Keresés

Részletes keresés

dexter0719 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 26475

a két fa kivágását a Főkert rendelte el, életveszélyesnek minősítve őket.

Az önkorit is utólag tájékoztatták róla - a jelenlegi szabályok szerint.

Ez most épp nem jött be, de azért csak próbálkozz még szorgalmasan:-)

Előzmény: Ep128 (26470)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2020.02.20 0 0 26474
VEE Creative Commons License 2020.02.20 0 0 26473

Nem emlékszem, hogy a Dísz tér 2. telken lévő óriási és egészséges tucatnyi fa minapi kivágásáért hullattál-e könnyeket...

Előzmény: Ep128 (26470)
-Smiley- Creative Commons License 2020.02.20 0 0 26472

Persze erről sem tudott NGT ?   Nane 

Előzmény: vénólánzsahleF (26471)
vénólánzsahleF Creative Commons License 2020.02.20 0 0 26471

jaj de jó, még egy csaló takonypóc aki a reggeli fingja szagával a mi kerületünket büdösíti. 

 

https://hvg.hu/itthon/20200220_Egy_berelt_gyori_panelt_adott_a_varbeli_lakasaert_cserebe_Palkovics_Laszlo

Ep128 Creative Commons License 2020.02.20 -2 0 26470

A "kedves fáinkat" a kerületi ("szavahihető") Főboszorkány ma is tovább irtotta...

Fotót sajnos épp nem fogad el a rendszer, (3x próbáltam, IO. hiba)  de hátha holnap már engedi.

Most épp a Vérmezőn volt irtás, a közeli képeken remekül látszik, hogy a fatönk EGÉSZSÉGES fától származik.

Előzmény: kadár (26465)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 26469

(... és nem, nem vagyok gépész. A közlekedés téma gyerekkorom óta hobbi. :-) )

Előzmény: VEE (26467)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 26468
Előzmény: VEE (26467)
VEE Creative Commons License 2020.02.19 0 0 26467

Kormányhívő barátunk eddig e topicon kívül csaknem kizárólag közlekedési eszközös fórumhoz szólt hozzá. Lehet, hogy alapvetően gépész, de sajnos az sem magyarázat az itteni döbbenetes szereplésére, különös tekintettel a közjegyzőkre vonatkozó minősíthetetlen véleményére. Ennél nagyobb marhaságot nehéz mondani.

todor15 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 26466

Különösen ehéz bejutni oylan közjegyzőkhöz, akik már nem élnek. 

Előzmény: Ep128 (26462)
kadár Creative Commons License 2020.02.19 0 0 26465

A számszerűség meggyőző. Konkrét, jól felfogható, mérhető tény szemben a véleményezett, vitatható mennyiségekkel. Ezért kérdem, miért pont 85% ? Miért nem 85,157%, ami ugyancsak szemenszedett kitaláció, de precízebbnek látszik, ezért talán több embert lehet vele megtéveszteni. Egyébként mit sem számít akárhány embernek nem tetszik, hiszen a kedves fáinkat a Kossuth téri, városligeti stb. gyakorlatnak megfelelően ripsz-ropsz eltüntették és gőzerővel folytatódik a „NER Kreml” tovább zsúfolása. Ettől persze bárkinek lehet véleménye, de kit érdekel? A turisták meg menjenek a Népligetbe, ott ugyan nincs látnivaló, de zsúfoltság sincs.

Előzmény: Ep128 (26448)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 26464

Nem sok köze van hozzá... Ezt pedig Ő is tudja. Max, "véleményezési joga", de azzal sem megy sokra. Ezek a kérdések sokkal magasabb szinten (sem) dőlnek el...

Előzmény: Városjáró_Blog (26457)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 26463

Gondold így, ha ez örömet szerez... :-)

Azért akad mögöttem úgy 25 évnyi közügy, így láttam, hallottam, tapasztaltam egyet s mást... (Nem csak a kerületben, nem csak a FIDESZ érában... Tudnék mesélni... De inkább nem fogok, láthatóan nem túl hálás "a közönség". :-D De talán jobb is így...)

