Keresés

Részletes keresés

Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.16 0 0 619

Én 1 számszeríjat és egy macsétát. Ha nagy mázlid van, kilövöd az egyiket, vagy megsebesíted. Aztán lehet imádkozni a macsétával a kézben. Túl sok lehetőség nincs.

Előzmény: Lex Icon (617)
account Creative Commons License 2012.05.16 0 0 618

Én értem mit kérdezel ne aggódj. A válaszom az, hogy egy megbízható elöltöltőst, meg jó eséllyel lenne nálam is ugye egy gázspray, mint a hétköznapokban, ennél jobb kombó nem igen van ami legális és nem engedélyköteles.

Előzmény: Lex Icon (617)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.16 0 0 617

El se hiszem, hogy ennyire nem értitek mit kérdezek.

Írok egy példát, hátha ilyen óvodás módszerrel érthető:

Összeomlott a rendszer. Ott állsz pl. az erdőben. Közelít feléd 3 rosszarcú emberke, akik pl. csak késekkel vannak felfegyverkezve. Ha választanod kell, akkor mit választanál az engedély nélküliek közül, hogy akkor nálad legyen?

Előzmény: account (616)
account Creative Commons License 2012.05.16 0 0 616

Vagy inkább feldühíted az egyik támadót ha elsőre eltalálod, a többi pár meg olyat csinál esetleg veled amit mellett megváltás lenne a halál. Egylövetű, 7.5 j semmire nem elég önvédekezésnél (sportcélra persze használható), a CO-s többlövetűek 10 fok alatt halottak, a PCP drága...szóval szépen állunk na.

Előzmény: Lex Icon (614)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.16 0 0 615

Nem a katonaságról beszélek, hanem a civilekről. :)

Előzmény: H_G (608)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.16 0 0 614

Miért ne lenne alkalmas? Ha pl. légpuskával valakit arcon lőnek, nem hiszem, hogy továbbra is veled foglalkozna.

Előzmény: szijozsi (612)
szijozsi Creative Commons License 2012.05.16 0 0 613

Egyébként épp most folyik a Parlamentben az önvédelem kérdésének újraszabályozsa  az új BTK általános tárgyalása során.

szijozsi Creative Commons License 2012.05.16 0 0 612

Erre egyszerű a válasz: ami szabadon vásárolható nem alkalmas önvédekezésre.

 

Boltban kapható, engedély nélkül vásárolható fegyver kétféle van ami használható, azonban pontosan azért vásárolható engedély nélkül, mert korlátozott a használata.

Egyik az íjak különböző válfajai, másik a muzeális elöltöltő fegyver.

 

 

Előzmény: Lex Icon (611)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.16 0 0 611

Esetleg a kérdésemre is kapok választ?

 

Túlélő helyzetben mivel tudod megfelelő időre harcképtelenné tenni a támadókat!!, egy engedély nélkül tartható fegyverrel.

 

Boltban kapható, engedély nélküli fegyverekre gondolok, nem gázpalackra meg benzines zacskóra. Olyan fegyverre, ami 10-20 m-re is hatásos a következők közül: paintball, airsoft, gáz, gumis, lég- stb. fegyverek.

Előzmény: szijozsi (610)
szijozsi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 610

Még egy öngyújtóból és egy teljesen hétköznapi kenőolajsprayból is lehet halálos fegyvert csinálni: vagy egy gázpalackból és disznóperzselőből. De még egy egyszerű permetezőből is ki lehet találni valami okosságot.

 

A kerítésre, ösvényekre is lehet csapdákat elhelyezni, búra nélküli villanykörtével,  robbanó benzineszacskókkal,  stb.

 

 

Előzmény: Lex Icon (605)
H_G Creative Commons License 2012.05.15 0 0 609

Hát ha megnézed, hogy mivel jón a tipikus éjszakai támadó itt és most: az újsághírek szerint 1 vascső + 1 vadászkés a tipikus felszerelés.

Előzmény: Lex Icon (605)
H_G Creative Commons License 2012.05.15 0 0 608

Na ja, mert ők nem szolgáltak a bornírt Magyar Néphadseregben :)

 

 

Előzmény: Túlélőblog (598)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.15 0 0 607

A halál is a harcképtelenség egyik formája. :D

Csak az engedély nélkül birtokolható fegyverekkel nehezebb ezt az állapotot előidézni.

Előzmény: account (606)
account Creative Commons License 2012.05.15 0 0 606

Én meg azon hogy egyre kevesebbnek érzem a nem halálos alternatívákat. Ideiglenesen hatástalanítsunk olyan embert aki válsághelyzetben támad meg, és talán az életemet is elvenné? Ugyan már, ilyenekért nem kár, bár máris látom hogy én leszek a fegyvermániás pszichopata ilyen véleménnyel.

Előzmény: Lex Icon (605)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.15 0 0 605

Tulajdonképpen azon gondolkodok, hogy túlélő helyzetben mivel tudod megfelelő időre harcképtelenné tenni a támadókat!!, egy engedély nélkül tartható fegyverrel.

Előzmény: szijozsi (604)
szijozsi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 604

Sajnos nem.

Egy-kettőben tuddok segíteni: az engedély nélkül tartható  légfegyver torkolati energiája max 7.5 joule.
Ez vonatkozik a flóbertekre is.
Gáz-riogatónak nincs torkolati energiája-mivel szilárd anyagot nem lő ki.

Gumisoknak fegyvertől függően 35-80 joule.

Paintballnak nem tudom.

