Keresés

Részletes keresés

tetova 73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 2620

Szia!

 

2005-ben kezdtem a fröccsöntést,még a Flex-nél.2006-tól gyártok Legot.Az alapokat a cégen belüli oktatások alkalmával tanultam meg.Gépbeállítóként kezdtem,utána technikus lettem.Jelenleg mérnök asszisztens és oktató vagyok.Olyan,mint gépbeállító szakma oktatás,az most van kialakulóban egy külső szakiskola bevonásával.

Előzmény: danismama (2619)
tetova 73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 2620

Szia!

 

2005-ben kezdtem a fröccsöntést,még a Flex-nél.2006-tól gyártok Legot.Az alapokat a cégen belüli oktatások alkalmával tanultam meg.Gépbeállítóként kezdtem,utána technikus lettem.Jelenleg mérnök asszisztens és oktató vagyok.Olyan,mint gépbeállító szakma oktatás,az most van kialakulóban egy külső szakiskola bevonásával.

Előzmény: danismama (2619)
danismama Creative Commons License 2011.12.14 0 0 2619

Szia tetova73!

 

Amikor Nyíregyházán jelentkeztél a LEGO gyárba, elküldtek valamilyen tanfolyamra előtte, vagy ott tanultad meg a fröccsöntést? Ha igen, az mennyi ideig tartott? 

Előzmény: tetova 73 (2615)
Gelardi8000 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2618
Előzmény: vinczi (2614)
tetova 73 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 2617

Köszi,átnézem!

Előzmény: greve (2616)
greve Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2616

Szia!

 

Nézegesd a google-n ezt: "Sprøjtestøbning" , mivel dánúl ,ez a Te szakmád.

 

Lehetséges, hogy itt találsz majd olyan cégekett, akik fröccsöntöket keresnek.

 

Sok szerencsét!  

Előzmény: tetova 73 (2612)
tetova 73 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2615

Hali!

Tudom,öt éve  Legot gyártok, jelenleg Nyíregyházán,itt van 3 éve a Lego.A gond csak az,hogy Billundban dán nyelvet is kérnek.Azt hittem,van más fröccsöntő cég is.Köszi a választ.

Előzmény: vinczi (2613)
vinczi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2614

Ha erdekel valakit, Koldingban a Bilkanal finom magyar keszitesu kurtøskalacs es palacsinta kulønfele izesitessel frissen illatosan kaphato. A kalacs / spiralkage/ 25kr, a pali 10kr. Keresd a lamberias lakokocsit.  

vinczi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2613

Hat a Legonal Billundban øntik a frøccsøt,szerintem ott probalkozzal.

Előzmény: tetova 73 (2612)
tetova 73 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2612

Hali!

 

Műanyag fröccsöntő technikus vagyok.Szeretnék érdeklődni,hogy van-e esély Dániában ezzel a szakmával elhelyezkedni.Alapfokon beszélem az angolt.Köszi

Kkiiwwii Creative Commons License 2011.11.27 0 0 2611

Hát igen, ez valóban tartós megoldás :)

A gond csak az, hogy kizártnak tartom, hogy ebben az időjárásban tartósan létezni tudjak, úgyhogy ekkora befektetést nem szeretnék eszközölni....

De azért köszi :)

Előzmény: Gelardi8000 (2607)
greve Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2609

Szia!

 

Sajnálattal, de hát az igazság az, hogy az esélyed az = a nullával!

Előzmény: mabazsi (2608)
mabazsi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2608

Sziasztok. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy szeretnék elhelyezkedni Dániában asztalos szakmunkásként ként milyen esélyeim vannak, hogy a feleségem is jönne meg a pici fiunk is? Természetesen elkezdeném itthon tanulni a nyelvet. Előre is köszönöm!

Gelardi8000 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 2607

vettem

Előzmény: Kkiiwwii (2606)
Kkiiwwii Creative Commons License 2011.11.20 0 0 2606

Sziasztok!

Eltelt fél év Dániába, és (immár harmadszorra) lakást keresünk vagy Koppenhágában vagy Malmőben.

Vajon mi vagyunk ellenszenvesek, vagy ez tényleg ilyen nehézkes itt...?

És ezután még jön az állásvadászat, hogy ha végre a párom is be tud regisztrálni...

Ti hogyan találtatok lakást?

Köszi és üdv

tetova 73 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 2605

A gyerekeim idén kiköltöztek a volt feleségemhez Billundba,és steretnék én is hamarosan kimenni,mert szeretnék a közelükben maradni.Nem tudom,milyen lehetőségek vannak.Ha valaki tud infót,azt megköszönném.

greve Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2604

Szia!

