Keresés

Részletes keresés

Kenny___ Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1578

Mail ment!

Előzmény: pandu1979 (1577)
pandu1979 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1577

Szia Kenny!

A 388-as hozzászólásomat, ha megnézed, akkor tudsz írni nekem privátba!

Várom a leveledet, neked mindig van 1-2 jó ötleteted!!! :-) :-)

Előzmény: Kenny___ (1575)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1576

QBE (Dr.Horváth Péter mondta, vele beszéltem ma telefonon).

Arról nem nyilatkoztak, hogy itthon vannak-e, de azt nem hinném, mert akkor nem az ügyvéd tartaná továbbra is a kapcsolatot a QBE-vel!

Előzmény: similis (1574)
Kenny___ Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1575

Kuldtem volna emailt, de nem publikus. Ha megtenned, hogy truly random mail gmail com pont pont kukac pont cimre kuldenel egy levelet nemi beszelgeteshez.

Előzmény: Pandu1975 (1573)
similis Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1574

Ezt a rendőrségi dolgot honnan tudod? Ezt is a QBE-s mondta?

És bővebbet nem tudsz, hogy tényleg itthon vannak mint valaki írta nemrég?

Előzmény: Pandu1975 (1573)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1573

Sziasztok!

Ma beszéltem a QBE jogászával a fennálló helyzetről.

Sajnos, nekünk kp-soknak nem sok jó hír van! :-(

Beszéltek az OTP-vel és a chargebackesek pénzét az OTP-nek fogja elutalni a QBE, azaz mi nem fogunk többrt kapni.

Én még mindig azt állítom, hogy ez jogszerűtlen, hogy ők egymás között megegyeztek erről! Véleményem szerint a kártya szabályzat ilyet nem ír elő!

Érdekes, hogy azok is visszakapták a pénzüket, akik nem írták alá az engedményező nyilatkozatot! Akkor ez hogy is van?!

Akkor megkérek mindenkit, hogy senki ne írja alá a papírt, mert a pénzt úgyis visszaadják, így pedig az OTP nem tudja érvényesíteni a kártérítést!

Én keresek egy ügyvédet és megtámadom az OTP-nek ezt az eljárását, mert a kettő külön dolog! Az oké, hogy visszafizeti a kártyásoknak a teljes összeget, mert az mindenképpen visszajár a, de az már nem oké, hogy a saját kárát a mi bőrünkön akarja enyhíteni!

A QBE azt az ígéretet tette, hogy hamarosan fizetni fognak (ezt ígérgetik december óta.... :-( )

Sajnos a kártérítés mértéke 50% alatt lesz!

A nyomozást meghosszabbította a rendőrség április 26-ig, és már nem ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás, hanem az ügyvezető és a tulajdonosok ellen. Jó reggelt kívánunk nekik, hogy eljutottak idáig!

A felszámolás a cég ellen még mindig nem indult meg.

Előzmény: similis (1572)
similis Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1572

http://www.origo.hu/utazas/komment/20110302-a-penzuk-felere-sem-szamithatnak-az-aeroviva-karosultjai.html?cmnt_page=1

Hihetetlen hogy még mindig itt tartanak. Akkor amig a két lista között különbség van, addig nem fizetnek semennyit? Mert egyezni a sohanapján se fognak gondolom.

Minket már Remélhetőleg nem érint, de felháborító az eljárás!

D Mariann Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1571

Ne haragudj, de nem egészen értem, mit kérdezel.

Én arra céloztam, hogy a kp-seknek ha már amúgy is van pertársasága és ezáltal ügyvédje, akkor ez az ügyvéd esetleg megpróbálhatná körüljárni, hogy az OTP eljárása jogos e, hiszen amit az OTP felvesz esetleg a biztosítótól, az mind a kp-sek zsebére megy.

A Hír tv-s műsorban elhangzottakkal az volt a gondom, hogy azt írták ki, hogy a "Master kártyások" és hogy "kártyabiztosítás", amiből aki látta , azt gondolhatta, hogy valami külön biztosításról van szó, illetve hogy a többi kártyára nem vonatkozik.

