Keresés

Részletes keresés

panxer Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2427

Őszintén szólva, a magyar egészségügy szomorú állapotát nézve és hallva nem biztos, hogy nem olcsóbb és nem hatásosabb egy Zepter "csodalámpa"....

 

Sajnos.

 

Mondhatnám, hogy sokszor a csodalámpának annyi előnye van, hogy azzal van remény meggyógyulni.

 

Előzmény: panabubus (2422)
joy Creative Commons License 2011.08.18 0 0 2426

1 próbát +ért, nekem nem került pénzbe.

 

A megoldás sokkal 1*űbb, és olcsóbb volt:

Kamillatea, inhalálás.

Előzmény: Berlusz Móni (2416)
sissy881 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 2425

szia!

Én még szerződéskötés előtt vagyok. Te kaptál fizetést, mikor kiszálltál?ha igen mennyit?és nem követeltek semmit? én is kecskeméti vagyok.

Előzmény: Menta01 (2110)
panabubus Creative Commons License 2011.06.25 0 0 2424

Hát, akkor biza' vékony a jég, vagy a határ. Mert ha nem is orvosnak adva ki magát, de egy "csodalámpás" (nem Aladdin  :)) az végülis a gyógyulás reményét hinti el.

Viszont a thai masszás boszorkányai meg néha tényleg eltalálják.  Nekem volt egyszer bazi erős váll-fájdalmam, a három hetes előjegyzés után bejutva adtak rá kenőcsöt, és mehettem haza, "nem kéne mindenért nyafogni" orvosi "utasítással" fűszerezve.  Na, a "lila fényt" is kiröhögte a  rohadék,  aztán egy riporton belefutottam egy thai csajokból álló demó-csoportba.  A kis ferdeszemű jánka szinte azonnal megtalált  valami pontot, majd vadul gyömöszölve tényleg mintha elvágta volna a fájdalmakat... :S

Persze ez is olyan, mint a gyógynövény-tabletták, stb. Csak kúra esetén lehetne tartani a szintet, persze itt se kevés forintokért...

Előzmény: Berlusz Móni (2423)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.25 0 0 2423

Az orvos is tévedhet, ill. nem mérheti fel teljeskörűen a körülményeket. Ez persze nem mentesíti őt a felelősség alól, de van egy óriási különbség: ő azért nagyságrendekkel többet tud a témáról, mint egy olyan csodaszerügynök, aki tegnap még a piacon ládát hordott, vagy éppen kazánkovács volt. :-s

 

Rokon témájó cikk:

http://index.hu/kultur/media/tavgyogy/

 

De tkpl. a keretes része miatt vettem elő:

 

 

 

A BTK a kuruzslásról

 

A BTK a kuruzslásról

 

285. § (1) Aki jogosulatlanul ellenszolgáltatásért vagy rendszeresen az orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységet fejt ki, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a kuruzslást az orvosi gyakorlatra jogosultság színlelésével követik el.
(3) E § alkalmazásában orvosi gyakorlatra jogosult az, akinek hazai egyetemen szerzett vagy külföldi egyetemen szerzett és honosított (egyenértékűségi záradékkal ellátott) orvosi oklevele van, illetőleg az a külföldi állampolgár, aki népjóléti miniszter engedélye alapján oklevelének honosítása nélkül fejthet ki orvosi tevékenységet, feltéve mindegyik esetben, hogy nem áll az orvosi tevékenységtől eltiltás hatálya alatt.

Előzmény: panabubus (2422)
panabubus Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2422

"Az ügynök meg csak állította,..."

Hát ez az...   A Zepter értékesítési tréning  csoda-kiadványbe beleásva egy gyors összesítés:  80% a fellépés, a kommunikációs tippek, stb. 15%- a "munkajogi" (ami nincs, hiszen munkabér sincs, csak amit betermelsz annak a jutaléka)  és 5%-a "fénytan", termékleírás, műszaki adatok. Érintólegesen csak az állítólagos gyógyhatással.

 

Most akkor kérdem én:  ha egy vakon reménykedő, és talán az utolsó szalmaszálat keresgélő  beteg feldobja a talpát, mert elhiszi a  70%-ban öltöny-nyakkendő által sugallt  süket dumát, akkor ki a felelős?

