Keresés

Részletes keresés

topik Creative Commons License 2022.12.04 0 0 54150

Valamilyen állat nem mászhatott bele és az bűzlik?

Előzmény: lacko1970 (54149)
lacko1970 Creative Commons License 2022.12.04 0 0 54149

Tömegkályha. Ja lehet hiba volt tömegkályhát rakatni...

De lehet, hogy csak most nyaraló. Később odalehet majd költözni állandóra is.

Ez még nem dőlt el.

Most kezdek a kéményre gyanakodni hogy onnét jön a büdös....

De az is most lett csinálva teljesen uj. Úgyhogy nincs benne kátrány vagy ilyesmi.

Nemtom el vagyok kicsit keseredve. Tud olyat egy uj kémény hogy bűzlik valamitől?

Ott van az a szép új ház egy vagyon volt a kályha is, és nem lehet lakni mert bűzlik minden.

 

 

 

 

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

Előzmény: KalásziM (54148)
KalásziM Creative Commons License 2022.12.04 0 0 54148

Véletlenül nem cserépkályha. Tömegkályha nyaralóba nem való.

 

 Amúgy az a 3 x 3 kg semmi. Egyszerre kell jól felfűteni pl  15 kg fával.

Előzmény: lacko1970 (54142)
Babfaló Béla Creative Commons License 2022.12.03 0 1 54147

H= Holz (fa)

 

K=Kohle (szén)

Előzmény: BAJBANDI (54146)
BAJBANDI Creative Commons License 2022.12.02 0 0 54146

Üdv!

 

Olyan ügyben szeretnék kérni segítséget, hogy 

van egy lucifer ( wamsler) kandallóm és hátul van 

állítási lehetőség H és K melyik mit jelenthet? 

Babfaló Béla Creative Commons License 2022.12.01 0 0 54145

Előzmény: Babfaló Béla (54144)
Babfaló Béla Creative Commons License 2022.12.01 0 0 54144

Azt a lemezt ki lehet vágni nagyobb átmérőre. Én is úgy tettem.

Előzmény: kotkotkot (54143)
kotkotkot Creative Commons License 2022.12.01 0 0 54143

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget. Eszerint járok el, annyi, hogy valószínűleg a pillangószelepet lentre tudom rakni, mert a kandalló lemeze nem engedi, hogy egyből a nagyobb csővel kezdjek. Találtam olyan füstcsövet, amin csak bordák vannak, az gondolom akkor növelt átmérővel jó lehet. Köszönöm!

lacko1970 Creative Commons License 2022.12.01 0 0 54142

Kedves szakik!

Van egy uj  tömegkályhám. Ősszel készült el. Az a gondom vele hogy borszasztó büdöset áraszt ki magábol.

Lett kiszárítófűtés 3 szor 3 kg fával begyujtva.

Azóta kb 10 szer lett begyujtva benne, de még mindig nagyon büdös. Konkrétan nem lehet a lakást lakni, mert nem begyújtott állapotában is árad belőle a szag. Nyaralóban van a kályha, nem is tudunk lemenni télen mert kibirhatatlan. Néha lejövök begyujtok hátha jobb lesz.....

Nem füstszag hanem valami más rothadás szerű szag. Nem tudom mire gyanakodjak.

Ez mennyiben normális? Ez egyedi jelenség? Vagy más is tapasztalt már ilyet? Elmúlik ez valaha?