Előzmény: agro1 (1569)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1570

Én is rég mondom, hogy ez jogszerűtlen az OTP részéről!

Szerintem is kellene egy ügyvéd, aki velünk és helyettünk megvétózná az OTP-t, hogy beállhasson közénk, mint károsult!

Nem mindegy, hogy az 50% alját súrolja a kártérítés, vagy akár 60-65% is lehetne belőle!

Előzmény: D Mariann (1568)
agro1 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1569

Érdeklődni kell ezen a címen, hogy az általuk szerzett ügyvéd foglalkozna e a kártyásokkal is? Azt tudom hogy mi mint készpénzesek vagyunk már egy páran. A Hírtévében azért nem foglalkoztak a kártyásokkal mert mi a készpénzre fókuszáltunk.

Előzmény: D Mariann (1568)
D Mariann Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1568

Alapból mi is úgy gondoltuk, hogy jogszerűtlen, de mivel nálunk nem volt tétje (kártyás volt az egész), így aláírtuk.

A minap írta egy OTP kártyás , hogy ő  sem írta alá, mégis megkapta a pénzt, és mivel végső soron mindnekinek az OTP fog fizetni, így szerintem ha nem írod alá, akkor is meg fogod kapni.

Szerintem a te esetedben a kártyás részt meg kell kapnod a banktól teljesen, a többinek pedig a biztosító fogja fizetni az arányosan jutó hányadát.

Mondjuk ha valaki találna egy jó ügyvédet, aki megtorpedózná kollektíve ezt az OTP által kitalált biztosítás részesedéses megoldást, akkor szerintem a KP-seknek jelentősen több pénz jutna. (meg ha kapna egy kicsit nagyobb nyilvánosságot, hogy a kártyások visszakaphatják a pénzüket, mert ami a múltkori Hír Tv adásban volt, azt nem is hiszem, hogy sokan látták, és pontatlanul is volt leadva)

Vagy ha a biztosító kiértesítené az összes kártyást, végülis nekik minden adatuk megvan hozzá.

Vagy ha az Aeroviva kiértesítené a kártyásokat, ahogy a Skyeurope tette is anno.

Esetleg a kártyatársaságtól lehetne írásban állásfoglalást kérni, hogy kötheti e a bank ilyen feltételhez a chargebacket, meg a biztosítótól is lehetne írásos állásfoglalást kérni, hogy a biztosítás alapján jogszerűen léphet e be a követeléssel az OTP

Szerintem azzal, hogy a chargebackkel visszakapja valaki a pénzt, megszűnik a kára, ezért nincs tovább jogalapja követelni a biztosítótól a kártérítést. Nekem az lenne a logikus, ha az OTP a meghatalmazásokkal arra lenne jogosult, hogy lemondja a kártérítést, nehogy mindkettőt felvegyük.

Előzmény: Csabeszko28 (1566)
forsika2 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1567

Szia,

Én CIB-es vagyok és a CIB-nek is azzal dobták vissza az OTP-sek, hogy nyilatkozzunk az engedményezésről, de a CIB-es hölgy akivel beszéltem, ő mondta, hogy egyből visszaírtak az OTP-nek, hogy ez jogszerűtlen. A chargeback-et nem lehet a biztosítási témával összevonni, és így a nyilatkozatot ki se küldték nekünk. Csak sajnos most emiatt csúszik a fizetés, de nem küldünk nyilatkoztatot az biztos.

Előzmény: Csabeszko28 (1566)
Csabeszko28 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1566

Sziasztok!

Én is károsult vagyok sajnos és lenne egy kérdésem ha tudtok segítsetek. 600.000 Ft-ot Axás bankkártyával fizettem a többi 2.100.000 Ft-ot utalással és készpénzzel.

