Keresés

Részletes keresés

Fecó_62 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 1578

Szia Irén!

 

Igen, igazad van. Borcsa, mint egy boldog kisgyerek. Neki nem volt kivel így birkoznia és hancúroznia. Vannak nála még egyéb változások is (nem rosszak), amit egyelőre még nem tudok hova sorolni. Egy biztos, ha a kicsi a közelében van, akkor hajlamos egy kicsit "nagyot hallani" és nem mindig követi azt amit mondok neki. Pl. eddig külön helyen etettem őket, hogy ne legyen vita, mert a kicsi úgy eszik, mint akinek a léte ettől függ, Borcsa meg szép komótosan. Tegnap reggel már nem volt nagyon hajlandó enni. Azt hittem, hogy beteg, de jó kedve volt, játszott Ferkóval, egész nap vidáman szaladgált. Este megint csak nem evett. Ferkó kiszökött hozzá és rávetette magát Borcsa kajájára. Azt hittem, Borcsa menten ketté harapja, de nem történt semmi. Én elvettem Ferkót, Borcsa meg nekiállt megenni a vacsoráját.

Reggel azután egyszerre egy helyen etettem őket és láss csodát, Borcsa rögtön nekilátott enni és mindent megevett.

Evésre várva.

 

Fáni pedig éli a maga kis életét ahogy eddig is. azzal a különbséggel. hogy amikor Borcsával elmegyünk sétálni, akkor nincs mese, együtt kell lennie Ferkóval. Így legalább mozog egy kicsit.

Előzmény: szigetréme (1577)
szigetréme Creative Commons License 2012.11.04 0 0 1577

Szia Fecó!

 

Nagyon aranyosak a kutyáid, a Borcsi nagyon kivan virulva, nagyon kellett ez a társ már neki. A  Ferkó elég korán kezdi az uralkodást a Borcsa fölött. Mi lesz még később?

A Fánikát meg hagyni kell szépen, hadd éldegélje nyugodtan az ő kis életét, ő már nem lesz "vevő" egy új kutya társra.

Előzmény: Fecó_62 (1576)
Fecó_62 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 1576
Előzmény: Fecó_62 (1575)
Fecó_62 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 1575

Kérdeztétek, hogy milyen Ferkó és Fánika viszonya.

Amíg odavoltunk Borcsával sétálni, addig a párom csinált egy kis videót róluk.

 

 

A következő kisfilmen pedig Ferkó és Borcsa játéka látható, ami időnként már-már vadnak is mondható (ez a videón nem látható) mert néha a játék hevében van, hogy Bori elsodorja Ferkót, de a kicsi fel sem veszi.

A film végéhez csak annyit, hogy nem lehet elég korán kezdeni :)

 

Fecó_62 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1574

Nagyon szép kiállású a kutyád !

Előzmény: szigetréme (1573)
szigetréme Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1573

Előzmény: szigetréme (1552)
Fecó_62 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1572

  • A felvétel a fényképezőgéppel történt nem túl nagy világítás mellet, így egy kicsit sötétre sikeredett, de remélem a lényeg így is átjön. Ma jó idő volt és próbáltam az udvaron a hancúrozást és a birkózást is felvenni, de az sokkal nehezebb, mivel mire kézbe veszem a fényképezőgépet, addigra vagy abbahagyják, vagy a lábam alatt folytatják a játékot.
  • vankomondorom Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1571

    Gratulálok:DD, jó neked, hogy már ketten vannak, Ferkó biztos több mint testőre lesz a Művésznőnek:DDD

    Előzmény: Fecó_62 (1561)
    Fecó_62 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1570

    :)  Ha elfogytak az alsógatyák, ki tudlak egy pár darabbal segíteni ! :)

     

    " Jótett helyébe jót várj! "

     

    :)

    Előzmény: kona.king (1569)
    kona.king Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1569

    Micsoda kutya játszóház, ilyenről biztos nem álmodott kicsi Ferkó. : ) Én meg itt veszekszek a másikkal, mert kilopta a szobából a zoknimat, miután elvettem tőle kint az udvaron, akkor megjelent egy alsógatyával. Olyanokat harap a vádlimba, hogy csillagokat látok.

    Előzmény: Fecó_62 (1563)
    Dobszi Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1568

    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy összehoztam a Feri -Feco - Ferkó fiúkat! Nagyon édes a kis kutya ! :):)

    hókifli Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1567

    Hogy meg lepődött Bori mikor Ferkó ugatott! :-D  Nagyon helyesek együtt! Már alig várom a személyes találkozást!  És micsoda kutyaparadicsom van nálatok! Az a fellógatott rágcsa, az zseniális ötlet!

     

    Előzmény: Fecó_62 (1563)
    Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1566

    Szia!

     

    Most látom , micsoda egy fenevadra tettél szert!

     

    Én is nyugodtabb vagyok , a Művésznővel eljársz buliba , Ferkó meg elvégzi otthon a piszkos munkát!:DD

     

    Gratulálok , hozzá , szép kiskutya!A farkáról ismertem meg.

     

    Tudatos volt a választás??