 

 

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal BackThis page is in HungarianTranslate to English

  • Afrikaans
  • Albanian
  • Amharic
  • Arabic
  • Armenian
  • Azerbaijani
  • Bengali
  • Bulgarian
  • Catalan
  • Croatian
  • Czech
  • Danish
  • Dutch
  • English
  • Estonian
  • Finnish
  • French
  • German
  • Greek
  • Gujarati
  • Haitian Creole
  • Hebrew
  • Hindi
  • Hungarian
  • Icelandic
  • Indonesian
  • Italian
  • Japanese
  • Kannada
  • Kazakh
  • Khmer
  • Korean
  • Kurdish (Kurmanji)
  • Lao
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Malagasy
  • Malay
  • Malayalam
  • Maltese
  • Maori
  • Marathi
  • Myanmar (Burmese)
  • Nepali
  • Norwegian
  • Pashto
  • Persian
  • Polish
  • Portuguese
  • Punjabi
  • Romanian
  • Russian
  • Samoan
  • Simplified Chinese
  • Slovak
  • Slovenian
  • Spanish
  • Swedish
  • Tamil
  • Telugu
  • Thai
  • Traditional Chinese
  • Turkish
  • Ukrainian
  • Urdu
  • Vietnamese
  • Welsh

Always translate Hungarian to EnglishPRO
Never translate Hungarian
Never translate forum.index.hu

Babfaló Béla Creative Commons License 2022.11.30 0 0 54141

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=160579575&t=9020390

 

Hasonlóképpen oldottam meg, mert a cső adott volt és a kéményen a füstcső csatlakozás is a 150 csőhöz van kiépítve. Van egy másik kályhám, azt használtam korábban. Ahhoz volt a cső.

Vettem egy bővítőt és abba építettem bele a fojtószelepet. Amikor már nem lángol, csak a parázs izzik, elzárom. Sokáig megőrzi a parazsat (és a meleget). 6-8 óra múltán is újra gyújtható.

Előzmény: sankó36 (54137)
sankó36 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 54140

Ha van a könyökön tisztító ablak akkor könnyű benyúlni nem kell szétszedni az összes csövet. 

Mondjuk a pillangó ilyenkor útban tud lenni.

Előzmény: laca151 (54138)
laca151 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 54139

Csatlakozom Béla véleményéhez, ez inkább parasztvakítás, mint valósan hatékony eszköz. Ha a lemezen belül mondjuk 1-2 centinként végig lenne bordázva a cső és a lemez között (mint pl. a processzorok hűtőbordái), akkor talán tudna kellően sok hőt átadni, így inkább rontja a hatékonyságot.

Azért arra is oda kell figyelni, hogy túl sok hőt se vonj el a füsttől. Mint írtad, elég hosszú a kéményed. Ha nagyon visszahűl a füstgáz, akkor a kémény végénél fog elkezdeni vizesedni, hosszú távon az sem jó az álmoskönyvek szerint.

Előzmény: kotkotkot (54133)
laca151 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 54138

Ha a fali csatlakozó 120-as, akkor ott szűkítőt kellene berakni, az sem túl szerencsés. Ha vastagabb a cső, majd vissza van szűkítve, a szűkítőnél hamar kialakulhat lerakódás, ami annyira lecsökkentheti a huzatot, hogy már rendesen begyújtani sem lehet. Nekem ez néha még szűkítő nélkül is előfordult, ha nem volt elég száraz a fa (és ugyanolyan 6kW-os kaminonál, a fali csatlakozónál). Vagy akkor a fali csatlakozót is fel kell bővíteni ugyanolyan átmérőre.

Sztem a pillangószelep önmagában elég kell legyen. Azt begyújtáskor kinyitod, aztán ahogy indul be a huzat, szépen lehet fokozatosan zárni.

 

Előzmény: sankó36 (54137)
sankó36 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 54137

Ha növelni akarod a hőcserélő felületet a legeyszerűbb megoldás ha kicseréled a csöveket vastagabbra. Pl. 120-as csövet 150-re vagy 160-ra.  Szűkítőt bővítőt lehet kapni,és ezt tisztítani is lehet. A cső tetejébe beraksz egy pillangót és szépen megfogod a füsthőt.

Előzmény: kotkotkot (54133)
robkov Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54136

Sziasztok! 