Kaptam az Axától egy nyilatkozatot és egy meghatalmazást, hogy írjam alá miszerint én meghatalmazom az OTP-ét (gondolom a Aeroviva Bankja volt) hogy eljárhasson helyettem a QBE biztosítónál és a pénzt fel tudja venni. Szerintem ez nem jogszerű. Ti mit gondoltok ? Esetleg nincs ügyvéd közöttetek. Szerintem a két dolgot nem lehet összevonni hiszen a biztosító nem a bankokat biztosította hanem minket ügyfeleket.

Köszönöm!

Minden jót és kitartást!

Ui: Nagyon sok okos gondolatot megosztottatok ezt is köszönöm... :-)

Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1565

Én Angkorban sajnos nem voltam, az talán jövőre.

Bangkok tényleg nagyon szép, izgalmas hely.

A Királyi Palota és a fekvő Buddha nagyon szép, érdekes hely a kínai negyed is.

Van látnivaló bőven.

Számítsatok rá, hogy nagyon meleg van, de a nap nem látszik, hogy süt, mert állandóan szmog van.

Próbáljátok ki a motoros tuk-tukokat, nagyon jó, még a járdán is mennek!

Jó utat!

Előzmény: amamsik (1563)
papzo Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1564

Mi már sajnos hazajöttünk.

Angkor csodálatos volt. Bármikor visszamennék.

Bangkokra sajnos nagyon kevés időnk maradt, de így is élveztük. A Királyi Palota gyönyörű!

Csak a +33-ból hazajönni a -13 ra az nagyon kemény volt.

Érezzétek jól magatokat.

Angkorban menjetek el a Red Pianoba vacsizni és igyatok egy Tomb Raidert!

Az Angkor sört se hagyjátok ki.

Előzmény: amamsik (1563)
amamsik Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1563
szia, mivel nem vagyok egy nagy partyarc), ezert Bangkok, Chiang Mai es Angkor a program.
Előzmény: Pandu1975 (1562)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1562

Hova mész Thaiföldre (Bangkok, Phuket, vagy Koh Samui)?

Biztosítalak róla, hogy nagyon jó a hely!!! :-)

Mindig meleg van és süt a nap! :-)

Koh Samui szerintem szebb, mint Phuket, de Phuketen több a buli. :-)

Előzmény: amamsik (1561)
amamsik Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1561

Kitartás, a CIB még a biztosítás átruházó papírt sem kérte be. Én január végefelé adtam be az összes aerovivás és biztosítós papírt (mármint azt amivel a biztosító elismerte az átvételt), és azóta egy levél jött csak a 120 napos ügyintézésről. De azért bizakodó vagyok:)

Remélem mire visszajövök szabiról lesz valami fejlemény.

Most 11 napra el, megnézem magamnak csakazértis, hogy milyen ez a Thaiföld, most egyéni szervezésben.

Előzmény: bp-i pár (1557)
similis Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1560

Hát sajnos nem emlékszem már rá pontosan, talán 7-én, de ha visszaolvasol, akkor leírtam.

Előzmény: bp-i pár (1559)
bp-i pár Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1559

Megkérdezhetem, Neked február melyik napján írták jóvá a számládon a pénzt?

Előzmény: similis (1558)
similis Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1558

Hát az OTP most nem emlékszem pontosan, de vagy egy hét telt el, vagy kettő. De inkább egy.

Azt ne nézd h. mikor adtátok be, az OTP-nél pl. az is csak egy héttel kapott max később pénzt, aki 1-2 hónappal később adta be az igényt mint én. Még a fizetős előtt egy héttel is bőszen tagadták h. jogos lenne a dolog. 

Aztán lőn csoda :)

Sztem nemsoká kapjátok Ti is. Majd írjál.

