Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.26 0 0 46
Az informacio maga a vilag. A vilag informacio. Mi is informaciok vagyunk.
:)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.25 0 0 45
Kedves endi!

Ahhoz, hogy továbbgondoljam az topicod, meg kell tudnom ezt azt.

Az elmélet szerint az információ eredendően része a világnak, és a világ "működése" közben fel is használja azt?

Előzmény: Törölt nick (40)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.25 0 0 44
Szerintem ha valami létezik, annak létezhet információja.

De ahhoz, hogy valaminek az információja létezzen kell egy élőlény amely feldolgozza. (Vagy egy élőlény által létrehozott rendszer az élőlény szolgálatában.)

Előzmény: paraLizerg (41)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.25 0 0 43
Meg fogom nézegetni őket...
Előzmény: Törölt nick (40)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.25 0 0 42
Számodra mi minősül értékesnek?
Előzmény: nimand (38)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.25 0 0 41

>Annak nincs információja, amiről nem tud semmi.

Hmmm... Ez teccik! :)
Sok érdekes kérdés fölmerül. Pl.:
Ez a dolog létezik?
Van olyan dolog aminek nincs információja?

Előzmény: Thoughts (37)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.24 0 0 40
Ez azt hiszem meg erdekesebb:

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9012743&uq=36

Plane, ha tovabb gondolkodnank a dolgokon...

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.24 0 0 39
Legutobbi felfedezeseim az informacioval kapcsolatban:
"Vegul minden anyag energianak es minden energia informacionak bizonyul majd."
(Arra mar nem emlekszem ki mondta, de valami hires tudos.)

Tovabba egy szinten nagyon regi topic:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9017392&uq=47

Thoughts Creative Commons License 2001.03.24 0 0 37
Annak nincs információja, amiről nem tud semmi.
Az információ szó értelme is az, hogy valamit/kit informál. Ha nincs kit, nincs információ.

Minket lehet, hogy nem befolyásol egy-egy földrengés, de azokat akik alatt a föld reng, nagyon is.

Előzmény: paraLizerg (36)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.24 0 0 36

>Én meg azt írtam, hogy attól még létezik, hogy számunkra nem létezik...

Eszerint két csoporta oszthatjuk az információt: amit tudunk és amit nem. De akkor mindennek van információja, nem csak annak amiről tudunk.

>Gondolom, nem véled úgy, hogy egy esemény nem történt meg attól még, hogy mi nem vagyunk tájékoztatva róla.

Természetesen nem, de ha nem tudunk róla, amig az esemény be nem következik, számunkra irreleváns! :)

Előzmény: Thoughts (32)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.24 0 0 35
Nade miért nem merülsz bele?

Egyébként nem az a lényeg, hogy az enyém e, hanem az, hogy információt szerezzünk...

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (34)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2001.03.24 0 0 34
Olvasgattam őket, amikor még aktív topicok voltak.
Sok sikert a tiédhez!
Előzmény: Thoughts (33)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.24 0 0 33
Te honnan ismered azokat a topicokat?

Egyébként jók, de remélem ez hosszabb életű lesz...

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (30)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.24 0 0 32
Én meg azt írtam, hogy attól még létezik, hogy számunkra nem létezik...

(Gondolom, nem véled úgy, hogy egy esemény nem történt meg attól még, hogy mi nem vagyunk tájékoztatva róla.)

Előzmény: paraLizerg (31)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.23 0 0 31
>Attól még hogy valamiről nem tudunk az nem azt jelenti, hogy az nem létezik... (Legfeljebb csak számunkra nem létezik, de amíg nem árt az nem is baj.)

Természetesen számunkra nem létezik (én is ezt irtam), pont ez a lényeg! Mert amiről nem tudunk abból nem is tudunk kiindulni illetve számolni... Hiába van, ha mi nem tudjuk figyelembe venni, nem? Olyan mint a nem látónak az ég kék szine...

Előzmény: Thoughts (28)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2001.03.23 0 0 30
és egy másik, ha érdekel:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9017392&uq=47
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (29)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2001.03.23 0 0 29
Kedves Thoughts,

ha régebbi hozzászólások is érdekelnek a témában, nézz el ide http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9009785&uq=33

Előzmény: Thoughts (-)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.23 0 0 28
Abban teljesen igazad van, hogy nem tudunk olyasmiről következtetéseket levonni amiről fogalmunk sincsen, de ha attól még hogy mi nem vesszük észre, holnap ugyanúgy becsaphat egy aszteroida szeretett bolygónkba.

Attól még hogy valamiről nem tudunk az nem azt jelenti, hogy az nem létezik... (Legfeljebb csak számunkra nem létezik, de amíg nem árt az nem is baj.)

Előzmény: paraLizerg (26)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.23 0 0 27
Tisztelt vigor!

Köszönet a fordításért.
Az információ kifejezés számomra most nyert maximális értelmet!

A számítógépben tárolt információ is megfoghatatlan, de az agyban tárolt is az.
Sőt ha azt vesszük, a látott és hallott információk is megfoghatatlanok, mert a hangrezgések és a fény, önmagában még nem információ. Akkor válik információvá, amikor azt valaki/valami észleli.

