Keresés

Részletes keresés

Sedicivalvole Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15238

Köszönöm a javítást.

Ez a telefon predikatív tudását jellemzi...

Előzmény: sylvanus67 (15232)
blackmaark Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15236

Köszönöm a megnyugtató választ, s elnézést a laikusságomból fakadó kavarásért :) Mindig tanul az ember a gépészetről, főleg, ha nem ez az alap szakmája.

Visszamegyek read-only módba, de még lehet, hogy később felvetek kérdéseket!

Üdv,

M

Előzmény: MoonCalf (15212)
Isti_1 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15235

Melyik a jobb megoldás? A kamrában sajnos nem fér el a puffertartály.

1 valaki Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15234

A csövek hosszával, illetve a kanyarok számával (egyenértékű csőhossz) romlik a hatásfoka. Mint a kerti slag, minél hoszabb...

Ha rendesen szigetelve van, és nem a 6mm-es gyári szigetelt csőre gondolok, akkor nem. Ha hozzáért a telepítő, eleve jól csinálja. Csak annyit csökken a teljesítmény, hogy 0 fokban a gyári szigetelés 45 fokos, a jó megoldás meg +5.

Minden (felesleges) méter cső, bármi is megy rajta, veszteség.

A beltérben menő csövek a helységet fűtik, hűtik, szerinted az mekkora veszteség? Persze helység kérdése. De a szigetelés mindenhol segít.

A többi fizika, tanultad.

Előzmény: Isti_1 (15231)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15233

Ez még hmv és egyéb vilkanyfogyasztast levonva is keves

Előzmény: Sedicivalvole (15211)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15232

-14Kwh

Isti_1 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15231

Próbálok ideális helyet találni a hőszivattyúnak (kültéri és beltéri).

1, Befolyásolja-e a hőszivattyú teljesítményét a beltéri és a kültéri közötti gázcső hossza?

2, Gondot okozna-e az, ha a gázcsőből kb. 1,5 méter a szabadban menne, ez miatt csökken-e a teljesítmény, COP?

3, Mire kell törekedni, hogy a gázcső hossza legyen minél rövidebb vagy az beltéri (puffer) és az osztó közötti távolság, azt tudom, hogy az a jó ha mindkettő a lehető legrövidebb, de melyikre kell jobban oda figyelni?

gabo011 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15230

Semmi gond és köszi! Én is nagyon remélem mert alapvetően nagyon komfortos és keveset fogyaszt amikor működik!

Előzmény: Törölt nick (15228)
Gábor_5 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15229

Próbálok, de nem egyszerű feladat itt a környéken ilyet találni. Megkérdezhetem, hogy ti az ország melyik részén tevékenykedtek?

Első sorban a neten tudok keresgélni, rengeteg hőszivattyút árusító oldal van, de hogy ezek közül melyik a megbízható, valószínűleg csak utólag derül ki.

A fűtésre használt klímám telepítéséhez is hónapokig keresgéltem, aztán az egyik fórumon találtam egy mindenki által dicsért forgalmazót/telepítőt, azt hittem milyen profik lesznek, aztán ideküldtek nekem 2 fiatal tanulót felszerelni, akik akkor látták először ezt a típust (sajnálom, hogy nem csináltam képeket a munkájukról mielőtt kijavítottam azokat).

Előzmény: Luis72 (15226)
peterch Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15227

Szia !

Rendben !

Akkor a panelcsere után írd meg légyszíves , hogy mi lett az eredmény .

Előzmény: Luis72 (15223)
Luis72 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15226

A gabo féle sorpzatból egy 7 kW-os gépet telepítettünk és ugyanúgy automatizáltunk.

Megy egy éve tökéletesen. De valóban nem árt az óvatosság.

Fontos a kivitelező tapasztalata gépész és hőszivattyús oldalról.

Próbálj olyat találni, aki egyben vállalja alvállalkozó nélkül mind a két részt.

Előzmény: Gábor_5 (15224)
gabo011 Creative Commons License 2021.02.15 -1 0 15225

A gép és az automatika egy időben lett telepítve! Nyáron és ősszel semmi gond nem volt a géppel csak a fűtési szezonban kezdett bizonytalankodni.

Mos is elégedett vagyok a fogyasztásával és a géppel is elégedett lennék ha nem lenne ez a visszatérő probléma!

A barátaim pedig egytől-egyig kiváló szakemberek ami nem zárja ki, hogy ne hibázhatnának de nálam szerencsére úgy tűnik, hogy nem tették! :-)

Előzmény: Törölt nick (15220)
Gábor_5 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15224

Remélem hamarosan kiderül mi a probléma, mert én is szemezem ezzel a típussal, de egyenlőre még csak érdeklődöm, próbálok üzletet, illetve tapasztalt kivitelezőt találni Kecskemét környékén, eddig sikertelenül.

