Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14084

Na, munkásosztály végül nem ment semerre. Én kicsit rá akartam pihenni, 7kor felkeltem, aztán tudomásul vettem, hogy asszony meg a fotelban alszik. Kis hümmögés után inkább idehaza döglünk.

Előzmény: Jahno (14081)
Csimpolya Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14083

Én sem, de elismerem, nem sok jogcímem lenne rá. Bár ki tudja. Moldova szerint a kitüntetést nem megérdemlik, hanem adományozzák.

Előzmény: Jahno (14081)
giornalista Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14082

valakinek van esetleg tapasztalata csepeli kajak-kenuról? felnőttként, csak kikapcsolódni, nem versenyezni járnék le, de eleinte mindenképp csoportban, mert újrakezdő vagyok. árak, időpontok érdekelnének elsősorban. 

Jahno Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14081

Nem én az biztos. Ellenben a koncertre odanézek, mert csak. Remélem a nagy tömeg ellenére lesz sör is :-D És inkább az Arénás bohócságban tartják, mint a téren.

Előzmény: Csimpolya (14080)
Csimpolya Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14080

Köszönöm! Érdekelne, kik lettek Csepel díszpolgárai, de ennek később utánanézek.

Előzmény: Jahno (14079)
Jahno Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14079
Előzmény: Csimpolya (14078)
Csimpolya Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14078

Igazad van, nem gondoltam a legegyszerűbb dologra!

Amúgy most hallottam a hírekben, hogy a Szent Imre téren valami rendezvény lesz. Tudja valaki, ez mit jelent konkrétan? 

Előzmény: bakibaby (14076)
Jahno Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14077

Ezzel is inkább a mellette lévő Aldi járt jól. Ahogy néztem a tömeg/fogyasztás kombó nekem nem tetszett volna annyira, ha maszek vendéglátós lennék.

Előzmény: bakibaby (14076)
bakibaby Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14076

Bódét a buszmegállóba? És abban hol a bevétel? Talán ha sört árulnának benne...

Előzmény: Csimpolya (14075)
Csimpolya Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14075

Egyáltalán nem mellesleg: bosszant, hogy a Szent Imre téren felépítettek egy pavilont, futtbalnézésre. Az még nem lenne akkora baj, de ha úgyis benne voltak, építhettek volna egy bódét a buszmegállóba, hogy szél, eső, nap ellen be lehessen húzódni. Arról nem is beszélve, hogy a jól megpakolt szatyrokat, no meg magamat lenne hová letenni.

bakibaby Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14074

Kár, hogy felhős volt az idő :-)

Előzmény: Csimpolya (14072)
Jahno Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14073

Nálunk előtte hetekig ütötték a népeket, hogy zárják el. És volt pár esőnap is. Ezzel nehéz mit csinálni. "Ha szivárgás lenne, azt egy 10e Ft-os műszerrel ki lehet mutatni." Ellenben ezt a 10ezer pénzes műszert mutathatnád és ugye tudod, hogy olyankor is minden lakásba be kellene menni és végignyalni a hálzatot?

Előzmény: mind_the_gap (14070)
Csimpolya Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14072

Bizony! Hosszan gyönyörködtem a hanghatásokban.

Előzmény: bakibaby (14071)
bakibaby Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14071

Rendkívül jó szórakozást nyújtott tegnap és ma is Csepelen is a Red Bull Air Race.

 

http://www.redbullairrace.com/hu_HU/event/budapest-2016

mind_the_gap Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14070

Ezért sírok én is minden lehetséges fórumon. Egy rosszul elzárt csap és szivatnak n x 19 lakásnyi embert. Ha szivárgás lenne, azt egy 10e Ft-os műszerrel ki lehet mutatni.

Nálunk még mindig nincs gáz. Most jövő hétre mondják az ellenőrzést és 950e Ft-ról van szó. Így hamar visszaszerzik a rezsicsökkentés miatti kiesést...

