Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6082

Úgy. Illetve nem egészen. Nem a júzert védi, hanem a pofátlan extraprofitját. Szerinted hány bűnöző veszi meg az ájfont ezért (is, mert ugye aki menő, annak az van)?

 

Értem én, ha mondjuk Észak-Koreában élnék, vagy Iránban, örülnék a védelemnek, de pl. nálunk nem. Persze szigorú keretek között hozzáférni az adatokhoz és ez egy elég sarkalatos pont.

 

Honlapod: keresnék a világ összeesküvéssel foglalkozó csoportokat és elhinteném ott. Nyilván nem a tagság java, de néhány fizetőképes ügyfél ott is kell akadjon. (Lásd mondjuk Szélest, komplett elmebeteg, de pénze van dögivel. Igaz, ő valamelyik szakszolgálattal elintézteti a dolgait.) Egy próbát megér.

Előzmény: Törölt nick (6080)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6081

A fb-n pontosan mit csinálnál?

Előzmény: MZ/Y (6078)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6080

Ha a végét jól értem, úgy gondolod, hogy az amerikai multik védik a júzert az USA hatóságokkal szemben?

 

A valóságban, ezek a hírek pont a hatóságnak jönnek jól, mert a 16-éves, Tökölön szocializálódott cigánygyerek is tudja, hogy nem pofázunk telefonon. Egy magát érinthetetlennek gondoló nagy hal

viszont örül a feltörhetetlen szifonjának. A Cég meg örül ;-)

Előzmény: MZ/Y (6078)
Morpheus00 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6079

Igen biztos vagyok benne mert ez az ágazat fejlődik és van benne potenciál és jelenleg nincs ilyen honlap az országban ami ezeket a szálláshelyeket szűrné! Bizonyos közösség lenne megcélozva és bizonyos régiók lennének szem előtt, jobban kiemelve bizonyos régiókat az országban. Az oldal és így a szállások promociója, marketingje bizonyos rendezvényeken lenne megtartva. Képlékeny a dolog de van benne fantázia csak kell egy ember vagy csapat aki ezt összehozza ebben kénen nekem segítség. Szállásponthu jutalékkal dolgozik de egy kicsit másképp, és túlnagy adatbázissal így egyes területek nincsenek szem előtt nah és ide lehetne betörni!

 

Előzmény: MZ/Y (6076)
MZ/Y Creative Commons License 2016.03.28 0 0 6078

Nem hiszem, hogy a hupont lenne a gond, talán nincs elég fizetőképes igény. Én a helyedben a fogékony fb-csoportokat céloznám meg. 

 

off

Egyébként "szeretem" ezt a fene nagy védelmet, kíváncsi lennék, ha a gugli, fb vagy apple tulaj gyerekét rabolnák el, akkor is csak a kezüket tárnák szét és a felhasználók védelméről (magyarul az ebből származó saját hasznukról) beszélnének, vagy 24 óra alatt kész lenne a megoldás...

on

Előzmény: Törölt nick (6077)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 6077

Sziasztok!

 

Van egy oldal, amit én készítettem, sikerült is elérni, általam relevánsnak ítélt keresőszavakra jó pozíciót elérni, mégis nagy az állóvíz.

 

http://maganbeszelgetes.hupont.hu/1/orwelli-vilag-megfigyeles

 

Szerintetek, a hupont oldal miatt nem tarthatják komolynak, (a reklámmentesítést kiperkáltam),

érdemes lenne beruházni egy saját domain alatt létrehozott oldalba, esetleg bármi más ötlet?

Érdekes módon, a bevételt nem hozó őrült hívásából is kevés van. (Magdika vagyok, nyugdíjas takarítónő, útálom a zsidókat, lehallgat a MOSZAD...)

Gondoltam egy olyanra, hogy kezdőlapként felrakni, link formában a menűpontokat, jó lehet?

