Keresés

Részletes keresés

rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4162

Mi rokonunktól kaptuk, nagyon jó körülmények közt vannak, lakásban, tisztán, gondozva. Az lehet, hogy a táplálása nem volt a legmegfelelőbb, nekik állatorvos ajánlotta, bár nem vidéki, hanem bp-i, így nem csodálkozom, vannak furcsaságok :) 

Mi igyekszünk a legtöbbet olvasni róla, hogy mivel tápláljuk, ami igazán megfelelő, ezért is örülök, hogy itt van ez a fórum, és itt vagytok Ti :)

Most pedig elmegyünk azért az állatorvoshoz, megnézetjük :) 

Volt féreghajtva, de valahol azt olvastam h megkell ismételni pár nap múlva (?) . De jobb a békesség, elvisszük őt, hisz ő a család kicsi kincse, így nem szeretnénk, hogy bármi is legyen vele.

Lehetséges, hogy nem egy mesteri kiskutyus, természetesen azok sokkal biztosabbak egészségügyi szempontból.  De én hiszem és remélem, hogy vele sem lesz semmi probléma ! :) Csak olyan odafigyelést, és nevelést igényel, ami a fajtához méltó ! :) 

Sütimüti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4161

Szerintem sajnos a köztudatban az a hiedelem áll, hogy egy kisállatnak addig kell a mamájával lenni, amíg az szopik... Nyulak esetében ez kb. 4 hét, kutyáknál inkább 5, pedig az alomban minden állat szocializálódik, és nem is akárhogy... Na meg, látva, milyen kutyák lesznek az 5-6 hetesen elválasztottakból, immunrendszerük nem olyan erős, minden kis szartól megbetegedhetnek, képtelenek olyan kapcsolat kialakítására az emberrel, és más állatokkal, kutyákkal, ami normális lenne, sok esetben idegi problémáik is vannak...

Szerintem Süti is korán elválasztott lehetett, bár nem beteg, de rendkívül antiszoc, amit a trillió energiaráfordítással sem tudok olyan szintre hozni, mint pl. Lilonál, akit 9 hetesen hoztunk el, és végtelenül barátságos, érdeklődő, minden kutyával tudja, hogyan kell viselkedni, lehet e játszani, vagy meg kell adnia magát inkább...
Valószínű, hogy más is közrejátszott, hisz élete első 2 évéről semmit sem tudunk, de azért körvonalazódódnak a dolgok.

Egy kutya sem érdemelné meg, hogy ne élhessen normális életet, ami az alomban kezdődik.

Előzmény: Mestergomi (4160)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4160

Szia!

Hát igen ez az alutasakos dolog érdekes,kölyök kutyának nem adok ilyet!

Nekem itt van egy 8-as almom,gondolhatod mennyi meló van velük,de 8 hetesnél hamarabb nem adom oda,inkább 9-10!

De hát én ilyen vagyok,mások másmilyenek!

Előzmény: Sütimüti (4159)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4159

Vagy felfúvodótt pocira, amit az alutasakos cucc is okozhatott. (Nem akarom tudni, honnan van a kutya, és milyen körülmények közül, mert tuti rosszul leszek. :S)

Előzmény: Mestergomi (4157)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4158

Már nincs hasmenése, ha igazából fontolóra vesszük, nem is volt annak mondható. 

Most valószínűnek tartom, amit Andi mondott , ráragadt a popsijára. Mert már jobban érzi magát, hogy kakilt, és hát elég keményet. Most ugyanúgy játszik mint eddig. A hasacskája is puhább. 

Orvosnál voltunk, mikor megkaptuk, azt mondta rendben van, és visszük jövőhéten oltásra, ismételten. 

 

Előzmény: Sütimüti (4156)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4157

A kemény has férgességre is utalhat!

Féreghajtót kapott?

 

Előzmény: Sütimüti (4155)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4156

Szerintem vigyétek dokihoz, ha nem lesz jobban! Lehet a tápváltástól hasmenése, de mivel fiatalon hoztátok el, így sajna benne van a talonban más megbetegedés is, mivel rendes helyről 8 hetes előtt nem adnak ki kutyát.

