Keresés

Részletes keresés

papírmoly Creative Commons License 2015.03.23 0 0 21652

Köszönöm,és mi van akkor, ha csak cssk februárban került a tulajdonomba?

Előzmény: Öreg Bence (21651)
Öreg Bence Creative Commons License 2015.03.22 0 0 21651

Ha 2015 01.01. a te tulajdonodban volt az ingatlan, akkor az egész évit te fizeted.

 

Előzmény: papírmoly (21650)
papírmoly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 21650

Kedves budakalásziak!

 

Segítene valaki abban,hogy az éves kommunális adó kivetésénél mikori tulajdoni állapotot néznek?

sanyooo1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 21647

Hányan emlékeznek arra, hogy baggerrel termelték a sódert annak idején a tóból. Akkor még nem volt neve. Régi szép idők! :)

Előzmény: László13 (21646)
László13 Creative Commons License 2015.02.10 0 1 21646

Hosszú és tanulságos történelme,- története van a Tónak, és a hozzá már nem tartozó területnek. A kor, akkor azt hozta, hogy  egy tó- kialakítást,  parkosítást követően,  nyári idényben a hazaikon kívül Budapestiek ezereinek volt a "Balatonja ".

Nem volt idillikus állapot, azt csak igen kevesen tudhatjuk, hogy mennyi gonddal - sokszor megoldhatatlan történéssel  kellett szembesülni, és  ezt  valahogy orvosolni. Java-részt a szerényebb lehetőségekkel bírók  paradicsoma volt, annak minden hátrányával, sokszor nehezen kezelhetőségével. Ma, némileg más. Jobb módúak kedvelt időtöltésének lett a területe,  akik kiszorultak,  azok egy másik területet birtokolnak,  ahol a felügyelet, a terület rendezetlensége, magáért beszél.

Aki a néhány évtizeddel  ezelőtti tavat,- és a környezetét jól ismeri,  netán itt élőként, némi kapcsolata,  emlékei is fűződnek  hozzá,  az nosztalgiával gondolkodva, védi  azt  a múltat, amiben sok értelem, és  szépség is benne  volt.

molaren Creative Commons License 2015.02.10 0 0 21645

Na ennek örülök, én is évről évre drukkolok, hogy nehogy bekerítsék, leszabályozzák a maradék szépségét. Imádom a tavat, járok le rendszeresen a kutyáimmal, a víz is kiváló minőségű, a táj csodálatos és örömmel tölt el a víziszárnyasok jelenléte is. Rengeteg szép fotót és jó pár festményt is ihletett már a tó, sámomra legalábbis.

Nem tudtam, hogy régen voltak hattyúk is, akkor nem aggódóm :) 21 éve lakom itt, sajnos változott a part és beépítés, legutóbb megint belefogtak valamibe a frissen lekerített részen, remélem nem valami zajos vendéglátó egység, mert az északi fele még kevésbé lett átalakítva. 

 

Ami nagyon nem jó "trend", egyre többen és szinte napi rendszerességgel járnak be gépkocsival a füves partra, a "parkoló" füves részére, közel tíz-tizeöt centiméteres mély nyomokat hagyva. Eddig tilos volt gépkocsival közlekedni a tó körül, nem volt motorcsónak, ez tavaly jelentősen változott, miért? Sőt, a vizi járgányokat szállító kisbusz félig bele is állt a tóba a vonóhorgon lévő utánfutóval, órákig állt a vízben. Innen egy lépés a kocsimosás és annyi a víz minőségének, de elég a beálló kocsiról belemosódó olaj+trutyi is!

Balga fejjel tavaly megemlítettem egy benn álló autósnak a tilalmat - pihegő család - na, amit kaptam a "családfőtől", aki valami polgárőr, vagy valami más sóhivatali tisztsége van szerinte és neki mindent szabad ... Örültem, hogy nem vertek meg ...

 

A másik, sajnos kutyás társaim nem tartják kötelezőnek a kutyájuk által elpottyantott dolgok felszedését, ami a rendes kutyásokra rossz fényt vet és igen kellemetlen a kutyakaki kerülgetése a dús füben. Plussz a lovasok se gondoskodnak a lovaik ürülékéről, szóval van mit kerülgetni ... 

Ez azért aggasztó, mert a vége egy drasztikus tiltás lesz, pár renitens miatt ...

 

Ez a tó Budakalász egyik fő vonzereje, kár lenne veszni hagyni.

 

 

 

 

Előzmény: László13 (21643)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 21644

"A Tó és a környéke, valamikor más célokat is szolgált, jelentős létszámú volt a látogatottsága,"----tedd hozzá sajnos! Illegális fürdőzők, nudisták, szemetelők, stb. 