Megkérdezhetem hol vásároltad a készüléket? 

Előzmény: gabo011 (15219)
Luis72 Creative Commons License 2021.02.15 -1 1 15223

Szerintem túl lett tárgyalva a  Gabo kérdés.

Ha egy gép időnként bizonytalan és nem teszi a dolgát, akkor egyszerűen hibás. (10-ből nyolcszor jó közel ugyanazon paraméterek mellett)

Nem kell mindenben keresni a hibát, mert már a hibák keresgetésével hetek mentek el mindenkinek aki benne volt erőn felül.

A gond egyszerűen annyi, hogy ha egy hőszivattyú nem elindul, akkor mindenki hárít és nem a javításra fókuszál, hanem arra, hogy ki lehet a hibás.

Az automatika is igyekszik a hőszivattyú kedvére tenni, optimalizálni.

Nem a túlbonyolítás miatt. A vezérlés maximális finomítása is azért kellett, hogy kijöjjön a hőszivattyú hibája.

Lehet ezen okoskodni, de zárjuk le és kiderül javít-e a helyzeten a kültéri alaplap cseréje.

Az alap vezérlés inkább arra indult, hogy lehető legkevesebb legyen a ki-be kapcsolás, ha kevés lenne a kért fűtési igény, akkor ne induljon el addig, ameddig nem jön össze annyi, hogy a gép legalsó modulálási értéken tudjon menni kikapcsolás nélkül.

Ha pedig sok az igény, akkor addig késleltesse ugyanazon helyiségek második (pl. mennyezet) hőleadó felületének az indulását, ameddig nem tud a gép magasabb előremenővel dolgozni.

Hol van ez túl bonyolítva?

Előzmény: peterch (15218)
peterch Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15221

Szia !

Valóban félreértettem a rendszered müködtetésének formáját !

Elnézést kérek !

"" Reggeli felfűtés az összes padlókör nyitva és arányaiban 10-ből 8x jól működik 2x meg nem. ""

Ezt értettem félre . :-(  Mégegyszer bocsi !

A " J " 9kw-os szériánál csak -7°C-ig találtam fütöteljesítményt , ami :Heating capacity (A -7°C, W 35°C)  kW 6,12    COP (A -7°C, W 35°C)  2,78

Előzmény: gabo011 (15219)
gabo011 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15219

Ha rám gondolsz akkor nem teljesen pontos amit írtál!

Nincs t-cap-em hanem r32-es j szériás a gép.

Illetve nem akarok azon spórolni, hogy nappal menjen csak a gép. Sőt jellemzően pont nem nappal megy a gépünk.

Reggel 6:30-ra van kérve a programban a 23C. Ami a loxone-nál azt jelenti, hogy 6:30-ra megcsinálja a kért hőfokot. Tehát valamikor 4 és 5h között kezd fűteni és nem napközben.

Reggelre -10C-ban sem hűl 22,5C alá egyik helyiség sem tehát 0,5C-ot kell emelnie vagy annyit sem. 21h után 22,5C a "takarék" hőmérséklet.

Előzmény: peterch (15218)
peterch Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15218

Szia !

"" Némelyek már tudományos szintre emelték a készülék folyamatos figyelését és b@sztatását. ""

A Te rendszerednél  ami folyamatos hötermelést és fogyasztást végez , az okos termosztátok és a HMV vezérlése végzik azt a munkát , amit a topiktársnál igyekeznek okos vezérléssel megoldani .

Csak egy hatalmas különbség van a két rendszer között ! 

A topiktárs azon szeretne villamos energiát megtakarítani , hogy a nappali melegebb kinti hömérsékletet szeretné erre a célra kihasználni . Ezért okoskodtam én is , hogy az ilyen rendszernél sajnos olyan vezérlés kell , ami igyekszik az igényeknek megfelelö módon biztosítani a höellátást  de úgy , hogy a höszipka is normál üzemmódban dolgozhasson . Ha a topiktársunk hagyná folyamatos üzemben a gépét , akkor lehet , hogy miután utolérné magát a gép a höenergia elöállításában az igényeknek megfelelöen , akkor a " hiba " is megszünne.

A gyártó szerint a T-CAP képes egészen -15°C kinti hömérsékletig biztosítani a 8kw-os teljesítményt . Ilyen állapotban is a COP 2,5 . Akkor mekkora az az energiamegtakarítás ? Érdemes végette a gépet kínozni ?

v.atosz Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15217

Ez milyen időtáv átlaga?

gabo011 Creative Commons License 2021.02.15 -1 0 15216

Szerintem meg fogalmad sincs az egészről!

