Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.03 0 0 319

Talaltam egy jaguar szerelöt erdökertesben. Csak jaguarral foglalkozik.

Ha érdekel az elérhetösége irj az ersekandras1@gmail.com cimemre és megadom.

:)muldör Creative Commons License 2016.11.03 0 0 318

Én is a megyében vagyok, és ugyanez a problémám. 

Alap dolgokat a Fordokhoz értő szerelők megoldják, de a Jaguar specifikus kérdésekre nekem sincs hozzáértő. 

A diesel esetén egyszerűbb, mert az tényleg szinte mondeo.

 

Pl nálam egy vibrácó bosszant a hajtásláncból... kardán, vagy osztómű (4x4), vagy difi, vagy féltengely, vagy ?? Valami ráz, mint egy centírozatlan kerék.

 

 

Előzmény: Törölt nick (317)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 0 317

Köszönöm muldör!

Ha esetleg tudsz komárom esztergom megyében olyan szerelöt aki ért az x type autohoz megköszönném!

 

:)muldör Creative Commons License 2016.11.01 0 0 316

Hi,

 

Sajnos magyar doksikat nem tudok. 

Angol az van itt bőven:

http://www.jagdocs.com/

Van egy teljes Workshop manual, de az 63 Mb, egyszerűbb innen letölteni.

 

A búgás lehet, hogy mindegyiknél jelen van, nem tudom... sőt, több autónál is tapasztaltam hasonlót, (kulcs kivéve, sőt bentről lezárva, és akkor is) és nem okozott sem hibát, sem az akksit nem szívta le.

 

 

Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 0 0 315

Sziasztok!

1 hete vagyok egy jaguar x type 2.0 diesel boldog tulajdonosa!

Kis segitségre lenbe szükségem!

A müszerfal alatt állandoan halk bugó hang hallható! Mi lehet a baj?

Honnan tudnák letölteni magyar nyelvü kézikönyvet amiben a biztositék táblázat megtalálható?

Ha valaki tudna segiteni az ersekandras1@gmail.com email cimre irjon!

Előre is köszönöm!

Cseleszki Creative Commons License 2016.10.31 0 0 314

Helló.

X-type vásárlás előtt állok, a kiszemelt autó tulaja azt mondta, hogy nem megfelelő oktánszámú benzint tankolt az autóba és valami hibajelző ezért világít. Ez lehet, vagy kamu (telefonos felvilágosításkor mondta). 

Kösz.

Aleko Viva Creative Commons License 2016.10.19 0 0 313

Mondeo, Transit-ból is jöhetne bele a motor.

Előzmény: Szilvi 80 (312)
Szilvi 80 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 312

Szia Aleko! Igen Diesel a kocsink, abba keresünk még mindig motort, vagy gondolkodunk a felújításában!

Előzmény: Aleko Viva (308)
dutchvictor Creative Commons License 2016.10.15 0 0 311
jag 2.2 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 310

Meg tudja valaki mondani,hogy melyik a szivargyujto biztosítekja?Köszönöm!

Aleko Viva Creative Commons License 2016.09.29 0 0 309

A kilóméteróra az immo része.  

Előzmény: dávid JAGUAR (305)
Aleko Viva Creative Commons License 2016.09.29 0 0 308

Diesel? 

Előzmény: Szilvi 80 (300)
knuckle Creative Commons License 2016.09.14 0 0 307

Aki Jaguar X-type vásárláson gondolkodik, ezt érdemes megnézni:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/jaguar/x-type/jaguar_x-type_2.0_d_classic-10598150

:)muldör Creative Commons License 2016.08.08 0 0 306

Nem lehet, hogy mikor szétbontották, valami el lett babrálva véletlenül (vagy rosszul lett visszakötve) az immobilizernél? 

