Keresés

Részletes keresés

Hy Creative Commons License 2019.11.13 0 0 19607

Számon kérted a rabszolgatörvényt megsavazókon?

Előzmény: Flowey (19606)
Flowey Creative Commons License 2019.11.13 0 0 19606

És az a "jókedélyű, sportos" egyben a vevőszolis és a kasszasori felelős is reggel amíg egyedül van. Utána "csak" kasszasori felelős és ASCO-s egyben. Ki van ez találva. Nálunk ezért távozik 2 ember a leépítést kihasználva. Meg tudom érteni őket. Pláne, hogy a 12 órázás is kötelezővé vált náluk. Az új "struktúra" meg így elsőre olyan, mint valami szar törvénytervezet, ha jól értelmezik nem lesz baj, de simán ürügyet adhat arra, hogy még több szemétséget végig lehessen vinni. Mondjuk itt kasszás már csak 6 darab van és 4 ilyen vevőszoli-önkiszolgáló-mindenegyéb emberke marad.

Közel az összeomlás. Legalábbis ez a helyi üzlet nem fogja ezt kibírni. Csoda, hogy paranoiás a főnök? Annyira azért nem :D

Előzmény: Hy (19603)
Flowey Creative Commons License 2019.11.13 0 0 19605

Remélem ez csak irónia volt és nem vagy ennyire hülye, hogy egy ilyen átlátszó kamu szart bevegyél. Ez olyan volt mint anno a néni aki ha ad neked egy megjelölt ezrest akkor milliót kapsz érte meg ilyesmik. Seems legit az összes ilyen "nyereményjáték"

Előzmény: Panzermeyer (19602)
Hy Creative Commons License 2019.11.13 0 0 19604

Höhöhö.
Ha beszopad a f.szbúk átbaszást, sz.rügy!
A hamisch reklám nem a TESCO hivatalos oldalán jelent meg!

https://index.hu/tech/hoax/2019/11/13/tesco_coop_karacsony_kamukupon_vasarlasi_utalvany/

https://hvg.hu/gazdasag/20191112_A_Tesco_neveben_igernek_csalok_tizezres_kupont

A csalásra a PCWorld hívta fel a figyelmet. Az oldal arról ír, hogy a Facebookon egy olyan álhirdetés terjed, amelyre ha valaki rákattint, az egy álcázott weboldalra jut el, ott pedig egy teszt kitöltése fejében egy kupont ígérnek neki. Az egyik gond az, hogy a kupon nem valós, ennél azonban nagyobb probléma – írja a PCWorld –, hogy a kupon megosztóinak az app az összes profiladatát lenyúlja. Ezért azoknak, akik megosztották, nem árt mindjárt jelszót is cserélni a Facebookon – figyelmeztetnek.

Előzmény: Panzermeyer (19602)
Hy Creative Commons License 2019.11.13 0 0 19603

Kevesen használják, az infra-beruházás nem éri meg a kisebb üzletekben, ráadásul családi bevásárlásnál némelyeket igen kényelmetlen helyzetbe hoz a kifelé menetkor becsörgető jelző a kölök által suttyomba beledobott csokiról...
A leolvasók is gyakorta tévesztenek, vagy épp hibásan húzzák le, és észre sem veszi a nem született pénztárosi képességű vásárló...


Jobb-hasznosabb az önkiszolgáló pénztár, ahun 6-10 géphez elég egy jókedélyű, sportos pénztáros.


Én azon lepődök meg inkább, hogy sorok állnak a pénztáraknál kosarakkal-kocsikkal, közben az önkiszolgáló részben 2-3 gép is üres.

Előzmény: v_peti (19600)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.11.13 0 0 19602

Szemét teszkó!!

Bepalizták az embereket, hogy menjenek hozzájuk karácsonyi dalokat hallgatni meg pénzt költeni, aztán nem is adják a 85 ezres kupont!!! Csalásra hivatkoznak.

 

Szemetek!!!

