Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2019.05.09 0 0 1410

Hogy mi?

"vízmelegítés  20 kW-tal" - ez az átfolyós gáz. Villanyban a tárolós 10A/2kW körül szokott lenni. 

"sütővel ami magában majd 10 kW" - Ipari sütő? :) Háztartási villanysütő szintén 2kW/10A körül van.

De egyébként igaz, ha erre bedurrantunk még 10 kW fűtéssel, megy a bojler, meg a sütő, akkor az még 32A-nél is szűk lesz. Kell külön vezérelt áram a bojlernek és akár 25A normál betápról is jó lehet.

De a társasházi lakásokban nem jellemző még a 25A sem, a három fázis meg pláne nem.

 

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (1409)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 1409

  "Tudomásom szerint a gázfűtés miatt az ablakokba szellőzőt kell beépíteni, amivel elveszti hőszigetelő tulajdonságát."

 

 

Nagyon rosszul tudod !

 

 

"Kérdésem az, hogy a gondolatmenetem jó e, ki lehet e hozni a villanyfűtést "gazdaságosan", nem fogom e megbánni."

 

  Egy meglévő lakásban ahol van kiépített  gázrendszer villanyról ábrándozni  nagyon, de nagyon tévút.

  Úgy általában a Mo. -i lakások  25  néha 32  Amperes bejövő elektromos teljesítménnyel rendelkeznek. ez  5 vagy  7 kW energia teljesítményt jelent.

 Ez a teljesítmény kell vagy  10 - 12 fogyasztónak …. világítás,  hűtőszekrény, mosógép, vízforraló,   mikró melegítő, porszívó, hajszárító és még sok más.

 ezek nagyjából ki is merítik az energia vételeuzés lehetőségét.

  Ugyan akkor rendelkezésre áll egy gázrendszer, ami magában tud  45 - 50kW -ot.

 Erre jön rá a fűtés, úgy max 10 kW -tal é, a vízmelegítés  20 kW-tal és a főzöberendezés - tűzhely  főzőlapokkal sütővel ami magában majd 10 kW -ot igényel.

 Maga a gázrendszer bírja. Természetesen korszerű és biztonságos készülékeket feltételelzve.

 Ilyenkor villanyfűtésről gondolkodni.... nagy fokú tájékozatlanság.

 

Előzmény: dblaszlo (1407)
Varek1 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 1408

A jelenlegi  villanyteljesítmény vajon mennyi ??

Előzmény: dblaszlo (1407)
dblaszlo Creative Commons License 2019.05.08 0 0 1407

Sziasztok !

 

A következőkre kérnék szakszerű válaszokat, ha lehetséges.

50 m2-es lakás 4 emeletes panelházban, legalsó szinten. Jelenleg gáz cirkó fűtés+ gázbojler+ gáz tűzhely.

Szeretnénk korszerűsíteni, műanyag ablakcsere stb.

Tudomásom szerint a gázfűtés miatt az ablakokba szellőzőt kell beépíteni, amivel elveszti hőszigetelő tulajdonságát.

A gáz korszerűsítésre a kéménnyel együtt 1,3-1,5 milliós ajánlatok vannak.

Felvetődött az elektromos fűtés, konkrétan a klímával való fűtés, mivel klímát mindenféleképpen szeretnénk.

A gáztűzhely mindenféleképpen villanytűzhelyre lesz cserélve, a gázbojlert villanybojlerre cseréljük.

Ezek által a villanyfogyasztás mindenféleképpen megugrik, de nem lesz gázszámla és a 1,5 milliót nem most egyben kell kifizetni a gáz korszerűsítésre.

 

Kérdésem az, hogy a gondolatmenetem jó e, ki lehet e hozni a villanyfűtést "gazdaságosan", nem fogom e megbánni.

 

Köszönettel, Laci

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.30 0 0 1406
Villany
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.13 0 0 1405

Aztán kreálnak ehhez sok féle elméleteket.

Aztán kreáltak mindenféle  áramlástani elméleteket hogy miért is jó ez

Te haragszol a szellemi munkát végzőkre? Amit veszel villanymotort, az látványosan nem bírja azt, ami rá van írva? Összedőlt már házad a tervező hibájából? Gondolod, hogy a holdutazás kamu?

