Keresés

Részletes keresés

apepee_ Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2562

Húha, hát nem kis fába vágod a fejszéd. Milyen túlforgatással számolsz? Nekem a rekordom egy játékfilmnél, aminél másodperc-pontos képregényforgatóküönyvünk volt a 10%...doksinál a 300-at is el tudom képzelni.

Szóval gondold végig, s8-al kezdeni nem a legkönnyebb út a doksi, persze pont ettől érdekes-értékes.

Előzmény: krisznk (2560)
D94A Creative Commons License 2012.04.01 0 0 2561

Szia!

Címem nyilvános. Mi árulunk filmet, hívunk és szkenelünk is. Kamerát is lehet bérelni.

Sajnos a szóróanyagot nem tudom ide felrakni mert túl nagy.:-(

Előzmény: krisznk (2560)
krisznk Creative Commons License 2012.03.31 0 0 2560

Sziasztok!

 

Érdeklődök a super 8-as filmezés iránt, nem sokat tudok róla.

 

Másodéves vagyok és arra gondoltam, hogy S8-as technológiával csinálom a vizsgafilmem, 30 perces dokumentumfilm. Milyen költségekre lehetne számítani egy fél órás film esetében? Gondolok itt a nyersanyagra, előhívásra, digitalizálásra. Még nincs kamerám, most nézegetem, milyet szerezzek be. Milyen felszerelés kellene hozzá?

apepee_ Creative Commons License 2012.03.18 0 0 2559

Vannak spec izzóboltok, ahol kapsz, illetve megkérdezheted a Soós fotóban is. Aztán ott a vatera és a bolhapiacok. Nem készétel ma már a super8as...sokat kell utánajárni dolgoknak. Sok sikert!

Előzmény: szalasz87 (2558)
szalasz87 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 2558

Sziasztok! Barátnőm családjának super 8-as vetítőjébe kellene ízzó... sajnos nem tud túl sok pontos adatot (fémhalogén csavaros foglalatú...), hol lehetséges ilyeneket beszerezni? Köszi szépen nagyon sokat jelenetene neki!!

apepee_ Creative Commons License 2012.03.03 0 0 2557

Jupiiii! Hajrááá!

Előzmény: ZeeSzabo (2556)
ZeeSzabo Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2556

Köszi, akkor nem lesz gond. Most hétvégén tuti, hogy elforgatom ezt a teszt tekercset. Jövőhéten esetlegesen mikor vagy pesten, hogy hivatni oda tudjam adni a tekercset?

Előzmény: D94A (2555)
D94A Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2555

Szia!

A dobozon felüntetett ideig tárolhatod minőségromlás nélkül. Az exponált filmet lehetőség szerint leghamarabb elő kell hívn(at)i. Ezt az időt ne toljuk ki 1hónapnál hosszebb időre.

Előzmény: ZeeSzabo (2554)
ZeeSzabo Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2554

Hajajjjj nagy melegség önté el szívemet. Megvásároltam első tekercs filmet!!!! :) Be is töltöttem kamerába, és láss csodát, így működik a belső fénymérője a masinának. De azért vettem egy kézi fénymérőt is, biztos, ami biztos ;) Szóva nagy a boldogság. Egyébként meddig ajánlatos filmet a gépben tárolni? Úgy értem exponálatlanul...mert én 1-2 napon belül úgy is ellövöm, csak hogy tudjam mégis. Illetve hívatni mennyi időn belül kell? /Tudom, hogy minél előbb, csak mégis időben ez mit jelent?/ Ektachrome 100D-ről van szó.

apepee_ Creative Commons License 2012.02.29 0 0 2553

fogalmazni nem tudok, tehát a pécsit :)

Előzmény: apepee_ (2552)
apepee_ Creative Commons License 2012.02.29 0 0 2552

a pécsi. elfogultság nélkül, a berlininél is jobb, még a Macskajajban is említik :)

más helyeket nem nagyon ismerek, de ahol német-osztrák hagyatékokat árulnak (pl. használtbútorboltban is), ott lesz film is.

Előzmény: hunadams (2551)
hunadams Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2551

erre is gondoltam, csak reméltem hátha így is hozzájuthatok. melyik bolhapiacot javasolnád? köszi!