Flowey Creative Commons License 2019.11.12 0 0 19601

Azt hiszem Budaörsön(?) is így van, meg még talán 1-2 másik pesti Tescoban. Ez az "önkasszázzás" vagy mi, de ellenőrzik szúrópróbaszerűen és ha egyet csaltál, az életben nem mehetsz oda többet. Szegín kisebbsíg nem fog ott sokáig számítani. Bár itt is sok dolgot befalnak potyán.

Hosszabb távon a cél a péntársorok felszámolása. El is fogják érni. Kezdetben lesz nagy felzúdulás a kisnyugdíjasok részéről, de majd megszokják.

Előzmény: v_peti (19600)
v_peti Creative Commons License 2019.11.12 0 0 19600

Mi lett a kézi szkennerekkel?

 

Pár hónapja láttam, talán Zalaegerszegen, hogy a bejáratnál vannak kézi szkennerek, ezzel az összes terméket le tudom húzni közvetlenül vásárláskor, és akkor a kasszánál pár gombnyomás, és fizetek, ott már nem kell szkennelnem.
Azóta több tesco-ban is megfordultam, de ez nem terjedt el azóta sem máshol. Miért?

 

 

_Allen Creative Commons License 2019.10.29 0 0 19599

A teljesítményalapú bérezésről annyi igaz, hogy a bruttó 280-as alaphoz pluszban hozzálapátolhasz 20%-nyi (bruttó 56) bónuszt. Műszakpótlékokkal együtt változóan 420-480 közötti bruttót tudsz összeszedni. A matekot rádbízom.

Előzmény: ZOD123 (19590)
Hy Creative Commons License 2019.10.23 0 0 19598
Előzmény: Panzermeyer (19592)
Hy Creative Commons License 2019.10.23 0 0 19597

Yó ez a flúg!
:o)))

Előzmény: Magdi60 (19596)
Magdi60 Creative Commons License 2019.10.22 -1 0 19596

A Tesco házhozszállítás beszállt a tetris kihívásba: https://www.facebook.com/tescoaruhazak/photos/a.220594538012773/3167059740032890/?type=3&theater

 

Flowey Creative Commons License 2019.10.21 0 1 19595

Lenne akkora bukás, mint anno az ingyen szatyor :D

Ismertem olyan bunkót aki ezrével lopta őket, "mer ingyé va"... Az egyik ilyen a rokonom volt. Ezrével állt itthon a sok teszkószatyor, "HAHAHAHA ilyen hülyék, hogy ingyen adják HAHAHAHA" mentalitásban. Magyarországon nem működik semmi ami ingyenes, mert a többség "betáraz" belőle, vagy csak viszi az összeset, mert hát azt úgy kell. Kicsinyes, balkáni hozzáállás.

Előzmény: A másik határbíró (19594)
A másik határbíró Creative Commons License 2019.10.20 0 0 19594

Ez nálunk nagyon nagy bukta lenne.

 

Angliába költöző rokongyerekeknek az egyik első élménye volt, hogy "A tescoban a gyerekeknek van ingyen gyümölcs!"

Előzmény: Flowey (19593)
Flowey Creative Commons License 2019.10.20 0 0 19593

Szerintem az országban nincs ilyen hely, ahol ingyen kapnának ilyesmit. Itt az öregasszonyok ennék meg, de hányásig, "mert ingyen van".

De a munkások kínálás nélkül is jókat falatoznak bent a péksüteményekből és a Kinder Tejszeletből amit valamiért nagyon szeretnek.

Előzmény: Panzermeyer (19592)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.10.20 0 0 19592
Panzermeyer Creative Commons License 2019.10.16 0 0 19591

És mi a teljesítmény? Hány palack gázt fogyasztasz ki egy géppel egy éjszakás műszakban 180 ezerért? 

Előzmény: ZOD123 (19590)
ZOD123 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 19590

Központi Tesco elosztó raktárban mennyit keres egy targoncás? Van esetleg itt olyan, aki ilyen helyen dolgozik?

Telefonba bruttó 280-at mondtak 6 hónap után, személyes interjún meg teljesítmény alapú bérezést mondtak és megkérdezték mi az a nettó összeg amivel elégedett lennék

CérnaSzáll Creative Commons License 2019.10.03 0 0 19589

Ja, azok örülnek,ha szusszanhatnak egy kicsit.

