Keresés

Részletes keresés

hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1615
1990-ben.
Előzmény: Törölt nick (1614)
unnamed Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1613
Ne ékeskedj idegen tollakkal :))))))
Ezt Kövér "strigabuster" László mondta anno, még '90 környékén, és én idéztem itt először (vagy a párhuzamos "Nincs már MH..." topikban), pontos forrásmegjelöléssel
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (1611)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1612

Beszéljünk világosan. Ki ellen kellene szerinted ezt a véderőt létrehozni?

Mert azt értem, hogy egy katona szeretne hátralévő idejében biztos munkahelyet gründolni magának.

Előzmény: pindiy (1609)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1611

A sorozott hadsregről:

" A kisszereség, az aljasság, hogy azok érvényesülnek, akik gerinctelenek  vagy teljesen gátlástalanok" "Az az érzés alakult ki bennem, hogy Kalocsa - ott voltam - egy mini Auschwitz. Csak mennyiségi különbség van köztük, a  logikai elv ugyanaz: az embereket  megtörni, péppé gyúrni, aztán  egyformán kis agyagfigurákat csinálni  belőlük."

pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1609

Valóban, minden fillér kidobott pénz.

De az igazi baly az, hogy az az alkalom van elszalajsztva, amikor valami véderő csinálásba bele lehetne kezdeni és vinni vagy 30 évig.

Előzmény: Ki(vagyok)_én (1606)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1608
C sak a folytatást ne mongyák el, mert azér lenne a víz felkapva, bár azt mán Csillag mint miniszter ismertette::)))
Előzmény: kiski (1604)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1607

Az alkotmánytan egészen egyszerű dolog, minden jogász akinek nincsen szakvizsgálya alkotmányjogásznak hivassa magát.

 

Egy kormáynrendelet azér kormányrendelet, mert a kormány hozza, a miniszterelnök meg miniszterelnök és nem kormány.

Ugyanigy, a miniszterelnök rendletét, meg miniszterelnök hozza és nem a kormány, mert a kormány nem a miniszterelnök.

 

Eddig ugye nem bonyolult.

 

Dehogy tisztán láss, a kavart az okozza, hogy van a konstruktiv bizalmatlansági inditvány, ami egy Antali kivánság volt a rendszerváltás hajnalán, amikor is két dologtól félt.

Az egyik, hogy a labilis helyztere való tekintettel idő elött megbuktatható és a célját nem tuggya elérni, a másik, hogy az oroszok meggondolják magukat nem mennek haza és a parlament kormánypártostul, ellenzékestül meg köztárasasági elnököstül megy a sittre, momentán velem együtt::))

 

No ezt a konstruktiv bizalmatlansági inditványt, már mint ebből a miniszterek felelötlenségét használta ki, minden Boros utáni miniszterelnök, hogy kancellári reményeit kiterjessze.

 

Mindig sikerült is valamit tágitani, de mielött valami haszna származott volna belőle, megbukott és az utódjának csinált egy kellemesebb hatalmi centralizácilyót.

 

DE eddig legalább nem igazán voltak igazán és közvetelenmül alkotmányellenes ötleteik és nem döngették nyiltan az ambicilyoikat.

 

Gyurcsány féle 5letből két dolog következik, mint történelmi tanulság.

Az egyik, hogy mint az ilyesmibe igyekvő elődei meg fog bukni.

A másik, hogy az igy remélt lehetőségeket Orbán fogja kihasználni és mehecc a koronázási misélyére.

 

Mer egyébként Lyó Lajosunk, mondta utoljára azt amit mostan feco kiötlött, hogy az állam én vagyok::))) 

 

Mig el nem veti azt a sulykot nagyon, azér nem ártana megmondani neki....

 

 

Előzmény: Törölt nick (1603)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1606

Tévecc, csak tapolca maratt. szhely börtön lesz, az alföldi pedig? elgyaluják...

ez az egész katonaság úgy xar, ahogy van.

 

Van egy ismerősöm. Már nyugdíjas (50 é), ezredes volt. Ő azt mondta: jelenleg ez bohóckodás, néhány embernek fasza megélhetés. Ő inkább kiadná gebinbe valamelyik nato országnak az egészet. Olcsóbb, ütősebb, modern haderő védené akkor az országot, és még az irakiakért sem kellene rettegni.

