Keresés

Részletes keresés

KissMe Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19923

Ismerősi körömben egy magyar-spanyol házasságból született kislányt Inikának hívnak, egy magyar ismerősöm lánykája pedig Szinta. A Szinta vajon ősi magyar név, vagy alkotott? Az Inikát pedig azért választották, mert magyarul és spanyolul is ki lehet mondani, ellentétben mondjuk az Enikővel, vagy a Juanitával.

KissMe Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19922

És mi a neved? Csak "elrettentésképpen", hogy ne legyen újabb névrokonod. :) Most már komolyan kíváncsivá tettél...

Előzmény: nettomazsola (19920)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.24 0 0 19921

off, elnezest;

tudtok segiteni?

baratnöm keres egy filmet amiben a csecsemök fejlödeset mutatjak be. allitolag volt a 70-esevekben Mo-on egy sved film.

0 - 3evig? 6 evig?

tudtok erröl v barmi hasonlorol?

youtube?

köszönöm

nettomazsola Creative Commons License 2012.07.24 0 0 19920

igaz,

de pl arra szerintem 0% esely van, h valakinek ugyanaz legyen a kereszt + vezetekneve, mint nekem es megis.

az osztrak allampolgarsaghoz kellett kikernem mindenfele adatokat Mo-rol, pl h nincs adossagom es majd elajultam mikor közli a nö, h x szazezer be nem fizetett SZTK-m ( v ilyesmi)  van!

csak neztem ...

aztan elnezest kert, h az ö hibaja, mert ilyen nevnel eszebe sem jutott az anyja nevet megnezni. igy tudtam meg, h Budapesten van egy nevrokonom.

Előzmény: H_G (19919)
H_G Creative Commons License 2012.07.24 0 0 19919

Még egy érv a túl gyakori keresztnevek ellen:

 

Téves adatok miatt került börtönbe egy magyar Olaszországban

A magyar rendőrök egy megegyező nevű férfi adatait küldték ki, gyorsított eljárásban elítélték. Tovább »

forrás: Index.hu

pfau Creative Commons License 2012.05.19 0 0 19918

Igen, ezzel egyetértek. Nekem ugyan furcsa, de el tudom fogadni, hogy ők így látják jónak.

Az is lehet, hogy valaki úgy tud "felejteni", hogy a másik gyerek nevét egy új gyerek megtölti élettel, és így az előző gyerek fájdalmas emléke elhalványul.

Én babonából nem merném, de hát a babonát is épp elég hülyeségnek és cikinek tartom... :)

 

Korábban hülyeségnek tartottam a szülő nevét adni a gyereknek, aztán megszületett a fiam, aki tiszta apja volt, és azt mondtam, hogy na, most már átérzem a helyzetet... Ráadásul az anyakönyvvezető rosszul töltötte ki a lapot, és beírták a gyerekemnek az apja nevét keresztnévnek. Amikor megkaptam a születési anyakönyvi kivonatot, egy pillanatig eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha mégis maradna az apja neve (pedig korábban úgy álltam a névválasztáshoz, hogy 2 nevet tutira kilőttem: az apáét és az enyémet), de aztán persze mégis visszaküldtem javításra a kivonatot...

 

Állatos példa: Tavaly 10 évesen el kellett altatnunk a macskánkat (akit mellesleg Barkának hívtak, fiú volt, ezért nem tudok napirendre térni Benedek Tibor Barka lányának a nevén :)). Most lett 2 új macskánk, egyévesek, menhelyről hoztuk őket. Nevet adtunk nekik (ill. csak az egyiknek, mert a másiknak már a menhelyen is volt neve), a fiú Frici lett. Teljesen más színű, mint Barka volt (Barka szürke volt, Frici fekete-fehér), de néha ránézek, és tisztára, mintha Barka nézne rám. Mondtam már neki néha Barkát (nem tévedésből, hanem mert pont ugyanúgy nézett, mint ő), és őszintén szólva nem áll tőlem távol az se, hogy mégiscsak Barka legyen Friciből. De nem lesz...

De azért emiatt egy kicsit meg tudom azt is érteni, aki mégiscsak ugyanazt a nevet adja.