Előzmény: dávid JAGUAR (305)
dávid JAGUAR Creative Commons License 2016.08.06 0 0 305

VAN EGY S-TYPE OM amit elvitem kicseréltetni az ablak emelöket meg a kilométer órát.

de amikor kicserélték az órát utána az auto nem akar indulni 

kezdetben még tekert de mosst már semit sem csinál 

ESETLEG VALAKI TUDNA SEGITENI MI LEHET A BAJ VAGY AJÁNLANI VALAKIT

jag 2.2 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 304

Azért ez a belső magáért beszél.Nagyon szeretem,bár nekem kicsit öreg uras.Motorikusan tetszik,de a futóműve elég gagyinak hat.Olyan mint egy hajó.Kormányzás is nagyon puha.Lehetne kicsit sportosabb.

 

jag 2.2 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 303

Szia!Probálj meg angliából szerezni!Szerintem olcsóbb mint otthon.

Előzmény: Szilvi 80 (301)
gulett Creative Commons License 2016.07.24 0 0 302

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös 2.0 d X-type-ot. Hazafelé a navigáció és a telefon működött. Másnap meg se kép, se hang, nem ment semmi. A navigáció azt írja ki, h kéri a térkép lemezt, közben benne van. Hallani, hogy forgatja, majd leáll és újból kiírja,hogy kéri a lemezt.

A telefon kijelezte a térerőt, a számokat stb, most meg azt írja ki, h "phone not fitted".

Nagyon szépen köszönöm az ötleteket a megoldással kapcsolatban!

Üdv: János

Szilvi 80 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 301

Szia! Remélem 10 év után is fel szoktál ide járni! :) Nagyon kéne segítség! :( Motor kéne Jaguár X-Type ba!

Előzmény: drhv (197)
Szilvi 80 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 300

Sziasztok! Valaki tud segíteni? Jaguár X-Type 2.0 kocsihoz kéne sürgősbe motor! 

:)muldör Creative Commons License 2016.06.16 0 0 299

Sziasztok!

 

Sajnos nincs túl nagy aktivitás itt, de azért próbálkozom:

 

Tud-e valaki szerelőt, aki magabiztosan ismeri az X-type hajtásláncát, vagy 4x4 guru. A már korábban említett kardán vibrációt szeretném végre rendbetenni, hogy gyakrabban (hosszabb távokra is) nyugodtan használhassam a gépet. Kár így garázsban pihentetni, hiszen más gondja az autónak nincsen.

 

A vibráció nem biztos, hogy maga a kardán, de valahonnan a kuplungtól indulva a kerekekig keresendő. (kerék forgással arányos, független a motorfordulattól)

Kerekek kizárva. Maradnak a hajtókarok, difi, kardán végek, kardán (csapággyal), osztómű, ilyesmi. 

 

 

A Murányit ajánlották már, de a sok mellébeszélés már lehúzás gyanússá tette őket.

Más autók alatt is van ilyen rendszer, nem feltétlen jaguar szakértő kell legyen, inkább 4x4.

Illetve legjobb, ha Komárom-Esztergom megyétől nincs túl messze. (Budapest-Győr-Fehérvár háromszög)

 

 

Ha kapok tippet, köszi előre is!

 

KicsiJag Creative Commons License 2016.04.27 0 0 298

Sziasztok !

 

2006 óta  , 10 éve vagyok Jaguar X type 2,1 benzines tulajdonos 

Segítséget szeretnék kérni hiba kód jelent meg túl szegény keverék P0171 és P0174 tapasztalt valaki 

ilyen hibát mi volt a megoldás?

 

Köszönöm,Üdvözlettel Zsolt 

 

werebwereb Creative Commons License 2016.03.17 0 0 297

Ezer hala es köszönet az infokert :) Ha vettem egyet, ugyis hallotok meg rolam ;)

Előzmény: :)muldör (292)
sons Creative Commons License 2016.03.09 0 0 296

Nincs valakinek érintőképernyős változathoz "car RGB media interface" beszerelve? Enyémben van,de nem tudom hogyan kell működésre bírni.Kapcsolót nem találtam hozzá.Tolatókamerát kötnék rá.

