Keresés

Részletes keresés

the end Creative Commons License 2008.02.14 0 0 243

Hello!

 

Igen ceglédi vagyok.

Ezt a képet sem a fiókban találtam, hanem itt a neten.

Apámat viszont érdemes lesz megkérdezni, neki talán vannak régi fotói.

Majd írok, ha dumáltam vele.

Előzmény: retropapa (231)
retropapa Creative Commons License 2008.02.12 0 0 242
Ebben igazad van, amikor nincs sztrájk a vasutnál, valóban nemm lenne tul versenyképes a busz a vasuttal, ismerve a 4-es út adta 3 sávos lehetőségeket.
De váltsunk témát. A ceglédi strand... hát igen, hetente 2-szer vízcsere, akkor a viz is nagyon alacsony volt. A gyerekmedence vize jó meleg volt, de oda 12 éves kor után nem volt szabad bemenni... elvileg... Viszont ami eszembe jutott, Ti emlékeztek a termálfürdő épületére? A medence még most is megvan, de az épületet lebontották mert életveszélyessé vált. Télen oda jártam ugymond strandolni. persze ritkábban, és ott a medence vize elég meleg volt, (mivel termál) és az idősebbek nem is szerették ha gyerekek ugrálnak benne. Ja és nyáron ennek az épületnek a hátsó, Rákóczi utra néző oldalán, hátsó sarkában egy ablakban volt a büfé. Emlékeztek? No és a zöld fakabinok... Amikor az ember belépett a Széchenyi uti bejáraton a pénztárhoz, megcsapta az orrát a klorszag és már ugy ment volna a medencébe...
Előzmény: eggy pasi (241)
eggy pasi Creative Commons License 2008.02.09 0 0 241
helló cegléd fórum-osok-pár nap utánn megent irok-retró papa amennyibenn te vagy a szomszéd Pista bácsi akkor ja szomszédok vagyunk-) amúgy én 18 ker és mikor szakdtatok el ceglédtö?? hát szerintem a zért nincs cegléd --bp köszt busz járat mert nem lenne versenyképes a vonat kispestöl három negyedora alatt leér a busz pedig --ha megáll mindenhekyenn szerintem másfélora.a közvetlen cegléd -bp járatnak amelyik sehol nem állna meg nem lenne kereslet legalább is szerintem--és kiemlékszik a szépemlékü városistrandra?, aluxus napozóra és a hetente 1-2 alkalommal cserélt vizre a 80évek elejénn még nem volt vizforgató legalább is nem mindenhól de milyen jó volt sokszor több százann dagonyáztak-) na jó eggyelöre ennyi üdv minden vólt és jelenlegi ceglédinek.
natlee Creative Commons License 2008.02.07 0 0 240
Én már Bp-n élek, amíg a sztrájk tart, addig tuti nem megyek Ceglédre.
Nem tudok igazán érdemben hozzászólni... ja, és azt sem tudom, hogy miért nincs közvetlen buszjárat... bár eddig azt sem tudtam, hogy nincs, teljesen evidens volt számomra, hogy lennie kell :(
Előzmény: retropapa (239)
retropapa Creative Commons License 2008.02.06 0 0 239
Áruljátok el, ki hogyan jut le Ceglédre illetve vissza? Az számomra egy örök rejtély hogy miért nincs Cegléd és Pest között közvetlen buszjárat... Ja, és amint látom a törzsgárda nagyon eltűnt innen...
retropapa Creative Commons License 2008.02.05 0 0 238
Nagyon szívesen. Örülök ha tudtam segíteni... :-)
Előzmény: pbogar (237)
pbogar Creative Commons License 2008.02.05 0 0 237
Kedves Retropapa! Nagyon köszönöm az ötletet, ami az Oszkár utitárskereső rendszert illeti! Szuper az ötlet, már regisztrálok is! :) Még egyszer köszönöm!
Előzmény: retropapa (236)
retropapa Creative Commons License 2008.02.04 0 0 236
