Keresés

Részletes keresés

TOPMAN Creative Commons License 2003.09.16 0 0 594
Köszi az infót, de melyik híradástechnikai boltban? Saturn? Ja és mennyiért vesztegetik és milyen kiszerelésben?
Előzmény: VANILLECoke1886 (523)
putyi Creative Commons License 2003.09.16 0 0 593
Szegeden A CORÁ-ban mindig lehet kapni!
Előzmény: tigger6 (592)
tigger6 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 592
A Cherryt én is nagyon bírom! Ha kapok, azt veszek. Szerencsére nálunk a M****ben szokott lenni néha.
Előzmény: Törölt nick (586)
putyi Creative Commons License 2003.09.16 0 0 591
Üdv néked!

Sajnos nem tudok igazat adni neked, mert nekem több mint 20 országból van Coca Colám... Pl. most legutóbb spanyol Coca Colát ittam, de az még annyira sem édes mint a magyar. A Brazil Coca Colában meg valami gyógynévényféle is van! Nagyon fura íze volt! A Ciprusi Coca Cola szinte ugyanaz mint a magyar! Nagyon fincsi... Az osztrák Coca Cola is hasonló... Sőt volt egy idő, amikor a Penny Marketben osztrák 0,5 literes dobozos Cocát árultak... Néha még most is van...

Előzmény: spriteZeró (584)
Jissi Creative Commons License 2003.09.15 0 0 590
Szió,

ezt nem értem, lehet én nem vagyok elég érzékeny, de mi ebben a rasszizmus?

Előzmény: Tralfamador (579)
Jissi Creative Commons License 2003.09.15 0 0 589
Jól mondod, csak a koncentrátum jön készen, például a cukrot (kukoricaszirupot) is csak a palackozóban adják hozzá.
Előzmény: UV pót (587)
-HavocS- Creative Commons License 2003.09.15 0 0 588
Tiszta víz rulz!!! :)))))))))))
UV pót Creative Commons License 2003.09.15 0 0 587

Ez nem naivság, hanem ténykérdés. Mellesleg több független vélemény is igazolja. Az lehet, hogy az alapszirupot a központból szállítják, de a "készrecsinálás" mindig helyben történik. Ha én gyártanék üdítőitalt, én is igy csinálnám. Ez ugynúgy igaz a két cég reklámjaira, amelyek részben helyspecifikusak. Ezek szerint te vagy nem ittál még külföldön kólát, vagy láncdohányos vagy, aki nem érez ízeket.

csőcsonk

UVP

Előzmény: spriteZeró (584)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 586
Cherry Coke is the best!:) Csak sajons a CC magyarorszag nem annyira tamogatja a forgalmazasat es ezert keves helyen lehet kapni...:(((
babydevil Creative Commons License 2003.09.15 0 0 585
Szia UV pót!
Én végülis mindenhol megiszom mindenféle colát (szerintem colafüggő vagyok), de szvsz ez a német gyártmányú cola volt a legfinomabb, amit az összes közül valaha ittam.
Előzmény: UV pót (583)
spriteZeró Creative Commons License 2003.09.15 0 0 584
UV pót : Ne legyél ennyire naiv!
A COCA-COLA minden országban a világon ugyan olyan izű!!
Mivel egy helyről szállitják a szirupot.Atlantából a palackozókba!
És ez még annál az igénytelen pepsinél is igy van, bár ott nem tudom hogy hol van a szirup készitő üzemük.
UV pót Creative Commons License 2003.09.15 0 0 583

Brrrrr!

Akkor már inkább a teszkó ipari kólája...

