Keresés

Részletes keresés

kornél86 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 531
én is próbálkoztam elöször ezzel az otthoni sínes megoldással, és saját tapasztalatom miatt, inkább 1x a rendelői fogfehérítés... 2x-3x akkora összeg, de látványosabb.
Előzmény: százascsipi (528)
kornél86 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 530
olyan 8 árnyalatot fehéredett és mondjuk most 4 árnyalatot sárgulhatott vissza. szerintem, nincs skálám.
Előzmény: kornél86 (529)
kornél86 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 529
pont ma néztem, hogy kb eddig tartott...nem olyan sárga, mint volt, de már nem is hófehér. 9 hónap.
Előzmény: Tothsandor_sw (527)
százascsipi Creative Commons License 2009.09.04 0 0 528
Sziasztok, leírnám a tapasztalatomat a dr. Fresh-el kapcsolatban. Tegnap történt meg a 2. kezelés, aminek az eredménye: ahol a gél hozzáért az ínyemhez, úgy kifehéredett és 3 helyen sebes lett, hogy mosolyogni sem merek. Nem tudom mennyi idő, amíg begyógyul, de borzalmasan nézek ki, olyan fehér foltokban az ínyem, mint kb. amikor a hús kezd megfőni... nem akarok gusztustalan lenni, de ez az igazság. A kifehéredett részeken még három helyen piros csúnya seb is lett, mint akinek rohad az ínye. Mielőtt megkapnám az okos tanácsokat jelzem, hogy tüzetesen átolvastam mindent és betartottam a szabályokat. Szinte lehetetlen elkerülni, hogy a gél érintkezzen az ínnyel, ha keveset nyomok bele, félig vagy háromnegyedig fedi a fogakat, ráadásul a fogak közötti íny minden alkalommal ázik a gélben. Én letörölgettem alaposan, ahol az ínyemhez ért, nem érte sokáig a gél, mégis így hazavágta. Olvastam Sándor javaslatát, hogy nem kell a sínt használni, hanem simán felkenni a fogakra, ezzel még megpróbálkozom + indulok patikába kérni valami öblögetőt ami elősegíti a gyógyulást. (zárójelben tenném még hozzá, hogy a 2. kezelés után + használom a kis ecsetelőt is 2x naponta, még semmilyen változást nem fedeztem fel)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.09.03 0 0 527
Sziasztok!

Kinek, mennyire tartós a fogfehérítése? Mennyire maradt meg az eredmény mondjuk 9-12 hónappal a fogfehérítés után.

Sziasztok!
Előzmény: kornél86 (526)
kornél86 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 526
fuu kiváncsi vagyok, hogy fogod birni.... szerintem halál.
Előzmény: Nilrem (524)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.08.07 0 0 525

Szia Nilrem!

 

Tényleg nem egy kategória... A húzott-sínes az egyik legjobb megoldás az otthoni fogfehérítők között. Remélem sikerülni fog! Szerintem nagyon fontos lenne valami jó otthoni módszerről is olvasni. :)

 

További szép napot!

 

Tóth Sándor

Előzmény: Nilrem (524)
Nilrem Creative Commons License 2009.08.07 0 0 524

Sziasztok,

 

Most tervezem, hogy fogorvos által készített sínnel fehérítettem ki a fogam.

Fórumot olvasgatva elgondolkoztam, hogy jól döntöttem-e.

Ez gyakorlatilag egy házi módszer ahogy látom. Annyi az előnye csak, hogy direkt az én fogamhoz fog passzolni a sin.

Semmi garancia nincs ha fogorvos csinálja?  Nem lesz érzékeny vagy hatása esettleg csekély lesz? Pedig az ára az jóval többe kerül mint az itt sokak által említett otthoni módszernek

 

Üdv.

N.

Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.07.29 0 0 523

Kedves Elzoci!