Előzmény: apepee_ (2550)
apepee_ Creative Commons License 2012.02.27 0 0 2550

Szia! Nem látom sok esélyét, hogy valakinek lenne olyan felvétele, ami nem nőtt a szívéhez, persze előfordulhat. Inkább azt javaslom, bolhapiacon keress, kamerák, vetítők mellett elég sok lézengő tekercs előfordul, német családok felvásárolt hagyatékaiból, ilyeneket 50 és 200 forint között tudsz venni, többet ne adj érte, szerintem!

Előzmény: hunadams (2549)
hunadams Creative Commons License 2012.02.24 0 0 2549

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy nincs-e esetleg valamelyik kedves fórumtársnak olyan super8-as filmje, ami lényegében már használhatatlan, vagy egyszerűen csak nincs már rá szüksége és igazából a kukába fogja dobni, de mégsem mert nekem adja?

 

Lényegében minél olcsóbban próbálok hozzájutni egy tekercs filmhez, amin teljesen mind1, hogy mi van.

 

Köszi!

ZeeSzabo Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2548

Köszi infot! Mivel egy árban van, így mindenképp a 100D-t fogom használni. Most sajnos közbejött autó szervizelése, nem várt kiadás, ami elvitte az összes játszó pénzemet :D De mindjárt hó eleje, és akkor kiszaladok működni. Talán több napsütéses nap is lesz az elkövetkező 1-2 hétben, és akkor végre ellőhetem első tekercsemet. :)

Előzmény: D94A (2546)
kofic Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2547

Elso alkalommal egy veletlen folytan csak heteket, viszont legutobb 5-6 honapot mondtak .

Előzmény: aerovill (2537)
D94A Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2546

Nagyon szép anyag a 100D ajánlom. A szűrőt ne felejtsd el kikapcsolni a forgatás elött.  A Tri-x egy kissé szemcsés fekete-fehér film. A magas érzékenysége miatt belső felvételekhez jól használható.

SSzép fényeket!

Előzmény: ZeeSzabo (2543)
ZeeSzabo Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2545

Ahogy mondod, super8data.com. Köszönöm, most már világos a zárszög, sejtettem, hogy valami trükk van a dologban. A fade-et szerintem nem fogom használni egyébként, mivel szkenneltetni szeretném majd anyagokat, úgy is számítógépen utómunkázom, aztán ott akármilyen effekt lehet rajta, ha szükséges.
Van egy filter gomb, amit ha lenyomok, akkor kiveszi a 85ös filtert, illetve a kazifészekben is van egy pöcök, ami látható a PDF-ben, amit linkeltél nemrég, hogy kazi benyomja, vagy sem, attól függően, hogy T vagy D. De majd figyelem természetesen, mert drága mulatság eltolni a színeket.
Azt hiszem, hogy minden kérdésem megválaszolásra kerül lassan, úgyhogy a következő lépés egy tekercs film, és had szóljon! :)

Előzmény: apepee_ (2544)
apepee_ Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2544

Gondolom ezen az oldalon találtad az infot (http://www.super8data.com/database/cameras_list/cameras_chinon/chinon_877_macro.htm). E szerint a géped tud fadet és véleményem szerinte ezt zárszöggel csinálja. Tehát normál expon 180 fok, fadekor zár 0-ra.

A 100D oké, olcsóbban nem kapsz kész infrastruktúrát. Figyelj majd a természetes/mesterséges fényre, a gépeden nem tudom hogy kell szűrőt állítani, minden gépben van egy beépített szűrő, ami az eredetileg műfényérzékenyített filmekre a napfénynél való filmezést teszi színhelyessé. Nekem a kis chinonomon egy napocska, villanykörte piktogrammos kapcsoló szolgál erre.

Előzmény: ZeeSzabo (2543)
ZeeSzabo Creative Commons License 2012.02.21 0 0 2543

Több oldal is azt mondja, hogy "shutter angle: <180° ". Nálam ez azt jelenti, hogy kisebb, mint 180°...na jó, de mennyivel? :D Vagy ez azt jelenti, hogy változtatható?Én ebből azt gondoltam , hogy 170-180 fok körül lehet, tehát 1/48-1/51...vagyis talán ráfogható az 1/50. Sajnos nem találtam pontosabb infót erről. De úgy vélem, első tekercs film erről fog szólni, hogy kitapasztaljam többek közt ezt is.
Amúgy még nincs anyagom. Ektachrome 100D-re gondoltam. De ha esetleg tudsz ajánlani valamit,akár olcsóbban, akár fekete-fehér is lehet, így tesztnek szinte bármi megfelel, hogy kitapasztaljam a kamerát kicsit. Soósnál egy árban van fekete-fehér, és színes Kodak anyag is. Van még Fomapan DS 8...de ha jól tudom ez az, amit vágni kell. Arra egyelőre nem vállalkoznék :D