Előzmény: Babola_ (19916)
pfau Creative Commons License 2012.05.19 0 0 19917

Még mindig jobb, mintha Kuss... :)

Előzmény: vadász2 (19913)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19916

Ismerőseink között is volt ilyen eset. Első, várva várt kislány halva született. :( Lehet, hogy nem is anyakönyvezhették, ezt nem tudom, nem értek hozzá, de Mónikának hívták és sokat emlegették. Aztán született még egy kislányuk, és őt is Mónikának nevezték el. Az ismételt névadás lehet, hogy fura, nekem is az, de annyira együttérzek a szülőkkel, úgy vagyok vele, ők voltak ebben a helyzetben, ők tudják/érzik, miért pont így döntöttek, én ezt kívülállóként nem ítélhetem meg.

Előzmény: vadász2 (19907)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19915

:DDD Nekem amúgy az összes kicsinyítőképzős női név fura, mert hát egy idő után nem lesz pici és aranyos... 

Előzmény: vadász2 (19913)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19914

Hát pont ezért írtam. A cikkben írták így.

Előzmény: nettomazsola (19911)
vadász2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19913

Ahogy nekem a Kenese is gyanús, hogy előbb volt ember, mint település.

De a legjobb: Üdvöske! Megjött Kovácsék Üdvöskéje :-D

De a Csendike sem semmi. Becézve: Pszt! ;-D

Előzmény: Babola_ (19910)
nettomazsola Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19912

nem azert, mert nincs eleg nevül ...

 

itt van egy moslem ferfinev gyüjtemeny;

 

http://www.muslimische-namen.de/jungen/muslimische-namen-jungen/islamische-namen-jungen/

Előzmény: v_peti (19908)
nettomazsola Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19911

Israel egy ösi ferfi v csaladi nev. pont forditva van. Israelröl neveztek el Israelt. hehe

1939 utan a zsido ferfiaknak fel kellett venni az Israel nevet megkülönböztetesnek ... ( a nöknek meg a Sara-t)

Előzmény: Babola_ (19910)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19910

Városról vagy országról nevezik el, mint pl. Izrael? Hö? :-o Ja, meg Amerigo Vespuccit is Amerikáról nevezték el a szülei...

Előzmény: nettomazsola (19909)
nettomazsola Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19909
v_peti Creative Commons License 2012.05.17 0 0 19908

Arab országokban ma sem sok név lehet. Nagyon sok férfi kapja az Ahmed vagy a Mohamed nevet.

 

Előzmény: KissMe (19905)
vadász2 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 19907

Kapcsolódnék még pár szóban a kibontakozott off témához:

rátaláltam erre az oldalra (ez itt a reklám helye):

familysearch.org

 

Utánakerestem őseimnek, és ahogy próbálkoztam a családfa-összállítással, többször is belebotlottam abba, hogy bizony egy-két év után ugyanannak a házapárnak született egy azonos nevű gyereke. Nyilván az első akkorra meghalt.

Naala Creative Commons License 2012.05.09 0 0 19906

Az én egyik dédimnek volt egy férje: Á... Benő, született egy fiuk, ifjabb Á... Benő. Majd a férj meghalt a háborúban, a fiú pedig betegségben 2 évesen. A dédi nagyon sokára, majd 40 évesen ment újra férjhez, és született meg az én nagypapám, ő megkapta az apja nevét elsőnek, a Benőt másodiknak. A dédi azt mondta, hogy így akarta az első fia felé jelezni, hogy soha nem felejti el. Én ezt nem is tudtam, csak a múltkor láttam egy levelet amit a nagyimnak címeztek, hogy K.... Sándor Benőné.

 

KissMe Creative Commons License 2012.05.09 0 0 19905

Na igen, Hunyadi János korában még nem voltak olyan divatosak Magyarországon a hangzatos Rikárdó, Rómeó, Dzsínó, és hasonló nevek. Kisebb volt a választék. (Elnézést kérek az említett nevek viselőitől, nincs rossz szándékom a megemlítésükkel.)

Előzmény: bm613 (19901)
v_peti Creative Commons License 2012.05.09 0 0 19904

A 2. azonos nevű született 81 éve, tehát az első 82-83 éve születhetett.

Előzmény: vadász2 (19903)
vadász2 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 19903

Rákérdezhetek?

Na jó nem, mert az én ismerettségi körömben a kislány pont 80 éve született...

Előzmény: v_peti (19900)
pfau Creative Commons License 2012.05.07 0 0 19902

Na mit szólsz, öreganyáméknak 5 fiuk született, de 3 maradt életben... Sorrendben a nevek: József, Albert, Endre, József, Endre

:(

I. József nem tudom, mennyi ideig élt, de szerintem napokban, vagy max órákban mérhető az élete, I. Endrének pedig percekben.

