Keresés

Részletes keresés

gizus170 Creative Commons License 2018.10.12 0 0 4341

Szia!

 

Mi is megyünk erre az útvonalra. December 18.-án Victoriából indulunk az AidaBlu-val! Ti is ekkor jöttök?

Előzmény: Moggi (4333)
moonwalkr Creative Commons License 2018.10.09 0 0 4340

Isten bizony nem eltéríteni akarlak, csak egy rövid adalék: anno, amikor kinn voltunk, Seychelles-en 35 EUR-ért vitt a taxis a reptértől a nem is baromi messzire levő hotelbe. Ezután Mahén 45 EUR, Praslinon 35 EUR-ért béreltünk egy egész napra kocsit. Én érdemesnek látnám azért a neten megnézni hogyan lehet autót bérelni. 

 

Kirándulás tippek 2 napra:

Seychelles:

1 nap:

- Viktória (botanikus kert, piac, stb.)

- St. Anne Tengeri Park (mondjuk ehhez nem kell még autó)

- Viktóriától észak felé elindulni és végiglátogatni a strandokat: Nort East Point, Soleil Beach, Beau Vallon, aztán át a hegyen a Cap Ternay Tengeri Nemzeti parkhoz. A hegytetőn meg lehet állni a teagyárnál

2. nap:

- Viktóriától dél-délkeletre végigautózni a parti úton: Turtle Bay, Anse Royal, Anse Forbans (innen kezdődik a part tagoltsága, itt lehet találni kisebb, eldugott partszakaszokat), Anse Marie-Louise, Anse Capucins

- aztán át lehet menni a sziget túloldalára Anse intendance, Anse Takamaka (nagyon szép partok és 8-10 turistánál nem lesz több kilométereken belül:)

- és végül be lehet zárni a kört és visszajönni egészen Anse L'Islerte-ig, ahol átvágva a hegyen vissza lehet érni Viktóriába

 

Mauritius:

1. nap: 

- Port Louis

- Curepipe

- Pamplemousse

- esetleg Grand Baie, vagy Cap Malheureux (fürdés)

 

2. nap

- Hétszínű Föld

- Gris-Gris

- La Vanille Nature Park

- Chamarel-vízesés

- Le Morne (fürdés)

 

Előzmény: Moggi (4338)
Moggi Creative Commons License 2018.10.08 0 0 4339

A delfines programot szerintem ejtettem, inkább másra költenénk az időt! :)

Az oroszlán séta és az állatmutogatós programok szintén nem hoznak lázba, inkább a természeti szépségek érdekelnének!

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: Tojglius (4337)
Moggi Creative Commons License 2018.10.08 0 0 4338

2 napot leszünk Mauritiuson, ép ezért szerintem csak taxi jöhet szóba.

Seychellen is két napot leszünk, Mahén.

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: moonwalkr (4334)
Tojglius Creative Commons License 2018.10.08 0 0 4337

mi anno delfinnézéssel "egybekötött (mondták, hogy valszeg látni fogunk :D) egynapos hajókiránduláson voltunk és láttunk is delfineket bőven, de a delfinnel úszkálásos simizős idomárost részemről ellenzem így azt meg se néztük, hogy van-e... (bár ezzel-magammal meg némileg ellentmond, hogy oroszlánokkal meg sétálgattunk a vadasparkban és ott nem volt az a rossz "cirkusz" érzésem...  ez van no... ennyit az elvekről :D )

 

de logikusan, ha befizetsz egy zárt medencés delfinnel úszkálásra akkor az garantált, de hogy egy hajókiránduláson épp belebotlasz-e egy rajba az random... :)

 

a többi látnivaló pedig ld lejjebb, sztem is kb ezek a legfontosabbak! :)

Előzmény: Moggi (4333)
moonwalkr Creative Commons License 2018.10.08 0 0 4336

Ne haragudj, de nem tűnt fel, hogy kettővel lejjebb a moderátor már törölte is az előző hozzászólást, mert ilyen módon tiltott a reklám. 

Szerintem ezt is fogja

Előzmény: Mauritiusmagyarul (4335)
moonwalkr Creative Commons License 2018.10.04 0 0 4334

Szia Mauritius-on ha nagyon rövid az időd, csak a kötelezőkben érdemes gondolkodni. Illetve abból se mindben, mert az egész szigetet, főleg taxival azért elég macerás bejárni. Nem tudom mennyi az a rövid idő, 1 vagy 2, esetleg 3 nap.

 

A kötelezők:

- Pamplemousse botanikus kert

- La Vanille Crocodile Park

- Gris-Gris sziklái

- Curepipe vulkáni kráter

- Hétszínű föld + Chamarel vízesés

- Port Louis belváros (piac, stb.)

 

Még Seychellesben is tudok segíteni, csak azt kéne tudni melyik szigetet érintitek, mert azért ott van, vagy 70 sziget. Vegy hogy tudjátok-e befolyásolni, hogy melyik szigetre menjetek?