 

Ha valaki privátban üzenne, azt a honlapon levő emailen látom biztosan.

Ha valaki konkrét, fizetős megoldásban látja a megoldást, érdekel az ajánlata!

 

Köszönöm, hogy elolvastad!

MZ/Y Creative Commons License 2016.03.28 0 0 6076

Biztos vagy benne, hogy érdemes? Hogy lenne annyi potenciális szállás? Olyan területre betörni, ami már telített, irgalmatlan pénzbe kerül és még úgy is kérdéses a megrérülés. Lásd apród meg jófogás, előbbi eszement pénzt elvert reklámra aztán mégis inkább feladta és kivonult. Szerintem csak nagyon profi, ingyenes oldallal lenne_némi_ esélyed, de inkább azt mondanám, azzal sem. Bár nem tudom, mennyi pl. a szallas.hu jutaléka.

Előzmény: Morpheus00 (6075)
Morpheus00 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 6075

Sziasztok!

 

Szeretnék egy honlapot,de én nem értek az ilyen dolgokhoz max anyagilag tudnám támogatni a dolgot persze ésszerű határokon belül. Egy szállásokkal foglalkozó oldal lenne különböző egyéb funkciókkal akár (foglalás is de ez képlékeny lehet hogy csak tájékoztató jelleggel) + egyéb dolgok látnivalók programok térképes felület stb stb elég összetett. ( kb 100 szállás adó információi + képek ) Modern felületet szeretnék és átláthatót. Érdekelne hogy van e valaki aki ezt össze tudná hozni és nagy általánosságba ez milyen árak mellet lehet kivitelezni.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

AblakSzakértő Creative Commons License 2016.03.17 0 0 6074

Megoldódni látszik a problémám, ezért külön köszönet: Zalai88-nak és persze a többieknek is akik hozzá tettek információkat.

 

Fürtöske Creative Commons License 2016.03.16 0 0 6073

Szia!

 

Nem tudok mit mondani, mert egyáltalán nem akarlak megbántani.

De még az index oldalad is úgy hemzseg a hibáktól, hogy azon csodálkozok, egyáltalán mitől működik.

 

Ezek csak "apróbb" hibák ...... de ebből is sok van.

 

<ul class="menu">

<CENTER>

..................

</ul></CENTER> </ul>

 

<li><a href="http://akármi.com">Linkcsere</a><br />Linkcsere -plpwebhost.com</a></li>

 

<p> szöveg </p> újabb szöveg </p>

 

Ezt nem sikerült megfejtenem:

<a href="ide csak szöveg van írva" ' target='_blank'class="valami fit">

 

<section id="banner2">

<header>

<h2>Szöveg...<br>szöveg .......</h2>

</header>

</FONT><br>Innen megy a szöveg ......

 

<p> szöveg ..................... <FONT COLOR=red SIZE=6><B> </FONT></p>

 

stb, stb.

 

És én nem látom egyik oldalnál sem, hogy legalább kipróbáltad volna azokat, amiket itt leírtunk.

Elhiszem, hogy kipróbáltad, ha azt mondod, mert jó keresztény vagyok és mindent elhiszek, de ha kipróbáltad is, vissza tetted ezek szerint azt, ami amúgy sem volt jó.

 

<!DOCTYPE HTML>

<html lang="Hu">

<html>

 

 

Előzmény: AblakSzakértő (6072)
AblakSzakértő Creative Commons License 2016.03.16 0 0 6072

Klassz hogy így foglalkoztok a dologgal, de megoldás még mindig nincs...

Amit tudtam továbbra is át állítottam, de valami miatt csak az index oldal akar jó lenni a többi nem???

Ha valaki rá nézne, szívesen átküldöm Zip-be, ami eddig elkészült, hátha egyszerűbb a feladat mint gondolnánk, csak nem jól kérdezek...

