Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2009.05.06 0 0 758
thuja occidentalis smaragd
Chamaecyparis lawsoniana valami
thuja orientalis
Előzmény: Szykla1210 (753)
cserella Creative Commons License 2009.05.06 0 0 757
szerintem thuja orientalis,
ez a fajta elég sok tobozt hoz így nem biztos hogy rendellenességről vagy kártevőről van szó. simán levághatod a tobozokat mert sok energiát vesz el a növénytől és a belseje fel fog kopaszodni.
vagy nyírhatod formára is.
Előzmény: Li-Em (754)
cserella Creative Commons License 2009.05.06 0 0 756
ez sajna lehet atka is vagy tujamoly.
de, az is lehet hogy a madarak randalíroznak rajta és megtörik az ágakat?
ha atkás, akkor a növény belsejében fogsz találni pókháló szövedéket.
ha moly, akkor a száraz ágat az elágazásnál letörve lyukas lesz a közepe.

de szerintem mechanikai sérülésnek látszik, lehet hogy a hó megtörte az ágait?
Előzmény: Jani71 (755)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 755

Íme! Bár sokkal több így se látszik rajta.

Előzmény: cserella (751)
Li-Em Creative Commons License 2009.05.06 0 0 754

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy ezt a termést miért hozza a boróka,legalább is azt hiszem hogy ez az.

Úgy tudom hogy talán valamilyen hiánybetegség,de lövésem sincs hogy mi is hiányzik szegényeknek.Kb 1 hete kaptak compo hosszúhatású fenyőtápot,viszont ezt utánna rögötn belocsoltam,lehet nem kellett volan,és két naponta locsolom őket.

Ha tudtok segíteni mit adjak nekik hogy ne hozzanak ilyen sok termést,és jól érezzék magukat azt megköszönném.

 

Szykla1210 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 753

Nekem lenne 1 olyan kérdésem hogy van 3 tujám és nem tom pontosan hogy milyen fajták és mi a nevük.

Meg köszönöm ha valaki tudna ez ügyben sekiteni.

 

Tuja 1

 

 

Tuja 2

 

 

Tuja 3

 

 

 

Jani71 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 752

Holnap hozom.

Előzmény: cserella (751)
cserella Creative Commons License 2009.05.05 0 0 751
egész alakos képet tudsz hozni?
Előzmény: Jani71 (750)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 750

Valami hasonlót tapasztaltam én is. Kérlek, nézzetek át ide és mondjatok véleményt!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005610&la=61136616

Előzmény: garfieldka (736)
cserella Creative Commons License 2009.04.19 0 0 749
szia!
semmi bajuk, ebből lesznek a tobozok.
Előzmény: FAQtyA (747)
FAQtyA Creative Commons License 2009.04.05 0 0 748
Még valaki? :)))
FAQtyA Creative Commons License 2009.03.27 0 0 747
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek, hátha kicsit felpörgetem a topikot...

Tavaly ültettem 72 darab smaragd tuját. Ma vettem észre, hogy némelyiknek vannak olyan ágvégei, amik nem "egészségesek", de nem tudom, hogy a korábban általatok írtak közül ez melyik lenne (kórokozó/kártevő).

Próbálok két problémás képet feltenni, ha sikerül...


Mit tegyek? Van ami teljesen egészséges, van amin néhány van csak, de van olyan ami szinte csak ilyen ágakkal nyújtózkodik a tavasz felé:((((

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

FAQtyA

Egyik beteg

Másik beteg
Norbee21 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 746
Cukorsüveg fenyö. Ha kinthagyod az erkélyen akkor sem lesz semmi baja, ha leviszed a hüvös pincébe akkor sem, ha kiülteted szabadföldbe akkor sem. De ha beviszed a lakásba akkor megnyulik, a száraz meleg levegön elpusztul. A helyedben szabadföldbe kiültetném, vagypedig hagynám az erkélyen.
ijedos Creative Commons License 2008.10.26 0 0 745
Sziasztok!