 

Előzmény: Téli nap (1402)
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.13 0 1 1404

Ha 12-t a 100-ból sikerül háromnegyed kilowattal hőn tartani, akkora 100-at hat és egynegyeddel. Ez nagyjából a B30-as blokk korszakában épült házaknál is megvolna (egy éjszaka! mert lehet, hogy úgy kevés, hogy stabil viszonyok mellett egy hét múlva már másfél fokkal van kevesebb, mint a kísérlet indulásakor). Ebből egyrészt az derült ki, hogy a tapasztalat által felállított közelítések elég jól működnek, másrészt meg az, hogy (nappali) villannyal fűteni igen drága. No de ezeket eddig is tudtuk ebben a topikban.

Előzmény: demográfiai háború (1384)
demográfiai háború Creative Commons License 2019.01.06 0 0 1403

Annyit hadd fűzzek hozzá, hogy ha az ablak alatt van a fűtőtest és azt fűtöd, mert a függönyt is a radiátor elé teszed mert úgy esztétikus, nos ebben az esetben eléred hogy a hideg sarok legyen a páralecsapódás helye. Műanyag ablakkal célszerű nem az ablak alá tenni a fűtőtestet. ez lesz a hidegebb pont, ráadásul gondozásmentes, ha van kondenzvíz csak le kell törölni.

Előzmény: Téli nap (1402)
Téli nap Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1402

 A fűtőtesteket azért rakják az ablakok alá, mert ott van a legpraktikusabb helye.

 

Aztán kreálnak ehhez sok féle elméleteket.

 

 Sem a cserépkályhák, sem a kandallók sőt a kéményes gázkonvektorok sem az ablakok alatt vannak, mégis jól fűtenek... ha jó a konstrukció és jó a beállítás/beszabályozás.

 

 A radiátoros fűtések terjedésével az ablakok alatt találtak  a radiátoroknak praktikus,  kevéstért foglaló helyeket, így kerültek az ablakok alá. Aztán kreáltak mindenféle  áramlástani elméleteket hogy miért is jó ez.

 Vannak az un. parapet konvektorok - gázzal fűtve. Nos ezek pedig azért kerülnek az ablakok alá a parapetekbe azok elé, mert  így  a lakásból szerelhetők  még az   5. - 6. emeleten is. Nem kell daruskocsi, extra hosszú létra. A szerelő egyszerűen kihajol az ablakon  és a készülék ki és bevezető csövét egyszerűen betolja az előre a parapetben  kialakított lukba.

 

 Majd folytatja a szerelést !!

  A villany radiátoroknál - fűtőtesteknél szintén az ablak előtt a parapeteknél van a legpraktikusabb  hely.

Előzmény: taresz2 (1401)
taresz2 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1401

a fűtőtestet azért jó az ablak alá tenni, mert ott a legrosszabb a hőszigetelés a falhoz képest és a hideg levegőt egyből felmelegíti, nem terjed szét a helységben.

A jobb áruházak is a fotocellás ajtókhoz tesznek egy nagy hőáramlást amikor belépsz, hogy mérsékeljék a hideget beáramlását

Előzmény: Palási (1391)
taresz2 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1400

Bocsánat nem jól számoltam, a gázt átalányban, a konvektort meg haviban vettem figyelembe.

Így másabb:

2018.12 hóban

Gázfogyasztás 84m2 100m3/hó => 1,2m3/m2/hó=135Ft/m2/hó => 15m2 2000Ft/hó

Villanykonvektor: 15m2 14000Ft/hó

Különbség: 7x

Igaz én csak egyszerűen számoltam, nem vettem figyelembe a szigeteltséget, csak a kézzelfogható árakat és területet, de akkor is biztos sokkal rosszabb ezzel a konvektorral, de lehet egy másfajta villanyfűtéssel nem.

 

viszont a beruházási költségeket sem vettem figyelembe

A kazán és a fűtésrendszer sokkal többe kerül mint a konvektor és a szigetelések között is nagy különbség van árban

sok év alatt egyenlítődik ki az ár, de nem hideg a padlóm és nincs útban a fűtőtest

Egyébként, ha a napelemet lehet majd egyszer venni vissza nem térítendő támogatásra magánemberként, akkor valószínűleg váltok villanykazánra.