Előzmény: Lex Icon (603)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.14 0 0 603

Felteszem máshogy a kérdést, mert nem értetted, mire keresem a választ:

Tudtok olyan oldalt mondani, ahol a a paintball, airsoft, gáz, gumis, lég- stb. fegyverek torkolati energiája össze van hasonlítva?

Előzmény: szijozsi (599)
account Creative Commons License 2012.05.14 0 0 602

Azért ami közel áll a kalasnyikovokhoz én nem utasítanám vissza :)  Katona pedig már pont nem voltam a korom miatt, de lőtéren kipróbálta az ak-47-et és nagyon tetszett, kézreálló fegyver. Meg hát amd-65 kb 100k-ért...eleve örök darab, és univerzális méretű eszköz, ahogy én látom.

Előzmény: H_G (597)
szijozsi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 601

Amint nem lő,  kinyújtott mutatóujját  azonnal a sátorvas mellé helyezi.
Látszik hogy már lőtt egy-két ezer sorozatot . Ott nem fétis a fegyver, ami csak az államnak esküt tett kiszolgálók számára szabad hozzáférhetőségű.

Előzmény: szijozsi (600)
szijozsi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 600

Más: aki túlélésban gondolkodik, minyimum ilyen fegyverbiztonsággal kell rendelkeznie - ami itthon nem kivitelezhető:

 

szijozsi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 599

Eggedély nélkül tartható lőfegyverek?

Egyedül a flóbert minősül tűzfegyvernek, de ahhoz is kell engedély, annak ellenére hogy 7.5 joule a torkolati energiája.
Minden máshoz engedély kell.
A gumis nem lőfegyver, hanem muzeálisnak minősülő, akár a fekete lőporos muzeélis fegyverek amelyekhez nem kell engedély, viszont municiót tilos vásárolni, mert robbnóanyagnak minősül.

 

Előzmény: Lex Icon (596)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.14 0 0 598

Pedig itt a félautomata AMD 65-ös elég népszerű darab. Nem tudom hogy miért, de szeretik. :) 

Előzmény: H_G (597)
H_G Creative Commons License 2012.05.14 0 0 597

Na az az egyetlen fegyver, ami ingyen sem kéne :) -- vagy te annyira jól érezted magad a seregben?

 

Előzmény: account (593)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.14 0 0 596

Tudtok olyan oldalt mondani, ahol a különféle engedély nélkül tartható lőfegyverek torkolati energiája össze van hasonlítva?

Gondolok itt a paintball, airsoft, gáz, gumis, lég- stb. fegyverekre.

account Creative Commons License 2012.05.11 0 0 595

Szóval havonta cirka 350-380k HUF, aha... Akkor viszont here I come :)

Előzmény: Túlélőblog (594)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.11 0 0 594

Attól azért egy kicsit bonyolultabb. (Igaz, nem sokkal.)

 

400-at egy hét alatt meg lehet keresni. napi 8 órás munkával. 

Előzmény: account (593)
account Creative Commons License 2012.05.11 0 0 593

Jó hát én konkrétan elsírtam magam :D

Hihetetlen, hogy 419 dollárért (ottani fizetéshez képest pofátlanul kevés, jól sejtem?) amd-65 kapható behajtható válltámasszal úgy, mint ahogy mi veszünk 1.5-ös tejet (ami mellesleg szemét máshol, nálunk meg eladható) a sarki boltban :)

Előzmény: Túlélőblog (592)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.11 0 0 592

Aki érdekesnek találta a múltkori videót a katalógusról, annak az is tetszeni fog.

 

http://tinyurl.com/7lfg8pa

 

Ebből a boltból is vettem már pár katonai cuccot. :-)

account Creative Commons License 2012.05.07 0 0 591

Értem, a gond csak az, hogy egy részről viszonylag kevés ideig hevernek majd fegyverek (gondolom nem túl sok lőszerrel) a hullák mellett, aztán ki tudja milyen, tudja-e kezelni az új tulaj, szóval ideig óráig jó max. Másfelől pedig szép dolog az utólagos felelősségre vonás, de akkor már nem fog kárpótolni, ha rég elrohadtam a föld alatt, mert lelőttek két kiló kenyérért. Azt pedig én sem reklámozom, hogy a józan anyagi és törvényi kereteken belül azért igyekszem felkészülni egy kisebb-közepes gebaszra, mert nagy esetén úgysem tehetek mást, minthogy pokróccal a fejemen remegek egy útszéli bokorban :D

Előzmény: szijozsi (590)
szijozsi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 590

Mit gondolok?

 

Ha beüt a krach, és felbomlik a társadalmi rend akkor nem esz nehéz fegyvert szerezni, ha harcok lesznek, a túlélésért, lesznek  elesettek, elhozol egy fegyvert valamelyik halottól.

Más lehetőség nincs.

Egy íjat érdemes beszerezni:halk és elég hatékony.

Védekezés esetén valmi pincét vagy pánikszobát tudok elképzelni. Azonban a mai körülmények közepette elég idétlenül nézne ki ha valaki túlélőfelszerelésben csámborogna az utcán és pánikszobáról beszélne a szomszédnak, valószínűen zakkantnak néznék.

Arra azért gondolni kell hogy katasztrófa esetén sem szűnik meg az állami rend és törvény, ha aktuálisan és lokálisan nem is érvényesül a törvény előírésa, az nem ad felmentést a törvény betartására: a jugók annak idején azt hitték hogy ha Miló utasítását követik, nekik bajuk nem lehet, tévedtek.

Utólag mindent kivizsgálnak, és a törvénytelenségnek súlyos ára van.

 

Előzmény: account (568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!