 

Persze költői a kérdés, mert a gyakorlat szerint  ha a kezelőorvos felelőtlenül rendel olyan gyógyszert (mert "benézi" a problémát) aminek a mellékhatása éppen hogy azzal a begeséggel vagy a szedett gyógyáruval ütközik, akkor  is max. így jártál...  :(

 

Ennek ellenére tartom a legújabb rögeszmém licitjét: Ha nekem egy igen profi módon kidolgozott hazudozási vagy süketelési metódust tanítanának, joggal felmerülne bennem: mi van ha engem is éppen ugyanígy néznek hülyének?

 

Példaértékű az oktatóanyagban felsorolt bankok  résztvétele a buliban. "Holló a hollónak", mondanám...

Előzmény: Berlusz Móni (2421)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2421

Többtucat "csodaszeres" topikot olvastam már életemben...

 

Komolyan volt olyan, aki egy ilyen MLM-es csodakezelés után kórházba került. :-(((((

Mert még a harmadik-negyedik napon is - az ügynök állítása szerint - méregtelenedett a szervezete, sugárban hányt, majdnem kiszáradt. :-(((( Az ügynök meg csak állította, hogy igya nyugodtan a gyógyteát, mert majd több hét után milyen csodálatosan méregtelen lesz.

 

Agyrém, hogy ezeket engedik kuruzsolni. :-(

 

 

Előzmény: panabubus (2419)
panabubus Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2420

Bele lestem a "tananyagba" :

 

"A másokra tett első benyomás a következő elemekből épül fel:
Verbális (szóhasználat)  7%
Vokális (hangszín)  38%
Vizuális (megjelenés)  55%"  Ahogy én értelmezem: ha bizalomgerjesztő tudsz lenni, a xart is eladod...  :S

panabubus Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2419

Most esett le, ahogy írod.... Basszus... A csaj akit említette,m hogy "lila fénnyel" hókuszpókolta a fogamat, foglalkozik ún. Tibeti gombával, meg teákkal is.  És a rizsa ugyenez, amit írsz a fájdalmakra...

Lehet hogy ő egy "titkos ügynök"  ezeknél?  És ha az ismerős netán hálás lenne hogy segített, akkor jönne elő a cilinderből a Bioptron vételi lehetősége?

 

 

Más: akkor ezeknél a LIDL is jobb, habár néha azok sem pskóta.  4500-ér'  mértek egy iunfravörös!vibrációs masszírozó gépet. És "kipróbáltam, tényleg hat.." :)    (A barátnőm elkérte kölcsön, ő is dícséri. Bízok benne, a gyógyhatása miatt  :))

Előzmény: Berlusz Móni (2416)
panabubus Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2418

A fájdalmaid kapcsán ugrik be nékem az én esetem. Bal arcfél, szemfájdalom amit akarsz... Röggöny a Fehérvári úton, eredmény (szerintük): negatív. Majd 8 órányi kínszenvedés a szt.Imre sürgősségim, mert qrvára fájt, valami oka csak lehet?  Neurológus beutalt MRI-re: természetesen 2 héttel későbbi előjegyzés.. :(

a 2. + 3. nap ugyanaz mint nálad, csak én a már említett infralámpázás.  Gyógyulás, bódottá...

 

A hab a tornán most jön:

 

a.) Az MRI  neurológiai (ideg-fájdalom stb.) okot NEM talált, ellenben már lezajlott sinusitist, azaz arcüreggyulladást igen...

b.) az elmúlt tíz napban  bordatörés - gyanúval  ugyanaz a röggönyosztály... Papírt beadom, várok, hogy behívjanak. Be ugyan nem de az ablakhoz igen. Adják a leletet (!!!) Rajta: törés nem látható....

(Eskü hogy így volt, újságíró lévén már "készültem": diktafonon van az egész két óra anyaga, vágatlanul...)

 

Úgyhogy ezek után csoda, hogy Zepterékben a négy hetes hónapjukkal, tokjukkal-vonójukkal együtt reménykednek az emberek?

 

Az én olvasatomban a Zepter is, a mai eü. is a lehető legaljasabb irányvonalat képviseli. Mert így vagy úgy, de kihasználják, illetve tétlenül végignézik mások szenvedését...

Előzmény: joy (2415)
joy Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2417

Nekem mondod?

1 próbát +ért, még ha én cseszem is rá.

Azóta arra használják, amire való: izületi gyulladások, fekélyek kezelésére, fényező önámításra.