Előzmény: Téli nap (1399)
Téli nap Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1399

 Akkor nézzük ezt a  melléképületet is. Ezt a 15 nm -es épületet.  Az az 1 hónapos fogyasztás majd semmi, mármint mérési adatnak, de azért extrapolálva némi infót csak szerezhetünk.

 

 

 370 kwó  15 fokon. az ember ennyit csak kínnal bír ki.       saccoljuk hogy  20 fokon  5  x6   = 30  %-al több fogyna, azaz 1,2 x 370 kWó, ami 445 kWó  évre vetítve  6.5 x 445  = 2890 kWó.

 a fajlagos    2890 /15  193 kwó/nm/a. Még mindig jobb egy hajszállal mint a magyar átlag, de azért villannyal fűteni drága mulatság.

 

 hát persze :

 

a melléképületem egyik helyisége:

 

fal 30/24 uniform+5cm eps,

 

födém gipszkarton+10cm üveggyapot,

 

nyílászárók műanyag 2 rétegű üveggel,

 

kétoldalról épülettel

  védve

Előzmény: taresz2 (1397)
Téli nap Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1398

 " Tehát ezt a villany konvektort csak legalább 10x drágább üzemeltetni. "

 

 

 ha  10 x nem is, de 3,5 x tuti biztos hogy drágább.

 

 

 

 

"Fogyasztás: fűtés+melegvíz, 1. év 830m3 100.000Ft, 2. év 740m3 73.000Ft"   Az az az átlag  785 m3/év.

 Leveszünk ebből a melegvízre 150 m3-t akkor fűtésre 735m3 /szezon.

 

  Az úgy 6610 kWó. A ház    84 nm, így a fajlagos jellemző    78,8 kWó/nm / a.

 

 

 Ez egy jólszigetelt ház. Kitűnő értékkel.

 

 A magyar  átlagérték  majd egyharmada .

 

 

 Azért megjegyezném egy háznál nem csak a hőtechnikai paraméterek a fontosak, hanem az is hogy hol van.

 A hőtechnikai paraméterek változtathatók, a környezetet  viszont néha lehetetlen megváltoztatni.

Előzmény: taresz2 (1397)
taresz2 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1397

sziasztok

meg szeretném osztani a tapasztalatomat.

van egy nettó 84m2 10,5x10,5m lakóházam, amit felújítottam így:

padló: 6cm eps (nem tettem többet, mert az ajtó áthidalókat nem mozdítottam és így 190cm a szabad magasság)

fal: 2 oldal B30 tégla, 2 oldal kisméretű+10cm grafitos EPS (nem tudom hogy votl-e benne grafit, de szürke volt, 20cm-t raktam volna de a szomszéd nem akart többet, mert nem tudott beállni a kocsijával így sem a keskeny telkére)

Födém: vasbeton tégla béléstesttel+15cm kőzetgyapott (kaptam a szigetelést)

Nyílászárók: műanyag 3 rétegű üveggel (a fa 2x drágább lett volna, hiába szebb, jobb)

Fűtés: 24kW ariston kondenzációs kazán+padlófűtés

Hőfok: folyamatos 22fok

Ez a 3. telem

Fogyasztás: fűtés+melegvíz, 1. év 830m3 100.000Ft, 2. év 740m3 73.000Ft

 

Na most ezt azért írtam le, mert vettem egy Home FK 13/2000 elektromos konvektort, amit beállítottam a melléképületem egyik helyiségébe:

15m2, fal 30/24 uniform+5cm eps, födém gipszkarton+10cm üveggyapott, nyílászárók műanyag 2 rétegű üveggel, kétoldalról épülettel

Hőfok: 15 fok

A konvektort 1kW-on és a termosztátot 1/5-én üzemeltettem, ritkán kapcsolt be.

Az elmúlt hónapban decemberben, volt egy kis fagy, de 370kW-ot azaz 14.000Ft-ot evett meg 31 nap alatt 15m2 helységre. Nagyon gazdaságtalan, ha csak ezzel fűtesz.

Ha összevetjük a lakóépületem fűtésével, akkor az 1 év alatt is kevesebbet fogyaszt m2-re vetítve.

Tehát ezt a villany konvektort csak legalább 10x drágább üzemeltetni.