Most láttam a TVbe kb 1 hete egy uj rendszerről ami egy online adatbázis, és ide beregisztrálkodhatnak autósok is és utasok is. Beírod hogy honnan hova szeretnél menni és a rendszer már ki is dobja hogy kivel vedd fel a kapcsolatot. A neve a rendszernek Oszkár. Sajnos busszal csak Kecskeméten keresztül lehet közlekedni.
Előzmény: pbogar (233)
retropapa Creative Commons License 2008.02.04 0 0 235
No tessék... Ha valamire, hát erre igaz a mondás: kicsi a világ. Már azon sem lepődnék meg ha Te lennél a szembeszomszéd :-)) Egyébként a vasuttal kapcsolatosan én ugy emlékszem hogy 77 körül már nem járt. Nekem valahogy a 74-75 körüli idő rémlik, hogy akkoriban szűnt meg.
Előzmény: eggy pasi (232)
natlee Creative Commons License 2008.02.04 0 0 234
Sajnos nem tudok segíteni, de remélem, akad majd valaki!
Ez nagyon felháborító! Bár én már Pesten élek, néhány hónapig én is ingáztam Cegléd és Bp közt, átérzem a problémád! :(
Előzmény: pbogar (233)
pbogar Creative Commons License 2008.02.04 0 0 233
Sziasztok,
Tanácsot vagy segítséget szeretnék kérni! S.O.S.!
Ahogy ez a "kedves" MÁV elkezdte a sztrájkot egyszerűen lehetetleség Cegléd és Budapest közt vonattal közlekedni, úgy, hogy az ember rendesen be is érjen a munkahelyére. Péntek reggel például 2 órát várakoztam az állomáson és semmilyen vonat nem jött. Ezt megúnva többed magammal hazaindultunk...
Mivel Ceglédről rendetegen járunk Pestre dolgozni, így tanácsot szeretnék kérni, hogy Ti hogyan oldjátok meg a közlekedést?
Vagy ha van valaki aki autóval jár fel, szívesen betársulnék!
eggy pasi Creative Commons License 2008.02.04 0 0 232
üdv a ceglédi fórumbann ismét--hát liftet én is láttam kb 3-4 hete voltam lennt bár akkor nem volt még kész -hát akkor a lakhely--födik vagyunk -Retró papa én is dél pest -lakom ár vagy 18éve de elötte is ott csak máshó na ez remélem érthetö volt --végül is a 20. ker be születtem...hát 13. kerülethez annyi közöm hogy ott jártam középsuliba akkor is szép volt a sziget-)--hát ja szupi a kép a vicinálissal   utaztam rajta bár kb ahogy emlékszem 976-977 körül ment utolljára?? akor mégén csak serdülö voltam és aszt tudtátok hogy külön kályhával fütötték az utas teret?? és lajos mizsére ment   mert volt a másik sebes vonat ami törtel  felé és olyan gyors volt hogy futva lelehetett elözni legalább is a városba---na 1 elöre ennyi üdv mindenkinek és szép éccakát.
retropapa Creative Commons License 2008.02.03 0 0 231
Uhhh.... Na ez az amire én oly rég vágytam. The end kérlek szépen, kutassál még a fiokjaidban, hátha van ilyen kép... De jó lenne :-)))
Mindenesetre köszönjük a képet.
Vajon ez a mozdony van ma is kiállítva ami a képen van?
The End Te ceglédi vagy?
Előzmény: the end (229)
retropapa Creative Commons License 2008.02.03 0 0 230
Én azt nem értem ilyen helyeken hogyan tudják igénybe venni? Szólnak az információsnak vagy a forgalmi irodában? Mellesleg egyik helyre sem igazán könnyü bejutniuk a mozgássérülteknek mert a mai napig nem akadálymentesítették.
Előzmény: natlee (228)
the end Creative Commons License 2008.02.03 0 0 229
régi Cegléd
natlee Creative Commons License 2008.02.03 0 0 228