Tőlem távol tartják, mert nem szeretnék repülni látni.

Előzmény: Berlusz Móni (2416)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2416

-1. nap. Őrjítő fájdalom, szédülés, rókafogásig falujó kín.

 

 

Óóóó, az ügynökök ezt is kiválóan meg szokták magyarázni: ilyenkor távozik belőled az ördög méregtelenedik a szervezeted, azért erősödnek a fájdalmak. :-S

 

OFF: a mindenféle himihumi csodaszerek és -teák esetében is folyton ezt mantrázzák, mikor a szegény delikvens háromszor rosszabbul van a "csodaszerüktől", mint előtte az alapbajával. :-(

 

ON

Előzmény: joy (2415)
joy Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2415

Bioptron lámpa.

Pár éve vett 1et anyós /befűzték tudtom nélkül/.

Nekem össze jött a szokásos 2-3 évenkénti ac-homloküreg gyulladásom.

Kipróbáltam, mert a neten is istenítették.

Eredmény:

-1. nap. Őrjítő fájdalom, szédülés, rókafogásig falujó kín.

-2. nap. Bioptron lámpázás helyett forró kamillás inhalálás, közben 1 liter forraltboros kalapkúra. Jócskán szalonmórésan lefekvés, kamillás borogatás dupla takaró alatt. Bocsi, de: t.knyom-könnyem-nyálam egybeflyot 1/2 óra múlva, izzadás órákon át félájultan.

-3. nap. Kutyabaj, csak méretes macskajaj.

Előzmény: panabubus (2413)
joy Creative Commons License 2011.06.24 0 0 2414

Nem tűnik föl?

Mások évtizedeken -egész életen- át tanulnak, hogy valamire jussanak.

Mennyit érhet egy 3 napos tanfolyam?

Ha nem vagy szolgalélek, aki tűri az igazságtalanságot, és nincs vastag bőröd, keress mást!

A Magosz rendszeresen indít vállalkozói tanfolyamokat.

Vagy -ha már be tudod kapcsolni a számítógépet- mélyedj el egy informatikai tanfolyamban. Ha jól tudom, a segélyezetteknek az önkormányzatok hozzá járulnak a képzés költségeihez.

Sajnos a boldogulás, jobb sor nem adatik 1-napról más-ra, hónapokon, éveken át kell készülni rá.

 

A Zepter termékei jól használ6tóak -java részük lopott márka-technológia- de árai indokolatlanul magasak, ügynöki módszerei balkániak.

Előzmény: atinácska (2409)
panabubus Creative Commons License 2011.06.23 0 0 2413

Tényleg összexarom magam, olvasva ezt a rengeteg szennyet.  Na nem azokat minősítem akik és amit írnak, hanem amiről..   "Négy hetes Zepter hónap"  meg ilyenek. Nekem valami Orwelli feelingem van ezzel. "Ügynökök" akiket átverésre tanítanak, hogy műveljék másokkal, miközben őket is átverik, mert ugye addig nincs lé, amíg valakit be nem húz a csőbe...

Másik topikba beírtam, ugyanazt nem akarom ide is. Csak úgy párhuzamba  a lényeget: egy sinusitis kapcsán vettem egy akciós infralámpát. És lőn a gyógyulás... 3500 pénzért persze...  Aztán berobbant  az alsó szemfogam. Ismerős a nála tartott promociós Zepter-lámpával "kezelgetett". Eredmény:  Szentkirályi u., ahol ráadásul 3 fogat húzott ki a jó diktor egyszerre...:(  Mert a lila fény az arra jó....  Mint Szalacsi Zoxigénje... :(

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2011.06.02 0 0 2412

Mivel az egész rendszer a parasztvakításon alapul, elég nehéz jót írni róla.

Úgy kell eladnod "csodacuccokat", hogy a cég által leírt hazugságokat kell mantráznod a leendő vevőknek. Akik sok esetben majd az ismerőseid, barátaid, rokonaid lesznek.

Van hozzá gyomrod, hogy átvágd őket?

Ahogy az előttem szóló is leírta, töredék áron lehet kapni ugyanolyan, vagy jobb minőségű edényeket. És még csak meg sem kell hallgatni hozzá az ügynök lehengerlő dumáját. Bemehet a vásárló bármelyik edényboltba, hipermarketbe, és válogathat: összehasonlíthatja a minőséget, az árakat, a designt.