    Előzmény: Fecó_62 (1563)
    szigetréme Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1565

    Szia Fecó!

     

    Nagyon aranyos a kis Ferkó, szép fehér még a bundája. Nagyon kivirult a Borcsi is. Ez átjön a videón, hogy nagyon jót tesz neki a kis társ. Várjuk a további videókat!

     

    Irén

    Előzmény: Fecó_62 (1563)
    Fecó_62 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1564

    Ez ugyan nem komondor, de gondolom sokan egyetértenek a mondanivalójával.

    "Jól van, nost te leszel a FŐNÖK!

    Te felelsz a kocsiért, remélem ád bízhatom.

    Ha visszajövök és a kocsi még megvan, kapsz egy sütit.

    De ha ellopták, akkor is adok neked egyet, mert

    SZERETLEK !"

     

    COLUMBO

    Fecó_62 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1563

    Most meghagytam a hangot, és időm sem volt zenét keresni alá.

    Ezen a kisfilmen hallható először Ferkó hangja :)

     

    hókifli Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1562

    Fecó azt tudod, hogy "rokonok" lettünk? Ferkó Betyár unokaöccse! Szóval én is csak dícsérni tudom a vérvonalát!

     

     

    Előzmény: Fecó_62 (1561)
    Fecó_62 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1561

    Az igazság az, hogy egész délelött, amíg esett az eső én kint voltam az udvaron, mert ott volt dolgom. Ha itthon vagyok, akkor Borcsa mindig jön utánnam. Ha az udvaron vagyok, akkor ott van, ha bejövök, akkor ő is jön. Ferkó meg vele tartott. El is áztunk rendesen.

     

    Sajnos Fánit nem lehet itthon Borcsával egy légtérbe engedni, mert Fánika egy kis hörcsög és hamar nézeteltérés alakúlna ki közöttük, aminek Fáni inná meg a levét. Ha elvisszük őket sétálni, házon kívül nincs velük gond. Most azt csináljuk, hogy amíg én a kertben vagyok a Borcsival, Irén kiengedi Fánikát és akkor ismerkednek Ferkóval. Hát (bár hát-tal nem kezdünk mondatot) már mind a ketten odamorrantottak egymásnak, de mivel még nagyjából egymagasak, Ferkó tiszteli Fáni korát és még nem kezdett ki vele még játékból sem. Fáni meg nem áll le játszani Ferkóval, mint ahogy annak idején Borcsával sem.

     

    Egyébbként azért már megvoltak az első rendreutasítások Borcsa részéről. Ferkó jól tűri.

    Nekem is van még mit tanulnom. Borcsa kajájához bármikor odanyulhatok, elvehetem, még csak jelét sem mutatja, hogy zokon venné. Még csak készülődtünk a vacsihoz és még csak a szekrényen volt a tálkájuk, amikor Borcsa szerint Ferkó túl közel ment a konyhaszekrényhez, ahol az edényeikben várta már őket a vacsora és bizony odakapott figyelmeztetőleg a kicsinek.

     

    Elmúlt a vacsora és vacsi után Borcsának kötelező csendespihenője van. (láttátok a videón, hogy hívta játszani Ferkót és mit össze ugráltak) Lefeküdt a lábam mellé, amíg én dolgoztam a sz. gépen. Ferkó keresztül mászott rajta, amit kissé zokon vett és egy újabb figyelmeztetést kapott Ferkó Borcsától, Borcsa meg tőlem.

    Most itt fekszik mind a kettő Borcsa a jobb lábamnál. Ferkó pedig a balnál.

     

    Egyelőre ennyi, most jön 3 nap munka reggeltől estig azután megint tudok velük jobban foglalkozni.

    Kiváncsi leszek Irén hogyan boldogul velük majd?

     

    Arra is kíváncsi leszek, hogy ha Borcsával megyünk majd sétálni, hogy fogadja majd Ferkó, hogy neki itthon kell még maradnia. 

    Előzmény: kona.king (1559)
    szigetréme Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1560

    Látszik  nagyon Borcsán, hogy jót tett neki a  új falka tag, nagyon jó őket nézegetni, hogy mennyire jót játszanak egymással. De én hiányolom  a Fánikát......

    Előzmény: Fecó_62 (1557)
    kona.king Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1559

    Ferkó, Fecó és még én is Feri vagyok. : ) Már az első perctől tudtam, hogy jó dolga lesz Picurkának, de hogy ennyire, arra nem számítottam. meg se mutatom a videót a többieknek, mert csak irigykednének, hogy nekik az ajtón kívül a helyük. : ) 

    Előzmény: hókifli (1558)
    hókifli Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1558

    Nagyon szépek együtt! (sárgulok is rendesen! :-)  ) Kár, hogy az eredeti hangot nem hagytad rajta, gondolom volt morgás, és "dumálás" is köztük játék közben.

     

    Kona.king a lehető legjobb helyre került Ferkó! Fecót és Irént ismerve igazán jó dolga lesz náluk!