Nem vagyok egy nagy szakértő (már mint ebben :-)

Ha segítenél: ablakszakerto@gmail.com

 

 

Zalai88 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 6071

Igen, a validátor tényleg egy érdekes állatfajta :)


Néhány speciális, html 5-ben bevezetett dolgot valóban jobb elkerülni, de alapjában nincs vele probléma - szerintem.

Előzmény: Fürtöske (6070)
Fürtöske Creative Commons License 2016.03.14 0 1 6070

Ebben igazad van, de ha valami nem működik rendesen, jobb először visszatérni a bevált dolgokhoz.

Másrészt a böngészők jó része még nem "támogatja" teljes mértékben, csak felismeri az új HTML5 deklarációkat.

Néha sajnos még előfordulnak olyan dolgok, hogy a frissen telepített legújabb böngésző sem akar egészen úgy működni, ahogy szeretnénk például egy web-oldal stílus-részének megadásakor.

 

Ha viszont visszanyúlunk pár dologban, máris azt kapjuk, amit eredetileg is szerettünk volna.

 

Ezért nem is szoktam foglalkozni (egyenlőre) validálási dolgokkal.

 

A HTML5, XHTML, HTML, MathML, SVG, SMIL jelölőnyelvek alapján készített oldalakat egyszerűen validálhatjuk a W3C konzorcium weboldalán elhelyezett ellenőrző eszközzel, amit a http://validator.w3.org/ címen találunk.

Azonban sok esetben futottam már bele olyanba, hogy a validátor-hiba jelzése alapján kijavított rész tökéletes lett a validátorban, de a kinézet valami brutális lett.

 

Nincsen ez még teljesen kiforrva, kell még 1-2 év hozzá .....

Előzmény: Zalai88 (6069)
Zalai88 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 6069

Szevasz!

 

Csak kiváncsiság, hogy miért nem jó a html 5 deklaráció? Ma már kevés olyan böngésző van ami nem támogatja.

Szerintem jobb előre menni, nem ragaszkodni a régi strict, transitional és hasonlókhoz.

Előzmény: Fürtöske (6066)
Fürtöske Creative Commons License 2016.03.14 0 0 6068

A lényeget lefelejtette, ami miatt ezt leírtam:

 

A HTML részben van egy:

 

<!-- template main css file -->

<link rel="stylesheet" href="css/main.css">

 

Ezt tedd legelsőnek ebben a részben, és a main.css fájlba tedd bele (ha akarod) azokat, amit az előbb írtam.

Mondjuk a body már ott van, közvetlen elé teheted a html -t is.

 

slider.css

.no-js .cd-words-wrapper b.is-visible {

     opacity: 1;

}

 

/* -------------------------------- (hiányzik!)

xslide ----> a pirossal jelzett sor nélkül meghatározhatatlan értékként van jelen!

-------------------------------- */

 

Ezt meg én inkább így próbálnám meg a <html helyett:

</head>

<body class="no-js">

Előzmény: Fürtöske (6067)
Fürtöske Creative Commons License 2016.03.14 0 0 6067

Közben kicsit utána néztem, mert engem is érdekelt.

 

A lényeg, egy kinézet oldal - egy <HTML> !!!

Sehol sem ajánlják (de lehet használni!) mindjárt a HTML -ben használni ilyen jellegű CSS osztályt, mert a <HTML> a lényegét veszíti el.

 

Viszont CSS-ben meg lehet határozni a HTML-t is, mint osztályt, és ettől a <HTML> lényege nem változik meg, csak kap újabb funkciókat.

 

Például:

Általában az oldalaknál van egy alap common.css fájl (nem kötelező, lehet bármi más neve), és ebben vannak az alapok.

Ezt kellene így kezdeni (ez csak tipp!):

 

html {
    font-size: 100%;
    height: 101%;

    color: #000080;
    background-color: #F1E3C0;
}

body {
    font-family: Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
    color: #000080;
    background-color: #F1E3C0;
    font-size: 10px;
    margin: 0;
    padding: 12px 0;
}

 

Így amikor beírod a kinézeted *.html fájlba a <htm ...> vagy a <body ...> -kat, az oldal kap alapból egy stílust, amiben ezek lesznek a standard értékek.