 

Semmi esetre sem, az ilyen kölcsönökre gondoltam:

 

http://capacredit.com/dk/?cc=gs227

Előzmény: hk417 (2603)
hk417 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2603

Nem tudom mire gondolsz,mikor a személyes garanciát emlegeted,de nekem van 2 hitelem is és semmi ilyesmivel nem találkoztam.

Előzmény: greve (2596)
mmeisner Creative Commons License 2011.09.29 0 0 2602

Köszi Greve:)

Előzmény: greve (2600)
Ginike_CPH Creative Commons License 2011.09.28 0 0 2601

Helló! Tudja valaki, kapható-e Dániában rétesliszt, ha igen, hol és mi a neve? Köszi!

greve Creative Commons License 2011.09.18 0 0 2600
Előzmény: mmeisner (2598)
Balamber:) Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2599

Köszönöm mindekinek aki volt olyan kedves és ellátott jó tanácsokkal, hogy mit nézzek meg Koppnhágában ha csak pár órám van.

 

Röviden leírom lényeges tapasztalataimat amivel talán másoknak is tudok segíteni.

A reptér nagyon nagy, sokat kell gyalogolni, van ahol futószalag viszi az utasokat. Csomagmegőrző kétféle van, egy kint a P4 jelű parkolónak a terminálokhoz közelebbi bejáratánál belül (kívülről nem látszik.) Nagy bőrönd is befér, de csak fémpénzt fogad el (A neve "baggage lockers").  Ez olcsóbb, de kultúráltásga miatt mégis a két terminál közötti "left luggage" nevű csomagmegőrzőt választottam. Ez este 22.00-ig nyitva és személyzet kezeli a bőröndöket. 50 korona egy napra, fél nap stb nincs.

A nehéz pakkok hátrahagyása után irány a metró. Jegyet venni csak bankkártyával lehet az automatákból, először ki kell választani mit is szeretnél (túristáknak "city center" felirattal külön gomb van a menüben) és csak a leg végén kéri a bankkártyát. Ha előbb betszed nem nagyon csinál semmit...nálunk ugye minden ilyen gép előre kéri a kártyát, itt pont fordítva van. Az ott dolgozó sepregető segített a túristáknak, figyeltem egy darabig mire rájöttem mi a titok. 3 zónás jegyet kell venni a belvárosig, még akkor is ha a metró térkép alapján a két zónás lenne megfelelő. A 3 zónás jegy ára kb 1300,-Ft...nekem odafele sikerült elcseszenem és "by magyar módszer" a 2 zónással utaztam végig (kérdeztem egy metrós dolgozót -még tudatlanul-, hogy ez jó-e?...azt mondta vegyek még 1 zónát...a gép meg min 2 zónás jegyet ad ki...szóval nem vettem). Metró dolgozók jönnek mennek, de nem ellenőriztek szerencsére. Érdekesség, hogy a metrónak nincs vezetője, szépen "magától" megy.

 

Beérve a városba a következő kb 7-8km-es sétát tettem, amit kényelmesen meg-megállva, leücsörögve 3,5 óra alatt sikerült teljesíteni.

- Kongens Nytorv állomásnál szálltam le

- Nyhavn - szép kis hansa jellegű kikötő/házak, kb 1 percre a Kongenstől

- Bredgade nevű utcán végig, közben szép templom megcsodál

- Kastelet valami erőd, egy nagy zöld folt a városban, szerintem megéri az 5 perces kitérőt (még utána kell néznem ez mi is volt valójában)

- Hableány szobra (mindeki azt mondja, nem nagy szám...szerintem érdemes megnézni, pici, aranyos és nincs messze)

– parton vissza, vannak yachtok, különleges vitorlások és a túloldalon valami tengerészeti múzeum lehet, mert régi hadihajó, nagy vitorlások és egy tengeralattjáró látható, valamint az operhaház épülete, meg persze végig szép házak és egy picit letérve a partról, a Bredgade fele fordulva ott van az Amalienborg palota ami ha jól tudom a Dán királyi család téli lakhelye (ez nem 100%).

- újra Nyhavn

- Holmens kanal, Holmens Bro. Itt a város régi épületeiben, csatornákban lehet gyönyörködni

– Christiansbor/Slotsholmen egy apró sziget rajta nagy kastély amiben állami hivatalok vannak.