Nem vagyok biztos benne, hogy a legmegfelelőbb topokba írok-e, de azért kérdeznék...!

Szóval van az erkélyemen 1 picike, kb 20-25cm magas cukorsüvegfenyő palántám cserépben.

A kérdésem az, hogy mikor teszek vele jobbat:
-ha kint hagyom télre az erkélyen (nem fog elfagyni, bírja)
-ha behozom a meleg szobába (bírja a meleget?
- vagy esetleg leviszem a hűvös, kissé sötétkés pincébe??

Szerintetek?
Előre is köszönöm!
Norbee21 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 744
Fusarium=Palántadölés
Védekezés=Megelözés, mert nem lehet ellene védekezni :)
Flex Creative Commons License 2008.10.25 0 0 743
És elárulod nekünk a megoldást?
Előzmény: Törölt nick (741)
endru Creative Commons License 2008.10.24 0 0 742

Minek neked a lucmag? Erdőt akarsz telepíteni?

A kikelt növényeket permetezni kell "palántadölés" nevű gombabetegség ellen.

Előzmény: garfieldka (738)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.22 0 0 741
Szia, köszi a segítséget, de ez most itt nem segített.
Viszont úgy tűnik egy szakértőnek sikerült megoldania a problémát, rendben vannak azóta a tuják!

Előzmény: Norbee21 (739)
garfieldka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 740
Nagyon köszönöm a "magvas" válaszod. :)))
Előzmény: Norbee21 (739)
Norbee21 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 739
Sok helyen tapasztaltam én is hogy a tuják igy barnulnak.

A tuják pikkelyleveleinek barnulása gyakori jelenség a, de az esetek többségében nem kártevő vagy kórokozó idézi elő. Az őszi lombhullás természetes jelenség a pikkelylevelű örökzöldeknél, és a növények belső felében, az idősebb részeken tapasztalható inkább.

A természetes lombhullást bizonyos élettani hatások gyorsíthatják, a leggyakrabban a kiszáradás. A tuják sekélyen gyökeresedő, vízigényes növények, ezért folyamatosan öntözni kell, még akár a téli hónapokban is. A kiszáradás jelei a kezdetben sárguló, majd barnára váltó levelek, amik először a csúcsi részen jönnek, majd fokozatosan az alsóbb részeken a növény külsejétől befelé haladva.

Télen a napégés és a fagy is okozhat barnulást. Amennyiben tavasszal elszíneződést találunk, akkor az a tél hatása. A napégés csak a növény déli oldalán mutatkozik, ahol az ágvégek barnulnak.

A szélsőségesen meleg októberi-novemberi időjárásban előfordulhat, hogy a friss hajtások nem tudnak felkészülni a télre, nincs idejük megfásodni, és ezért barnulnak. Ugyanez következik, ha ősszel nitrogént adunk a növényeknek. A téli károk megelőzésére a mi éghajlatunkra alkalmas, hazai termesztésű örökzöldeket ültessünk.

Gyakran a nem megfelelően kijuttatott, vagy túlságosan nagy adagban adott gyomirtó szerek is okozhatnak barnulást a tujákon. A kár mértéke lehet csupán néhány tűlevél torzulása, vagy teljes hajtások lombvesztése, gyors elhalása.

Ritkán, de előfordulhat, hogy a késő tavaszi fagy károsítja az újonnan kihajtó részeket. Az elfagyott ágrészeket vágjuk le.

A tuja érzékeny a kutyavizeletre. Az alsó ágak ennek hatására bebarnulnak, elfeketednek, később esetleg az egész fiatal növény is elpusztulhat.

A tujákon atka vagy gomba, esetleg tetvek is okozhatnak barnás elszíneződést, ekkor a fiatalon kihajtó levélszélektől fokozatosan terjed a világosbarna 'folt'. Jellemző időpontja ennek a fajta kártételnek április , május, esetleg nyár közepe. Ez ellen felszívódó hatású növényvédőszeres permetezéssel kell védekezni.