ötfelezős Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1396

Áááááááááááááá... Köszönöm a felvilágosítást. Ritkán vagyok az átlagnál hülyébb. :D

Előzmény: VodkaTam (1395)
VodkaTam Creative Commons License 2019.01.01 0 0 1395

Még mindig nem érted. Van egy 100 nm-es ház, amit gázzal fűt, illetve csak 88 nm-t, mert a 12 nm-es szobában egy próba erejéig elzárta a radiátoros fűtést, hogy kipróbálja milyen lenne a tisztán elektromos fűtés. Csak abban az egy darab 12 nm-es szobában! Ezt fűti 750 W-al, nem a 100 nm-t. Mindehhez hozzátartozik, hogy a környező helyiségek továbbra is fűtve vannak gázzal, a szobának nem a teljes felülete érintkezik a külvilággal.

Előzmény: ötfelezős (1394)
ötfelezős Creative Commons License 2018.12.31 -1 1 1394

Ne tévesszen meg a 100 nm, a mondanivaló szempontjából nincs sok jelentőség

Lapzártakor az alapterület még összefüggésben volt a kerülettel

Előzmény: VodkaTam (1386)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1393

Az áramtermelés 30% a gázból van.

A magyar  rezsicsökkentett áramár már jelentősen a világpiaci ár alatt van.Túl sokáig nem lesz finanszírozható az olcsó áram.

Jelenleg a cégeknek 20 % os emelést terveznek január 1 től.

Palási Creative Commons License 2018.12.24 0 1 1392

  

"és az áram az ami biztos."

 

" a gáz legalább annyira"

 azért azt is figyelembe kell venni, hogy  egy átlag háztartásban van  villamos és  gáz vételezési lehetőség is.

 A villanyhálózatról  5 - 8 kW a vételezési lehetőség és

 

 egy gázhálózatról  minimum 40 , de inkább 50 kW.

 

 A gázhálózatot túlterheli  nem igen lehet , a villanyhálózat túlterhelése pedig tüzet is okozhat.

 

 

 

 Tény hogy lehet gázmizéria, de az automatikus maga után vonja a villanyáram termelés korlátozását is. Vellany gázból is készül  + sok minden másból.

Előzmény: demográfiai háború (1388)
Palási Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1391

  "Az elektromos radiátort IS a hideg falhoz kell állítani, mint minden más fűtőtestet."  na ja,   ez is törvényileg van szabályozva.  

 

 A több lakásomból az egyikben  egyetlen radiátor sincs az ablakok alatt. Mindegyik a 6 db. radiátorból a belső falakra került Több oka is volt  pl. az egyik hogy  3 ablak alatt un. hőtározós kályha volt. 12 évig villannyal is fűtöttem. Az óta  1 -et eladtam, egy került egy bérleménybe. a harmadik pedig még mindig ott van. Virágtartóként funkcionál.

 a radiátoról  .  25 éve valóban egy  nagy tapasztalattal rendelkező szerelő exkatedra kijelentett, hogy a radiátoroknak az ablak alá kell kerülni. Én meg megjegyeztem : oda kerül ahová én gondolom

 12 év villanyfűtés és 26 gáz  … valamivel kevesebb kevesebb mint 40. A kályhákat akkor még protekciósan szereztem.

 

 Tény hogy a radiátorok többsége az ablakok alatt van. Egyszerűen ott férnek el legjobban..  

 és erre gyártanak különféle elméleteket.

 

 

 

 Egy másik lakásban  fele - fele az arány. 3 db. radiátor az ablakok alatt a mási 3 pedig belső falakon.

 Mind a két lakás jól fűtött.  megvannak a kellő radiátor felületek  és a lakások is  hőtechnikai szempontból  jók.

 

 Ja hogy ez  villany fűtés !

 

Ok.

Mint írtam az egyik kályha bérleménybe került. Nagy dobra ugyan nem verem, hogy fajlagos fűtési költség nagy, de mivel   több mint 10 éve itt a mostani  bérlő, csak rájött. Amivel több a fűtési költség nagyjából annyival kevesebb a bérleti díj.

 gázzal lenne most kb.  1 milla. Na ne.

Előzmény: demográfiai háború (1382)
Palási Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1390

  "Gyakorlatilag egész éjjel ment 750 watton. Kint -5 fok. Az eredmény ami meglepett Melegebb mint a központival magában."

 

 

Így igaz.