Akkor jó, megnyugodtam! Jó sok lépcső van, meg egyébként is elkél az ilyesmi és jó lenne, ha építenek valamit, akkor ez ma már evidencia lenne!

Egyébként Bp-n belül a Margit-szigethez közel lakom :)

Előzmény: retropapa (227)
retropapa Creative Commons License 2008.02.02 0 0 227
Ugyan még nincs kész a lift, de lesz, ezt viszont láttam. Mármint amikor építették, és azt is amikor valamit csináltak a liftaknában. Legalábbis remélem hogy az azt a célt szolgálja majd amit Natlee volt olyan kedves és felvetett :-) De majd körülnézek jártamban :-)
Előzmény: natlee (225)
retropapa Creative Commons License 2008.02.02 0 0 226
Tényleg megmaradtunk hárman itt mint kemény mag :)
Én egyébként Dél-Pesten lakom. De pasi, Te sem írtad meg hogy merre. És természetesen Natli válaszát is szivesen olvasom, ha nem titok és ha van kedve eme témához hozzászólni :-)))
Előzmény: eggy pasi (224)
natlee Creative Commons License 2008.02.02 0 0 225
Az állomással kapcsolatban: sajnálattal vettem észre, hogy bár sok a lépcső az aluljáróhoz, nem láttam olyan eszközt vagy segítséget, amivel mozgássérültek vagy babakocsis kismamák le-fel tudnának jutni... :( persze még javában épült, mikor ott voltam (bár az aluljárót már kellett használni), hátha még terveznek valamit nekik is... Tudtok erről valamit?
Előzmény: retropapa (223)
eggy pasi Creative Commons License 2008.02.01 0 0 224
helló szerintem nyissunk 1 ceglédről elszármazott Bp -i topikot-) ténnyleg csodálom hogy az echte ceglédiek nem szólnak hozzá-na mind111-amugy a kristályról csak halvány emlékeim vannak pedig büszke voltam hogy annak idejénn sok korcsmába és presszóba jártam-) ha kétes dicsöség is vólt .ja tudok azállomásról és kezd állomás formája lenni -ha mindenigaz jövöhétenn felevatom megyek le keglédre-) ja és ha nem titok it a nagy faluba kb merre laktok?, na jó utca házszám nem kell csak kb -és minden jót mindkettötöknek -mivel csak 2 enn irtatok ide az utóbbi idökbenn.
retropapa Creative Commons License 2008.02.01 0 0 223
Na tessék, mindhárman Bp-ről kacsintgatunk hazafelé, nosztalgiázni.
Lehetne utazni is ha a vasutasok épp ráérnének dolgozni... Jut eszembe, átépítették a ceglédi állomást...
retropapa Creative Commons License 2008.02.01 0 0 222
A Délibábbal kapcsolatosan ami nekem még eszembe jutott, az hogy volt egy ablaka a bejárat mellett ahol gépi fagyit lehetett venni. Az a bizonyos "csavartfagyi"! Emlékeim szerint még egy helyen árultak ilyen fagyit, a Magyar étterem mellett a Kristály presszóban, de itt azt hiszem nem folyamatosan, csak bizonyos időközönként.
Előzmény: eggy pasi (218)
natlee Creative Commons License 2008.02.01 0 0 221
Szintén Bp :)
Előzmény: retropapa (219)
eggy pasi Creative Commons License 2008.02.01 0 0 220
hát megoldodott eggy rejtély-) én meg az y ról nem hallottam vagy nem tünt fel-ja én szinténn zenész vagyis Bp lakos vagyok-de szülök szinténn ot laknak na eggyelöre ennyi ilyen késönn még jó hogy dolizok ezért a késö üzi hát jó éjt.
retropapa Creative Commons License 2008.01.31 0 0 219
Na most már kitisztult a kép nekem is... noszóval, egyazon helyről beszélünk, és beugrott hogy Dózsának is hívták azt a pincében lévő szórakozóhelyet ami másnéven Y klubb is volt. Hogy ma mi üzemel - vagy üzemel e egyáltalán - a helyén, ezt nem tudom. Én sem vagyok aktív ceglédi lakos. Én azonban hetente, kéthetente lejárok, szintén szülői vonatkozásban. A kérdésre válaszolva én pesten lakom. De ha már fel lett téve a kérdés, én is had dobjam vissza a labdát.. Ti hol laktok??
eggy pasi Creative Commons License 2008.01.30 0 0 218
helló mindeenki vagyis aki fórumozik itt volt még 1 jó hely a szabadság térenn a délibáb ha az mesélni tudna mennyi pénzt hagytunk ott a 80 évekbenn-) ahol most is cukrászda van de hosszú évekig más kereskedelmi 1 ség volt -amúgy ti most merre laktok ?, echte ceglédi nem is ir?? vagyis olyan aki most is ott laki peedig higgyétek el jó hely!!-bár én is már 18éve nem élek ott de még mindig öröm ha lejutok szüleimhez éd néha 1 1 régi haverral találkozok  hát eggyelöre üdv aki ir ide és hajrá cegléd-)
natlee Creative Commons License 2008.01.30 0 0 217
Itt vagyok :)
Dózsát nem ismerem, mert még kicsi voltam ilyesmikhez. De ha ebből lett az Y, akkor megvan :) Az Y-ból aztán más lett (persze csak a név változott, a funkció nagyjából maradt; volt pl. Music Café meg ilyenek), aztán megint Y. Hogy jelenleg mi van ott, azt nem tudom, mert 2 éve nem lakom Cegléden, de addig sűrűn megfordultam ott :)
Előzmény: retropapa (215)
eggy pasi Creative Commons License 2008.01.30 0 0 216
helló retropapa hát akkor live válaszolok a dózza klub az pincébe volt az áruház utánn vagy elött viszonyitás kérdése az arizona nevü müintézmény melett bár arizóna régann nem volt naz y az nem tudom vagy nem emlékszem -az arizónát is onnan tudom hogy azért havonta 2havonta lejárok a szüleimhez és már voltam is benne na most ennyi majd irok ide ez nem fenyegetés!-) üdv.
retropapa Creative Commons License 2008.01.30 0 0 215
Apropo... Natlee nagyon eltünt... :-)
Remélem csak átmenetileg :-)
retropapa Creative Commons License 2008.01.30 0 0 214
Huu rémlik valami... A neve mindenesetre ismerősen cseng :-) Hol is volt a Dózsa klub?
Neked az Y klub megvan? :-)
Előzmény: eggy pasi (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!