Előzmény: László13 (21643)
László13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 21643

A Tó és a környéke, valamikor más célokat is szolgált, jelentős létszámú volt a látogatottsága, sok tucat vízi-szárnyassal, köztük tucatnál több gyönyörű hattyúval gyönyörködtette a látogatóit. Szerencsére, a befektető lovagok, és a körbe-kerítést szorgalmazok nem  tudták még a régió ezen megmaradt értékét megszerezni,  előnytelen, és önös érdekből , "terület-fejlesztési "  célokra felhasználni. Ezért, ha  ez a gyakorlat a jövőben is hasonló képen alakul, a mindenkori Önkormányzat dicséretét is jelentheti.

sanyooo1 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 21642

Rosszul tudod, 15-20 éve voltak már, fantasztikus látvány volt kocsiból nézve, mikor 8-10 hattyú repült át az alsó tavakról az omszkira. Én idén nem láttam őket, de majd jobban figyelek. :)

Előzmény: molaren (21641)
molaren Creative Commons License 2015.02.09 0 0 21641

OK, igazságod vagyon, csak nagyon meglepődtem amikor megláttam őket. Tudtommal még nem volt hattyú a tavon. Azt hittem valahonnan hozták őket pl.

Előzmény: sanyooo1 (21640)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 21640

Tőlük kérdezd. :)

Előzmény: molaren (21639)
molaren Creative Commons License 2015.02.09 0 0 21639

Honnan jöttek a hattyúk az omszkira?

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 21638

Sziasztok

 

Segítséget szeretnék kérni.

Albérletet keresek Kalászon, szeretnék vissza költözni. 1+1, vagy 1+0,5 szobásat keresek március elsejétől 60- max 80 ezerig + rezsi természetesen.

Találtam párat de főleg tetőtér beépítésesek vannak, az szerintem nem lenne jó. 5 éves fiammal néha eléggé hangosak tudunk lenni ha játszunk :) és ő havi két hetet lakna velem + néha a nagyi pár napot ha munka miatt rászorulnék :)
A fiam Budakalászra jár oviba, így a lehető legközelebb szeretnék lakni hozzá. 

Nagyon szépen megköszönném ha valakinek beugrik egy cím.

Köszönettel István

dunaihajós Creative Commons License 2015.02.02 0 0 21637

Sziasztok!

Ma sokkal nyugodtabb hangulatban csak egy felvetésem lenne:

15 éve élek itt (éltem már máshol is, sokkal másmilyenebb tapasztalatokkal), itt eddig csak azt kaptam minden felvetésre, hogy "mit miért nem lehet".

Ezt kellene megfordítani, hogy hátha mégis lehet, ezt keresni. Szerintem nem kellene hozzá több energia kiásni a jogszabályokat.

Bízom benne, hogy még ilyen is lesz az életemben.

Üdv.

dunaihajós Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21636

Eszembe jutott még egy jó hely, ha még létezik, csak menj el Pilisszentlászlóra, ott csak egy vendéglő van, nagyon klassz.

Előzmény: sanyooo1 (21632)
dunaihajós Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21635

A KIVERT BIZTOSÍTÉK!

Mármint nálam verte ki.

Kaptam egy adó- és hátralák levelet a Hivataltól.

Én ennek a városnak nem fizetek adót, aki 2013-, 2010-, 2006-, 2002-ben minden idők legmagasabb árvízekor letagadta, hogy itt károsultak vannak. Legutóbb (2013-ban) a jelenlegi város vezetés elzavarta a Vöröskeresztet, hogy nehogy kapjunk 1 flakkon ásványvizet vagy meleg teát, kávét. Miközben a pgm és helyettese teli pofával zabálták a tűzoltók gulyását a gáton, amiből én kérni sem mertem, mikor már 3 napja nem volt vizem és áramom. Ennek a "bagázsnak" nem fizetek semmit.

Elnézést ezért a "kifakadásért", de felháborít, hogy azok kérnek adót, akik szerint nem létezem.

dunaihajós Creative Commons License 2015.01.29 0 0 21634

Szia!

Tavaly előtt még ajánlottam volna a Rómain a Bivalyost, de már bezárt, Tönkrement. Nagyon finom és porhanyós sült vadkacsa combot készítettek pürével. Meg még sok minden mást.

Előzmény: sanyooo1 (21632)
Vehoest Creative Commons License 2015.01.18 0 0 21633

Ehető és gazdaságilag is megéri Békáson  A "Rózsalugas Étterem "  .Svédasztalos történet  és közel van a Budai  úton , csak három kanyar . Se több , se kevesebb !