 Viszont a villanyszámla többlet e miatt  kb..  24 x 0.75  x 30 x 38,5   =   20 e  790 ft lesz. Mintha ezt írta is volna valaki. Arra a 12 nm -es szobára. Nem az egész házra.

 

 Vannak  jó tapasztalatokkal rendelkező emberek !!

Előzmény: demográfiai háború (1382)
demográfiai háború Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1389

Még egy annyit hozzátennék hogy a 10 éves kombi hűtőmet lecseréletm no frostos keringetősre, mert a hűtő rész 90 cm magasságában 8 fok különbség volt az alsó és a felső szint között. A meleg levegő felfele áramlik. Egy 2,8-as belmagasságnál előfordulhat hogy ha 2kw-on nyomod a radiátort, szépen felgyűlik a sok meleg levegő a plafontól 1m vastagságban, és még el sem éri a fejed. De ha vastagabb is a felmelegített réteg előfordulhat hogy lábtól fázol. Azt tartom a legszerencsésebbnek ha a leghidegebb falakat célozzuk meg a fűtőtesttel és nem az ablakok alját. És kisebb hőmérséklettel Ebben a fényképezet szobában viszonylag kevés a hely ezért került a vizes radiátor az ablak alá. Látható egy db újrahasznosított laminált lap amivel a függönyt igazítom (ha a gyerkek nem barmolják szét) hogy a meleg levegő ne az ablakra menjen. A másik két szobában hosszabbak a függönyök és a radiátorokat a két külső fal találkozásához tettem. Így jött ki az 1500 m3/év gázfogyasztás.

Előzmény: VodkaTam (1386)
demográfiai háború Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1388

Ilyen generációs ablakokkal, ilyen gurtnival. Az ablakcserét még nem vállaltam be a külső szigeteléssel együtt. ezeket egyszerre kell majd megcsinálni egyszer. de félek a penésztől és sztrájkolnak a nyomdában. Az ablak és a szekrény fala külső fal. Nem szerencsés a szekrényt külső falra tenni, tudom. A belső ajtók üvegesek voltak alul felül. a gyerekek miatt ezt mindenképpen ki akartuk cserélni, ez lett belőle. Ezek ugye körben gumisak, így huzat nincs ez fontos, de azért a gurtninál nem kellemes az időjárás. a külső fal nem szigetelt, de a stukatorban ujrahasznosított papír van 200e volt (10x10 ház). Immergas kondenzációs fűtés, mindenhol nagy radiátorok és alacsony előremenő (42-50 fok). Csak gázzal fűtöttem tavaly 1500m3. Három gyerek mindenhol 22-23 fok éjjel-nappal, csak ugye ebben a kis szobában nem sikerült csak 19-20 fok. Fázósak vagyunk.

a tájolást nem tartom fontosnak mert a "kísérlet" este 10-től reggel 7-ig tartott. ez idő alatt -2 fokról -5 fokra hűlt kint.

 

A lényeg hogy nem tudom effektíve mérni a vizes radiátor hőleadását, de mint kiderült jóval elmarad a 750 wattól amit a villanyos radiátor produkált, mert ugye csak a villannyal magában sikerült a 22-23 fokos mutatvány.

 

Elsősorban én is plusz infóra vágyok mástól, mert a gyerekek miatt terjeszkednünk kéne a hátsó, gazdasági helységek irányába, és az áram az ami biztos.

 

a vázolt mérés megcsillantott bennem egy reménysugarat.

 

 

Előzmény: VodkaTam (1386)
demográfiai háború Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1387

Előzmény: VodkaTam (1386)
VodkaTam Creative Commons License 2018.12.23 0 0 1386

Ne tévesszen meg a 100 nm, a mondanivaló szempontjából nincs sok jelentősége, akár az utcában lévő házak számát is leírhatta volna.

 

"Viszont a 12nm kör végén levő szobában nem jó." Innen kezdődik a lényeg, szerintem így is szép, ha a 750 W befűti, de nem tudjuk a többi helyiség mennyire veszi körül, milyen a ház fekvése, mekkora felülettel érintkezik a szoba a külvilággal, milyen tájolású, mennyire huzatos, mekkora ablakok vannak a szobán, ...

