egy életre szóló leckét kaptam a nem éppen emberbarát büntetés-végrehajtástól. Volt és van elég időm magamba nézni. Akkor szúrtam el, amikor otthagytam a kereskedelmi középiskolát. Ezután csak előre szeretnék tekinteni és magam mögött hagyni azt az életvitelt, amit korábban folytattam. A könnyű életet választottam, annyi pénzt szereztem egy-egy bűncselekményemmel, amennyit több évtizedes, becsületes munkával sem lehet összegyűjteni, de soha, senki ne felejtse el- én sem fogom -, hogy mi lett a vége.  Legyen ez intő példa mindenki számára!"

Előzmény: johnny01 (9067)
lopikula Creative Commons License 2009.02.19 0 0 9070
Alfa!
Kedvem lenne utánad menni önkéntes száműzetésbe, ha nem lennék ennyire fölhöz ragadt. Persze ha nem hagyják, megyek utánad.:-))
Előzmény: alfaomega73 (9068)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.02.18 0 0 9069

Szia Alfa !

 

Tudom a hozzátartozótól hallottad, de ezt megerősítette a szolgáltató is ?

Egyébként kizártnak tartom....mármint azt hogy ott a bankban felvételt készített volna a telefonjával....vagy hangjegyzetet, mert a Nokia 8310-es azt tud...de hogy 3x3 percet képes lenne tárolni.....hszzzz nem hiszem.

De nem ezért tartom kizártnak...

 

Vigyázz ott a külhonban...de legalább jobb helyen vagy, mint most itt mi....

Előzmény: alfaomega73 (9068)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 9068
A felvételt a lefoglalás ideje alatt letörölték a készülékről, de a mobilszolgáltatónál tartott vizsgálat során ez kiderült (nyoma maradt a szoftveren).


Még kint vagyok, és amilyen híreket otthonról kapok, úgy néz ki, maradok is jó ideig...
Előzmény: johnny01 (9067)
johnny01 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 9067
Sziasztok! Hú de rég jártam erre! :-)
Alfa! Az a bizonyos felvétel a mobilon nem tűnt el?
Én úgy hallottam az már később nem volt a mobilon.
Egyébként mi a helyzet? Kint vagy még külhonban?

lopikula Creative Commons License 2009.01.29 0 0 9066
A kasszások helyett ugye "kaszásokat" akartál írni?
Előzmény: Törölt nick (9065)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 9065
van ilyen... elszámolják magukat a mentők, a kasszások, a bankárok...
Előzmény: lopikula (9064)
lopikula Creative Commons License 2009.01.29 0 0 9064
Igen érdekes lehet, hogy hány fegyverből találtak ott lőszerhüvelyeket, mert azt már tudjuk, hogy az első hírek mindig fontosak.
Pl.:
- 6 halott 3 sérült
- 700 eft hiány után 7 millió forint.
Előzmény: Törölt nick (9063)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 9062
Bocsánat, mielőtt bárki félreértené, az áldozat hozzátartozóját, mint kivitelezőt egyáltalán nem rosszból említettem meg, ő az egészről, ami odabent történt, nem tehet! Egyszerűen csak egy tényként közlöm, ami megvilágítja: Mór nagyon kicsi hely, a miértek, a kapcsolatok felderítése roppant nehéz. Ha az ember nem rendelkezik elegendő információval. Márpedig aki valószínűleg a legtöbbet tud Mórról, az maga a megrendelő, aki immáron nyugodtan alhat, hiszen van tettes. Kettő is, és egyik sem fog beszélni. Mindkettő más és más okból.

Apropó, nem tudjátok véletlenül, elvégezték-e a szakértők a hangazonosítást Robink, Lacink illetve az egyik áldozat, K. Tibor biztosítási ügynök mobilján talált, 3-szor 3 perces hangfelvétel között?
Előzmény: alfaomega73 (9061)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 9061
Elgondolkodtató! Ha némelyik nem lenne túlspilázva, még azt is mondanám, akár igaz is lehet... A száraz tényekre alapozva (meghalt több mint egy féltucat ember, a számuk kétséges) ölés volt, ebből kell kiindulni.

Az utóbbi idők történéseiről pedig azt mondom, gyalázat, hogy Robink bizonyítékokkal együtt is kevesebbet kapott (tulajdonképpen), mint Kaiserék bizonyítékok nélkül.