Előzmény: apepee_ (2542)
apepee_ Creative Commons License 2012.02.21 0 0 2542

A zárszöget ki tudod googlézni, amúgy próbáld ki kazettával, szerintem a fénymérő nem kapcsol be kazi nélkül.

Amúgy főleg a Quarznál használtam, abszolút hozzáillő Leningrád IV-est. Ha jól emlékszem a Quarz pl. 210 fokos, volt egy chinonom, az 170-es volt, a mostani Bauer 180-360°-ig zárható (sajna csak a fade-hez műkszik így, de mondjuk még nem hiányzott)

Számolj 50-el vagy 60-al inkább, de a google megmondja majd.

Anyagod milyen van (vagy lesz) hozzá?

Előzmény: ZeeSzabo (2540)
erpal Creative Commons License 2012.02.21 0 0 2541

Sziasztok!

 

Eladó egy Meopta normál/super 8-as vetítőgép.

Hibátlan, karcmentes, alig használt példány. Jár hozzá 3 db új izzó, plusz 15 db 70-80-as évek beli szovjet kisfilm és rajzfilm ( No megálj csak! , Popey ).

 

Irányár 15000 Ft,  esetleg cserébe érdekel régi fényképezőgép, pl. Exakta.

 

Tel:  0620-9426-919   Budapest

ZeeSzabo Creative Commons License 2012.02.20 0 0 2540

Igen, már nekem is eszembe jutott, hogy lehet nem csak kipucolni kellett volna, hanem kicsit megzsírozni, de szerintem még szétkapom úgy is,és akkor megteszem. :)

Ez a schneider obi fejtörést okoz amúgy, mert van két apró csavar, ami általában obiknál a gyűrűket odafogja, ahova kell, és utána ugye le tudom húzni, vagy kitekerni. Na most itt nem tudok csinálni semmit. Német kollégák jól összerakták. De majd kitalálok rá valamit, mert valahogy összerakták a gyárban is, tuti, hogy szét lehet kapni :D

No mind1, egyelőre a Chinon rendben van, forog, működik, optika karcmentes, és jól működőnek tűnik, macro is pöpec, egyedül a fénymérőt nem sikerült életre kelteni, úgyhogy lehet külsővel fogok dolgozni. Te milyet használsz, amikor használsz? Azért kérdezem, hogy mennyire használható a fotós fénymérő filmezéshez? Csak mert ugye itt a zársebesség az 180°, 24fps-nél az 1/48...régebbi fotós mérők szerintem nem tudnak ilyet, úgyhogy úgy gondolom, hogy ez kerekíthető 1/50-re :D Filmérzékenység pedig gondolom ugyan úgy működik, mint fotófilmnél..nyilván azért szabvány az ISO/ASA :)

Én is várom az első tekercsemet amúgy, égek a vágytól, hogy kattogjon a fülem mellett a masina, csak hát fénymérő híjján...:P De boltolok valamit hamarosan, és akkor - hogy szavaidat idézzem - széles út, keskeny film!! :)

Előzmény: apepee_ (2539)
apepee_ Creative Commons License 2012.02.20 0 0 2539

Ha már motorig bemész szétszedéskor, lehet, hogy érdemes a hajtásnak adni egy kis zsírt is, valami finomabb fajtából (mangalica :)).

Obi szétszedésből szerintem nagyobb tabasztalatod van, én csak fixeket szedtem már szét. Amúgy nem bonyolult leszedni ezt sem, szerintem pár csavarral be is juthatsz odáig, hogy a belső gyűrűket ki tudd pucolni és újrakenni. Gratula, szép kis masina! Kíváncsian várom az első tekercseidet!