 

Akár fognyaki szuvasodásod van, akár fognyaki kopásod, mindkét esetben az érzékenység kialakulásának esélye megnő a fogfehérítés alatt. Az otthoni esetében nem tudod megakadályozni, hogy a fehérítő anyag odakerüljön, a rendelőinél lehet koordinálni a fogfehérítő anyagot, lehet izolálni a fognyakat.

 

Szóval én azt ajánlanám, hogy az otthoni fogfehérítést ne erőltesd, bár olcsóbban kijöhetsz belőle.

 

Van olyan rendelői módszer, amely totál érzékenységmentesen fehérít, és ha utána olvasol, vagy keresel fogfehérítéssel foglalkozó riportot az indavideo-n, akkor megtudod. (nem írom le, mivel ez nem egy reklámoldal)

 

Van ezen kívül egy "e-book" fogfehérítésről, szívesen küldök neked. Van egy kérdőív is, amit ha kitöltesz és csatolsz mellé egy fotót, meg tudom mondani milyen lesz a fogszíned.

 

Szóval a "lehetőségek korlátlanok". :)

 

További szép napot!

 

Tóth Sándor

 

elzoci Creative Commons License 2009.07.29 0 0 522

Sziasztok!Nem is gondoltam volna, hogy ennyire aktív ez a topik!

Én az örök elégetlenkedők közé tartozom!Most a fogaimon van sor. Szeretném fehérebbnek látni.

Kicsit tartok a fogfehérítésről az olvasott visszejelzések alapján!

Fogaim egészségesek, de a doki felhívta a figyelmemet a fognyaki szuvasodásra!Elkezdtem rendszeresen használni az elmex fogkrémet!

Kérdésem, hogy van-e rá lehetőség otthoni vagy fogorvosi fehérítésere?Melyik ajánlott ilyen esetben?

Melyik lenne a legoptimálisabb megoldás, hogy az érzékenységet elkerüljem!

üdv mindenkinek!

enel:-) Creative Commons License 2009.07.21 0 0 521

Köszönöm a küldött leírást, hamarosan visszaírok!

Üdv!

Előzmény: Tothsandor_sw (520)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.07.20 0 0 520

Kedves Ennel:-)!

 

Leírom persze, de mivel nem szeretnék reklámot csinálni a fórumból priv üzenetben elküldöm neked.

 

Előre csak annyit, hogy fejlődés és mellékhatás tekintetében az időrend:

 

Halogén -> Plazma-ív (1995) -> Metál halogén ->LED ->LED tömb

 

További szép napot!

 

Tóth Sándor

 

 

 

Előzmény: enel:-) (519)
enel:-) Creative Commons License 2009.07.19 0 0 519

Sziasztok!

 

Sok anyagot elolvastam az utóbbi napokban a fogfehérítés témában, és hajlok a SoniWhiteII Power Bleaching felé, de lenne egy kérdésem. A BriteSmile-t mindenütt, mint a csúcsok csúcsát reklámozzák, de Sándor oldalán kívül csak elég minimális és csupa konkrétumot nélkülöző infót találtam róla. Ez utóbbi oldal alapján annyit kivettem, hogy LED-lámpás  eljárás (az számomra nem derült ki, hogy LED-tömbös-e is egyben...-), más angol nyelvű oldal alapján pedig, hogy 15% hidrogén-peroxid-os gélt alkalmaznak és átlagban 8 árnyalat javulást ígérnek. (Ez a koncentráció kb megfelel a 35% karbamidperoxidnak?)

Azt is írják, akár évente ismételhető, annyira ártalmatlan, és 2-3 évig tart a hatása...

 

Csak szeretném összehasonlítani a két eljárást, mert amennyire eddig kivettem, vannak közös vonások. Azzal a különbséggel, hogy a BriteSmile elképesztően drága.

Van esetleg valakinek ezzel az eljárással tapasztalata?

Sándor, ha esetleg megtennéd, hogy leírod, tényleg többet tud-e a BriteSmile... A marketing miatt nehéz megítélni.

Előre is köszönöm!

 

 

lucacska1 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 518

Szia Erdom!