A Zepter esetében meg erre nincs lehetősége: megjelenik az edényügynök, aki bevillantja a NASA-fejlesztéstől kezdve az összes nagy marketinghazugságot. És addig mondja a magáét, amíg az egyszeri balek rá nem harap.

 

Van ehhez gusztusod...?

 

Ha eü termékeket (bioptron lámpa) kell eladni, az meg még gázosabb... Mert esetleg olyan betegnek kell lyukat beszélni a hasába, aki fokozottan kiszolgáltatott, reménykedő.... Közben meg a "csodalámpa" a marketingszövegben szereplő bajon tizedére sem alkalmas...

 

 

Előzmény: atinácska (2409)
John Zero Creative Commons License 2011.06.02 0 0 2411

Pontosan. A termékek nem feltétlenül rosszak, bár igaz, hogy 50-80 ezerért olyan dolgot adnak el, aminek a bolti ára reálisan 5-15 ezer Forint lenne, és akkor még egy tisztességes haszon is lenne rajta.

 

De a Zepter modell az, hogy az előállítási és fejlesztési áron 2 ezer Forintos termékre rá kell tenni az 50-70 ezer "jutalékot", mert ugye úgy nagyobb a profit... valakiknek.

 

Előzmény: joy (2405)
Dior03 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 2410

Kedves leendő zepteres!

Véleményekre vagy kiváncsi??Szerintem a zepeterről vélemény a szélsőségek mekkája!!Nem biztos ,hogy jó mások véleményére hallagatni hiszen ha meg sem próbálod biztosan nem is sikerül!Az biztos ,hogy mivel jutalékos a renszer  /ami nagyon jó és egyben nagyon rossz!!/lehet ,hogy nem baj ha van mellette valami mellékes bevételed!!Azért nem azt írtam ,hogy biztos bevételed mert ma ebben a szép hazánkban már ,,biztos,,munkahely nincs!!Szerintem bármibe is vág az ember ha azt szívvel lélekkel teszi és van benne nagy akarat és kitartás sikerülnie kell!!!üdv!Szép napot!

Előzmény: atinácska (2409)
atinácska Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2409

Most végzem a három napos tanfolyamot a Zepternél, és elég nagy dillemába kerültem ezek a sorokat olvasva.

Mivel nincs munkahelyem, nem igazán tudok válogatni a lehetőségek közül.

Tud esetleg valaki még róluk valamit? Akár jót vagy rosszat? Jó lenne többet megtudni a belső munkájukról.

barbara38 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 2408

Az én ügynökömről ne beszéljünk...még a lakásra is kijött fenyegetőzni.

A Zepter meg a minap másodfokú  

Bíróságra vitte az ügyem mert nem kellett a termékük.S csak telefonon jeleztem az elállási időn belül.Arról pedig nincs bizonyíték. Visszanézhető a történetem...amit leírtam ide.

Azóta kb 6x állított meg Zepter ügynök...Tescóban itt.. ott....na soha többet, szegény szerencsétlen, szerencséje,hogy a cége gusztustalanságát nem ott toroltam meg. 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2403)
Bifidus Aktireguláris Creative Commons License 2011.04.30 0 0 2407

Nekem még frisebb élményeim vannak pár napja mondtam fel a Zepter multinacionális cégnél nem is a termékekkel van gond hanem az emberek hozzá állásával sőt az én Managaram abszolút nem foglalkozott az Asszisztenseivel mindig a saját érdekeit nézte nem pedig az alkalmazottaikét! sőt csak a jutalék van és ha sikerül esetleg 1 szerződést megkötni az ügyféllel addig nem kapsz egy garast sem míg ki nem váltod a válalkozóit ! sőt én sem egy hétköznapi Managar asszisztensi állásra jelentkeztem engem Erdős Krisztina hívott be ! de ő csak egy toborzó akik behívják az embereket és minden Asszisztens után kapnak jutalékot! 

pusta Creative Commons License 2011.04.10 0 0 2406

Sziasztok!

Nekem nagyon friss élményeim vannak!

Nem szokványos irodai munkára jelentkeztem ......a több lépcsős tulajdonképpen teljesen értelmetlen, de mindenképpen komolynak feltüntetett felvételi után ekezdhettem dolgozni!