Egyébként a Coca-Cola ízösszetétele orszákonként más, mivel a helyi ízléshez próbálják igazítani. Pl. Olaszo.-ban kevésbé édes, és van vmi szar utóíze, Egyiptomban meg olyan, mintha betonport szórtak volna bele.
El tudom képzelni, hogy vkinek az egyik országban a Pepsi, másikban a Coca jön be jobban.

csőcsonk

UVP

Előzmény: babydevil (582)
babydevil Creative Commons License 2003.09.15 0 0 582
Hahó!
Most OFFtopik leszek, de: Németországban ittam egy Afri cola nevezetű kólát, német gyártmány.
És többünk véleménye szerint sokkal jobb, mint a topikcimben szereplők.
Bár itthon én koffeinmentes Coca colát és Wild cherrys Pepsit szoktam inni.
ON
Széllovas Tomika Creative Commons License 2003.09.15 0 0 581
Én sem értem miért kell háborogni :)
Elárulod? Köszi!
Előzmény: Tralfamador (579)
tigger6 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 580
Ez jó kis bevételi forrás lesz a Cocának, ha perel érte :)
Előzmény: Tralfamador (579)
Tralfamador Creative Commons License 2003.09.15 0 0 579
Szio,
Legegyszerubb lenne, ha megnezned magad :) ott a link az elozo hozzaszolasban....
Egyebkent most (sokak szerint) tullott a celon, es kis rasszizmust is belekevert a reklamba...

Habar ha ezt europaban leadjak, ott akkor is kevesen fogjak erteni, miert haborog egy-ket emberke...persze ha nem lepnek elobb a pepsi tokere :)
Jol kezdi a vanilias pepsi a reklamkampanyat...habar ki tudja, soxor az olyan reklam tobbet er, amire NAGYON felkapjak a fejuket az emberek....hacsak nem szamoltak el magukat az okosok :)

Dr.Pepper Rulz
csip-csirip

Előzmény: tigger6 (577)
Széllovas Tomika Creative Commons License 2003.09.15 0 0 578
Nekem csak egy hozzáfűznivalóm van:

a VBK Pepsivel a legjobb!

Nekem még a legnagyobb Coca-s ismerőseim is Pepsi-t vesznek a vbk-koz!

Az meg egy dolog, hogy nem lehet visszaváltható Pepsi-t kapni, mikor ez bejött, megpróbáltam átállni a Coca-ra, vagy más kólára, de rá kellett jönnöm, hogy számomra ihatatlan szar.

Na ezért iszok még mindig Pepsit, mert kóla nélkül nem tudok élni! Ha 2 napig nem iszok kólát, minden bajom van!

Előzmény: spriteZeró (565)
tigger6 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 577
Mi a reklám tartalma? Érdekelne :) Sejtem most sem hazudtolja meg magát a pepszi sportszerűtlenségével...
Előzmény: Tralfamador (576)
Tralfamador Creative Commons License 2003.09.15 0 0 576
A Pepsi uj reklamjarol lesz meg szo :)
Nem tudom Mo-n leadtak mar? Egyaltalan le fogjak?

(http://www.pepsivanilla.com/home.php) TRUCKS

USA-ban lehet lesz belole 1-2 balhe :)

Dr.Pepper RockZ :)

[RIP VANILLECoke1886]

Csip-Csirip

EyeScream Creative Commons License 2003.09.15 0 0 575
Ismét javítanom kell... A Mezzo Mix ugyanis nem narancslé plusz Coca-Cola, hanem Fanta (narancs) és Coca-Cola, ugyanúgy mint ahogy Schwip-Schwap egyenlő Mirinda plusz Pepsi, illetve a Spezi ugyanez, csak márkamegjelölés nélkül.
UV pót Creative Commons License 2003.09.14 0 0 574

Én a VBK-val úgy vagyok, hogy a kólát nem b@szom el borral, a bort pedig nem b@szom el kólával...

Azt viszont nem értem, mit keres a fehérboros Sprite-ban bór. Ráadásul fehér... De tudod, mit? Fogyassz bórt minden mennyiségben és formában, szerintem mindannyiunknak jobb lesz...

A Coca-Colát legfeljebb Portorico vagy Stroh-rummal keverem (remélem, tudod, mi az). Született erről az italról egy híres dal is: "Ron y Coca-Cola". Ezt persze nem neked mondtam, hanem annak, aki ismerhet zenét (meg könyveket belülről, meg sorolhatnám).