Van tapasztalatotok kémény béléscső utólagos csatlakozó pont kialakításával? Van egy 130 mm-es fali csatlakozó a kéményhez viszont gondolom a kibélelésnél korábban használhatták mert nincs mögötte csatlakozási pont a béléscsőhöz. Kályhát tennénk ebbe a szobába. Egy másik helységben (fürdő) van hozzá csatlakozási pont (régi típusú gázkazán volt ott), az a csatlakozó be van falazva. Mi lenne a szofisztikált módja ennek? 

 

Babfaló Béla Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54135

Kamino kandalló felújítása - YouTube

Ez egy 8 Kw Kamino. Az utód. Lehetnek közös alkatrészek, de nem valószínű, hogy a komplett belső ugyanaz. Hasonlítsd össze a video alapján, hogy vannak-e olyan elemek a Kaminoban, amelyek nálad cserére szorulnak. Ami esetleg már nem kapható hozzá, de szükséges lenne, azt azonos vastagságú samott lapból flexszel, fúróval ki kell faragni méretre.

Előzmény: Ajbars02 (54130)
Babfaló Béla Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54134

Ennek a hatékonyságáról nem vagyok meggyőzhető. Csak úgy lenne értelme, hogyha alul és felül nyitott, oldalt pedig zárt lenne. Akkor a konvekciós hőáramlás segítene egyenletesebbé tenni a fűtött légtér hőmérsékletét. A hővezető képessége is minimális, mert csak elhanyagolható mértékű felületen kapcsolódik a füstcsőhöz.

Így én ezt szemfényvesztésnek és pénzkidobásnak látom. Még a füstcső által sugárzott hőt is visszatartja. Én nem venném.

Előzmény: kotkotkot (54133)
kotkotkot Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54133

Nem, szerintem itt a palást lemez és a rajt lévő furatok növelik a hőleadást. Ilyenre gondoltam: https://www.vasmuszakibolt.hu/120-hofokozo-fekete-hodob

Előzmény: laca151 (54131)
laca151 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54132

Ránézésre eléggé hasonlít a Wamsler Mátra kandallókra, lehet a márkaboltjukat lenne érdemes megkérdezni, vagy vmelyik forgalmazójukat: wamsler.hu/potalkatresz

Előzmény: Ajbars02 (54130)
laca151 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54131

Nem tudom mit értesz palástos hődobon. Ha egy sima cső, és mögötte egy lemez, az inkább a falat védi a cső által sugárzott hőtől, attól nem fog több hőt leadni.

 

Nekem most már más kályhám van, de én is most jöttem rá, hogy arra a 6kW-osra is jó lett volna egy pillangószelep. A mostani kályhámon fölül van, közvetlenül a könyök alatt.

Előzmény: kotkotkot (54129)
Ajbars02 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54130

Sziasztok van egy régi Servant kandalónk, amin nincs címke csak azt tudom , hogy mikor "ált suliba jártam is megvolt" , szeretnénk cserélni  a samott téglákat. A weben keresgélve amiket kidob a google találatként nem egészen stimmel azzal mint amit én látok. A tűztérbe benézzve az alsó samott téglákon furatok találhatóak. Van valami lehetőségünk arra , hogy találjunk ehhez megfelelő téglákat? Vagy amit találtam készlet a 6 vagy 8 kw-os samott készlet lehet megfelelő? Előre is köszönöm a válaszokat.

Tisztelettel.: Andi 

kotkotkot Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54129

Köszönöm szépen a választ. A pillangószelepet akkor biztosan beszerzem. Hődobokból esetleg a "palástosoknak" van értelme? Ahogy látom ennek a belső csöve gyakorlatilag a 120-as cső, gondolom akkor a könyök elemből ez is könnyen tisztítható, kérdés, hogy valóban fokozza -e érdemben a hőleadást.

 

A pillangószelepet inkább a hődob elé, közvetlenül a kandalló tetejére, vagy távolabb, a hődob után érdemes elhelyezni (a függőleges szakaszra)?

 

Köszönöm!