A cégről annyit, hogy olyan szinten "tanítja ki" az emberből az egyéniségét, hogy minden szavát meg kell tanulnia a cég által jónak látott szövegkönyvből.....telefonbeszélgetés, személyes konzultáció, kezelés........mindegy, a lényeg, hogy mindent szó szerint úgy mondjunk el ahogy a "nagykönyvben"

meg van írva

Semmilyen alapbér nincs, csakis a jutalék, ami azért durva mert be kell járni egy irodába, telefonálni kell, és a kezdeti időkben ügyfélhez meg csak le sem ülheszt hanem a szponzorodnak kell embereket becsalnod különböző hazugságokkal az irodába!

Hazugságok:

tel.besz: Üdvözlöm! Bizonyára emlékszik rá hogy nemrégiben kitöltött egy egészségfelmérő kérdőívet! Ezt a kérdőívet cégünk szponzorálta, ezért ajándékkal kedveskedünk a résztvevőknek!

-cégünk szponzorálta: Ez azt jelenti hogy az irodából kisétál a zöldfülü egy nyomtatott kérdőívvel és elkezdi kitöltetni emberekkel ahol a telefonszámot is elkéri. A kérdőíveket visszaviszi és leadja a szponzorának akitől majd pénzért megveheti őket hogy telefonálni tudjon és be tudjon hívni embert akinek majd a jólbetanított szöveg alapján elad valamit!

 

-Ne tessék megijedni nem egy töb órás előadásra hívjuk! Nem lesz termékbemutató csak egy 20perc amelyben elmondjuk mire tudják felhasználni az ajándékot!

Ez a valóságban azt takarja, hogy bejönnek az emberek behajtják őket egy terembe és fél órán át nem az ajándékról van szó hanem egy új termékről beszél a felkészült üzletkötő.

 

- Az ajándék egy 13ezer forint értékű egészség megőrzéssel kapcsolatos ajándékcsomag

 

Ez csupán azért hazugság, mert kezelést kapnak ajándékba, három alkalommal jöhetnek, de amúgy senki nem tud kezelést vásárolni, nem sétálhat be senki az utcáról, hogy szeretne kezelést kapni.

Ez csupán arra szolgál, hogy három alkalom alatt sikerüljön valakire rátukmálni valami nagyobb összegű, terméket!

 

Köv.tel.beszélgetés!

Egy vásárlói listából hívjuk az embereket.

Jól tudom e hogy önek van bioptron lámpája?

Igen? Na azért hívom mert cégünk most 25éves és ennek alkalmából ingyenes szakszervízt tart a lámpatulajdonosok között! be tudná e hozni lámpáját?

A szkszervíz azt jeleni hogy az üzletkötők beviszik a lámpákat egy helységbe ott bedugják a konektorba majd visszateszik a dobozba és vissza adják! Ha gáz van a lámpával elküldik pestre persze ez már nem ingyene.......

De ez is egy remek alkalom arra hogy becsalogassuk az ügyfelet és addig beszéljünk neki amíg nem veszi meg a termékeinket!

 

Köv.tel beszélgetés:

Exklúzív értékes Ajándékért jöjjön be, azért kapja mert törzsvásárlónk!

Ez az ajándék a központból Budapestről érkezett önnenk névreszólóan nem lehet másra átruházni!

 

Ezeket az ájándékokat ott az irodában csomagolják, gyakorlatilag ingyenes prospektust, valami kozmetikum Mintát! és egy műanyag borzasztóan exklúzív citromfacsarót tartalmaz. Mellesleg erről a citromfacsaróról egy tehetséges üzletkötő kpes fél órát áradozni!

 

Minden ajándékhoz, szervízhez illetve minden betévedő klienshez tartozik egy 60ezer forintos bón. Amit úgyszintén az ő nevére állítottak ki csakis neki a raktárban!

Minden üzletkötőnek egyetlen egy ilyen van amit hurcol magával és mutogat de ki nem adja a kezéből mert természetesen csak egy papírfecni. De erre alapozva olyan pofátlan hazugságot találnak ki, hogy gyakorlatilag ezt a bónt adják el! Hozzátszem a termék eredeti árát emelik meg 60ezerrel amit aztán levonnak mert hát ez csakis az ügyfélnek szóló ajándék!!!!!!és adják el annyiért amennyi amúgy is a termék  ára!