Nem t'om, ti hogy vagytok vele, de azért bennem maradt még néhány kérdés. Ott voltam a tárgyalásokon, és Robink világosan elmondta, hogy Laci a "bankrablás" után eltűnt néhány perce, amíg ő, Robi az autóban várakozott. Namármost. Nyilván ezt elmondta korábban, a rendőrségi vallomásaiban is. Nem emlékszem egyetlen emberre sem, aki megkérdezte volna 2007 július 13-a előtt Lacit, hogy te, figyujjmá, miért pattantál le, kivel találkoztál akkor?

Aztán meg arra sincs elfogadható magyarázat, hogy azok a zsaruk, akik Mór határában megállították Laciékat, miért tévedtek 6 órát az igazoltatás-büntetés elkönyvelésénél??? Ennyit csak úgy nem lehet tévedni. És főként: hogyan szerezhetett az igazoltatás tényéről bárki is információt Nagyék "előkerülése" előtt 3 évvel???

Erre sincs válasz: miért késtek a banki számítógépek 1 teljes órát? Ezzel az adatküldés ideje is változott...

Azt viszont már annál inkább értem, miként lehet célpont egy olyan bankfiók, amelyikben köztudomásúlag már csak 2-3 hétig üzemelt az Erste (készült az új fiók), és már le is szereltek belőle minden épkézláb biztonsági cuccot. Az egyik áldozat hozzátartozója volt a kivitelező...

Előzmény: Linux fan (9059)
lopikula Creative Commons License 2009.01.16 0 0 9060
A tényváladék valóság közeli, de az "összeesküvéselmélet" kissé polidilis.
Előzmény: Linux fan (9059)
Linux fan Creative Commons License 2009.01.16 0 0 9059
Egy kis alapösszefoglaló az eddig felmerült megoldásokról:

http://konteo.blog.hu/2009/01/11/a_mori_nyolcas_gyilkossag
windom earle-ke Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9058

Erra a választ N-tudta...el is mondta.. a sorok közt....

 

 

Előzmény: Ha (9054)
Ha Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9057

E felett a mondat felett elsiklottam:

 

A "Ki lőtt Móron?"- kérdésre azt válaszolja, hogy megítélése szerint a rendőrség felderítette az elkövetőket. A nyomozás adatai szerint Hajdú lőtt Móron.

 

Ez nekem teljesen uj. Ezek szerint volt olyan verzio is, hogy Hajdu lott? Es az hogy jott ki es vegul miert vetettek el?

Előzmény: lia15 (9049)
Ha Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9056

OFF

 

Akartam neked e-mailt irni, de lattam, hogy nem publikus a cimed. Az a gyanum, hogy rajtunk kivul gyakorlatilag senkit nem erdekel a bankrablok lelki elete es nem akarnam a topiktarsakat ilyen "noi" temakkal tovabb terhelni. :-))

 

Nekem a jatszos-kukac-yahoo-pont-com cimre tudsz irni. Ha irsz, leirom, amit az utolso hozzaszolasoddal kapcsolatban gondolok.

 

ON

Előzmény: lia15 (9052)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9055

nekem nem fér bele a képbe a levélben történő kijuttatás...mert még egy elmegy..elsikkadhat....de három...

úgy emlékszem a fogvatartott leveleit, amelyek nem ügyvédnek vannak címezve, vagy bíróságnak, azt a nevelő nézi át....

a rendőrségi fogdában az ügy előadója....

inkább az tartom valószínűnek, hogy az ügyvéd vitte ki a levelet, hiszen ha ügyvédi beszélőre vitték N-t akkor ha ügyvdnek cimzett zárt boritékként vitte magával a kihallgatóba, vagy a beszélőbe, azt nem bonthatták ki... az ügyvéd meg feladta postán...így lehet levélben....vagy a zárkarárs csempészte ki.... nem tudom a könyben van-e boriték..ha van rajta postai pecsét lehetne következtetni.... 

Előzmény: Ha (9053)
Ha Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9054

Ezzel meg az a bajom, hogy ennek az embernek volt egy fonoke, aki hagyta, hogy leirjon ilyen mondatokat.

 

"Kaiser 2001 okt.-nov.-ben is végzett megfigyeléseket a móri bankfiók környékén, ez alapján valószínűsítette, hogy a rablással 50-60 milliót tudnak majd megszerezni."