Előzmény: ötfelezős (1385)
ötfelezős Creative Commons License 2018.12.23 -1 1 1385

100 nm-es különálló háznál kinti mínusz 5 mellett, régi ablakokkal a 750 W nagyon jó érték. Igazából annyira, hogy én kb a tízszeresére tudok példát, olyan értelemben, hogy

- körberakva lakásokkal

- fele alapterületen

- új műanyag nyílászárókkal

- négyszer annyi teljesítmény kell...

Szóval igazából annyira, hogy én ezt nem is értem.

Előzmény: demográfiai háború (1384)
demográfiai háború Creative Commons License 2018.12.23 0 1 1384

Egy nap kipróbáltam magában az elektromosat, és leírtam a tapasztalatomat. Egy nap. A házam továbbra is rosszul szigetelt, és a központi végén marad továbbra is a szoba. Nyilván kiegészítő fűtésként nem fog havi 20e lenni a plusz kiadás.

CSAK azért írtam le a tapasztalatomat mert sok elméleti szöveg megy itt és nehéz tapasztalati infóhoz jutni. Másoknak segíthet.

Előzmény: nihill01 (1383)
nihill01 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 1383

Tehát egy rosszul méretezett kondenzációs fűtés helyére beraktál egy pazarló elektromos fűtést.

Nem a legjobb tapasztalat...

Azt kiszámoltad, hogy a 750w-os villanyradiátor kb 20e/hó költségen fűti azt az 1db szobát?

 

Előzmény: demográfiai háború (1382)
demográfiai háború Creative Commons License 2018.12.23 0 0 1382

Megosztanám a tapasztalatomat.

 

10x10-es családi ház. Régi fa, nem gumis, de jól záró ablakok. A gurtninál azért érződik a huzat. Kondenzációsom gázkazánom van. A termosztátos vezérlés nem vált be, ezért az előremenő vízhőmérséklettel szabályozom a lakás hőjét. 42-50 fok között állítom a vizet. a 20 nm szobában 2*1méter 22-es radiátorral jó a hőmérséklet. Viszont a 12nm kör végén levő szobában nem jó. Kaptam kölcsön egy elektromos konvektort ami állítható 750-1250-2000 wattra. Első nap megpróbáltam beállítani az elektromos termosztátján egy jó saccra 23 fokot (gyerek is van bőven) és a központi radiátorja is ment (kb 38 fok benne a víz így a kör végén). Jobb lett, éjjel biztos ki is kapcsolt az elektromos.

Ezen felbuzdulva kikapcsoltam a központi radiátorát, és csak az elektromosat használtam 750 watton, az elektromos termosztátját maximumra állítva. Gyakorlatilag egész éjjel ment 750 watton. Kint -5 fok. Az eredmény ami meglepett Melegebb mint a központival magában.

Tehát egy észrevétel azoknak akik tanácstalanok, kísérletezgetnek. Az elektromos radiátort IS a hideg falhoz kell állítani, mint minden más fűtőtestet. anyáméknál cserépkályha van és milyen jó meleg van mellette, persze az ablak felé egyre hidegebb van.

az elektromos fűtésnél is az lenne a lényeg mint a kondenzációsnál: minél alacsonyabb hőmérséklet, minél nagyobb felülettel. Az én estemben (bár hagyományos izzó szálas az elektromos radiátor), az állandó 750 watt nem csinál drága pénzért olyan forró levegőt, ami aztán siet fel a plafon fele a 2,8-as belmagasságnál.

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 1381

Valószinüleg nem túl jól szigetelt helyiségben van, így jelentős a levegő rétegződése. Azaz, a helyiség alja és a teteje között több foknyi különbség van a levegő hőmérsékletében. Másrészt, szinte biztos hogy jelentős eltérés van a között, hogy hány fokot mér a radiátor termosztátja és a másik eszköz, amivel méred. Ez normális, ezek nem abszolult pontos mérőeszközök.

 

Szóval, szigetelj, és akkor kisebbek lesznek a hőmérséklet-különbségek ott lenet - ahol a radiátor mér -, és a szoba közepe, teteje között.

Másrészt báran veddd lejjebb a hőmérsékletet a radiátor termosztátján, 23 igen magas abszolute is. 

 

Meg lehet oldani hogy ezeket a radiátorokat is szobatermosztáttal vezéreld, és akkor azt oda teszed, ahol lennie kell (1.5 méter magasan, ajtótól ablaktól távol).

Előzmény: József 5791 (1380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!