 

Rendeltem én is a Dr. Fresh fogfehérítő szettet, de még nem próbáltam ki.

Te személyesen felvetted a kapcsolatot a lemart ínyed miatt velük, miután azt írták, h töröljed le?

Mert ha személyesen küldtek el téged, akkor az elég durva...

 

Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.07.04 0 0 517

Szia!

 

Örülök, hogy segíthettem.

 

Hihetetlen igény van az otthoni fogfehérítésre az biztos. Ha nem csal az infom szeptember végétől egészes sajátos megoldás fog érkezni az otthoni fogfehérítést az alacsony költsége miatt választók számára. :)

 

Kiváncsi vagyok, remélem jobbak lesznek a tapasztalatok!

 

Szia!

Előzmény: akirona (516)
akirona Creative Commons License 2009.07.04 0 0 516

Huhh... ha ennyi jó tanáccsal sem fogok tudni mit kezdeni, akkor már velem van a baj... :)

Még várok egy kicsit, hogy lemenjen teljesen a gyulladás és a pirosság az ínyemről, no meg van még két nagyobbacska seb is a fogaimhoz közel, azt még kenegetem pár napig a vitaminnal, aztán nekiugrok újra a fehérítésnek.

Azt hiszem a terpeszes módszert összekötöm a vitaminos-fülpiszkás-törölgetős verzióval és lesem mi alakul.

Ha túl vagyok rajta, jelentkezem!

 

Mindenesetre ezer hála és köszönet a tippekért!!!!!

Előzmény: Tothsandor_sw (515)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.07.03 0 0 515

Kedves Akirona!

 

Ezeket tudom neked javasolni!

 

a verzió

Fehérítés előtt töröld szárazra az ínyed, aztán egy fültisztító pálcikára nyomj E-vitamint, a pálcával kent be az ínyed azon területeit amit féltesz. Ha látsz rajta egy film réteget, azaz egy csillógó réteget, akkor próbáld feltenni a sínt. --> Az olajos ínyed elvileg taszítani fogja egy ideig a hiperolt.

 

b verzió

Ne a sínbe tedd az anyagot, hanem a fogdadra egy vékony rétegbe, majd úgy tedd rá a sínt, hogy ne tollja le. Nem tudom mennyire kivitelezhető...

 

c verzió

Ha tényleg csak 15 percig tart, vegyél egy szájterpeszt, az kipeckeli az ajkaidat, nem tud az anyag hozzá érni. A szájterpesz bent van, akkor kend a fogadra az anyagot vékonyan (kivülről). Ha az ínyedre ment, töröld le. ülj le, döntsd hátra a fejed, nyeljél sűrűn, ne beszélj. 15 perc után lehetőleg mosdó felett döntsd vissza a fejed, mert tele lesz nyállal a szád. --> nem kell sín, tudsz figyelni az ínyedre, de a szájterpesz miatt nagyobb lehet a dehidratáció nőhet az ézékenység, jobb ha valaki nézi hozzáér-e a fogadhoz az anyag, mert a kinyomott anyag likviditása megnőhet.

 

Sosem próbáltam egyiket sem. Csak azért írtam le, mert nem szeretem a csalódott embereket... :)

 

Szia!

Előzmény: akirona (514)
akirona Creative Commons License 2009.07.03 0 0 514

Nem értem miért van az, ha többen különböző véleményt képvislnek, egy idő múlva összetűzés lesz... Nem kell megvédeni senkinek a véleményét (se sajátját, se másét), elég ha ő úgy gondolja és megosztja velünk...

Fogfehérítésre visszatérve: Kb. 1 hét eltelte után már alakult a sebes ínyem, mostmár elviselhető. És már azon gondolkozom, hogy a megmaradt fehérítő anyagot hogyan tudnám felhasználni úgy, hogy még egyszer ne legyen ilyen gond. VAn esély arra, ha bemázolom a fogam és nem teszem rá a sínt, hagyom rajta 1 percig, akkor fehéredik vmit? Nem is tudom hogy kéne...