Senki nem mossa a kezét hanem erőn felül próbál segíteni.

Az, hogy te mit csináltatnál ismerőssel, baráttal a te dolgod. Ez vagy téged minősít vagy a barátaidat.

Minden működik ahogy kell a hőszivattyút leszámítva amit nem a barátaim gyártottak!

Előzmény: Törölt nick (15215)
MoonCalf Creative Commons License 2021.02.15 0 1 15212

Oké, nem az a helyzet, mint ami az első leírásodból kitűnt (csodálkoztam is, hogyan működhet egyáltalán), mert nem a hidrováltó előtt van közösítve a két hőtermelő, hanem utána! Maradhat ebben a formában. Egyébként a függőleges a hidrováltó, a vízszintes egy nyomáskülönbség nélküli osztó.

A puffernél a hőfokesés elkerülhetetlen, mindig van keveredés még ha pont szembe lehet kötni a csöveket, akkor is. Ha túl nagy a hőfokesés, akkor az arra is visszavezethető, hogy nagyobb a hőleadó kör térfogatárama, mint amit a hőszivattyú ad a primer oldalon, ezért van visszakeverés a szekunder kör visszatérőjéből.

Előzmény: blackmaark (15208)
Sedicivalvole Creative Commons License 2021.02.15 0 1 15211

Nekem Daikin van.8Kw.230L HMV tárolóval.Most a -10C fokokban direkte megnéztem a villany fogyasztásomat.Mást nem néztem, mert a többi különösebben nem érdekel.107 nm ház.23C a hőmérséklet.48C a HMV.Helyiségenként szabályozva termosztáttal,NGBS felügyeleti rendszer .12-14Kw a napi fogyasztás villanyóránál mérve. Semmi extra nincs. Nincs külső hőmérséklet követés, nincs napi, vagy heti program.Fix 35 C fűtő  víz van beállítva és nincsenek piszkálva az okos NGBS termosztátok.

Érdeklődve olvasgatom az itteni hozzászólásokat.Némelyek már tudományos szintre emelték a készülék folyamatos figyelését és b@sztatását. Szerintem  ha jól be van állítva akkor egyszerűen csak hagyni kell,hogy tegye a dolgát minél egyszerűbben.

Előzmény: gabo011 (15156)
gabo011 Creative Commons License 2021.02.15 -1 0 15210

Fix 35C-os előremenő-re van állítva már egy ideje.

Az anemosztátok sehol nincsenek a közelében sem a "termosztátoknak".

A hűtőközeg le volt fejtve g-ra stimmelt.

A Panasonic szervizt még nem sikerült rávenni arra, hogy kijöjjenek. Persze nem is tudom előre megjósolni mikor nem fog működni.

A telepítő már volt kint vagy 15x és mindent megmért amit kértek tőle!

Előzmény: 1 valaki (15209)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15209

Próbáltad már kompenzációt kikapcsolni?

Szellőztetés nem dolgozik a termosztátra?

Furcsa hiba, Panasonic kellene  laptoppal, nézzék mit csinál.

Hűtőközeg nem kevés benne? Nyomásokat és hőmérsékleteket nézte valaki, amikor kiáll? Ebből el lehetne indulni, telepítő nézzen már nyomás,t hőmérsékletet, Delta T-t.

Mivel nem üzemszerű a működése, ha a telepítő nem tud/ tudása nincs megnézni, mit is csinál a hőszipka, marad a Panasonic szerviz...

Előzmény: gabo011 (15201)
blackmaark Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15208

Köszönöm a válaszod és Peterch-nek is. Találtam egy régebbi képet, még hsz előttről. Ezen látszanak a csövezések, remélem. Ezt csatolom, lejjebb. Berajzoltam, hogy hová illesztették a hőszivattyúsok a pufferből bemenő és pufferbe visszatérő csövezést.

Ami még fontos lehet a megértéshez: a képen még csak sima gázkazános rendszerünk volt: a kép bal alsó sarkában a piros és kék csövezések kapcsolódtak a gázkazánhoz. A képre nézve elbizonytalanodtam, hogy valójában milyen komponenseim vannak a rendszerben (S bocsánat a laikusságomért): eddig azt gondoltam, hogy a hidrováltóm az a vízszintes szigetelt doboz, a jobb felső sarokban. Viszont a kép bal oldalán, rögtön a gázkazánból bejövő víz után függőelegesen egy Vaillant-os fekete dobozt látok, ami szintén hidrováltónak tűnik (?) (levegőztető szelep a tetején: elnézést a wc-papír tekercsért: kis magyar gépészvalóság:)). A gépészünk nem arról volt híres, hogy elmagyarázta volna, mi mire jó, én pedig még nem kérdeztem akkor. A csövezés nem biztos, hogy jól látszik: a fekete végűek vannak a viszintes fekete dobozba kötve, a ház fűtési köreihez menő 4db matricázott fémszínű az mögötte megy el.