Ezektől az értékektől aztán eltérhetsz egy <div -ben, vagy egy <span -ben, egy <p -ben, egy <h1 -ben, stb, stb., változatossá (vagy színessé) téve az oldalad.

 

Előzmény: Fürtöske (6066)
Fürtöske Creative Commons License 2016.03.14 0 0 6066

Szia!

 

Én még nem halottam olyanról, hogy már a <HTML -ben is használunk CSS class osztályt, bár lehet, hogy csak én vagyok kicsit lemaradva.

 

Viszont az első oldalon ott van, a többin meg nem látom azt a kis lényeges dolgot, ami miatt vélhetően az első oldalon jól jelennek meg a magyar ékezetes betűk.

<html lang="hu">

 

Ami viszont hiba!:

<!DOCTYPE html>

<html lang="hu">

<html class="no-js">

Ráadásul a második <HTML nincs is bezárva az oldal végén!

 

Én azért javasolnám, hogy talán jobb lenne így kezdeni (vagy hasonlóan) mindegyik oldalt.

 

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="ltr" lang="hu" xml:lang="hu">

<head>

 

Előzmény: AblakSzakértő (6062)
MZ/Y Creative Commons License 2016.03.12 0 0 6065

Nem valami adatbázisos oldal és abban van rosszul kódolva a szöveg?

Előzmény: AblakSzakértő (6064)
AblakSzakértő Creative Commons License 2016.03.12 0 0 6064

Köszi, még egyszer, de nem fog ez össze jönni, mert mindenhol be van állítva a kódolás és még sem működik.

Keresek más megoldást.

 

Zalai88 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 6063

Pedig ott fájl kódolási hiba van. Ha a böngésző szövegkódolását átállitod akkor jól jelennek meg az ékezetes betűk is.

Előzmény: AblakSzakértő (6062)
AblakSzakértő Creative Commons License 2016.03.11 0 0 6062

Köszi, de eddig én is eljutottam, de amint látszik a nyitó oldalon működik:

http://ablakszakertokft.hu/uj/

De a többi oldalon sajnos nem:

http://ablakszakertokft.hu/uj/single-portfolio.html

 

Valami esetleg?

 

MZ/Y Creative Commons License 2016.03.11 0 0 6061

Ez nekem jött, de talán nálad is ez kell:

Notepad++ felső menüsorában a Kódolás (Encoding) menüpontot kell legörgetni. 
Válasszuk ki az Átalakítás UTF-8 kódolásra BOM nélkül (Convert to UTF-8 without BOM) opciót válasszuk, kattintsunk rá, és már kész is, mentsük is el (Ctrl - S).

 

Meg úgy egyáltalán beállítani, hogy utf-8 legyen weblap.

Előzmény: AblakSzakértő (6060)
AblakSzakértő Creative Commons License 2016.03.11 0 0 6060

Sziasztok!

Jó magam a saját honlapunk alakítgatásával foglalkozom.

Most bele kezdtem egy új oldal összeállításába, amihez alapnak letöltöttem egy sablont, amit szépen sorban elkezdtem átalakítgatni.

Sajnos elakadtam, mert képtelen vagyok rájönni mit állítsak még át a css-ben hogy a magyarra átírt szövegek megjelenjenek és ne kérdőjeleket lássak?

Gyakorlatilag már minden betűtípust átállítottam arial-ra de így sem akarja az igazságot. Az érdekes az hogy az index oldalamon tökéletesen működik, ami a többi oldalon nem.

Mi lehet a bibi?

Ha valaki szeretne, vagy tudna segíteni, akár privátban is, szíves átküldöm, hogy állok most.