 

Miert nem kerdezte meg tole, hogy hogy jott ki az 50-60 millio? Miert nem 12 vagy 87? Meg azert megkerdeztem volna, hogy sima megfigyelessel hogyan lehet ilyeneket "valoszinusiteni"? Illetve, hogy erre az egeszre van-e valami konkret bizonyitek? Jegyzetek? Kaiser beszelt valakivel, aki tudhatja mennyi penz van a bankban?

 

Lehet, hogy abba kene hagynom az ehhez a ugyhoz kapcsolodo dolgoknak az olvasasat, mert a vadirattol meg az itelet indoklasatol mar eljutottam oda, hogy "A poklokban is meglazult hitem" (Pilinszky)

 

Egyebkent nekem ez a legfelfoghatatlanabb az egesz rablasban: ha valaki leul es pusztan a tenyek alapjan, logikusan vegiggondolja, hogy erdemes-e kirabolni a mori bankfiokot, akkor az fog kijonni, hogy nem. Szoval tenyleg nem tudom megmondani, hogy miert halt meg nyolc ember.

 

 

Előzmény: lia15 (9051)
Ha Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9053

Tudom, hogy izlesrol lehetetlen vitatkozni, de nekem a Nothoff konyvvel tovabbra is az a legnagyobb bajom, hogy izlestelennek tartom.

 

Szamomra csak az lenne elfogadhato a naplo megjelentetese, ha minden kommentar nelkul, maximum egy eloszoval jelenik meg ugy, hogy nem tudjuk, hogy valodi-e, de ez is egy lehetseges verzio vagy egy beteg elme szulemenye.

 

Mar a cime is felhaborito: "En vagyok a mori meszaros?" Ki? Nothoff? Mert azt ugye tudjuk, hogy ez az egesz iromany masrol sem szol, csak arrol, hogy N.Laszlo bizonygatja, hogy NEM o a mori meszaros.

 

Szerintem a ket szerzot nem is erdemes egyutt emliteni. P. Gal Juditnal az volt az erzesem, hogy talalt nehany olyan tortenetet, ami ot szemely szerint erdekli es megirta konyvben is, amit megtudott, mert minden bizonnyal mast is erdekel.

 

Nothoff szerintem csak gennyesre akarta keresni magat.

 

Ha N. Laszlo tenyleg 3 levelben juttatta ki a naplot, akkor megint visszaternek az alapkerdesemhez: hogy a bubanatba nem rugtak ki mindenkit a picsaba?

 

Ez a naplo kezirassal legalabb 100 oldal, de inkabb tobb. Azert egy 30 oldalas level csak fel kellett volna, hogy tunjon meg akkor is, ha nem is tudnak minden levelet ellenorizni. Mar azt meg kellett volna kerdezni N.L-tol, hogy mi a francnak neki annyi papir? APISZ-t nyit?

 

Gondolom, ha nincs is kapacitas minden level ellenorzesere, akkor van valamilyen protokol, ami alapjan eldontik, hogy akar szuroprobaszeruen melyik leveleket nezik meg. Ha van protokol akkor valaki tuti nem tartotta be, mert egy 30 oldalas level az "Evszazad bunugyeben" azert gyanus kene, hogy legyen. Vajon miert nem rugtak ki a mulaszto illetot? Ha nincs protokol, akkor miert nem rugtak ki a mulaszto fonokot, hiszen neki kellett volna arrol gondoskodni, hogy legyen protokol?

 

Raadasul a bortonlevelezes egy olyan terulet, ahol gyakorlati tapasztalatom van. Tapasztalatom szerint igen is van kapacitas gyakorlatilag az osszes level elolvasasara. Tudok egy olyan esetrol, amikor a szerzo azert kapta vissza a levelet "ujragondolasra", mert a cenzura illetlennek tartotta azt a reszt, amikor pinaszort kert a felesegetol.

 

A kapacitas problemakat meg egyszeruen nem hiszem el. Ha arra volt energia, hogy Kaiserekat a nap 24 orajaban lehallgassak, megfigyeljek es soha nem hagytak oket egyedul, akkor egy ekkora eges utan, nehogy mar ne gondoljanak arra, hogy ez lenne a minimum N.L. eseten is.