Szóval a ti érdeketekben, inkább potyára menjetek dokihoz, mintsem olyan baja legyen, amire gondolok. :(

Előzmény: rara0102 (4154)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4155

Szia!

 

Sok havásnak, cotonosnak bevállt a Trainer Fittness táp, van kölyök is belőle, meg hipoallergén is. Jah, és premium szintén.

Előzmény: rara0102 (4143)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4154

Megnéztük már, leis szedegettük neki, de olyan, mintha félig még a popójában lenne. Simizzük a pocakját, picit mintha keményebb lenne, de ha simogatjuk jól esik neki. Nyöszörög, és olyankor is látszik rajta, hogy kakilni akar. 

 

Előzmény: Mestergomi (4153)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4153

Nézd meg nincs-e ráragadva a kaki!Ilyenkor előszokott fordulni!

 

Előzmény: rara0102 (4152)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4152

Majdnem 7 hetes volt, mostmár a 8.-ba fog lépni. 

Na egy újabb furcsaság: ugye tegnap hígabb is volt a széklete, mint a megszokott... ma meg olyan kemény, hogy alig bírja kikakilni. 

Már kakilt egy kicsit, de még mindig ide-oda helyezkedik, és látni rajta, h kakilnia kell még. 

Mitől lehet most meg "székrekedése" ? 

Előzmény: Mestergomi (4150)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4151

Ő az én egyik 7 hetesem!

Előzmény: rara0102 (4148)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4150

Pontossan mennyi idős volt a kiskutya amikor elhoztad?

Előzmény: Mestergomi (4149)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4149

Hát lehet fürdetni,de gondolom amielőtt elhoztátok meg fürdette a volt gazdi,és ha jól gondolom nem rég van nálatok szerintem most még ne hacsak nem nagyon koszos,de hát mitől lenne?

Előzmény: rara0102 (4148)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4148

Van már kint fogacskája, de nem mind. Szóval mindenképp áztatás, én úgy vélem. :) 

Valamint még egy kérdés: meglehet már fürdetni? 

Előzmény: Mestergomi (4147)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4147

Hát attól függ van-e már foga!Ha még nincs akkor egy-két órát,de csak vízben!Én azért ásztatom a tápot akkor is a kölyköknek ha már van foguk,mert kicsik és elfáradnak a rágásban és nem eszik meg azt a mennyiséget ami nekik kell!De ha eszi szárazon is, és van foga akkor nem kell ásztatni,majd max fogváltásnál!

Előzmény: rara0102 (4145)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4146

Sziasztok!

Most telefonált egy kozmetikámba járó 11-éves Bolognese szuka kutyus férfi gazdája,hogy a felesége meghalt,és Ő nem tudja ellátni a kutyust,és megkért hogy próbáljak neki helyet keresni!Elsősorban azt kérte hogy fogadjam be én,de ez nálam lehetetlen!Egy 11-éves öreghölgy már nem szokná meg a falkát!Nem tudom mi lenne a jó neki,ha valakinek van ötlete szívesen fogadom!A kutyus pici,ivartalanított,nem sok foga van,nagyon kedves,jól szocializált,emeletes házban él,és az utóbbi időben már egyedül járt le sétálni!Sajnos a hölgy már nem bírta lehordani a férj sem,igy megoldotta egyedül,ha végzett megállt a ház előtt és a házban lakók beengedték!Szomorú dolog,de hátha találunk megoldást!

Andi

rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4145

Köszönöm szépen ! :) 

Akkor valószínűleg Royalra térünk át,véglegesen, ha az beválik majd. Ezt lehet kimérve is kapni, igaz? Mennnyi ideig kell ezt áztatni? 

Előzmény: Mestergomi (4144)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4144

Szia!

Általában minden tápváltás hasmenést okoz,de nekem amikor royalt ettek nem volt híg a székletük hanem olyan jó kis gurulós!