Előzmény: bp-i pár (1557)
bp-i pár Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1557

Reméljük a próféta szól Belőled és így lesz:)  Tudna valaki arról infót írni, akiknek jóváírta valamelyik Bank  hitelkártyás fizetés után  már a pénzét a számláján, a biztosítási pénzről lemondó papírok aláírása után mennyi idő telt el nagyságrendileg náluk addig, míg a számlájukra tette a Bank a pénzt? Ahogy azt írtam, mi jelenleg itt tartunk, pár napja postáztam az Erstének ezeket a papírokat illetve az Aerovivától kapott eredeti számlákat. Annak ellenére, január eleji írásos tájékoztatásukban az Erste február 26-ra ígért döntést a panaszunk miatt, 3 munkanapja lapulnak és semmi infó.. Nyilván élnek azzal a lehetőséggel, 120 napig ki lehet nyújtani az ügy kivizsgálását... Mindenesetre egy jótanács mindenkinek.. Amellett, hogy hasonló tranazakciókat érdemes hitelkártyával fizetni, ne az Erste Banknál igényeljetek ilyen jellegű kártyát, mert úgy tűnik a többi kereskedelmi bank ügyintézői fényévekkel gyorsabbak. Ahogy azt már többször írtam, mi az Aeroviva csődbejelentésének napján, 2010. december 20-án nyújtottuk be a panaszunkat az Ersténél. Azóta itt tartunk...

Előzmény: similis (1543)
similis Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1556

Pandu jó mondta, viszont a biztosítós pénznél tartok tőle le vagy maradva, az 50%-ot fogja alulról súrolni csak a kártérítés sajnos :(

Mondjuk azért kíváncsi vagyok meddig húzhatja a biztosító...

Előzmény: szemi junior (1554)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1555

Szióka!

Az OTP-ek úgy kapták vissza a teljes összeget, hogy az utazásuk árát bankkártyával fizették ki.

A bankkártya szabályzata kimodja, hogy ha megvettél valamit a kártyával és az eladó fél nem teljesített a pénzedért cserébe, akkor chargeback-el élhetsz, azaz követelheted vissza a pénzedet. A bank megvizsgálja, hogy jogos-e a követelésed, és amennyiben jogosnak találják, úgy visszateszik a követelt összeget a számládra, röviden ennyi.

Ők éltek ezzel a lehetőséggel, szerencséjük volt. :-)

Sajnos készpénznél és utalásnál ez a lehetőség nem játszik.

Marad a várakozás továbbra is.... :-(

Előzmény: szemi junior (1554)
szemi junior Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1554

Helló!    Nos ez valóban nem valami biztató,hogy eddig semmi hír nincs.Viszont amit igazából nem vágok az az,hogy hogyan kapták vissza az OTP-sek a teljes az összeget,amikor januárban annyit közöltek a biztositótárságnál,hogy a befizetett összeg 50-60%át fizetik vissza.Persze örülök,hogy ők a telejes összeget megkapták,és remélem ,hogy mi is tudunk majd így valamikor örülni.Csak már legalább jönne valami levél vagy telefonhívás,vagy csak történne  végre valami...............

Előzmény: Pandu1975 (1552)
D Mariann Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1553

No ezzel a fajta kártyával te írsz először, úgyhogy nincs kihez hasonlítani.

Előzmény: T.Anna.71 (1551)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1552

Én is készpénzes vagyok. Sajnos semmi előrelépés nincs az ügyben, azt sem tudták megmondani, hogy egyáltalán mikor fizetnek. :-(

Én még olyan papírt sem kaptam a Biztosítótól, hogy pontosan mekkora lesz a kártérítés összege %-ban. :-(

Előzmény: szemi junior (1550)
T.Anna.71 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1551

Otp. AMEX hitelkártya.

Előzmény: D Mariann (1549)
szemi junior Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1550

Sziasztok!   Mi is dec 20-án adtuk be a kárigényünket,sajnos semmi hír nincs még arról,hogy mikor és mennyit kapunk vissza a nem kevés befizetett összegből.....:(Örülök,hogy az OTP-sek már megnyugodhatnak.Mi készpénzzel fizettünk,valaki esetleg tud mondani ezzel kapcsolatban jó híreket?Igaz ami igaz az utazási irodánk vállalta a teljeskörű ügyintézést,de jó lenne ha valaki itt is tudna mondani valami hasznos tudnivalót.Köszi.

D Mariann Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1549

Melyik banknál vagy?

Előzmény: T.Anna.71 (1548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!