Előzmény: Magdi60 (19588)
Magdi60 Creative Commons License 2019.10.03 -1 0 19588

Többen így csinálják, a pénztáros nem is szól semmit.

Előzmény: napalm. (19587)
napalm. Creative Commons License 2019.10.03 0 0 19587

Ahamm...

Velem is eljátszották eleinte a kapkodós stílust.

Húzzák le a terméket 1000-es, aztán én meg szórjam a kosárba.

Persze, össze-vissza, mirelit keverve a nem romlandóval. Én meg normálisan szeretem elpakolni a megvásárolt terméket.

Na ez egy ideig így ment de váltottam.

Hiába húzza le gyorsan, szépen normál tempóban pakolom be a műanyag kosaramba és a hűtőtáskámba. (ami a nagy fém kosárba ül bele).

Aztán ha elpakoltam, kifizetem.

Nem érdekel ha áll a sor. (itt persze nem hosszú percekre kell gondolni).

Ha előbb kifizetem és utána állok neki pakolni egymás hegyén állunk a mögöttem jövő vevővel és annak portékáival.

Előzmény: A másik határbíró (19582)
Pityorka Creative Commons License 2019.10.03 0 0 19586

De ismerős probléma ez. :S Mindig sokan, többen vagytok, mint másutt...

Ez idegességet szül, meg feszültséget a kollégák között, rossz hangulatot. 

(Kis vigasztalás: másutt sem jobb, multicég gyárában /vegyipar/ detto ugyanez a helyzet).

Előzmény: Flowey (19583)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.09.26 -2 0 19585

Ha azzal zavarnak el otthonról, h vegyél "vmi permetező szart", akkor jó hír, h a Tescoban végre kapható

 

 

:-D :-D :-D

 

Előzmény: Degeczi (19584)
Degeczi Creative Commons License 2019.09.26 0 1 19584

Ha azzal zavarnak el otthonról, h vegyél "vmi permetező szart", akkor jó hír, h a Tescoban végre kapható - és nem is akármilyet, hanem mindjárt teleszkópos permetező szart kaphatsz!

 

Amúgy meg zajlik ezerrel a szokásos "kiárusítás", érdemes nyitott szemmel járni még sosem látott mértékű akciókhoz:

Flowey Creative Commons License 2019.09.25 0 0 19583

Erről nem a személyzet tehet. A létszámokat nevetségesen alacsony szinten tartják, a fizetés szintén tragikomédia, a berendezés meg legtöbb helyen 15 éves minimum. Nálunk is kitalálták most, hogy mostantól 6-10 között csak 1 pénztáros van + asco amit üzemeltessen csak a vevőszolgálatos, mert egybeépítették. Ez kb. 8 óráig működik is, de utána "game over", jönnek azok akikkel gondok vannak, a sor torlódik "ültessünk be multiskillt". Megy a rikácsolás az osztályvezetők részéről, hogy "miért az én emberem ültetted be", mivel így ő sem halad semmit és kapja a lefejezést a főnökségtől. Szerencsére a nyugdíjasok rájöttek, hogy reggel ide nem szabad jönni...

A többi osztály is nevetségesen alacsony létszámmal megy, ez így nem fentartható. És ha valaki lelép, a pótlása kizárt, majd csinálja meg a másik személy. A személyzetis csaj a pékségen, az ilyen jogszabályos csaj a zöldségen az irodából, a főnök targoncázik... Ennek így vége lesz még idén. Nem éljük túl a karácsonyt, a terv már sosincs meg, minden szaron spórolnak, kb. mindenki más munkát keres, a többieknek meg vagy alibi időhúzás (pl. én, nekem jövő tavaszig kell itt kihúzni, közel van stb.) vagy nyugdíj előtt álló ("ezt már kibírjuk") esetleg kései harmincas-korai negyvenes kisebb gyerekekkel ("kell a pénz). Néha jönnek ilyen suttyóbb elemek, cigányok, de a sok TB meg lógás miatt ők hamar távoznak is. De ilyen is utoljára februárban volt. Maradtunk 53-an (vezetővel együtt) állítólag ez "sok" az országos létszámhoz képest. Most is lelépett egy minőségis meg egy osztályvezető-jellegű poszton dolgozó kisfőnök. Pótlásuk kizárt a "spórolás" miatt. További 5 személy fog még biztosan lelépni csak idén és a többi is amint talál valamit "szevasztok" van.