Az alutasakostól viszont állandóan híg a széklet,próbálj meg inkább valami más konzervet,ha nagyon akarsz konzervezni!Én nem szoktam konzervel etetni,a táp híve vagyok abban minden benne van,nem kell plusz vitamin semmi!Va olyan konzerv hogy belcandó annak járj utánna,ritkán én abból adok nekik"nagyon ritkán"!

Tápokból elég nagy a választék,minenféle képpen super prémium minőséget válasz!

Eukanoba,Belcandó,Royal,Acana,Orient stb!

Előzmény: rara0102 (4143)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4143

Jó reggelt!

 

Köszönöm szépen a válaszotokat ! :)

Ajánlották a száraz tápot már, azért is kezdtünk áttérni fokozatosan. Azt olvastam, hogy a Royal több esetben is okoz eltérő mértékű hasmenést.

Ez valóban így lenne? Tapasztalat ? 

Melyik táp lenne még a legalkalmasabb, a Royalon kívül? 

Mestergomi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4142

Szia!

Ha jól értelmezem akkor eddig "csak"alutasakosat evett,nálatok is meg ahonnan elhoztátok is!Szerinterm térj át a száraztápra,mert a alus az csak nedvességet tartalmaz,nincs tápértéke!Ásztasd be kicsit vízbe a szárazat és ugy ad neki! A royalba minden vitamin benne van amin egy kicsinek kell!Nekem a 7 heteseim csak szárazat kapnak ásztatva és,természetesen még szopiznak vagy napi 3x!

További szép napot!

 

Előzmény: rara0102 (4140)
kutyasadri Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4141

Szia!

Táp váltása okozhat ilyesmit, de az hogy egy kicsit megmelegíted, szerintem nem.

Hasmenés esetén nálunk jól bevált a rizs, és szeretik is.

 

Előzmény: rara0102 (4140)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4140

Valamint lenne egy kérdésem. A mielőbb picit "keveredett" a kemény széklete a hígabbal. Eddig nagyon keményet kakilt (még ma is) , most estére lett egy picit ilyen. Pár napja kezdtünk el az alutasakos junior eleségen kívül adni neki egy pici Royal Canin junior tápot, azelőtt csak alutasakost kapott (nem csak nálunk!). Valamint egy nagyon picit betettük a mikróba az alutasakost, mivel a hűtőből kivéve annyira hideg, hogy "reszketett", mikor ette. Így kb. 4-5 mp-re bedobjuk, hogy valamennyire melegebb legyen, azóta nem is reszket.

Lehet hogy a tápváltás tette picivel hígabbá a székletének egy részét? Vagy az, hogy meglangyosítottuk az alutasakosat? 

Különben nincs vele probléma, eszik-iszik, játszik, eleven és mozgékony. Nem is vittük ki őt utcára.

Lehet, hogy csak felesleges aggodalom, de annyira imádjuk, hogy minden pirinyó kis dologra felkapjuk a fejünket... 

A választ előre is köszönöm :)

rara0102 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4139

Hoztam még 1-2 képet...bár nem a legjobb a minőség, majd csinálunk olyat is, ami jó fényviszonyok mellett készül.. :) 

Addig pedig pár kép Daisyről: 

 

 

 

 

Harc a távirányítóért ... :) 

 

Összekuporodva..a plüsselefánttal :) 

rara0102 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4138

Szia Mestergomi !

 

Köszönjük szépen, már most nagyon sok örömünk van benne ! 

Pontosan , 7 hetes a Drága! :) 

Már hallottuk ugatni, és mormogni is, miközben játszik, nagyon eleven kislány. 

Úgy vélem, hogy nagyon okos kis teremtés, már most. Ha az ágyon alszik, vagy csak épp játszik, és pisilnie kell , (vagy szomjas), lekéreckedik.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy felmászik a díszpárnára, lenéz a pelusra, és halkan nyüsszent egyet-kettőt. Nagyon helyes :) 

Első nap még nem mert kijönni a szobából, ha kiestünk a látóterében hangosan nyöszörgött. De erről egy nap alatt sikerült leszoktatni, így akkor se sír, ha kimegyünk a lakásból.