Már vagy 10 hasonló oldalt sikerült "honosítanom" de ez kifogott rajtam.

Ha ez segítség, akkor ez lenne az alap: http://themefisher.com/demos/?theme=timer

Köszi a segítséget.

Trixike11 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 6058

Sziasztok,

 

keresek  olyan megbízható, hozzáértőt, aki a kb. 1/3 részben készen levő weboldalt, wenshopot befejezné szerkezetkészre nem elvetemült áron. Grafikai tervezés nincs.

Wordpress + woocommerce, + themeforest Porto sablon

 

Aki úgy érzi magára ismer, jelentkezzen.

 

Köszi

 

MZ/Y Creative Commons License 2016.02.24 0 0 6057

Kösz, srácok!

 

Fürtöske: igen, a language könyvtárhoz és a notepad++ -hoz eljutottam magamtól (miután sima szövegszerkesztővel értelmezhetetlen volt a .js fájl), de nincs ott ez a mondat. De a többinek ott kell, átírom, ami érdekes nekem. Kár, hogy már öreg vagyok megtanulni mondjuk a 10%-át, amit Te tudsz. :)

 

Zalai88: valóban, a modul nevét jeleníti meg abban a sorban, azért nem találtam. Mondjuk a modul nevének is szerepelnie kell az adatbázisban, fogalmam sincs, miért nem találom. De ezt már nem keresem tovább (illetve dehogynem, az átírtra rákeresek, kíváncsiságból), a többit meg elvileg megtalálom a language könyvtárban.

 

Kösz mégegyszer mindkettőtöknek.

Fürtöske Creative Commons License 2016.02.24 0 0 6056

Azt még kifelejtette az előzőből, hogy a nyelvi fájlokat Notepad++ (vagy hasonló tudású) szerkesztőben írjuk meg.

A Notepad++ ingyenesen letölthető, feltelepítés után semmit nem kell beállítani, az alap beállítások tökéletesen megfelelnek.

 

A *.js fájl elkészítése semmi különlegességet nem igényel, sima szövegfájlként megírjuk, és elmentjük *.js fájlba.

 

Amiért ezt az egészet elírom!!

Magyarok vagyunk, magyar ékezetes betűket használunk.

Ahhoz, hogy ezek mindenkor, mindig, minden körülmények között megfelelően jelenjenek meg, a helyes kódolást meg kell oldani, amit a Notepad++ egy klikkel megold.

 

Ha megnyitunk egy új lapot, és elkezdjük írni a dolgokat, az első sor után már mentsük el a megfelelő fájlnévre a következő képen:

A Notepad++ felső menüsorában a Kódolás (Encoding) menüpontot kell legörgetni.
Válasszuk ki az Átalakítás UTF-8 kódolásra BOM nélkül (Convert to UTF-8 without BOM) opciót válasszuk, kattintsunk rá, és már kész is, mentsük is el (Ctrl - S).

Első mentéskor kapunk egy ablakot, ahol beállíthatjuk, melyik mappába mentjük el az anyagot.

A Fájlnév sorban csak a fájl nevét adjuk meg (kiterjesztés nélkül!)

A Fájl típusa sorban görgessük le a mezőt, és válasszuk ki a JavaScript file (*.js) opciót, és klikk a Mentés gomb.

 

Nem ismerem, de szerintem a Joombla is használ nyelvi fájlokat, talán van olyan mappa, hogy language.

Előzmény: Fürtöske (6055)
Fürtöske Creative Commons License 2016.02.24 0 0 6055

Szia!

Nem voltam jó pár napja már, kissé nagyon is mozgalmasak lettek mostanában a napjaim. :)

Szóval erre két megoldás van használatban.