És a többi munkahely ugyanilyen rossz, ezért nem is éri meg váltani annak aki majdnem nyugdíjas, tanul (mint én, csak estin szóval nem számítok diáknak) vagy más terve van.

De ettől függetlenül is írásba adom, ha nem változtatnak ennek az üzletnek ami a városomban van VÉGE lesz fél éven belül. Így is a dolgozók kitartása menti meg, mert utálkozunk, de mégis valamiért kitartunk és van csapatszellem, legalábbis az én részlegemen. Még barátságok is vannak. Csak hát a hajó süllyed, szóval hiába megy még a fedélzeti kabinban a varieté, ha a raktér fele már víz alatt...

Előzmény: A másik határbíró (19580)
A másik határbíró Creative Commons License 2019.09.24 0 0 19582

Az Aldiban, Lidlben tudtommal szintidő van a pénztárosoknak, nem győzik hajtani a vásárlókat. De ott legalább tényleg úgy érzi az ember, hogy halad.

Előzmény: Oldskin (19581)
Oldskin Creative Commons License 2019.09.24 0 0 19581

2-3 év után mentem újra teszkóba. Közelebb van az Aldi - Lidl, kényelmesebb.

A pénztárnál azt hittem, hogy valami lassítót vett be a ptnő. Komolyan mondom, mint egy lassított felvétel. A másik kettőben annyi idő alatt egy nagybevásárlást lehúznak, míg itt három-négy apróságot.

 

Előzmény: A másik határbíró (19580)
A másik határbíró Creative Commons License 2019.09.24 0 0 19580

Siralmas, ami a tescókban a pénztáraknál megy, legyen az humán vagy önkiszolgáló.

Az emberanyag mennyiségileg, minőségileg és idegrendszerileg is teljesen leépült, az infrastruktúra is látványosan amortizálódik. Ócska pénztárak, szar mérlegek, egyiknél a bankkártya nem megy, másiknál a készpénz.

 

Bécsi úti tesco, vasárnap délelőtt. 1, azaz 1 db kassza megy az önkiszolgálón kívül. Utalványok miatt kellett odaállnom, előttem szinte mindenkinél probléma volt valamivel, nálam csak annyi, hogy a leolvasó alig látta az utalványok vonalkódjait, nagy nehezen, percek alatt sikerült leolvasni. Másik alkalommal nem ment a leolvasáskor a csippanó hang, szerencsétlen pénztáros vagy nem húzta le a vonalkódokat, vagy háromszor húzott le mindent. A nagy részét kistornózta ott helyben, de még így is volt vagy három tétel, amit a vevőszolgálaton kellett kiüttetni. Mellesleg ott bele sem néztek a kocsiba, most vagy ennyire nyugat vagyunk már, hogy bemondásra elhiszik, vagy ennyire leszarják már a káoszban, ha át akarom baszni őket két tejjel (álnaív kérdés volt).

 

Váci úti tescoban rendszeres hétköznap kora esti csúcsbana  2, max. 3 üzemelő pénztár.

Előzmény: Panzermeyer (19576)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.09.23 0 1 19579

Hány hozzászólásig sikerült visszaolvasni?

Előzmény: Hy (19578)
Hy Creative Commons License 2019.09.23 0 0 19578

Jó a Sparban is és a Tecsóban is az önkipénjztár, csupán meg kell tanulni használni... mint mindent, akár a biciklizést!
A Tecsóban sokat könnyít a vásárlókocsival vihető leolvasó, csak azt is meg kell(ene) tanulni kezelni!

Valóban normális vásárlónak kissé kényelmetlen a jelző, de nem a boltok tehetnek jópolgárok lopkovyzckodásáról!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!