Előzmény: kifli (26460)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 26462

Ha egy kicsit tájékozottabb lennél mindennapi közügyek intézésében, akkor tudhatnád, hogy egyes közjegyzőkhöz már bejutni sem piskóta. Elintézni valamit általuk meg pláne nem! Így igenis elég nagy szó, ha valaki "az". Pláne, ha huzamosabb ideig... (Arról az apróságról már nem is beszélve, hogy hová érhet el a keze egy közjegyzőnek... De látom, sem tapasztalatod, sem fantáziád. Áldott sötétség... :-D )

Előzmény: VEE (26459)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 26461

Igaz, hogy az ember amúgy is elég fáradt így, éjfél után, de amit itt talál, attól garantáltam a maradék életerejét is elveszíti. :-P

Nem tűnik fel Neked kicsit sem, hogy olyan vagy, mint egy saját farkába beleharapó kígyó? :-D Mész körbe-körbe, nem ereszted, de nem is nagyon jutsz sehová sem. (Engedd már el! :-D )

"Mivel ezt nem igazoltad – mert nem is lehet –, ezért ezt nyugodtan lehet hazugságnak tekinteni."

Tekerd már vissza (ha már ilyen szorgalmas vagy) az oldalt és számold meg, hányszor igazoltam. De magát a cikket olvasd el, ha már ennyire szeretsz lovagolni rajta. (De ha esetleg végre észreveszed, hogy döglött lovon lovagolsz, akkor inkább szállj le róla. ;-) )

1) A Főboszorkányunk mondanivalójával szinte SENKI nem ment szembe az ominózus összejövetelen.

2) Aki megtehette volna NEM volt meghívva.

3) Aki ennek ellenére mégis ott volt, nem kapott szót.

4) Az ott lezajlott "kékcédulás" szavazás eredménye publikus.

(Ehhez képest még hány indokot szeretnél, ami alátámasztja, amit írtam? :-D )

 

"Az általad linkelt cikkben az volt, hogy nem engedték be a mai kerületi vezetéssel egyet nem értőket. És ezt te kritika nélkül elfogadtad úgy, hogy nem is voltál ott, ugyanis ez hazugság, amit bármelyik jelenlévő igazolhat."

Nem "nem engedték be", (ez nettó hülyeség, ilyet még a kedvenc kommunizmusodban sem nagyon mertek volna) hanem meg sem hívták az egyet nem értőket! Így meg egy szép kis "mindenben egyetértő" bagázs jött össze. "Meglepő módon". :-D

 

"Ki volt az a kormányközeli szakértő, aki nem szólalhatott fel? Ez nem lehet titok, hiszen ő – szerinted – arcát és véleményét vállalva bátran hozzá akart szólni."

Jó kérdés, engem is érdekel, utána kellene nézni a jegyzőkönyvben! Már ha készült... Tartok tőle, hogy az túl demokratikus a jelen vezetésnek. Még a végén visszakereshető / számonkérhető lenne valami, micsoda szörnyűség... :-D

 

"Eddig elég türelmes voltam, de be kell látnom, hogy reménytelenül nem lehet meggyőzni téged a tényekkel sem, miközben te egyetlen kérdésre sem válaszolsz konkrétan."

Nap mint nap konkrétan válaszolok minden kérdésedre, (tegnap még utólag ki is egészítettem amit írtam, nehogy lemaradjon valami :-D ) de láthatóan Te elhatároztad, hogy "már pedig én nem válaszolok", így eléggé hiába melózom... (Lassan kezd kabaréba illő lenni ami itt folyik. :-) Mondjuk nem lep meg...)

 

"És persze az nem várható el tőled – ahogy a mai országvezetéstől lefelé egyetlen hívétől sem –, hogy bármikor is elnézést kérjen, ha nem volt helytálló az állítása."

Idézz egyet, hol írtam helytelent!

Előzmény: VEE (26455)
kifli Creative Commons License 2020.02.18 0 0 26460

"Amúgy meg "fejes volt a kerületben"  írod

 

te sem álltál kétszer sorban, amikor az észt osztogatták...