  1. Az egyik az, hogy ugyanazt a weboldalt többszörösen írják meg, és mindegyiket más nyelven. Ezt általában azok használják, akik jól ismerik a HTML - CSS nyelvet, de kezdők, vagy gyakorlatlanok a php nyelvben.
  2. A gyakorlati megoldás a nyelvi fájlok használata (ehhez viszont kell php ismeret). Ennek a lényege az, hogy nem szavak - mondatok vannak a web-oldalon, hanem változókészlet. Minden egyes változó egy nyelvi fájlban vesz fel értéket, és azt adja vissza a web-oldalon. Így akár 200 nyelven is lehet web-oldalt írni, mivel a változók mindig ugyanazok, csak nyelvekként a nyelvi fájlokban mindig az adott megfelelő szöveget veszik fel. Így a web-oldalon elhelyezett 'kapcsolóval' kiválaszthatjuk a megfelelő nyelvet, és a web-oldal az annak megfelelő nyelvi fájlból olvassa ki a megfelelő megjelenítendő szöveget.


Igazából ehhez nem is kell nagy php ismeret, nagyon egyszerűen JavaScripttel is megoldható.

Nyelvenként kell készíteni egy nyelvi fájlt.
Fontos, hogy az egyes sorok mindegyik fájlban ugyanazok a nyelv[x] értékek legyenek

root/js/nyelv_en.js (angol nyelvű) fájl tartalma:

var nyelv=new Array();
    nyelv[0]='Top';
    nyelv[1]='Back to previous page';
    nyelv[2]='It is currently:';
    nyelv[3]='Frequently Asked Questions';
    stb,
    stb,
    
root/js/nyelv_hu.js (magyar nyelvű) fájl tartalma
    
var nyelv=new Array();
    nyelv[0]='Vissza a tetejére';
    nyelv[1]='Vissza az előző oldalra';
    nyelv[2]='Pontos idő:';
    nyelv[3]='Gyakran ismételt kérdések';    
    stb,
    stb,


A weboldal fejlécében meg kell hívni az éppen aktuális *.js fájlt a </head> előtt


<script type="text/javascript" src="http://web-oldalad.tld/js/nyelv_(az aktuális ország).js"></script>    

 

A web-oldalon a tartalomba mindenhol ez szerepel:

 

<script>document.write(nyelv[x])</script> - az "x" helyén értelemszerűen a megfelelő szám, ami a megfelelő szöveget tartalmazza.

Amelyik *.js fájl van meghívva, azon a nyelven fognak megjelenni a megfelelő szövegek.
Ha jól van megszerkesztve az oldal, bármikor át lehet kapcsolni bármelyik nyelvre.

Előzmény: MZ/Y (6048)
Zalai88 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 6054

Pedig ott van az :)
Ráértem, gondoltam megnézem mi újság a joomla háza táján, ezért feltettem és megnéztem. Az elkövetkező néhány évre ismét elfelejtem ezt a rendszert.

Ami téged érint: Admin felület -> Bővítmények -> Modulok rész alatt megtalálod a New cars szöveget. Rákattintasz és átírod amire akarod. Ha el akarod rejteni akkor adj neki egy olyan css osztályt ami ezt megteszi. Kitörölni nem lehet, szükség van rá.

Előzmény: MZ/Y (6053)
MZ/Y Creative Commons License 2016.02.22 0 0 6053

Mégis megnéztem, érdekes a dolog: az adatbázisban megnéztem és sehol nem találom. Alaposabban megnéztem a fájlokat és ott sincs sehol. Pedig valahol lennie kellene... 

MZ/Y Creative Commons License 2016.02.22 0 0 6052

Amit a végén írsz, azt próbáltam én is írni. :)

 

Azért reménykedtem, mert ugye az .exe sem "értelmezhető, annak idején a Clipper-hez meg mégis készült olyan program, ami az .exe-ből elő (vissza) állította a forrásfájlt.

 

Ma nem volt időm, még nem jutottam el a nyelvi fájl átnézéséhez. Szerintem már nem is fogom, csak holnap.

Előzmény: Zalai88 (6051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!