Valójában kezdek ráébredni, hogy itt mi mindannyian egy szociológiai/pszichológiai teszt részesei vagyunk. Rajtam nem fognak ki, az biztos...

Vegetable Creative Commons License 2003.09.14 0 0 571
(szerintem iss, de maradok annál a jó szokásomnál, hogy minden nicknevet külön kezelek, találkoztam olyannal már, aki különböző neveken különböző agyszinvonalat müvelt - bár ez most nem ugy tünik :-D)
Előzmény: Tralfamador (569)
Tralfamador Creative Commons License 2003.09.14 0 0 570
Ize, te meg ne tord magad a hosszu hozzaszolasokkal, mert meg most lehet hogy 1-2 ember elolvassa amit irsz, de sokan ugy lesznek vele mint en :)

Max azt latom, hogy megint ideszoltal, de hogy mit azt nem nezem, mert mar elozoekben bebizonyitottad, hogy erdemben nem tudsz a temahoz hozzaszolni, masreszt az irasod attekinthetetlen, egy egybefolyt maszlag...

Ne erolkodj, ugysem megy :)
De tisztelem, hogy legalabb megprobaltad :)))
csip-csirip

Előzmény: VANILLECoke1886 (563)
Tralfamador Creative Commons License 2003.09.14 0 0 569
MUAHAHAHAHAHA!!!!

hehe, szoval nem kell kulon irnod, vaniliasbigyonak, meg a spriteboy-nak, mert a ketto egy es ugyanaz :)

Csak nezd meg hogy egyiknek sem szokasa irasjel utan szunetet hagyni, helyesiras=elegtelen, mindketto az "uzleti" vilagban forog, es erdemes megtekinteni spriteboy-nak a "Bemutatkozas"-at is:) .. mindket nick csak a topic kedveert szuletett stb....sajnos az index forumai szinvonalukat tekintve melyrepulesben vannak, koszonhetoen az ilyen emberkeknek, es a moderak "hatekony" mukodesenek is...

Max ikrek :)
Habar szerintem erre te is rajottel ;)

csip-csirip

Előzmény: UV pót (567)
Vegetable Creative Commons License 2003.09.14 0 0 568
LOL!
Előzmény: UV pót (567)
UV pót Creative Commons License 2003.09.14 0 0 567

No, ti is jól egymásra találtatok...
Miért nem "bakardi"-t írtál (esetleg "bakkardi"-t)? Nem sok időt tölthetsz az üzletedben, ha még a nevére sem emlékszel rendesen. Nem tudom, mi az a fehérbór, mert a bór színe fekete, meginni, pláne Sprite-tal keverni meg lehetetlen, hiszen szilárd, és a keménysége 9,3 körüli. Esetleg porítva bele lehet szórni, mint a cukrot. A bórsav ugyan fehér színű, de azt biztos nem innám meg... Remélem, soha nem tévedek be hozzád. Inkább szólok ÁNTSZ-es haveroknak, nézzenek kötül egy kicsit.

Az 1886-os billogszámú vaníliakocának meg annyit üzenek, hogy ha valaki még a saját hazájának (?) a nevét is kisbetűvel írja, annak el kéne gondolkodnia (!) magán, mielőtt bárki mást lefikáz. Főleg, ha annyira b@lf@sz, hogy a saját nickjét is elrontja...

Vegetable, ne hagyd magad, ezek úgyis csak ilyeneket értenek meg, hogy "fehérbór", meg "VBK", meg "bacardy". Mást nem.

Na ennyi. Egyelőre.