Előzmény: Ep128 (26448)
VEE Creative Commons License 2020.02.18 0 1 26459

A legdöbbenetesebb véleményed a jegyző-közjegyző témában volt:

"(Amúgy meg "fejes volt a kerületben" -kategória mindkettő akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy teljesen más pozíciót takar.)"

Azaz annál nagyobb butaságot és tájékozatlanságot nehéz elképezelni, mint hogy egy közjegyzőt valaki kerületi fejesnek gondol. És hogy ezért sem kérsz elnézést.  

Előzmény: Ep128 (26448)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2020.02.18 0 0 26458

Ettől függetlenül egy volán pályaudvart minden gond nélkül fel lehetne a sínek mentén húzni

Előzmény: Városjáró_Blog (26457)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2020.02.18 0 0 26457

Ez a "nincs pénz" kártya régóta egy hamis lap. Tudjuk jól, hogy hazug hivatkozási alap. 
Ahogy az is egyértelmű ma már, hogy a pályaudvarnak és környékének revitalizáűcoójának ügye is egy mocskos panamista fertő. Ettől függetlenül egy pályaudvart minen gond nélkül fel lehetne a sínek mentén húzni arra a "kis időrre", amyg az iéyen mag olyan oligarcháék meg nem állapodbakegymással. Persze a rendszer aljassága ettőkl még sziklaszilárd maradna, de lagalább a kisemberek nem szívnának miatta ennyit. 

 

Ha karakán nő ez a Márta, akkor ebbe péládul beleállhatna. 

Előzmény: Városjáró_Blog (26445)
kadár Creative Commons License 2020.02.18 0 0 26456

Hja, a szerelem sötét verem...

Előzmény: VEE (26455)
VEE Creative Commons License 2020.02.18 0 0 26455

Azt írtad és erre nem adtál tényszerű bizonyítékot, hogy:

"A jelenlegi polgármesterrel egyetértő, a kormányt (mindenért) hibáztató emberek ültek ott kb. 85% -ban."

Mivel ezt nem igazoltad – mert nem is lehet –, ezért ezt nyugodtan lehet hazugságnak tekinteni.

 

Az általad linkelt cikkben az volt, hogy nem engedték be a mai kerületi vezetéssel egyet nem értőket. És ezt te kritika nélkül elfogadtad úgy, hogy nem is voltál ott, ugyanis ez hazugság, amit bármelyik jelenlévő igazolhat.

 

Ki volt az a kormányközeli szakértő, aki nem szólalhatott fel? Ez nem lehet titok, hiszen ő – szerinted – arcát és véleményét vállalva bátran hozzá akart szólni.

 

Eddig elég türelmes voltam, de be kell látnom, hogy reménytelenül nem lehet meggyőzni téged a tényekkel sem, miközben te egyetlen kérdésre sem válaszolsz konkrétan.

 

És persze az nem várható el tőled – ahogy a mai országvezetéstől lefelé egyetlen hívétől sem –, hogy bármikor is elnézést kérjen, ha nem volt helytálló az állítása.

Előzmény: Ep128 (26454)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 26454

... jahh, mielőtt megint "nem válaszoltam" jön... :-P Látom volt még itt egy fél mondatod:

"... és hogy nem engedték be a másként gondolkodókat."

Ilyet én soha nem mondta, (és szerintem más sem)! Tipikus csúsztatás megint...

Amit állítottunk:

1) Hivatalosan sem a kormány képviselői, sem a Hauszmann program képviselői, sem pedig a Várkapitányság képviselői nem voltak meginvitálva. (Az meg rossz duma, hogy "bárki bejöhetett". Diplomáciai készség (is) elégtelen...)

2) Amit szintén állítottunk az, (dokumentált tény) hogy az ennek ellenére jelen lévő, kormányközeli SZAKÉRTŐ (!) felszólalt volna, reagálván a a féligazságokkal és csúsztatásokkal teli propagandadumára és nem kapott szót! Így, ilyen egyszerűen. Mert demokrácia érkezett a kerületünkbe ugye...