Gábor

Előzmény: laca151 (54128)
laca151 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 54128

Helyezhető rá hődob, de annak elég macerás a tisztítása.

 

A huzat csökkentésére én inkább a kéménybe csatlakozás előtt, a függőleges csőbe tennék egy pillangószelepet, pár nap alatt ki lehet tapasztalni, hogy mikor mennyire kell lezárni.

Előzmény: kotkotkot (54127)
kotkotkot Creative Commons License 2022.11.28 0 0 54127

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy wamsler kamino 6 kandallónk, kb + 1,5 m magasságban a kandalló fölött van a kéményre kötve. Lent tisztítónyílás, valamint a padláson 1m magasságban is tisztítónyílás. A kémény kb 6m magas. Nagyon jó a huzata, sőt ha szeles kint az idő, akkor túl jó, nagyon szívja el a meleget, valamint tutul is a szél a kéményben. Huzatot szeretnék mérsékelni valamiképpen, ami csak a túlzott huzatot csökkenti szeles időben.

Én arra gondoltam, hogy a padlástérben lévő tisztítónyílásba beépítek egy huzatszabályzót (pl.: https://www.mbkandallo.hu/kemeny-es-kiegeszitok-715/huzatszabalyzok-805/rco-huzatszabalyzo-150mm-12953 ), de a leírása alapján ez nem a padlástérbe való. Ha nem ez, akkor milyen megoldást ajánlotok?

 

Másik kérdésem, hogy szerintetek erre a kandallóra helyezhető hődob? Köszönöm szépen.

 

Gábor

anduska6 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 54126
Köszönöm! Közben hétvégén meg is csináltuk a bevezetést:)
Előzmény: laca151 (54125)
laca151 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 54125

"Ennek milyen hátránya lehet a fenti légbevezetéssel szemben?"

 

Semmilyen

Előzmény: anduska6 (54117)
sankó36 Creative Commons License 2022.11.26 0 0 54124

Mivel nem használod a kályhát teljesen ki van hűlve a kályha is a kémény is. Nincs felhajtó erő,

nincs huzat a kéményben ezért a szél visszanyomja a korom szagot. Lehet hogy újra kéne kenni 

az ajtó körül a fugákat, lehet hogy koromtalanítani kellene az egész kályhát. Én is azt tudom mondani hogy keress egy kályhás mestert és vele beszéld meg a dolgot.

 

Előzmény: Bla Ha (54121)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.26 -1 0 54123

Egy cserépkályha lehet "büdös", főleg ha az életben nem lett takarítva/karbantartva, és nem megfelelően és/vagy full vizes fával fűtötték.

 

Kályhásnak kell szólni, ő majd megmondja, hogy mit lehet kezdeni vele.

Előzmény: Bla Ha (54121)
Korundos Creative Commons License 2022.11.26 0 0 54122

Néha fűteni kell benne !

Előzmény: Bla Ha (54121)
Bla Ha Creative Commons License 2022.11.26 0 0 54121

Sziasztok!

 

elöljáróban: semmilyen tapasztalatom s tudásom nincs cserépkályhákkal.

 

nemrég vettünk házat, amiben található egy cserépkályha. Részünkről teljesen üzemen kívül van, nem használtuk azóta még. Azt vettük észre, hogy néha ha az ajtajáva, szemben állunk akár 5m távolságra is, akkor megcsap bennünket ilyen korom/égéstermék szag, de tényleg csak ritkán. Az lehetséges, hogy széljárástól függően ott visszakerül a levegőbe az égéstermék?

 

az ajtaja zárva van, ugyanakkor az ablaka enyhén mozgatható a fém ajtajában s ott tömítés sincs. Ez normális? Nem lehet, hogy miután nem zár hermetikusan zárt állapotban ezért “szelel” vissza? Ezt egy kandallós meg tudja csinálni?

 

vagy teljesen máshol keresendő a hiba / ez ilyen, ezzel együtt kell élni?

 

köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!