UVP

Előzmény: spriteZeró (565)
Vegetable Creative Commons License 2003.09.14 0 0 566
Csakhogy az éttermekbe, amiket emlitettem, ott nem a VBK a főital, + ha csak azt tartanák, akkor igencsak meglenne a véleménye róluk sok embernek, mellesleg azt meg én tudom, hogy nem azt mondják, hogy coca cola xy pincészetéből származó z tipusu vörösborral, hanem hogy vörösboros kólát, amihez nyugodtan adhatnád a pepsit is. Jah! És ami a fő téma volt, az franchise rendszerü nagy étteremlánc, az pedig, hogy ott mi van és mi nem, azt inkább tudom a legjobb barátom meki üzletvezető helyesses feleségétől, mint te, ha egy kis étteremhez hasonlitod - hidd el, az a szint, nem ez a szint :-D A döntést olyan cégvezetők hozzák meg, akiknek azt se kell tudni, hgoy xy ezen rendszerü franchise üzlete melyik földrészen van. Nem ugyanaz egy világrészeket áthidaló hálózat, mint egy étterem. Ez sajna tény (pont bizonyos emiatt kötelező előirások miatt egyrészt garantált szinten hozzák az adott minőséget, másrészt éppen ezért olyan vacak ott a kaja :)
Egyébként se értem, hogy egy sima étteremnek mi köze van ahhoz, amiről beszélgettünk, akár az egyéni izlést, akár az üzletláncok döntéseit tekintve? :-O Az világos, hogy Jóska bácsi ugy tart éttermet fenn: "Na Julis oszt mennyi fogyott ebbül a sörbül? No és a másikból? Oszt melyikből mennyi volt a nyereség? No akkor azt vesszük, a másikbul csak a felét rendeld!" - csak nem erről beszéltünk :o) + abszolutli semmi köze se a topik témájához, se ahhoz, hogy a VANILLA szerint azért tartanak az üzletek cocát, mert az jobb!. Szal nem azért, mert többet hoz, hanem mert jobb! Szerintem itt nem én vagyok durva tévedésben...

No meg te se olvashattad el a komplett beszélgetést :-D Tudod, fura dolog jön ki belőle, ha beszélget egy emberrel 5 másik, megjelensz, elolvasod a sokból az egyik emberrel folytatott beszélgetés uccsó két hszát, és az alapján közlöd, ki a hülye és miért...

Előzmény: spriteZeró (565)
spriteZeró Creative Commons License 2003.09.14 0 0 565
Nem állnék senki oldalára,de mivel nekem van egy sörözőm és éttermem, igy pontosan tudom hogy hogyan müködnek ezek a dolgok.
És "Vegetable" tényleg valahól máshól él és nem az üzleti világban.Mert egy vállalkozást csak ugy tudsz fenttartani, ha el is adsz!És személyes tapasztalatból,én tartottam mind két üditőt de mikor minden hónapban megnéztem a fogyást és a coca-colából eladtam 25 rekeszt, itt a kisüvegesre gondolok és a pepsziből eladtam 4 kisüvegest, akkor meggondolja az ember hogy tartsam e, azt ami a kutyának sem kell.És tényleg cocaból adok el a legtöbbet mivel ugye egy VBK-hoz is cocát kever az ember,meg még sorolhatnám.(bacardy,sprite+fehérbór)
De lehet hogy ez máshól nem igy van?És itt a repi cuccokról nem is beszéltem:(pohár,hűtő,tálca,pólók,lámpák,táblák,fényreklám)és még sorolhatnám amiket szónélkül kapok.A pepsitől emléxem semmit sem kaptam(ez is vonzó ):))
Na csak ennyit akartam .sziasztok.
spriteZeró Creative Commons License 2003.09.14 0 0 564
???
VANILLECoke1886 Creative Commons License 2003.09.14 0 0 563
Vegetable:Azért jut eszedbe mert más nem jut eszedbe!!UV PÓT meg véletlen nem te vagy?Csak más néven is beirsz?Amugy mielött beirnál baromságokat, járj utána hogy van e valóságalpja!!az elkesritő ember az max olyan mint te, aki olyanokat ir ide be, amihez semmi köze sincsen!És nem is ismeri el hogy hülye hozzá!
És ilyen embereken én csak sirni tunék,de el kel nézni hisz magyarországon élünk.amugy a negy helyesirásodról:olvasd vissza amit beirtál és rájössz hogy te sem irsz helyesen!na de ez engem hidegen hagy(mint mondottam volt)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!