 

Nálam ami kiverte a biztosítékot mégis a következő volt:

 

Tombolát kellett árulni, egy nyíltnapon, ahol elmondta az igazgató, hogy a befolyt tombolapénz a terembérletre fog menni. Ennek ellenére az üzletkötő (aki amúgy elmesélte, hogy őt az sem érdekel, ha már sír az ügyfél hogy nncs pénze, akkor is üzletet köt vele) azzal a szöveggel árulta a tombolát, hogy a devecseri vörösiszap károsult gyerekek óvodájába gyűjtünk légtisztítóra........

 

Számomra többek közt az a szomorú, hogy valóban gyógyhatású termékeket, komoly betegségeket kezelni tudó, vagy tünet mentesíteni tudó termékeket, ilyen módszerekkel adnak el! Holott, valószínűleg sokkal pozitívabb és termékorientált módon is lehetne ezeket értékesíteni.

 

Sajnálom, hogy ennyire be csapják az embereket, és azt is hogy észre sem veszik, hogy nap, mint nap hazugságban élnek!

 

Én erre képtelen voltam.......

 

joy Creative Commons License 2011.04.09 0 0 2405

Az ide benézőknek:

 

Legtöbb* nem a termékekkel van baj, azok néhány durván csaló gazember hamisított portékái kivételével jók, sőt sok közülük kiváló.

Baj az extrém, minőségük nem idokolta magas áraikkal, illetve a házaló vigécek aljasságával van gond!

Gyakran szemérmetlenül belerángatnak idős, hiszékeny, 50-80 e HuF-ból élő nyögdíjasokat több százezres vásárlásba, sőt "kedvezményes" hitelbe, melynek kamata 40-50%-os. Még ha fizetni is tudja valahogy, akkor is a tényleges ár 2-2,5*ösét pengeti le azért, amit máshol 1/4-ed, 1/6-od áron megvehetne.

zöldleguán Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2404

Igen,én is azt hittem,hogy ki tudom szűrni az ilyen eseteket.Sajnos ügyesen behízelegte magát,hiszen az illető édesanyját is ismertem(ő is a cégnél dolgozik),ő pedig megbízható volt.A fiú is mindig nagyon kedves volt,még dolgozni is be akart szervezni,jókat beszélgettünk,valószínűleg pont ezt a jóhiszeműségemet használta ki a manager úr...Csak az a kérdés,hogy mi alapján lett manager,a csalásai alapján?Fejétől bűzlik a hal...valószínűleg erre oktatja a munkatársait is...egy erkölcsi nulla.

Egyenlőre most csak annyit tudok tenni,hogy figyelmeztetek mindenkit,aki olvassa ezt,hogy ne dőljön be Horváth Zsolt budapesti medical kereskedőnek,mert egy mosolygós csaló!!!!

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2403)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2403

Sajnos nem egyedi eset. És még csak nem is Zepter-specifikus. Általánosságban MLM jellemző. Bárkit felvesznek, szűrés nélkül. Aztán mikor ilyesmit elkövet, max. a cég elhatárolódik tőle, hogy ne egy ügynök alapján ítéljék meg a céget.

No de ha egymás után csupa ilyenekkel találkozik az egyszeri ember.....???

Előzmény: zöldleguán (2400)
joy Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2402

Mail ment.

Ha nem ütöttem el, +kapod.

Előzmény: Janik001 (2397)
joy Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2401

Hm.

Rosenthal germán procellán manufaktúraként indult, tálalástechnikai kiegészítőket is készí, de lehet, hogy már kotlákat is gyárt?

/Jut eszembe, a "Thomas" edénycsalád is Rosenthal márka. A tiednek is kellene valamiféle készlet-márkanévvel bírnia, ha valóban rosenthaler./

Nem tudom miért svájci-ként árulják? Lehet, hogy megvették a márkanév használati jogát? Azt nem hiszem, hogy bárkik engedély nélkül mernék használni EUrópában, mert keményen védi ellenük a cég magát.

/Persze, ha kínai gyártmány, az is lehetséges, azok nagyívben lecsinálják a tisztességet./

 

Minden esetre, /inkább a kotlákról kellett volna képet betenni, nem a luxuszdobozról/ úgy nézem, vastag talpú nemesacél edénykészletről van szó. Nem tudom, milyen a súlyuk. Ha könnyűek, hamisítványok, ha nehezek, akkor hőtárolós-elosztós szendvicstalpúak, már jónak tekinthetőek.