Üdv.

szürkeharcsa Creative Commons License 2016.02.23 0 0 295

Üdv!

 

Érdeklődöm,hogy sikerült-e megoldani a problémát?Én detto ezzel küzdök,telefon és dvd egység is ugyanezt produkálja.Csak most már a lemezt sem óhajtja bevenni.

 

 

Előzmény: Kelemen412 (259)
:)muldör Creative Commons License 2016.02.22 0 0 294

:)muldör Creative Commons License 2016.02.22 0 0 293

De egy ilyen egyedi formáért megéri kicsit többet vállalni. Már akinek ez is fontos szempont. Nekem igen. A 3.0 meg szépen is szól és egészen jól is megy.

Előzmény: :)muldör (292)
:)muldör Creative Commons License 2016.02.22 0 0 292

Szia,

 

Milyen típus? V6 benzin, vagy Diesel?

Diesel esetén motorikusan a ford-hoz hasonlatos problémák. (de biztos vannak itt tapasztaltabbak, több infóval)

V6 - szerintem tartós, jó motor, ha nem volt hülye az előző gazdája. (de túl sok hülye van :-) )

Szerintem a 3.0 a legjobb cucc.

 

Hajtáslánc lehet költségesen nyűgös: kuplung, kettőstömegű, 4x4-nél az osztómű és a kardán. (én az utóbbi rezonanciájával szívok, de jó ideje idő híján nem jutottam el a cseréig - alig alig használom a gépet)

Futómű: segédkeretes, bonyolult cucc, még ha a ford rokon alkatrész nem is drága, a szerviz díj az lehet.

 

Sajnos sok az elnyűtt, lelakott rom, (nem értem miért) pedig a jó példányok nagyon szerethetők. Lehet, csak annyi, mint a BMW/Merci-nél, ami jó, az ritkán eladó, így a maradék rizikósabb.

 

Computer: DSC failure előfordul, és lehet nyomozni mi az ok.

Enyém 2003-mas, a karosszérián rozsdának még jele sincs. Csak a futómű 1-2 elemén ami nem számít, meg a kipufogó... De úgy is szeretnék egy jobb rendszert alá. :-)

 

Lényeg: (sablonos szöveg) ha nem romot veszel, jó autó, de ne várj japánosan egyszerű megbízhatóságot! Azért is olcsók, mert gondozni kell őket. De NEM betegágy, félni nem kell.

 

 

Üdv.

Előzmény: werebwereb (291)
werebwereb Creative Commons License 2016.02.16 0 0 291

Sziasztok,

 

X-Type vasarlasan gondolkozom, tudnatok mondani par velemenyt rola?

- mennyire megbizhato az auto 10-es skalan?

- melyik motorral ajanlhato leginkabb? Gondolok itt elsösorban megbizhatosagra

- elektromos problemak mennyire jellemzöek?

- rozsda mennyire es hol jellemzö?

- mechanikanak vannak jellemzö bajai?

 -Magyar utakat mennyire birja? Szilentek/lengökarok stb. gyakran cserelendök?

- egyeb tipushibak?

 

Mik altalanossagban az Auto gyenge pontjai, mire kell odafigyelni?

Alkatreszarak egy Mondeohoz kepest?

 

Nagyon Köszi ;)

dutchvictor Creative Commons License 2016.02.05 0 0 290

Sziasztok!

 

Újdonsült tulaja vagyok egy nagyon szép 2.5-ös X-type-nak. Öszkerekes, manuális.

Szegeden élek, Pestről lehozva makulátlanul futott, azonban másnap elkezdett rángatni a motor gyorsításnál. Nagyon zavaró :( Van amikor tud egyenletesen gyorsulni ( félgáz ), de sajnos nem jellemző beleremegés nélkül. Van valami ötlet esetleg? Mindemellett a mai napom felvillant az akkumulátor led a műszerfalon. Lehet összefüggés? A szerviz gyertyacserével kezdené a találgatást.

 

Előre is Köszönettel felétek!

Viktor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!