    Előzmény: Fecó_62 (1557)
    Fecó_62 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1557

    Most kisérőzene nélkül.

    kona.king Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1556

    csak van egy kis gond, az egyik csaj Mudi, és lesz komimudi : )

    Előzmény: kulcsi komisz (1555)
    kulcsi komisz Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1555

    "csak már előre félek, hogy ha csajok tüzelnek, mi lesz." Megmondom! Sok szép Komondorka!:DDDD

    Előzmény: kona.king (1554)
    kona.king Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1554

    Igen Szilvi, Panka és Hunor baba. nem jó tenyésztő lenne belőlem, nagyon sajnáltam, de az vigasztal, hogy jó helyre került, és mint a videó is bizonyítja, nyomon követhettem fejlődését. : ) Még nagyon rágódok új kiskutyán, de nagyon úgy néz ki, hogy bevállalok mégegyet. csak már előre félek, hogy ha csajok tüzelnek, mi lesz.

    Előzmény: hókifli (1547)
    dongógazda Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1553

    Gratulálunk az új jövevényhez! Sok sikert hozzá!

     

    Nem lesz egy kis elveszett eb, ha az apjától örökölte a tulajdonságait. A nézése már most is ugyan olyan szigorú. :)

    Előzmény: Fecó_62 (1551)
    szigetréme Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1552

    Fecó! A Ferkó igazán nagyon jó név, nagyon.... Csak most már figyelned kell, hogy mikor kinek szólnak. !!!!

    Minden nap beszoktam kukkantani ide olvasni, és a többi helyre is. Zajlik az élet nálunk, nagyon.... Az ivartalanitást is jól átvészeltük, és sajna kiderült a Terkánál, hogy nagyon nehezen alvad a vére, majdnem úgy volt, hogy meg sem lehet müteni, de aztán a vizsgálat kideritette, 2-szeres idő alatt alszik meg a vér. Nagyon oda kell figyelnünk, mert bármi nagyobb sérülés ami vérzéssel jár, tragédia is lehet. 2 hete meg egy darázs megcsiphette, mert úgy bedagadt korán reggel a feje, hogy a szemét sem láttam. Mint egy lufi úgy felfújodott, zihált, majd meg fulladt. Gyorsan megitattam vele egy calcium injekciót, szerencsére itthon voltam,  - és akkor jobban lett,

    A falkában itthon  most már átvette a falkavezér szerepet, nagyon fitogtatja az erejét, és ugye ez elég sürün összekapásokkal is társul, ahol bizony néha közbe kell szóljunk. Csak ő lehet mindenhol az első, ő szaladhat a keritéshez elsőnek stb.....

    Ez mellett még nagyon sok törődést és tanitást iényel, mert egy nagyon akaratos és önfejü  kutya még mindig. A "nem"-et nem akarja megtanulni és amikor itthon vagyok akkor a legrosszabb. Azt mondja a család, hogy amikor nem vagyok itthon, akkor semmi gond vele.  Lehet elkéne költözzek????

    Voltunk Szabadszálláson, nagyon jó kis komondoros csapattal ismerkedtünk meg, akiktől nagyon sok hasznos tanácsot kaptunk és ott egy kis rábeszélés után megmutattuk a birónak, akitől csak jó véleményt hallottunk, "nagyon igéretes kutya".

    Hát ennyi röviden és tömören.

    Várjuk a további élménybeszámolókat. A Fániról nem esett szó, ő hogyan fogadta az új társat?

    Előzmény: Fecó_62 (1550)
    Fecó_62 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1551

    Friss hírek!

     

    Nagyjából erre számítottam, ami tegnap és ma reggel történt (bár Dobszi is megjósolta a pozitív változást Borcsánál).

    Tegnap még igen tartozkodóan viselkedett Ferkóval szemben. Azt tudom, hogy Bori nem egy domináns és sajnos kis korában nem volt kivel játszania, mert a kis tacskónk nem volt ebben partnere. Most kinézve az ablakon pedig fel-alá rohangál és hívja játszani Ferkót. Ferkó láthatólag már most dominánsabb viselkedést mutatt, mint Borcsa hasonló korában, ami köszönhető annak, hogy jó helyről származik és nagyon jó nevelésben - gondozásban részesült élete eddigi szalaszában. Pl. Borcsának csak nagy sokára hallotuk a hangját, morogni is alíg-alig hallottuk. A kicsit hallottuk már ugatni és morogni is.

    Ami viszont új, a reggeli etetésnél (nem én adtam enni nekikl, hanem a párom) a kicsi pofátlan volt és Bori, mint egy jó anya, rendre utasította a kicsit odakapva, de nem bántva.

     

    Fecó_62 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1550

    Köszönjük !

     

    Mi van veletek?

    Nagyon eltüntél, akár a szürke szamár a ködben vagy a láthatósági mellény nélkül kerékpározó az éjszakában ! o)

    Terka csínyeiől, szófogadásáró semmi új hír?

    Hogy jön ki a többi kutyával?l 

    Előzmény: szigetréme (1548)
    kulcsi komisz Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1549

    Nagyon szép ez a kiskutya! Látszik,hogy jó helyről származik!

    Előzmény: Fecó_62 (1545)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!