Mindenesetre köszönöm én is a jó tanácsokat (akár propolisz, akár vitamin), valamint a garancia utánajárást (ha még nem is kaptunk pozitív választ)!

 

Előzmény: erdom (513)
erdom Creative Commons License 2009.07.03 0 0 513

Sziasztok!

 

Megkérdeztem a garanciát, természetesen ilyen esetben nem él! Töröld  le, ha az ínyedre folyik, ezt a tanácsot írták. De a két fogam között a sín alatt, hogyan töröljek?! !!Erről ennyit.

Zimány Linda tuti nem mosolyogan egy ilyen 15 perces ezelés után! Az ő foga se ettől lett  fehér, tuti!

Köszönjük a tanácsokat! Erika

anikod Creative Commons License 2009.07.03 0 0 512
Én hallottam egy olyan fogfehérítési eljárásról, amit "otthon" el tudsz végezni. Bekened azzal az anyaggal a fogadat és a szoláriumba bemész úgy. Gondolom az uv sugár fejtené ki a hatását. Nos ez nekem eléggé bizarrul hangzik, valaki kipróbált már ilyen eljárást?
Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.07.03 0 0 511

Kedves Ilcsi!

 

Kérlek ne csináld.

 

Úgy érzem senkinek nem jó az, ha valami olyanra mondasz véleményt, amit nem tudsz, nem tapasztaltál. Örülök neki, hogy elégedett vagy a fogfehérítéseddel, de maradjunk ennyiben, KÉRLEK.

 

 

Kedves Lucacska1!

 

Mint azt láthatod, ha tényleg tüzetesen végignézed a topicot, én nem reklám céllal segítek annak, akinek szüksége van rá. Sőt sokan látogatnak meg otthoni fogfehérítős problémákkal, és sosem beszélem rá őket rendelői fogfehérítésre! Tanácsot adok nekik a használattal kapcsolatban, amit ha betartanak, sokkal jobb eredményeket is elérhetnek.

 

Az, hogy a whiteningcenter.hu -n van egy chat alkalmazás, amin keresztül azonnal tudok válaszolni a kérdésekre, nem gondolom reklámnak, de cáfoljon meg az, aki használta (sokan), és úgy zártuk a beszélgetést, hogy jöjjön oda fehéríteni.

 

Tény, hogy a SoniWhite-ot képviselem Közép-Európába, de a blog-omon is elmondom, ez nem befolyásol abban, hogy egy rendszert milyennek ítélek meg. Ahogyan a Ti - általatok választott - terméketekkel szemben sem foglaltam állást. 

 

További szép napot, és elnézést az offtopic-ért.

 

Sziasztok!

 

Előzmény: ilcsi79 (510)
ilcsi79 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 510

De igen!

 

Ő fehrérítette ki a fogam, és körültekintő, alapos volt. Nagyon sok helyet végig látogattam, sok helyről küldtek el, hogy nincs garancia. Sándor megmondta, mit tegyek, hogy ne legyen káros a fogfehérítés, a többi rendelőt nem érdekelte... Amikor a székben ültem nagyon pontosan megmondták, hogy milyen lesz a fogam, és azt is, ha ezt nem érik el, nem kell kifizetnem. Olyan lett, nem volt kamu.

 

Ha visszanézted a megjegyzéseket, akkor láthatod, hogy Sándor elég elfogulatlan, attól függetlenül, hogy egy rendszert képvisel. Úgy gondoltam, hogy ha ő nem mutat rá dolgokra, én megteszem, mert nekem belefér. És ha valami gáz, akkor én azt leírom. Ha majd Sándornak nem tetszik, ír és abba hagyom.

 

 

 

Előzmény: lucacska1 (509)
lucacska1 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 509

Egyre érdekesebb itt a beszélgetés...

Ilcsi, te véletlenül nem a Tóth Sándor embere vagy? mert én is végigolvastam a topicot így utólag az elejétől, láttam letetted a voksodat a whiteningcenter mellett, milyen érdekes, hogy a Tóth Sándor is pont ezt reklámozza...

marketingfogás ez, vagy csak a puszta véletlen műve???

ez csak költői kérdés volt, mert a választ természetesen tudjuk... 