– Vároház tér

– Tivoli - csak körbesétáltam a bejáratáig

– Stroget - sétálóutca tele boltokkal

- Kongens Nytorv, metró vissza

 

Google map-on előre megterveztem, hogy tudjam mennyit is kell valójában gyalogolni.

Az idő meleg volt és elég párás, de megérte bemenni.

A metró 15 perc alatt ér a reptérre, és folyamtosan jár, a mentrend szerint még este is max 10 percenként.

 

A kis kitérő a csomagmegőrőzvel és a két metrójeggyel összesen 4500,-Ft. A csomagmegőrzőn még lehetett volna spórolni, de jobban bíztam benti lehetőségben.

Élelmet érdemes előre csomagolni, mert a reptéren eszméletlen árak vannak...pl.:hamburger 6,5€

Lent a bejáratnál az emeleten van egy Burger King, sajnos oda nem mentem be, az emeleten a biztonsági vizsgálat után meg már horror áron volt minden...

 

Szóval mégegyszer köszönöm az útbaigazítást és mindekinek ajánlom, ha van pár órája a reptéren, érdemes benézni a belvárosba.

mmeisner Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2598

Sziasztok!

 

Tudja vki, mennyi a minimum órabér ami adható?

Apukám itt dolgozik és 1 héten belül megy haza, eddig nem volt szabin. A nyaralási pénz és társaival hol és mit kell kezdeni? (párom alkalmazásában van, tőle nem kérünk segítséget, mert nem fog mondani semmit......) Egyáltalán ez jár mindenkinek? vagy szerződés függő?

 

Előre is köszi a válaszokat!!

ovarnet Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2597

Bizony a hitelért személyesen kell garanciát vállalni, nem csak Dániában. A bankok nem hülyék, hogy szorják a pénzt.

Előzmény: Gelardi8000 (2594)
greve Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2596

 

"már 15 éve Dániában élek és soha nem hallottam arról hogy valakinek egy kölcsönért személyes garanciát kell válalni!!!!"

 

 

Szia!

 

Tudod (öcsém), a jó pap is holtig tanul!

Előzmény: Gelardi8000 (2594)
vinczi Creative Commons License 2011.09.02 0 0 2595

Hat ezt meg itt is ugy hivjak, hogy kezesseg valakiert. Megjegyzem nem artana egy kicsit felfrissiteni a terkepeszeti ismereteidet-igy kb 15ev utan.Szegeny lany majdnem becsøngetet a farmra. Udv.

Előzmény: Gelardi8000 (2594)
Gelardi8000 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 2594

én már 15 éve Dániában élek és soha nem hallottam arról hogy valakinek egy kölcsönért személyes garanciát kell válalni!!!!

Előzmény: greve (2592)
mmeisner Creative Commons License 2011.09.01 0 0 2593

Szia Greve!

 

Igen, a 2. megoldásra voltam kíváncsi. Köszönöm szépen a gyors válaszod!!:)

Előzmény: greve (2592)
greve Creative Commons License 2011.09.01 0 0 2592

 

Szia!

 

Mivel hitelröl van szó, igy hát kizárólag a bankoddal kell, hogy beszéljél.

 

Arra viszont fel kell készülnöd, hogy a bank csak abban az esetben kölcsönöz pénzt, hogyha valami fedezéked van a kölcsön összegére ( pld. ingatlan).

 

Egy másik megoldás; pld. két személy garanciát vállal melletted a bank felé, a felvett kölcsön visszafizetésére.

 

Más:

Valószinünek tartom, hogy Neked is, mint a legtöbb munkavállalónak van egy folyószámlád (lønkonto), ahova a béredet a munkaadó beküldi. Ebben az esetben lehetöség van arra (bankod beleeggyezésével), hogy fedezet nélkül egy bizonyos határig minuszra mész (szeded ki a pénzt a számládról). Ebben az esetben, büntetö kamatot kell fizetned  kb. 15-20%. Tehát ez a megoldást, csak is a végsö esetben érdemes használni.  

Előzmény: mmeisner (2591)
mmeisner Creative Commons License 2011.09.01 0 0 2591

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, de elsősorban Greve-nek, ha erre jársz;)

 

Szóval több, mint 1 éve van munkahelyem és nem váltottam. A kérdésem az lenne, hogy kapok-e folyószámlahitelt ennyi időután? Pl., mint otthon. Tudom, egyszerűbb lenne bemenni a banka és megkérdezni, de nem akarom "leégetni" magam.

Tud valaki erről valamit?

 

Előre is köszi!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!