Azóta II. József és II. Endre is meghaltak, még 60-on innen...

Tudom, hogy babona, de én akkor se adnám halott gyerekem nevét újra, mert rettegnék attól, hogy ugyanolyan sorsra jut, mint az előző névviselő. :(

Előzmény: Midianna (19899)
bm613 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 19901

Hunyadi Jánosnak is volt egy János nevű meghalt testvére.

Előzmény: v_peti (19900)
v_peti Creative Commons License 2012.05.06 0 0 19900

Én mit hallottam nemrég? egy családban volt egy kislány, aki meghalt pár évesen, majd hosszú évek múltán, már a nemfiatal szülőknek született egy újabb kislányuk, akit ugyanúgy kereszteltek, mint az első kislányt... hát ez se gyenge...

 

Én is ismerek ilyent. A kislány több mint 80 éve született, majd kiskorában meghalt. A másik, pár évre rá született, de ugyanazt a nevet kapta...

Előzmény: Midianna (19899)
Midianna Creative Commons License 2012.05.06 0 0 19899

Én mit hallottam nemrég? egy családban volt egy kislány, aki meghalt pár évesen, majd hosszú évek múltán, már a nemfiatal szülőknek született egy újabb kislányuk, akit ugyanúgy kereszteltek, mint az első kislányt... hát ez se gyenge...

Olyat is ismertem én is, ahol apuka újranősült, és mindkét házasságból született fiát ugyanúgy hívták. gáz sztem.

Kettős keresztnévhez: az én 3 éves Alberich fiamnak nemrég mondtam a teljes nevét, Alberich József, mire ő sértődötten közölte: - Nem vagyok Jófesz, Ajbejik vagyok!!! : )))

Előzmény: Naala (19898)
Naala Creative Commons License 2012.04.30 0 0 19898

Ez szerintem is tiszteletlen. Meg amúgy is, nincs elég név, hogy ugyanazt kelljen adni a gyereknek? Ismerek én is egy családot, ott az anyuka adta ugyanazt a nevet a közös kislánynak.  A poén, hogy az idősebb vezetékneve Kiss, a kicsié, pedig Nagy.

Előzmény: cantaloupe (19897)
cantaloupe Creative Commons License 2012.04.29 0 0 19897

Név továbbadása családban, nálunk ez csak 2. névként jött volna szóba, a dédapám Mátyás volt, ezért elgondolkodtam a Matthew-n. De aztán elvetettük, főleg azért, mert nem ismertem, mamám nem sokat mesélt róla.

 

Ismertem egy fickót, akinek Lajos a neve, az apjáé is. Apja elvált aztán, egy fiatalabb bigét vett feleségül, ott is fiúgyerek született, aki szintén Lajos lett. Na, így már kimondottan ocsmánynak érzem a név továbbadását, nem lehet tekintettel lenni az előző család, főleg a nagyfia érzéseire?

caixa Creative Commons License 2012.04.29 0 0 19896

pedig ők maguk se szerették...

 

amúgy nálunk női ágon hat generáció óta nem volt fiú gyerek, hanem 1-2-1-2-1-2 lány:)

Előzmény: vadász2 (19893)
Naala Creative Commons License 2012.04.28 0 0 19895

A nővérem szerette volna a férje nevét adni a kisfiának, viszont a férje báttyának előbb született fia, és ők is azt a nevet adták a fiuknaki. Így a nővéremék második névnek adták az apa nevét, és eleinte az elsőn szólították, de pár hónap alatt mindenki átszokott a másodikra, valahogy jobban illett a kicsihez: F....Dávid Csaba. Apa Csaba, unokatestvér Csaba a kicsi pedig Csabika. Náluk pl. mindenhová kiírják az egész nevet, hiszen a hívónév a második. Sokan Dávidnak szólítják automatikusan, de

A férjem családjában szokás volt a nagyszülők keresztnevét adni második névnek, de mi ezt nem tartottuk fontosnak....most lenne egy H...Zalán László, vagy H...Zalán Oszkár. Egyik sem lenne a kedvencem, bár Lászlóval jobban hangzik.

H_G Creative Commons License 2012.04.27 0 0 19894

Az Extraterrestriális Vegetáció Analizátor? :)

 

Előzmény: Törölt nick (19892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!