Nincs hozzá használati utasítás?

 

Én most a valódi, dögnehéz edényekről írok.

Lényege ezeknek a nemesacél-szendvicstalpú edényeknek, hogy úgy főzöl-párolsz-sütsz benne, ahogy jólesik. Akár normálisan zsiradékkal, bő lében főzve, akár diétásan zsiradék mentesen, csupán minimális vízel párolva húsokat, zöldségeket.

 

3 fontos dologra kell figyelni:

-1. Sütéshez mindig föl kell forrósítani az edényt, és csak akkor beletenni a húst, ha a belecsöppentett vízcsepp pici golyóként futkos az alján, és sepillanat alatt elpárolog. Amikor megpirult egyik oldala, könnyedén elengedi a kotlát, és fordítható. /Ha még is letapad, vagy nem volt elég forró az edény, vagy túl vizes volt a hús.

Mellesleg, legegyszerűbb, nagyon vékonyan kikenni olajjal/zsírral, és amikor forró, akkor beletenni a húst.

 

-2. Föltétlen számolni kell azzal, hogy a vagstag edényalj hőtárolós, így tovább sül-fő benne az étel akkor is, ha elzártat a hőforrást alatta.

 

-3. Mindent fedő alatt főzz, ha nem kell matatni az edényben. A jól illeszkedő, nehéz fedők kvázi kuktaként működnek, gyorsabban elkészül alattuk a kaja.

 

Ha jól látom, van hozzá pároló betét is. A rátett töldségek, húsok alá öntött víz gőzében párolódnak, így nem fő ki belőlük az értékes beltartalom a lébe, nem csökket vitamin tartalmuk, sőt legtöbb zöldség színét is megtartja.

Gőzgombózot is lehet készíteni vele.

Bő olajban sütéshez is kiválóan alkalmas.

Még 1 lényeges:

A hőforrás mérete legyen azonos az edény aljméretével, ne fűtse az oldalát. Fölösleges, és ott odaég a talpnál jóval vékonyabb edényfalhoz az étel.

Ha fölforrt a kaja, takarékra kell tenni, úgy is fő tovább a jó hőelosztás miatt.

Előzmény: Janik001 (2397)
zöldleguán Creative Commons License 2011.04.04 0 0 2400

Újabb feketelistás Zepter Medical kereskedő:HORVÁTH ZSOLT. Ma már minden mosolygóképű csalót felvesznek ehhez a céghez?Vagy ez a tendencia csak Magyarországon van?Tőlem pénzt csalt ki-nem is keveset-,ígérvén,hogy másnap érkezik a szerződés nélkül megrendelt áruval...csakhogy azóta sem a terméket,sem a pénzt,sem Zsoltot nem láttam.A telefont nem veszi fel,az sms-ekre nem reagál,ha véletlenül mégis elérem,akkor pedig hazudozik,a csillagokat is leígéri az égről,végül semmi nem történik.Hogy dolgozhatnak itt ilyen csalók?Sajnos ez rossz fényt vet a cégre...én biztosan többet nem vásárolok,pedig szeretem a termékeket,sőt az ismerőseimet is lebeszélem.

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2399

Gyanúmat növeli, hogy a jelzett néven ( rosenthal home switzerland) egy vatera-s aukciót talált a google...

 

http://szepseg-egeszseg.teszvesz.hu/dieta_egeszseg_eletmod/rosenthal_home_edenykeszlet_16_db_os_switzerland_1444816455.html

 

Az ilyen márkanév-visszaéléses cégek többnyire direkt-értékesítéssel (nyugdíjasutaztatós, termékbemutatós, stb.) árulnak, aztán a kijózanodás után a "szerencsés" vevők megpróbálnak megszabadulni az árutól - akár veszteség árán is.

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2398)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2398

Csak nem belefutottál egy noname sorozatba?

Gyanús, hogy egy - más termékecsoportban jól hangzó - márkanevet használtak fel, és a gagyi cuccaikat ezen már bevált márkanévvel forgalmazzák.

 

A Rosenthal egy nagyon híres porcelánmárka! De fémedényben....?????

 

Most nincs időm utánanézni, de ha valaki megtenné..... :-)

 

 

 

 

Előzmény: Janik001 (2397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!