Előzmény: Moggi (4333)
Moggi Creative Commons License 2018.10.04 0 0 4333

Sziasztok!

Decemberben megyünk az Aida-val az Indiai óceánra. Van valaki, aki esetleg jön erre az útra?

Illetve szeretnék kérni tippeket Mauritiusról, Reunionról, Seychelle-ről és Madagaskárról, akik már jártak itt, hogy mit érdemes megnézni pár nap alatt?

Sajnos mindenhol csak kevés időnk lesz, de szeretnénk minél többet látni a szigetekből.

Mauritius-t privát taxival szeretnénk körbe járni, tudnátok segíteni, hogy mit érdemes mindenképp megnézni?

Érdekelne még a delfin úszás, van aki delfint se látott, viszont vannak pozitív vélemények is :) Ezek után nehéz a döntés :)

Reunio-on leginkább a vulkántúra érdekel. Ide önállóan vagy vezetett túrával érdemes menni? Illetve mit érdemes még itt megnézni?

Seychelle-n szintén egy helyi privát taxis túrára gondoltunk, másnap meg egy egésznapos hajóskirándulásra. Tudnátok ebben segíteni, hol érdemes foglalni és merre érdemes menni?

Madagaskáron is eltöltünk pár napot, itt mit tanácsoltok?

Bérelt kocsink a rövid tartózkodások miatt egyik helyszínen se lesz!

Minden infot köszönettel veszek!

moonwalkr Creative Commons License 2018.09.28 0 3 4332

Csak annyit hadd szúrjak közbe, hogy az Index fórum kifejezetten tiltja az ecféle reklámozást, hogy hozzászólásnak álcázva kínálja valaki a szolgáltatását. Van módja annak is, amit csinálsz, csak nem ez.

Előzmény: Maria DrJeerakunne (4330)
Tojglius Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4329

Én nem emlékszem ezekre, próbálkozz a fórumkeresővel, hátha kidob valamit!

Előzmény: ibus1990 (4328)
ibus1990 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4328

Megnéztem, de érdekelne hogy a fórumozok közül volt e már valaki ezekben a szállodakban... 

Előzmény: Tojglius (4327)
Tojglius Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4327

Sztem kezdj a tripadvisoron, a ket konkret is biztos fennt van egy lehet parameterezve keresgelni is ha azok megsem... 

Előzmény: ibus1990 (4326)
ibus1990 Creative Commons License 2018.08.20 0 1 4326

Sziasztok! Október vége, november elején szeretnénk Mauritiusra menni. 2 szállodáról szeretnék vélenyt kérni. Laguna Beach Hotel, a másik Radisson Blu Azuri. Volt már valaki ezekben a szállodában? Vagy 2 gyerekkel mit ajanlanátok? Amit szeretbénk: all inclusive, gyerekmedence, közvetlen parti legyen és homokos strand. 

suzi_mou Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4325

En azt erzem tiszteletlennek, amikor lusta vki egyszeru kerdeseket kiguglizni, de elvarja, hogy masok az idejukbol szakitsanak erre, hogy leirjak az agyonragott valaszokat ujra es ujra. 

Mivel ezzel surun szembesulok, tovabblepek valasz nelkul. Mert latod, meg akkor is neki all feljebb. 😆

 

Előzmény: Tojglius (4324)
Tojglius Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4324

Vicces abban biztosnak lenni, hogy izgatottan nézed a hozzászólásokat és "úgy megmondnàd"... csakhát már kétszer is elköszöntél azzal hogy Te jobb vagy ennél és időd sincs erre... ezért meg kell állnod... Szóval viszlát... ;)

 

Bocs többiek... Nem tudom megállni... :) Pedig tökfelesleges... 

COOP Creative Commons License 2018.08.17 0 1 4323

Nem fogom mind az összes eddig írt odalatok vissza olvasni.

 

Látod, ez nagy hiba:

1. ez a szokás, nem csak itt az összes ilyen fórumon

2. azért van leírva

3. akkor ne is várj semmit Google a barátod

 

Előzmény: Eenikő2 (4321)
Tojglius Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4322

/clap

Előzmény: Eenikő2 (4321)
Eenikő2 Creative Commons License 2018.08.17 -4 0 4321

Teljesen mindegy milyen íratlan szabályaitok vannak ( mondjuk ezt egy új honnan tudná, na mindegy), ez akkor is tiszteletlen hozzá állás egy új emberhez. Nem fogom mind az összes eddig írt odalatok vissza olvasni. Aki jó érzésű ember az segít, aki nem az, akkor hagyja szó nélkűl, de nem bunkóskodunk, mert mint írtam ez nagyon tiszteletlen. De ezt a beszélgetést befejeztem, nem érdemel ennyi odafigyelést tőlem. 

Viszlát!

