Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 21
Hát igen, a wck tényleg lepukkantak. Még az Akadémiai Könyvtárban is.
A magyar nyelvhasználat miatti utálat kapcsán sokan ijesztgettek, de nekem nem olyan rémesek a tapasztalataim. A Dorna nevű abc-ben pl. mindenki tudott magyarul, de egy csomó helyen segítettek magyarul is. Bár a külső részeken nem jártam.
Előzmény: rocher (20)
rocher Creative Commons License 2001.05.14 0 0 20
Akkor már nyomor volt, nem lehetett kaját venni jóformán sehol. És már jóformán magyarul beszélni is bűn volt.És.................. És jobb ha hallgatok:-((((

petra

Előzmény: Törölt nick (18)
deltoid Creative Commons License 2001.05.14 0 0 19
Kár, hogy mindenhová magaddal kell vinni egy vegyivécét, vulkánfíber bőröndben. Múltkor találtam például egy pizzást - nem jut eszembe a neve - a legkulturáltabb hely volt, amit addig láttam, angolul beszélő pincérfiúcskákkal, többnyelvű étlappal, stb, szóval nagyon kellemesen meglepődtem, hogy húha, van itt civilizáció, csak meg kell találni. Na de aztán megláttam a vécét.
Előzmény: archipelago (14)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 18
Miért? Mi volt?
Előzmény: rocher (17)
rocher Creative Commons License 2001.05.14 0 0 17
Én oda jártam 5 évig egyetemre. Hát nem volt egy leányálom:-(((
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 16
Jó reggelt! Nagy a pangás. Nincs senki, akit érdekel Kolozsvár?
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 15
Örülök az utolsó mondatodnak. Én januárban egy hónapot leszek ott. Az egyetemi negyedről mit tudsz? Én ott nem jártam még!
Előzmény: archipelago (14)
archipelago Creative Commons License 2001.05.11 0 0 14
Belolem ellentetes erzelmeket valtott ki. Hiszen egy lerobbant, katyus-poros, Funar szines, kaotikus videki varos amt tonkrtesz a sajat polgarmestere, ugyanakkor zajlik az elet, egyre nyilnak a jobb helyek, ott az arboretum a Matyas haz, a temeto, az egyetemi negyed, ahol tobb az netcafe mint nalunk.De a nehez korulmenyek ellenere van elet a varosban, nyilnak a jo helyek, van kultura. Szoval en megyek ismet ha tehetem.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 13
Sajnos a tánczenét illetően igazad van. Van egy román zenetévé, ami kizárólag ilyen szart nyom egész nap. Meg hatvan éve lejárt slágereket.
Egyik erdélyi ismerősöm mesélte, hogy a gyilkosság sem ritka az utcán és jellemző, hogy nem megy senki oda segíteni.
Nem kell mondjam, hogy nem ezért szeretem Kolozsvárt.
Előzmény: deltoid (12)
deltoid Creative Commons License 2001.05.11 0 0 12
Én az apósom egykori, de máig fenntartott lakásában laktam, a Görgyfalvi negyed nevű lakótelepen. Erről a velem utazó barátom az ugyancsak törzsasztalos Jártál már Erdélyben? című topikban annak idején ezt írta:
"A Györgyfalvi negyed Merkur nevű komplexumának középső emeletén pénteken 19.30 tájban kottarészeg ifjoncok kóricáltak. A közeli közért ajtajánál – a bolt még nyitva volt – az egyik hányni próbált, ketten pedig kúrni készültek. Ezzel persze nincs semmi gáz, csak fura."
A leírás nagyon találó. Egész este az a visszatíszító, arabos-törökös tánczene ment, ami mindenhol az országban.
Előzmény: Törölt nick (6)
ssneci Creative Commons License 2001.05.11 0 0 11
Sajnos az utcai koszért, megtört járdáért nem kell Kolozsvárra menni:((( /lassan az utcagyerekek látványáért se/
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10
Mi döbbenetes? Pl. az utcagyerekek, akik rádakaszkodnak, vagy megeszik a kaját a tányérodból. Az utcai kosz és a mindenhol megtört járda. A funari izléstelenség, amellyel úgymond felújítja a régi házakat.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 9
Mi szép még? A Farkas utca polgárházai és gyönyörű temploma. A sétatér fái, az Arany János utca hangulata. Ezeket érdemes megélni.
ssneci Creative Commons License 2001.05.11 0 0 8
Az elözőből már kikövetkeztettem.:))
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 7
Nem vagyok kolozsvári, csak idén és tavaly ott kutattam, és beleszerettem egy város nyomaiba, és néhány ott élő, remek emberbe. Egyébként budafoki vagyok. Egy kitűnő internetes kerület polgára.
Előzmény: ssneci (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 6
A városleírással nagyrészben egyetértek. Én azonban úgy gondolom, hogy valamit akkor is lehet szeretni, ha az már nem olyan mint régen. Hiszen a miénk volt és szellemi értelemben a miénk is: miénk, közép-európaiaké.
A leírásod árnyalni tudom csak. Én a Continentalban laktam március 4 és 14 között, s ott remek kiszolgálást kaptam. Volt fűtés, rendes wc, stb.
Láttam egyreme színházi előadást és sok jó étterem is van, pl. a Bolyai utcán, ahol utcazenészek is előferdülnek.
Előzmény: deltoid (4)
ssneci Creative Commons License 2001.05.11 0 0 5
Namármost Te kolozsvári budafoki vagy, vagy budafoki kolozsvári?:)))
Előzmény: Törölt nick (3)
deltoid Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4
Én ugyan nem lakom ott, de nemrég kétszer is jártam ott. Nos, kívülállóként nem olyan helynek látszik, amit kvára szeretni lehet, bár én úgy mentem oda, hogy megpróbálom: a feleségem családja ott élt, onnan származik. Nyilván másként érez egy bennszülött, bár anyósom pl. nem: tíz éve hazament látogatóba, majd megfogadta, hogy soha többé nem teszi be a lábát. Túlságosan megrázta, amit látott. Már csak néhány nyom emlékztet arra, hogy Kolozsvár micsoda hely lehetett régen. Ma egy lepusztított, lehangoló, koszos, rossz szagú, elrománodott város, ahol melegítős, műbőrkalapos tömeg hömpölyög egyfolytában, minden érthető ok nélkül, borzalmas szobrokkal, irtózatos vécékkel, nyomorult vendéglőkkel, és egymillió tonna kihajított pillepalackkal. Egy hely, amit akkor is elvesztettünk, ha netán visszakapnánk.
Ne haragudj, hogy nem lelkesedtem.
És még egyszer: mindezt kívülállóként írtam, aki nem ismeri azokat a mélyrétegeket, ami miatt talán mégis szeretni lehet a várost.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 3
Hát, az a baj, hogy már nem lehet kapni Kolozsváron jó kolozsvári szalonnát! Töbek között azt sem...
ssneci Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2
OK
Szalonnában 1ébként szeretem:))))))))
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 1
Az nem baj, csak tartsuk fenn, míg többen rátalálnak.
ssneci Creative Commons License 2001.05.11 0 0 0
0-ra szeretem
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 topiknyitó
Idevárok mindenkit, aki szereti Kolozsvárt, ott él, ott élt, ott lakott, ott élni fog. Remélem, minél többen leszünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!