(s lehet, hogy veszek egy mély levegőt és szétkapom a szigetelést, hogy megnézzem, mi van a vízszintes doboz mögött)

A hőszivattyú beszerelésekor nekem fontos volt, hogy bivalens rendszerem legyen, s át tudjak kapcsolni gázkazánra vész esetén. Kézzel rajzoltam, hogy a pufferből jövő csövek hogyan kapcsolódnak a régi rendszerhez. Most is tudna úgy menni, hogy a gázkazán fűt: már volt rá pékda, mikor teszteltem. Olyankor a pufferig áttolta a 40 fokos vizet (a rendszer a keverőszeleppel 40 fokot enged max).

Hőmérsékletek: hőszivattyú kilépő kb 35 fok, s utána amit látok, az a fűtési kör előremenő (hidrováltó után), az kb 30-32 fok (ami kb ugyanaz, mint a pufferben) az emeleti körben, s 29-30 fok a fszt előremenő körben (ez általában kisebb, amit szintén nem értek: ha elvileg ugyanabból a pufferből szív). Visszatérő ágon kb 28 fok az emeleti, de 29-30 fok a fszt (ami szintén necces nekem, mintha alig adna le hőt). A képen a job felső sarokban lévő 4 csövön vannak a hőmérők, scak ez már nem látszik a képen.

Hőszivattyú szabályozás: ebben sem biztos, hogy profi vagyok. A 35 fok kimenő fok beállításán kívül mást nem állítok a hsz-on. A szobánkénti termosztátok vezérlik a fűtést: ha van fűtési igény, akkor általában a hsz is megy. Naponta mostanában többször is megnézem, s szerintem folyamatosan megy, szinte 0-24. Nagyobb melegben látom, hogy néha a külső egység áll. A Daikin beltérin nem látom, hogy hol lehetne megnézni, mennyit kapcsolgat (láttam, másnak Pana van, ott ezt mutatja). Remélem erre gondoltál.

Üdv,

M

Előzmény: MoonCalf (15194)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15207

Szerinted, ha a reggeli induláskor nem képes elég meleg visszatérőt kapni, akkor mi a hiba?

Szerintem:

nem ment éjszaka, gyakorlatilag 28 fok alá hűlt a visszatérő.

nincs megfelelő puffer, hogy legyen miből hőt elvonni, illetve meglegyen a visszatérő hőfok.

Ha meg éjszaka is, akkor alul méretezett a hőszipka.

Nincs, vagy nem megfelelően működik a vezérlés, rányitja mindegyik kört, túlhűti.

Ha nem képes 33-35 fokos előremenőt, a kérdés az, miért? kevés a visszatérő, kicsi a teljesítmény?

Ha 10-ből 8x jó, akkor valami csak van, hogy kétszer lefossa a bokáját.

Lehet kínai márka, és ennyire rugalmas, látatlanban nehéz..

Vagy csak olcsó húsnak..... Milyen márka?

Előzmény: Luis72 (15199)
Tusee Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15206

Nincs több ötletem. (Esetleg még az lehet, hogy a gép elkapta a COVID-ot :)) bocs.)

Előzmény: Luis72 (15204)
lulucsek Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15205

Szia!

Köszi a választ, a kültéri csövek szigetelve vannak.

Egyébként így van, hogy mínusz fokokban van magasabb ki/be főkok, plusz fokoknál engedi ennyire lehűlni a vízhőfokot.

Előzmény: _istvan_ (15196)
Luis72 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15204

A Zubadanban igen van ilyen lehetőség.

A panában nincs. Amúgy sem lenne hozzáértő.

Ameddig nem lesz publikus botrány addig főleg a marketing megy.

A hibakezelés pedig hibáztatás. Ki hibázott, mert a gép nem lehet rossz.

Szerencsére nagyon kevés a hiba, de ez nem vigasztalja akiknek van.

Előzmény: Tusee (15203)
Tusee Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15203

A Zubadan-okba lehet tenni SD kártyát, ahova gondolom többet közt ezt is logolja. Szinte kizártnak tartom, hogy a Panába ne lenne valami, ahol enne az egésznek nyoma van. Nézte ezt már esetleg valaki? A logokból nem derűl ki valami? (Már ha van.)

Előzmény: gabo011 (15201)
lulucsek Creative Commons License 2021.02.15 0 0 15202

Jól működik, nem eszik sokat, csak kíváncsi voltam a miértekre.

Előzmény: v.atosz (15192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!