 

Meg azt sem hiszem el, hogy nem hallgattak meg, hogy N.L. mit beszel a felesegevel. A no azt mondta, hogy N.L. attol felt, hogy megolik. Azert nem hiszem, hogy ezek utan a no nem kerdezte meg, hogy minek kuldozgeti neki a naplot es megis mit csinaljon vele. (Szerintem, o joggal hihette, hogy a papirok engedellyel kerultek hozza.)

Előzmény: lia15 (9049)
lia15 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 9052

Na jó, akkor elemezzük ki. Előre bocsátom, hogy nem vagyok pszichológus, ezért ez csak az én szubjektív véleményem. Az, hogy reméli, hogy W. Róbert egy nappal sem kap többet, mint ő, az szerintem is irónia, de ő saját magával szemben is tett irónikus megjegyzéseket. A 2006-os interjúban Havas megkérdezte tőle, hogy kényelmetlen-e rámutatva a sok bilincsre meg láncra. Erre azt válaszolta, hogy enyhén szólva, majd az egyik láncról megkérdezte Havas, hogy ez a lábához megy?

Ede válasza:" A lábamhoz nincs, hála Istennek, azt nem érdemeltem ki."

Pedig akkor még benne volt a pakliban, hogy örökre ott marad. Lehet, hogy ezzel oldja a feszültségét.

 

A 2007-es interjút felvettem, mert még nem volt internetünk. Az interneten eléggé el van csúszva a hang. Azt mondja, hogy "még nincs, na itt vannak lehetőségek" Akkor mosolyodik el amikor a lehetőségekről beszél és utána ugye azt mondja, hogy abban a rezsimben ahol most van se munka, se tanulási lehetősége nincs. Ezért ez lehet a remény vagy a megkönnyebbülés mosolya is, hogy végre tervezhet, lehet jövőképe, ami TÉSZ-esként nem volt.

Azurák szerint ekkor rosszabb állapotban volt, mint a Havas interjúnál( Azurák mindkettőnél ott volt).

A riport végén is elmosolyodik és a hangjában is hallatszik a megkönnyebbülés, amikor arról beszél, hogy most már úgy néz ki, hogy vége lesz egyszer.

 

Az, hogy megköszönné a valódi elkövetőknek úgy a maga módján, az szerintem is irónia.

 

A mostani interjú meg úgy van összevágva, hogy nem mindig halljuk a kérdéseket, így nehéz megítélni, hogy mit miért mond. Mondjuk rendőr amúgy sem lehet ilyen előélettel, de lehet, hogy az édesapjára kérdeztek rá és ezzel kapcsolatban mondta. Nem tudom.

 

De legalább nem a móri mészárlással és az áldozatokkal viccelődik, mint annak idején Hajdú.

Előzmény: Ha (9040)
lia15 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 9051

A Kaiser elleni vádiratban leírtak szerintem egy regénybe elmentek volna, de egy vádiratban talán olyan tényeknek kéne szerepelnie, ami bizonyítható és nem csak egy képzelet szüleménye.

 

Pl.:"Kaiser 2001 okt.-nov.-ben is végzett megfigyeléseket a móri bankfiók környékén, ez alapján valószínűsítette, hogy a rablással 50-60 milliót tudnak majd megszerezni."

 

Azt tudjuk, hogy Kaiser 2000 végén 1 móri lánnyal járt, aki a bank közelében lakott. Mór azért egy kisváros és nem Bp. mégsem  volt egyetlen tanú sem, aki 2001 okt.-nov.-ben látta volna Kaisert Móron, és a telefonja sem forgalmazott ott. Akkor mi bizonyítja, hogy ott járt és végzett megfigyeléseket. Kaiser nem hülye és nem kezdő rabló, hogy 50-60 millióra számítana egy kisvárosi bankfióknál, ahogy te is írtad. De ha végigolvasod az egész vádirat ilyen színvonalú és az is abszurd, hogy ezt a bíróság egy az egyben el is fogadta bizonyítottnak és egy embert simán börtönhalálra ítélt ez alapján.

Előzmény: Ha (9039)
lia15 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 9050
Ez a Horváth András az, aki Kaiseréknek már 2002 novemberében megmondta, hogy mi lesz az ítéletük? Akkor ez egy nagyon fontos, sokat tudó vagy esetleg látnoki képességekkel bíró ember lehet.
Előzmény: windom earle-ke (9045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!