 

üdv:

Luca

ilcsi79 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 507

Micsire, te hogy használtad 5 napja a terméket, amikor 7 napja még csak érdeklődtél, sőt orvos is észrevette a változást? Nekem ez gáz.

Előzmény: micsire (505)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2009.07.01 0 0 506

Sziasztok!

 

Az íny megcsípése egyfajta égési sérülés, és ezt a fogfehérítő anyagok biztonsági adatlapjában is írják. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem jellemző, sőt mint azt pár napja előre megírtam általában ez és az érzékenység a két ok, amiért az emberek feladják a fehérítést.

 

Egy kis segítség a propolisz helyett / mellé...

 

Mivel ez egy égési sérülés,

 

a, jót tesz neki, ha pár percig hidegvizet tartasz rajta. Tehát, ha észreveszed, hogy galiba van az otthoni fehérítő sínt levéve, nem szabad késlekedni azonnal kezeld! Vgeyél a szádba jó hideg vizet, és tartsd ott pár percig, aztán cseréld, mert ugye felmelegszik... Ugyanaz, minha a kezed megégetnéd, és víz alá tartod. Ha ügyes vagy 1-2 órán belül eltűnik a fehérség, pár nap múlva a rózsaszín lágyszövet visszanyeri eredeti paramétereit.

 

b, vegyél a patikába E vitamin kapszulát. Ha megtörtént a baj, akkor szúrd ki a kapszula egyik végét pl. egy tűvel, és nyomj egy adagot az égett ínyterületre. Ez hűsíti és az E vitamin tartalma miatt segít a regenerálódásban. Vigyáz, zsírban oldódik, egy kapszulánál (100mg) ne használj többet, lehetőleg ne nyeld le.

 

Arra vigyázzatok, ha a pánztárcakímélő megoldást választva az ínyetek megsérül, abban az esetben ha rendszeresen kifoglyik az anyag, és fehér de már nem fáj, egyre nagyob az esélye annak,hogy végleg tönkre teszi az ínyed, gingiva necrosist (íny elhalást) okoz.

 

Ha érzékeny a fogad, használhatsz GC toothmousse-t is.

 

Sziasztok!

Előzmény: akirona (504)
micsire Creative Commons License 2009.07.01 0 0 505

Kedves Mindenki!

Szeretném én is megosztani a tapasztalataimat fogfehérítéssel kapcsolatban!

Már egy ideje érdeklődöm és böngészem a netet, hátha valami jó dologra ráakadok!

Én is azok közé tartozom aki megrendelte a Dr.Fresh-es fehérítőt, bízva a sikerben!

5 napja használom a terméket, velem semmi probléma nem történt.

Akárcsak a többiek, részletesen elolvastam a tájékoztatót, sőt még fogorvoshoz is elmentem ellenőrzésre. A fogaim és az ínyem is egészséges.

Hozzáfűzte a doki, hogy valószínű számolnom kell evvel, hogy a fogfehérítő folyadék megsértheti az ínyemet, ezért ajánlottam, hogy Propolisz cseppel öblögessek naponta 2-3X. A fogaimon észrevettem árnyalatbeli különbséget, kivéve a szemfogakon. Bizakodva várom a hetedig nap végét.

Sok sikert mindenkinek!

akirona Creative Commons License 2009.06.30 0 0 504
Szerintem biztosan nem él erre a garancia, ügyesen meg van ez oldva... mert azért ha úgy nézzük, már az első alkalommal fehéredtek a fogaim... szerintem itt fogják széttárni a kezüket...
De fel kellene hívni őket, hogy mégis mit reagálnak rá. Azért kíváncsi lennék... csak még túl ideges vagyok ahhoz, hogy tisztességgel tudjak velük beszélni.
Az én ínyem asszem 4 napja gyógyul... már szinte mindenhol levedlette a leégetett felső bőrt, így most a friss, eleven ínyemmel próbálok harapni, rágni, fogat mosni... borzasztó!!!
Előzmény: erdom (503)
erdom Creative Commons License 2009.06.29 0 0 503