Előzmény: sanyooo1 (21632)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 21632

Hali!

Ajánljatok egy jó éttermet a környéken vasárnapi, családi (ünnepi) ebédhez, a Country-t ismerem. :) Nem baj, ha nem drága. :)

Köszönöm sanyooo

László13 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21631

Ha,  a Jegyző Asszony,  nem kellő felkészültséggel, - szakmaisággal bírt  volna, nem maradhatott  volna a helyén.  Ezt  alátámaszthatja, a közel 10 év távlata is. Ez nem jelentheti, hogy nem lennének  rá-termettebbek  is a  székhez,  ezt  majd  a jövő történései  igazolhatják.  Hasonlóan  a ma politikai légköréhez,  valakinek van  alkalmasabb jelölte,  a még barátibb közösségből.

graditelj Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21630

Ha dolgoztál volna vele, mint hivatali dolgozó, vagy ügyfélként kerültetek volna kapcsolatba, akkor most nem kérdezted volna, hogy miért. Egy szakmai antitalentum volt, nem is értem hogy húzta idáig Kalászon. Sokan szídják a Bocsit, de neki a kisujjában több volt, mint ennek a nőnek a fejében. Egyébként a hír igaz.

Előzmény: árven (21629)
árven Creative Commons License 2015.01.04 0 0 21629

Tudja valaki, hogy miért menesztették a jegyző asszonyt?

Már ha igaz.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 21628

egyetértek

Előzmény: Öreg Bence (21624)
László13 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 21627

Az, hogy ma milyen a vezetői, - politikusi,  hatalmi, réteg közélete,  mindez  szégyen és felháborító. Ilyen európában ismeretlen,  ezt közvetítik  onnan,  ahova  tartozni  szeretnénk.  Mindezek  mellett, amikor a tudatlanság és a felkészületlenség, a fontossági  sorrend ismeretének a hiánya,  ezt  a  közlekedési  káoszt  okozza, települések  tucatjait hozta  megengedhetetlenül   hátrányos helyzetbe,  ez  szándékos,  előre megfontolt , különös kegyetlenség, a ma hatalma  részéről. 

dunaihajós Creative Commons License 2014.12.14 0 0 21626

Szia nord!

Tudomásom van róla, hogy az év jegyzője lett tavaly. Ettől még szomorúbb a hazai helyzet. Remélem a budaörsiek meg vannak vele elégedve, nem úgy viselkedik mint itt velünk tette. Az a "feneség", hogy nem a magam közvetlen ügyei miatt emelek szót az úriember ellen, hanem sok más laklótársam ügyei miatt. Ezek között több bizonyított törvénysértés van, Ombudsmani és Közig.Hivatali állasfoglalás. Ezek nagy része már feltehetőleg elévült az évek során, de attól még hivatalos iratokkal igazolható.

Utóiratként megjegyzem: csak a tavalyi évben, saját nevén, 5 jogcímen több mint másfél millió forint EU-s támogatást vett fel budakalászi, meg nem művelt földjeire. Lehetne tovább gondolni, de én teszem.

Üdv!

Előzmény: nord47 (21618)
dunaihajós Creative Commons License 2014.12.14 0 0 21625

Sziasztok!

Beszúrnék egy linket, de nem engedi a program. Marad a bemásolás:

http://www.fuggetlennemzet.hu/hirmegtekintese.php?id=1319

Érdemes megnézni, a cikk címe:

BRÜSSZEL ÜZENI NEKÜNK: ORBÁN HAZUDIK.

Az autópályák és M0 fizetőssé tételéről szól.

Öreg Bence Creative Commons License 2014.12.11 0 0 21624

Sajnos 5db cigi ára nem fogja elrémiszteni az átmenő forgalmat.

Az M0 folytatása mindenféleképpen kellene!

Előzmény: Törölt nick (21621)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 21623

Sajnálom, inkább épitenék már tovább az M0-t, legalább a 10-esig

Előzmény: Jobboscsaj (21622)
Jobboscsaj Creative Commons License 2014.12.11 0 0 21622

Caliyoung, egyetértünk. De hidd el, hogy a nagy forgalom megmarad.

Előzmény: Törölt nick (21621)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 21621

Vagyis pont, hogy nem, mivel a Megyeri hid forgalma ha csökken, akkor kevesebb forgalom zúdul BK-ra.

 

De ettől eltekintve egy baromság a fizetőssé tétel

Előzmény: Jobboscsaj (21620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!