Előzmény: VEE (26443)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 26453

... ez már csak azért is így lesz, mert ha visszanézzük a választások eredményét, (nem az összesítettet, ahol amúgy szintén nem született valami fölényes győzelem, hanem a szavazókörzetekre bontottat) akkor látjuk, hogy az I. kerületben egyedül a vári körzetek nem kértek a jelenlegi polgármesterből. :-) Ha macerálni kezdi a lakbéreket, akkor még annyira sem fognak kérni belőle... :-)

Előzmény: jazzcool1,2 (26447)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 26452

Csak a (fogalmazzunk úgy) "korlátozottabb logikával rendelkezők" fogják azt hinni. :-) A tájékozottabbak a kerületi főboszorkányt fogják okolni és jól teszik. :-)

 

Előzmény: jazzcool1,2 (26447)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 26451

Lenin hol volt "diplomás"...? ;-) Ha pedig a magyar történelem utóbbi kb. 15-18 évére visszanézel, rá fogsz jönni, (már ha nem állsz görcsösen ellen neki) hogy nem is mondtam akkora butaságot.

Előzmény: todor15 (26446)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 26450

A Déli egy "sötét ló" és sajnos sokáig az is marad még... Így pedig a környezete is.

Jelenleg ugye ott tartunk, hogy a Délit kössük össze a föld alatt a Nyugatival. (Effektív szűnjön meg a Déli mint fejpályaudvar és legyen egy állomás.) A terv iszonyat régi és valóban jó lenne, de mire erre pénzt kerítenek... :-( Addig pedig maga a Déli Pályaudvar és a környéke is marad olyan szakadt, mint jelenleg. (Bár én bízom Vitézy -ben, de pénzt varázsolni sajnos Ő sem tud...)

Előzmény: Városjáró_Blog (26445)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 26449

Kérdeztél tőlem valamit ("... el tudom e képzelni..."). Ezért reagáltam rá. :-)

(Sajnos sokkal többet is el tudok képzelni...)

Előzmény: jazzcool1,2 (26444)
Ep128 Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 26448

Reagáltam ezekre is lentebb, csak nem olvasol (figyelmesen)...

"Nem adtad meg, hogy minek alapján mondtad, hogy a fórumon a résztvevők 85%-a volt a polgármester híve és hogy nem engedték be a másként gondolkodókat."

Az általam erről belinkelt cikk (is) írta, hogy a polgármesterrel a jelenlévők legnagyobb része egyetértett. Ezen kívül ott volt az idétlen "kékcédulásra hajazó szavazás", aminek az eredményéből is erre lehetett következtetni. "(Ezek után a "miből gondolom" -féle kérdést nem igazán tudom utána hová tenni. :-) )

"Elképesztő, hogy elképzelhetőnek tartod: úgy került a korábbi polgármester a kerületi végeredmény listájára, hogy azt vele nem egyeztették."

Pedig simán lehet, de ha nem így van, akkor sincs semmi furcsa. Belegondolt és jobb neki jelenleg nem itt töketlenkedni "hátrakötött kezekkel". Abszolút megértem...

"Nem reagáltál arra a kommentre, miszerint az új polgármester anyja nem jegyző, hanem közjegyző volt."

Erre miért kellett volna reagálnom...? A kutya sem kérdezte tőlem, mit szólok hozzá. :-)

(Amúgy meg "fejes volt a kerületben" -kategória mindkettő akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy teljesen más pozíciót takar.)

Előzmény: VEE (26443)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 26447

viszont a vár összes, önkormányzati bérlakásban élő lakója gyűlöli Bayert, mert azt hiszi, hogy miatta emelkedni fog a lakbére :-) 

Előzmény: todor15 (26446)
todor15 Creative Commons License 2020.02.17 0 0 26446

Sajnos azok, akikről BZS írt, már akkor is a Várban laktak, amikor ő épp nem, évtizedek óta. Úgyhoogy őket listázni elég hiteltelen... Lenin pedig meghökkenne, ha liberálisként ébredne, erre ne is vesztegessünk szót, ciki mondat volt, lássuk be.

Előzmény: Ep128 (26441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!