Előzmény: vigor (25)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.23 0 0 26
Viszont az is érdekes, hogy ha nincs információja valaminek, akkor az a valami nem is létezik... Legalább is mi nem tudunk róla, vagyis nem vonhatunk le róla következtetéseket!
Előzmény: vigor (25)
vigor Creative Commons License 2001.03.23 0 0 25
Erdekes elgondolkodni az "információ" szavon. "In" a fosztóképző, "formáció" pedig valami megformálódott, kézzel tapintható dolog. Tehát az "információ" szó jelentése "meg nem formálódott", "kézzel nem tapintható". Ha belegondolunk, a számítógépben tárolt adatok természete éppen ilyen.

Igor

Thoughts Creative Commons License 2001.03.23 0 0 24
Ahhoz nem értek milyen típusú információt alakít át egy gép (azért van halvány fogalmam), de azon már elgondolkodtam párszor, hogy igencsak tele lehet az éter...

Egyébként szerintem abban mindenki egyetért, hogy bizonyos képekről mindenki más-más információt tart "értelmesnek". (Erről már itt a fórumon is nem egyszer volt szó.)

Ahogy Te a zenét említetted, említettem én is azt, hogy ezel a monitorral egy arab sokat nem tudna kezdeni... (Azaz, aki nem tud magyarul.)

Előzmény: paraLizerg (23)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.22 0 0 23
Fontos, hogy levont információról van szó vagy "nyers" informcióról!
Pl. az mp3 egy rakás (néhány MB) infó, de ha már hallgatjuk, hagnszereket és esetleg énekhangot, sőt mondatokat is kihámozhatunk belőle. Ez már feldolgozott infó, ami a fejünkben történik. Egy sz.gépnek ez már sokkal nehezebb feladat (nem csoda hiszen lényegesen primitivebb konstrukció :))...

Az, hogy ki mit von le, szerintem nagyrészt attól függ mit akar. Az előbbi példánál maradva, figyelhetünk a szövegre a dalban, vagy ha úgyteccik a dobritmusra is. :)
Előzmény: Thoughts (22)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.22 0 0 22
Egy percig sem állítottam mást, mint hogy az egész a "levont információn" múlik.

A kérdés az, hogy ki mit von le.

Igen. Csak szubjektíven adhat több infót a monitor.

Előzmény: paraLizerg (21)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.22 0 0 21

>Tulajdonképpen ezt a témát bárhonnan meg lehet közelíteni, mert mindenütt van információ.

Na igen, de nem ért tisztában lenni az alapdolgokkal, nem?

>Az ablakkal azt akartam mondani, hogy itt nem azon van a lényeg, hogy monitor vagy sem, hanem azon, hogy X-mennyiségű foton, X mennyiségű információt hordoz, amely "valós" mennyisége nem rajta hanem a szemlélőn múlik.

Ezek szerint a mintavételezési frekvencia a fotonok frekvenciája, ez viszonylag nagy adattömeget eredményez. Azt irod a "szemlélőn múlik" akkor most mégiscsak belevettük a levont információkat is!? Ilyenkor az hogy mennyi információt tudunk levonni az a feldolgozás sebességétől és a rendelkezésre álló időtől függ.

A monitor szerintem szubjektiven azért ad több infót mert erre lett kifejlesztve! :)

Előzmény: Thoughts (20)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.22 0 0 20
Tulajdonképpen ezt a témát bárhonnan meg lehet közelíteni, mert mindenütt van információ.

Az ablakkal azt akartam mondani, hogy itt nem azon van a lényeg, hogy monitor vagy sem, hanem azon, hogy X-mennyiségű foton, X mennyiségű információt hordoz, amely "valós" mennyisége nem rajta hanem a szemlélőn múlik.

Ha körülnézek a monitor felületének megfelelő méretű területről azonos mennyiségű információ jön a szemembe a szobám bármely pontjáról(airól), mégis a monitor valahogy "többel" szolgál... (Persze nem, csak nekem több belőle a releváns.)

Előzmény: paraLizerg (19)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.22 0 0 19
Nem hasolnitottam még semmihez, csak elkezdtem a téma megközelitését az alapoknál... :)

Az ablakos hasonlattal hova akarsz kilyukadni?

Előzmény: Thoughts (18)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.22 0 0 18
Gondolom épp a számítógéphez hasonlítod az emberi agy információfeldolgozását.

Nem tudom mik az összefüggések, én csak azt tudom, hogy a monitorom ugyanannyi információval szolgál, mintha egy szemmel egy ekkora ablakon keresztül nézném a macskámat. (Egy-egy pillanatra, mert a változás ismét egy rakás információval kecsegtet.)

Előzmény: paraLizerg (16)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.22 0 0 17
A monitor információja mindíg ugyanannyi.

Akkor is ugyanannyi ha mi nézzük, és akkor is ennyi lenne, ha egy arab nézné, aki krikszkrakszokat vélne látni a képernyőn.

Pontosan arról van szó, hogy ki nézi!!!

Előzmény: Mallow (15)
paraLizerg Creative Commons License 2001.03.22 0 0 16
Akkor meg kell, hogy különböztessük a kiindulási adathalmazt (RAW), és a belőle levont következtetéseket mint információt! A kiindulási adathalmazunk attól függ milyen frekvenciájú a mintavételezés.
Előzmény: Thoughts (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!