Előzmény: ZeeSzabo (2538)
ZeeSzabo Creative Commons License 2012.02.20 0 0 2538

Semmi hangot nem adott a motor, mintha nem is kapna áramot. Szétszedtem a markolatot, mert gondoltam az exponáló gomb nem érintezik. Szerencsére innen a motorhoz is hozz tudtam férni. Érintkezőket kicsit megtágítottam, hogy biztos érintkezzen, a fogaskerekeket kicsit megfújkáltam sűrített levegővel, a mágneskapcsoló "kézi" kapcsolásával elindult a motor és az egész hajtás, átforgattam párszor, összeraktam, és most működik exponáló gombra is. Forog 18,24,48 fps-el is. Szuperjó. Gondolom ezer éve nem volt használva,kicsit be volt állva.

Viszont a fénymérő nem működik szerintem, mert nem mozog a blende skála. Ha átnézek optikán, akkor is látom, hogy nem mozog az iris. Manuálisan mozog természetesen. Nem hiszem, hogy azért nem mér, mert nincs benne kazetta, és nem tudja milyen érzékenységű a film...valamit kellen azért mérnie. Egyébként ez a kamera egy profibb változat lehet, mert elég sok érzékenységet ismer: D:25,40,64,100,160,250,400 T:40,64,100,160,250,400,640

Amúgy köszönöm a linket, hasznos lehet így is, mert most beszereztem egy Nizo S126-ot. Ez nem ismer ennyi filmet leírások alapján. Ennek annyi baja van, hogy a zoom szorul, nem bírja tekerni motor, kézzel is nehézkes, és egy bizonyos pozíccióba meg is akad. Pár fényképező obit már sikerült ilyen problémával megjavítani. Igaz ez egy nem cserélhető optika, és nem látam még neki igazán, de vetettem rá egy pillantást, hátulról nem lehet szét szedni. Fogja pár festett csavar. Meg nem is akarnám kiszedni nagyon. Esetleg obi szétszedéséről van tapasztalatod? Gondolom elölről kell, lencse szorító gyűrűket sorban kiszedegetni.
Egyébként nagyon jó állapotú a gép..szinte kopás mentes kívülről, mintha új lenne. Mindene tökéletesen működik.

Előzmény: apepee_ (2534)
aerovill Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2537

Nagyon köszönöm a választ.A privátfilm alapítványnál mennyi időt vártál?

 

kofic Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2536

Eddig 2 helyet probaltam ki

 

Az 1. a privatfilmek alapitvany : ok dijmentesen irjak at, cserebe mindenfele jogi nyilatkozatokat kell kitolteni , mivel az atirasert cserebe felhesznaljak- hatjak a filmeket . Minden ejjel a filmuzeum csatornan vetitenek az alapitvany gyujtemenyebol .

http://super8.hu/

 

 

A 2 . hely a http://www.digitalmaster.hu/8mm.php

 

Itt nagyon kezsegesek voltak, hataridore, pontosan korrekten irtak at . Azert dontottem mellettuk mert bemutattak ,hogy milyen technikaval irjak at, az oldalukon szerepelt az ar, es valamennyire meg utba is estek .

 

 

Előzmény: aerovill (2535)
aerovill Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2535

Üdvözletem mindenkinek!

 

Van-e tapasztalatotok celluloid filmek DVD-re való átírásáról?

Köszönettel veszek minden hozzászólást.

apepee_ Creative Commons License 2012.02.18 0 0 2534

Külsö DC adaper? Őszintén megmondom, még egyszer sem próbáltam adapterről működtetni kamerát. Próbáld ki elemmel, bár itt szerintem más lesz a gond.

A kazettaüregben lévő kis pöckök szolgálnak arra, hogy a kazetta oldala spec kombinációban nyomja be őket, ebből állpítja meg a felvevő, hogy milyen érzékenységű, milyen film van a kazettában. Ezt a legtöbb gépben leredukálták, hogy csak kétféle érzékenységet tud (160/40 ha jól emlékszem). Ezért van probléma a 64-es anyagok fogadásával a legtöbb gépnél.

Amúgy itt egy kis info erről, jó ha megvan :-) http://www.peaceman.de/blog/index.php/super-8-notch-ruler-new-and-improved

 

Exponálógomb lenyomásakor hallasz valami motorzúgást amúgy? Még valami ékszíj is lehet, bár ezek többnyire csigakerék hajtásúak, legalábbis az a pár, amit szétszedtem eddig.

Előzmény: ZeeSzabo (2533)
ZeeSzabo Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2533

Ja...9 volttal sem mocorog.

Előzmény: ZeeSzabo (2532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!