Előzmény: _Sandrusz_ (14069)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14069

A részleteket nem ismered, ugye? Hát elárulom: szivatás! Múlt héten nyomáspróba miatt minden lakónak el kellett zárni a gázt. Akkor még mondták is a szerelőknek: menjenek végig, ellenőrizzék, mert vannak öregek is! Nem, ők nem mehetnek be! Próba meg volt, csökken a nyomás, szivárgás van. Egy hét mú

lva!!! jönnek ellenőrizni a lakásokat. Ma jöttek, kiderült hogy két néninél nem volt lezárva rendesen, nincs szivárgás, jöhet a gáz! Ez tartott egy hétig és került a társasháznak majdnem 200000 Ft-jába...

Előzmény: giornalista (14062)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14068

Nem merik elárulni, hogy hová tervezik.

 

Mindenesetre a frissen megvásárolt napközis tábor épületeit már bontják.

Előzmény: Mariska néni (14067)
Mariska néni Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14067

Jövőre építik a birkózó akadémiát:

http://www.haon.hu/rio-2016-eremert-utaznak-a-birkozok/3101645

 

Mintha már írta volna valaki, hogy a Királymajorba tervezik?

Előzmény: Fist... (14063)
Jahno Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14066

13kerből azokat elég jól kiverték, de hát magyarázhatjuk, hogy azokkal a szép Duna melletti irodaházakkal, miazmásokkal biza gazdagabb kerület. Aztán idő kérdése és mi leszünk a jobbak. Játszóteret nem tudom, de tegnap futottam bele egy 13as csoportba, ott is sorban sorolják a lemaradásokat, elhanyagolt területeket és játszótérért sírnak. Passz, lehetne egy jó játszótér, de engem onnan mindig elzavarnak, így jó lenne 1-2 rendesebb kocsma Csepelen esetleg játékterem :-) Kinek mi az igénye.

Előzmény: Fist... (14065)
Fist... Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14065

Na de az a 90-es évek közepén volt, azóta eltelt bő 20 év. Iszonyú lemaradásban van ez a kerület a 13.-hoz képest. Ahol nyilván szintén nem csak gyerek(es)ek élnek, hanem egyéb állatfajok is.

Előzmény: giornalista (14064)
giornalista Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14064

bármilyen meglepő, nem csak gyerekek és gyerekesek élnek Csepelen, így másra is szükség van a játszótereken kívül. 

 

hozzáteszem, nem csak játszótérre lehet menni, ott van pl. a Kis-Duna, mutass hasonló helyet a IX. kerületben... 

Előzmény: Fist... (14063)
Fist... Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14063

13. kerületben már a 90-es évek közepén olyan játszóterek voltak, amelyekhez hasonlót csak manapság építenek itt hébe-hóba. Csepelen nincs pénz semmire, csak a panem et circenses megy. Szurkolói aréna meg ingyenes koncertek, arra oltári szükség van.

A metrans 500 millióját úgy harangozták be, mintha abból meg tudnák csinálni a felüljárót, a gubacsi híd felújítását, mindent. Közben meg simán csak elmegy a haveri zsebekbe "projekt előkészítés" címen. Lószar sem lesz itt sajnos.

Előzmény: mind_the_gap (14058)
giornalista Creative Commons License 2016.07.08 0 0 14062

mondjuk szerintem jobb hideg vízben fürdeni, mint felrobbanni, de aztán ki tudja. 

 

gázzal nem viccelünk. a szolgáltatónak vajon miért jó, hogy nem szolgáltat és nem keres pénzt? inkább onnan kellene nézni, hogy csak akkor adják át a rendszert, ha az tökéletes és biztonságos. 

Előzmény: mind_the_gap (14060)
Jahno Creative Commons License 2016.07.07 0 0 14061

Pedig ha a nyomáspróba nem okés, akkor van szivárgás. Vagy csak a sok idióta nem zárta el a csapot a tűzhely előtt. Abból csőcsere lesz minden házban, amúgy értelme is van, mert lehet nem érzed a gázsdzagot, de tényleg nem egyszerű a helyzet a több 10 éves tömítésekkel, amik akkor vízre jók lettek volna, csak a gázvezeték száraz és biza kiszárad, összemegy, lófasz lesz.

Előzmény: mind_the_gap (14060)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.07.07 0 0 14060

Megkezdődött a Szent László utcai lakótelepiek szivatása.

Az elöregedett gázcsöveket kicserélték, de a társasházakat nem kapcsolják vissza, mondván a nyomáspróbának nem felelnek meg. 