Sziasztok!

csatlakozom az előttem szólóhoz! Én pontosan ugyanígy jártam(Dr.Fresh fogfehérítő), szétmarta az ínyemet, az első használat után. Pontosan úgy van, a fogak közötti ínyrészt nem tudod letörölgetni, meg a folyadék ki , lefolyását sem tudja semmi megakadályozni. 4 napja gyógyul az ínyem, alig tudok enni, nagyon oda kell figyelnem, a fogkefe szúrásáról ne is beszéljünk. Nem tudom erre él e a 100% -os garancia?!

akirona Creative Commons License 2009.06.29 0 0 502
Kedves Mindenki!

Szeretnék én is hozzászólni ehhez a témához, remélem hasznos infók lesznek számotokra.
Néhány évvel ezelőtt fogorvos által fehérítettem a fogamat. Sínt készített, folyadékot adott hozzá és néhány nap használat után egész szépen kifehéredett a fogam. Viszont ami elég nagy hátránya volt, hogy érzékennyé is tette a fogaimat. Kb. 1 hét kellett neki, hogy annyira elmúljon az érzékenység, hogy ne zavarjon evésben-ivásban. 5 évvel ezelőtt ez az eljárás 21.000 Ft-omba került.
Nem rég viszont én is rátaláltam a neten a Dr. Fresh készítményre, egyből meg is rendeltem. Nem sokkal utána meg is érkezett. 3 napja próbáltam ki, minden infót pontosan követve, azonban az volt az első és az utolsó dr. fresh fogfehérítésem... teljesen szétmarta az ínyemet. Most ott járok, hogy a felmart rész elkezdett lehámlani, alatta az érzékeny friss réteg, nem tudok harapni, rágni, meleget enni, mert akkor még kellemetlenebb az egész.
Az egész eljárással az a probléma, hogy: adnak két műanyag sínt, amit forró vízben való puhítás után a fogsorodra illesztve kell formázni, majd ebbe töltve a folyadékot 15 percig rajtahagyni a fogadon. S azt le is írja a kedves tájékoztató, hogy ha az ínyedre kerül, töröld le, de kérdem én: hogy tudod letörölni, amikor a sínek nem csak a fogadat fedik, hanem a fogak közti ínyt és felette is??? Na nekem ez tette be a kaput... Ráadásul nem látni semmit, hogy hol van folyadék az ínyeden és hol nincs, mivel átlátszó. Én persze körbetörölgettem ahogy tudtam, még a sínek közé a számba is nedvszívót tömtem, de mégis így jártam...
Senkit nem szeretnék elriasztani ettől a készítménytől, csak felhívni a figyelmet, hogy mire vigyázzanak.
Remélem más könnyebben veszi az akadályokat és készít az első használat előtt fényképet, mert nálam ez sajnos kimaradt...

Sok szerencsét a fehérítéshez mindenkinek, és ha valaki tényleg ráakadna egy tuti készítményre, ami ki is fehéríti a fogamat és az ínyem is megmarad, ne tartsa magában!
Előzmény: lucacska1 (501)
lucacska1 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 501

Kedves micsire!

 

Igazából engem a termék azzal fogott meg, hogy karbamid-peroxidot tartalmaz, ami kevésbé ártalmas a fogaknak.

A másik fontos dolog, ami tetszett a termékben, hogy 100%-os garanciát vállal. Annyi volt ehhez a kérésük, hogy készítsek egy fotót a művelet előtt, és után, és ha tényleg nincs minőségi változás, akkor visszafizetik a termék árát.

Nekem ez elég meggyőző volt...

De ha tényleg érdekel, akkor nézzed meg te is a honlapot http://www.drfresh.hu/, mert lehet, hogy te találsz mást is, ami érdekel még!

 

Szép napot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!