Tojglius Creative Commons License 2018.08.16 0 3 4320

Csak annyi történt, hogy ahogy Neked egyszerűbb másokat kérdezgetni egy önálló netes keresés helyett, úgy nekem megy egyszerűbb belinkelni, hogy hogy működik a gugli mint begépelni a választ és nem azért mert sok vagy kevés időm van, hanem azért mert én döntöm el mire szánok időt... egy jó kérdésre hidd el rendesen válaszoltam volna :) 

 

Amúgy tényleg nem bántásból: az egy íratlan fórumozási illemszabály, hogy nem kérdezünk olyat amire a neten triviális és egyértelmű válaszokat találunk (és olyat sem amire kb 10 válasz van már a topikban az utolsó 2-3 oldalon) Ilyen "felesleges" kérdés itt pl: a sziget mérete, a repülőút ideje, a várható januári időjárás... vagy egy parasailing ára vagy az aktuális árfolyam...

 

Tehát az pl nem túl jó kérdés: "szerintetek mennyi forintra átszámolva egy parasailing" mert ehhez nem kell másokat kérdezgetni

de az már jó kérdés, hogy "aki volt quados túrán, annak milyen élmény volt?" mert ebből kiderül, hogy utánanéztél, érdekel, de bizonytalan vagy és személyes tapasztalat érdekelne..

árnyalatnyi, de fontos különbségek...

Előzmény: Eenikő2 (4318)
Eenikő2 Creative Commons License 2018.08.15 -5 1 4319

úgy látom gond van az értő olvasással! Azt írtam ”mint Görögországban”. Szerinted nem vagyok ezzel tisztábán? Most tényleg a kommentjeimben csak azt vesztek észre amit akartok és olyan formában, hogy abba belekössetek? 

Nagyon életunt, boldogtalan emberek lehettek, ha egy komment ezt váltja ki belőletek! 

Ezen csak nevetni tudok! 

Na viszlát! Egyétek meg egymást!

Eenikő2 Creative Commons License 2018.08.15 -5 0 4318

Ne haragudj, de neked nem mindegy? Igen, könnyebb volt megkérdezni,  HA MÁR PONT AZ OLDALON VOLTAM, mint megkeresni! Ez miért fáj neked? Rengeteget dolgozom, legalább ezt letudtam volna. De te elég érdekesen gondolkodsz, ha egy ilyen dolog feldegesített...... Sok időd lehet :D

 

 

Amúgy köszönöm Seci!

COOP Creative Commons License 2018.08.15 0 2 4317

az utakon semennyi quadot nem láttam, autópályán meg főleg nem...

lehet valahol szerveznek quados tűrát, nem tudom, ez nem hoz lázba..

ja és ez nem Görögország, hanem Afrika. Csak szólok...

Előzmény: Eenikő2 (4314)
Tojglius Creative Commons License 2018.08.15 0 3 4316

Igen, normálisan hangnemben kérdezted és igen, cinikus volt a válaszom... de nem akarom elhinni, hogy tényleg egyszerűbb volt egy fórumba posztolni és választ várni egy olyan kérdésre amire a gugli 1mp alatt kiköpi a választ... Vagy Te tényleg azt akarod mondani, hogy odáig eljutottál, hogy megtaláltad a parasailinget, de egy árfolyamot már nem találtál?

Előzmény: Eenikő2 (4314)
seci Creative Commons License 2018.08.15 0 2 4315
Előzmény: Eenikő2 (4314)
Eenikő2 Creative Commons License 2018.08.15 -2 1 4314

Normális hangvételű kérdést tettem fel, nem értem miért kell rögtön cinikuskodni. Mondjuk azért kérdeztem, mert quad bérlést nem találtam sehol a Google-ban. Csak túrákat, az meg nem érdekel, azzal szerettünk volna közlekedni, mint Görögországban. Parasailing és többit, találtam, de mivel nem tudom a mauritiusi rúpia árfolyamát és ha volt valaki nem régen kint és kipróbálta, azt segíthetett volna. Na de mindegy, ez a jó magyar segítőkészség!

Tojglius Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4313

:)

Előzmény: seci (4312)
seci Creative Commons License 2018.08.14 0 3 4312

Nem. Az nem szamitja at forintra ;) :)

-seci

Előzmény: Tojglius (4311)
Tojglius Creative Commons License 2018.08.14 -1 1 4311

ezekhez a kérdésekhez azért elég lenne a guglit használni nem?

pl: http://bfy.tw/JOu4

Előzmény: Eenikő2 (4310)
Eenikő2 Creative Commons License 2018.08.12 -1 0 4310

Köszönöm szépen a segítséget! Sokat sgítettetek! Biztos lesz még kérdésem a szervezés közben. Majd még jelentkezem. :) 

két gyors van:

-qudat lehet bérelni? 

- mennyibe kerűl egy catamarános túra és parasailing? Persze Ft-ra átszámítva

 

köszönöm! :)

Obnoxiousman Creative Commons License 2018.08.10 -1 0 4309

Hali!

 

Mauritius strandjairól írtam egy bejegyzést, itt meg tudod nézni!

Előzmény: Eenikő2 (4305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!