Ez tömören azt jelenti, hogy egy hónapig ezekben a házakban nem lesz melegvíz..

Ez aztán az EU konform megoldás.. 

Azt aláírom, hogy a 40 éves vezeték már nem olyan, mint az új. Na de eltörve nincs, szivárgás nincs, akkor miért nem lehet visszakapcsolni legalább ideiglenesen..

Most hol a fenébe fürödjön az a több ezer ember? Vannak öregek, gyerekek, betegek, akiknek fontos a napi tisztálkodás (bár szerintem ez mindenkinek fontos)..

grrrrrrr.....

Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.07.06 0 0 14059

Nem az a kérdés, hogy lehúzod-e Csepelt a listáról, hanem, hogy utána mi következik, ha nem itt.

Nyilván egy 11. kerület jobb sok szempontból. Már csak az a kérdés, hogy a felár mennyi, és van-e rá keret.

 

Ha értékarányosan nézed (tehát mit kapsz ugyanazért az árért, mint amit egy csepeli ingatlanért kell kifizetni), akkor szvsz Csepel egy jó választás.

 

Most a valós árakra gondolok. Az árlista alján található

"épp nem aktuális",

az "ingatant nem lehet megnézni és így kérünk 5%-ot előre",

nincs egy fénykép sem az egyébként tökingyenes portálon,

nincs ingyenes alaprajz a piacvezető portálon stb.

tételeket ugorjuk át. Pl. a nyócban, a szigony utcai panelekben kapsz csepeli panel + kétmillióért 1+2 feles lakást. Lehet gondolkozni, ha valaki vásárlási pályán van.

Előzmény: További magyar hang (14054)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.07.06 0 0 14058

A játszóterek fejlesztése (lásd kalózos) örvendetes dolog. Jó lenne, ha a folyamat nem állna meg. A minap a 11. kerületi Bikás -parkban jártam gyermekemmel és megállapítottam, hogy az egy jól kitalált, színvonalas játszótér. A 11. kerület amúgy is jeleskedik a kiváló játszóterekben.

 

Jó lenne ha képviselőink ellátogatnának oda és ötletet merítenének a csepeli játszók felújításához, fejlesztéséhez. 

És mivel amúgy is sport lázban ég az ország, én spec. örülnék kosár pályáknak is a kerületben.. :)

mind_the_gap Creative Commons License 2016.07.06 0 0 14057

Érdekes lesz a kétszintesítés.. Ha a közút megy a föld alá, akkor jó mélyre kell ásni a kamionok miatt. Ha a közút megy felülre, akkor meg jó magasra kell vinni a vonat későbbi villamosítása miatt. A csomópont felett viszont ott a nagyfeszültség... 

Jó lenne egy kicsit még nagyobba gondolkodni és hidat verni Budafok és Erzsébet felé a csomóponton keresztül. A csomópontot már eleve így tervezni. (Merjünk nagyot álmodni).

Amúgy most, hogy nincs iskola, egész jól lehet haladni. 

Előzmény: További magyar hang (14055)
Rixi1987 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 14056

Köszönöm a tippeket mindenkinek :)

További magyar hang Creative Commons License 2016.07.06 0 0 14055

Már nem emlékszem, anno ki hurrogott le, hogy pattogok a Corvin úti vonatok miatt, de ahogy elnézem, egészen magas szinten is foglalkoztatja az embereket:

 

http://www.csepel.hu/hireink/kozerdeku/item/8655-megjelent-a-csepeli-hirmondo-juniusi-elso-szama

 

Az már más kérdés, hogy ezt csak a Metrans tartja be, a többi cég továbbra is úgy és akkor szállít, ahogy kedve tartja.

 

Én csak abban reménykedem, hogy jó MÁV-os szokáshoz illetően hagyják itt is úgy lerohadni az egészet, hogy végül kénytelen lesznek valamit kezdeni vele, jó esetben kétszintesíteni, ez a mostani körforgalmi megoldás amúgyis rémálom, vagy arra a sorsra jut, mint az egykori, Andor utcai iparvágány - és akkor talán nem dugul be azért a kerület reggel fél 9-kor, mert van 3 vagonnyi valami, amit ki kell hozni, de ehhez természetesen legalább kell 15-20 perc lezárás a kereszteződésben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!