Előzmény: Derek (1601)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1605
Lehet, hogy érteném, ha én is innék.
Előzmény: pindiy (1600)
kiski Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1604

Ez esetben a Szocmin és a Gazdmin is naphosszatt sírhat a tévében, hogy:

 

"Megkérünk minden családot, akinek a gyerekét sajnos el kellett vinnünk katonának, mert a Fidesz nem szavazta meg a sorkatonaság eltörlését, hogy a Fidesz miatt besorozott gyermeküket lássák el ennivalóval, és vegyenek neki egy jó kis gyakorlót is, mert erre nincsen pénzünk.

Kérjük továbbá a Fidesz által ilyen költségekbe vert családokat, hogy a hétvégi látogatás során vagy egy vödör szenet, vagy egy marmonkanna tüzelőolajat vigyenek a gyermeküknek, aki fázni kényszerül, mert a Fidesz nem szavazta meg a sorkatonaság eltörlését."

 

Nagy siker lenne.

Előzmény: pindiy (1598)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1602

Úgy biza. Szép város volt amúgy, már amennyit teherautóból, meg PSZH-ból láttam belőle.

Előzmény: Derek (1589)
Derek Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1601

Nincs hova bevonultatni 50 ezer ujoncot, mert nincsen annyi laktanya se mar.a kanizsai szegedi osszes laktanya romokban.Gondolom mashol is igy van ahonnan kivonult a honvedseg. Egyszeruen nem is tudna ennyi ujoncot befogadni ma a honvedseg,ki lenne a rajparancsnokuk, a szolgalatvezetojuk, a szazadparancsnokuk? Talan puska meg jutna nekik a raktarakbol de bakancs es gunya mar alig. Van 3 kikepzogarnizon, azok 1-2 ezernel tobbet nem tudnak egyszerre fogadni.

Előzmény: kiski (1593)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1600

Minden 25 feletti IQ-nál érthető.

Nem köllött volna elinod az IQ-t, értenéd.

Előzmény: rutilus (1595)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1599
"Kibaszni meg úgyis kibasztak az emberrel, mert ez volt az egyetlen öröme nyomorúságos kis életüknek. "
Előzmény: rutilus (1596)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1598

Ilyen nem fog bekövetkezni, mert mindenféle ilyen jellegű szándék ellenére nem lehet nekik se gatyát, se kaját adni.

 

A boszantó az, hogy ahelyett, hogy ezt megmondanák, kitalálják ezta marha demagógiát a sorkötelességről.

 

Az igaz, hogy ettől nem nő az öngyilkosságok száma, de nem is tuggya meg a foszer, hogy a várható nyomor miatt ugyis fölköti magát.

Előzmény: kiski (1593)
Droopy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1597

Ma nem akarja a sorkatonasagot. Errol kialtvanyt is tett ki a weboldalara.

Az akarja az holnap lesz...

Előzmény: kiski (1591)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1596
851
Előzmény: pindiy (1588)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1595

Figyu már! Te szoktad olvasni, amit írsz?

 

"A támadó, akkor támad, ha mindeféle vizsgálat után rájön, hogy a kiszemelt gyengéb, minden valamiképpen mérhető adatnál."

 

 

Előzmény: pindiy (1586)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1594

Nézd Pixike, lassan már megszokom, hogy mindennapra jut a szociktól egy jogi bravur, de ezek a bravurok komoly hozzá nem értésről bírnak tanuskodni, amit jobb lenne inkább valahogy rejtegetni.

Nem köll szégyelni, de azért dicsekedni vele nem igazán érdemes.l

Előzmény: Törölt nick (1587)
kiski Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1593
Mondjuk érdekes lenne, ha 2006 év elején bevonultatnának vagy 50.000 gyereket, és kiállna a HM a tévébe sajnálkozni, hogy "Jaj, jaj, mi mszpszdsz jajnemakartuk, de mit tehetünk, ha a fidesz egyszerűen nem szavazta meg?", elmorzsolna egy-két könnycseppet a szeme sarkában, aztán végigjárná a laktanyákat és minden kiskatonát személyesen is sajnálna.
Előzmény: pindiy (1590)
Droopy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1592

Ps egyebirant meg kulon foglalkozik a

 

Egészséges Nemzetért Népegészségügyi Program 2001-2010. (KIVONATOS KÖZLÉS!!!!) .