Az edényben tartott örökzöldeknél fokozottan figyeljünk az őszi-téli beöntözésre, különösen akkor, ha fedett teraszon vagy erkélyen vannak, ahol nem jutnak természetes csapadékhoz.

Remélem tudtam segiteni!

A fenyömag:
A kérdésedben leirtad a válaszodat is, a köztes idöben kell szedni a magovakat mikor már megértek és atoboz még nem nyilt ki teljesen, csak félig. Figyelni kell rá, de az érett magvak barna fekete szinüek.

garfieldka Creative Commons License 2008.10.11 0 0 738
Az alábbit írtam a Fenyőt magról topicban, de ott nincs élet.
Esetleg itt tudja valaki a választ? Köszi.


Két nagy lucfenyőnk az idén rengeteg toboztól díszlik. Vajon mikor van itt az ideje, hogy leszedjem őket maggyűjtés céljából? A tuját kiismertem és évek óta szedem, de erről nem tudok semmit. Ha korán szedem, talán még nem érett meg eléggé. Ha későn, akkorra kihullanak a magok.
????


Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 737
Szia,

pontosan ugyan ilyenek lettek az elmult 4 hétben (a sok esőzés után) a mi tujáink is, pedig egész nyáron gyönyörűek voltak.

Dithane M45 + Topsin kezelést adtam, valamit a gyökérre öntöttem vitaflóra örögzöld tápoldatot, de semmi hatása nincs.

Nem tudja valaki hozzáértő, mi ez a tömeges megbetegedés és hogy lehet gyógyítani?

Üdv: Laci
Előzmény: yello72 (735)
garfieldka Creative Commons License 2008.10.10 0 0 736
Az idén ilyenek lettek az enyémek is. :((
Előzmény: yello72 (735)
yello72 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 735
a képek
yello72 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 734
yello72 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 733
Sziasztok
Segírségre szorulok,mi erre az orvosság?A kertben öntözőrendszer van a tuják alatt pedid csepegtető és kétszer is kapnak tápot évente

a válaszokat előre is köszönöm
fejenagykoma Creative Commons License 2008.10.10 0 0 732
nagyon vízhiány-gyanús...nálam is történt ilyen
Előzmény: Wed (731)
Wed Creative Commons License 2008.09.07 0 0 731

Sziasztok,

tanácsot szertnék kérni. 4-5 éve vannak meg a tujáink. Teljesen egyszerű sövénytuják. Most viszont az ágak végén 1-2 mm-es barna elszáradt részek alaultak ki. Könnyen letörhetőek, s belül is teljesen szárazak ezek a végek, s minimálisan meg is vastagodtak.Milyen betegség, károkozó produkálhaz ilyen tűneteket? Köszönöm!

akérsoká Creative Commons License 2008.09.05 0 0 730
Nem cserépben van, hanem szabadföldben és köszi, hogy válaszoltál.
Előzmény: Norbee21 (728)
akérsoká Creative Commons License 2008.09.05 0 0 729

A kertészetben mondták, hogy hamis ciprus és azt is, hogy nagyon kényes. Ha levágom az elszáradt ágait, akkor alig marad rajta ág. Öntözöm, de lehet, hogy nem eleget.

Slaggal szoktam locsolni, de lehet, hogy több vizet kellett volna a tövére önteni?

Annyira sajnálom, mert amikor megvettem tavaly tavasszal nem sárgult sehol. A kertészetbe visszamentem, ott azt mondták, hogy ott is előfordul, hogy sárgulnak semmi gond. Csak az a bajom, hogy most már kifelé is terjed ez a sárgulás.

Azért kérdezlek titeket, mert a személyes tapasztalat többet ér nekem mint a kertészetben félválról odavetett választ. Mivel kell tápozni?

Előzmény: Norbee21 (728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!