Ja különben nem ilyen pici, csak a kép nem hozza ki teljes egészében. :) Formás kis babuci, néha totyog mint egy kiskacsa :D 

De ez nem jelenti azt, hogy bébyjárása van, hiszen ha valaki kimegy, vagy épp bejön a lakásba, úgy sprintel, hogy észre se vesszük, hogy már ott is van. 

Sokat tudnék róla mesélni, már most, szóval szerintem be is fejezem, még elálmosítom az olvasókat :))) 

Előzmény: Mestergomi (4137)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4137

Szia Rara!

Gratulálok a picihez,sök örömet kívánunk nektek!

Mennyi idős a picur,olyan picinkónak látszik a képen?Bár az oltásai alapján 7 heteske!

Andi

Előzmény: rara0102 (4136)
rara0102 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4136

Sziasztok !

 

Én (Mi) még új vagyok a fórumon, mármint úgy mindenképp, mint hozzászóló. De egy jó ideje már olvasótok vagyok! :)

A napokban került hozzánk Bolognese kiskutyánk, aki egy tünemény, imádjuk. :) Az orvos azt mondta, egészséges, nagyon jó a harapása.

Majd 23-án visszük ismét oltatni (az elsőt természetesen nem mi adattuk be neki!).

Jó étvágya van, iszik is rendesen. Sőt, a kutyapelus használata is már majdnem tökéletes :) Bár a kaki még gyakrabban megy mellé, meg a pisi, de utóbbi csak akkor, ha valaki hazajön, és nagyon nagyon örül :)

Nagyon ragaszkodó, és játékos kis teremtés. Gyakran fésülgetjük a szőrét, de még nem feltétlen azért, mert csomósodna, filcesedne, hanem azért, hogy hozzászokjon. Elég jól tűri ! :)

Kis falánk lenne a Drága, szerintem ha tehetné a nap 24 órájából minimum 23 órát csak enne. Ha zacskócsörgést hall, vagy tálkát lát, fut az ember után, rettentő gyorsaságú farokcsapkodás keretei közt. :)

Nagyon féltjük, vigyázunk rá, óvjuk, lehet túlságosan is :) Igyekszünk nem elkényeztetni, ami nagyon nehéz, sőt az ágyban alvást már elrontottuk. De nem bánom :)

Nos, most nem jut eszembe egyéb, de szerintem úgy is írok még...és követem az eseményeket, ahogy tudom ! :)

 

Ő a mi kis Daisynk :)

 

 

Ez a kép nem lett a legjobb minőségű, de azért látni a lényeget :) Úgy alszik,mint egy kis nyuszi :)

Mestergomi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4135

Hát már azt is próbálták,már mindent még a mindenen is túl!Nagyon sajnálom,mert tényleg egy nagyon aranyos,nyugodt,kedves kiskutya szerncsélye hogy ilyen helyre került,mert nem hiszem hogy sokan a gazdi után csinálnák!

 

Előzmény: Sütimüti (4134)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4134

Úristen! Sajna Lilonak is voltak rohamai, szóval el tudom képzelni. :(((

(Homeopátiával próbálkoztak?)

Előzmény: Mestergomi (4133)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4133

Szia!

Ha lenne annyi időm sorolhanáma példákat,akár az elpusztult mama kutyák,vagy a szaporított kölykök betegségeiről!

Pl van egy spánielem a kozmetikába aki nagyon nyugis kutyi,nagyon aranyos imádnivaló,de két éves kora körül kijött egy sulyos epilepsziája amit ugy kell elképzelni hogy heti egyszer,de akkor egész nap,már vagy fél milliót rá költöttek ilyen olyan orvosra,de ennyi amit tudtak csinálni heti egyre csökkentettékk!Mindent megtesznek érte a gazdi nem megy el dolgozni,mert nem tudja mikor jön a roham és ha egyedül lenne a kuty nem élné túl!

Ez a felelőtlen szaporítóknak köszönhető!

Andi

Előzmény: Sütimüti (4132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!