...
4. Mentális betegségek megelőzése

Helyzet
Az ország mentálhigiénés állapotáról kevés megbízható adattal rendelkezünk és ezen adatok is rendkívül rossz állapotot mutatnak. Mind a nemzetközi, mind a hazai közvéleményben igen kedvezőtlen az ország lakossága mentális egészségének megítélése, ami szintén negatívan hat a lakosság egészségére.
A mentális kórképek más fejlett országokban is igen gyakoriak, ezek teszik ki az egészségveszteséggel kapcsolatos gazdasági terhek jelentős részét. Az EVSZ adatai szerint, a betegségeket az általuk okozott gazdasági teher mértéke szerint rangsorolva, az első helyen a depresszió áll, a 4. helyen az alkoholizmus, a 8.-on az időskori elbutulás és következményei, a 9. helyet pedig az önkárosító magatartások egyre bővülő csoportja foglalja el. Az első tíz rokkantságot eredményező okból öt tartozik a mentális betegségek közé. A mentális betegségek okozta "gazdasági teher" nagysága (mely egészségügyi gazdasági elemzések szerint a gazdasági teher 9,5%-át adja) nem tükrözi pontosan a betegségek okozta társadalmi terhet....

...Akciók...

6. A Magyar Honvédség hivatásos és sorállománya részére mentális egészségfejlesztő programok, különös tekintettel az egészségügyi szakállomány részére szervezett stressz menedzsment és öngyilkosságok megelőzésének programjaira, valamint szupervíziójuk fejlesztésére....

Előzmény: Droopy (1577)
kiski Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1591

Tévedsz. a Fidesz az a párt, amelyik igenis akarja a sorkatonaságot. És legnegyobb pechére engem, aki ebben egyetértek vele, ezzel egy mm-nyit sem vitt közelebb ahhoz, hogy rájuk szavazzak.

Vajon hogy lehetnek ezzel azok, akik nem értenek egyet velük?

Előzmény: Törölt nick (1587)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1590

Asszem, ma éppen nem akarja.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1587)
Derek Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1589
Tudom melyik az , a volt Karoly laktanya a Teleki utca vegen.Ezen kivul meg volt a varosban ket tuzerezred is,meg a hatarorlaktanya.Kanizsa mindig katonavaros volt a torokoktol valo visszafoglalas ota,elotte is,mint vegvar.Meg is sinylette a varos,hogy az osszes megszunt.
Előzmény: rutilus (1583)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1588
?
Előzmény: rutilus (1584)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1586

Volt ilyesmi, egy pár éve számolták fel.

 

Szóval a következőt kell érteni, amikor valamiféle háborúra kerül sor, akkor az egyik támadni szok, a másik igyekszik meguszni.

 

A támadó, akkor támad, ha mindeféle vizsgálat után rájön, hogy a kiszemelt gyengéb, minden valamiképpen mérhető adatnál.

 

Az ilyesmi számvetések hajszálpontosan elvégezhetők.

És bizony  az esetek egy jelentős részében a támadó kudarcot vall.

 

És ennek nem oka az erőfölény, hisz nyilvánvalóan az nem igazán volt.

 

Sok más mellett, értve mindenféle változását a körülményeknek, az oka az ember és az ő motivácilyói.

 

Ezér is tudtunk eddig is és várhatóan a történelem további folyamán mindig is veszteseknek és nacionalistának lenni.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kiski (1578)
kiski Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1585

Pindiy, kérlek, keress fel gyorsdan egy áltisk matektanárt. sürgős korrepetálni valóid vannak a szorozásnak az ő frontján.

 

Mellesleg nem szürnyűlködtem az összegen. szőrnyűlködtem a létszámon.

Előzmény: pindiy (1562)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1584
Idézet jeszty? Vagy csak mellédumálsz?
Előzmény: pindiy (1581)
rutilus Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1583
Dózsa György
Előzmény: rutilus (1575)
pindiy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1581

Nem kell itten kompenzálni, hogy balfaszságod miatt folyton kibasztak veled a többiek a seregbe.

Ismert szindróma.

 

Nem rólad szól a történet hanem a Fideszről.

Előzmény: rutilus (1573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!