Keresés

Részletes keresés

gra66er Creative Commons License 2002.01.24 0 0 45
"Romlás optikán, vagy koaxon? Ehhez képest a grabbelés az ócska olvasókon?"
Nem az optika, vagy koax minőségéről, hanem a többszörös másolatok minőségromlásáról beszéltem. Ezzel kapcsolatban nézd meg a
http://www.minidisc.org/generations.html
oldalt.
Az "ócska olvasók" pedig legalább olyan jól olvasnak, mint a MiniDisc. Nekem is SONY CD-ROM-om van, már 3 éves és kifogástalan. De az adatCD-ket a leggagyibb CD-ROM is bitről bitre le szokta olvasni, mert fejlettebb a hibadetektáló-javító algoritmusa, mint az audio CD-knek.
Előzmény: Fabrik (44)
Fabrik Creative Commons License 2002.01.23 0 0 44
Romlás optikán, vagy koaxon? Ehhez képest a grabbelés az ócska olvasókon?
Előzmény: gra66er (42)
csibesz Creative Commons License 2002.01.23 0 0 43
Még Te is létezel?
Előzmény: Pro-Logic (39)
gra66er Creative Commons License 2002.01.23 0 0 42
"Van számítógépbe tehető MD is"
zenei MD-t nem tud másolni, így van kitalálva

"Hozott zenét meg amúgy sem tudok 5 perc alatt hanganyaggá változtatni számítógéppel"
Én úgy értettem, hogy hoz egy mp3 cd-t, amit öt perc alatt biztosan vinyóra menthetsz. Ha nem kell, akkor meg letörlöd.

És a többszöri másolatok minőségromlásáról már ne is beszéljünk.

Egyébként használj MiniDisc-et nyugodtan

Előzmény: Fabrik (41)
Fabrik Creative Commons License 2002.01.22 0 0 41
gra66er!

Van számítógépbe tehető MD is, van többszörös sebességen másoló MD is.

De van olyan eszköz, ami USB ->MD

Hozott zenét meg amúgy sem tudok 5 perc alatt hanganyaggá változtatni számítógéppel: boot, mp3 kódolás, írás, kilépés. Bár ha a kódolást ki is hagyom, akkor is minimum 20-25 perc egy másolás. Aztán meg hogyan törlöm, ha nem kell?

Előzmény: gra66er (33)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.21 0 0 40
>PETYUS: hordozhato DAT walkmanom ...

Ilyen cucc is van? Ennek utána kell hogy nézzek. Lehet, hogy ez lesz a megoldás.

Előzmény: Pro-Logic (39)
Pro-Logic Creative Commons License 2002.01.21 0 0 39
Hello, itt egy sznob ;-)
Nekem az MD kazettas magno helyett van. (Azota azert vettem egy jo kis magnot is, mert hat sok sok kazettam van.) Az MP3 lejatszok nagyon okos technikak, de megneznem: egy 10 oras autouton mit ernek. MD masolas is megoldott, igaz csak 1:1 idoben ez az ATRAC kikerulhetetlensegevel. SCMS dekoderrel...

gra66er: az MD (IMHO) 260k/s.

PETYUS: hordozhato DAT walkmanom 60 ert adtam el.
Ennyiert nem rossz.
Az meg egy pofas szerkezet...

Egyebkent van az Auchanban a tobbi _90 ezres_ torony kozott egy hasonlo(?) AIWA ..55MD, amiben a 3 CD, 2 magno meg RDS tuner mellett ott az MD recorder is!!! 89.900!!! CD-MD digital copy meg egyebek.
Notebookban max. digit kimenet van, ha mar MD-rol van szo. Sajnos az MD bizony erosen konzumer cucc, ebben vannak a korlatai is. Egyebkent egy MD (mint hardver) nyugodtam hasznalhatna MP3 kodolast ill. fajlformatumot is, de ekkor sok sok penzes ember szivbajt kapna.
A notebook+hangkartya, mint felveteli mod jol hangzik, de ez fel milla korul kezd hasznalhato lenni. Ennyiert 1 MD + huzezer lemez=30-40ezer oranyi anyag...

gra66er Creative Commons License 2002.01.21 0 0 38
vagy egy külső hangkártya, mondjuk akármivel a notebookhoz csatlakozva. ez tuti és még mindig olcsóbb, mint egy DAT (persze, csak ha notebook már van)
gra66er Creative Commons License 2002.01.21 0 0 37
Jól eloffoltunk az eredeti témától, de mind1. Nem tudom, hogy notebookba lehet-e rakni szabványos cuccokat (nem igazán bízom ebben), ebben az esetben egy SBLive, vagy SB128 már megfelelő lehet, de ha beépített hangkártyája van, akármilyen is az, valószínűleg még mindig jobb minőséget fog produkálni, mint 1 kazettás deck :-)
Előzmény: PETYUS (36)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.21 0 0 36
DAT jó lenne, ha van olyan, ami aksival is megy. De itt már nagyon nem mindegy, hogy hogyér' adják.
A notebook új problémát vet fel: milyen hangkártya alkalmas erre, ami jó is, és a notebook beveszi?
Előzmény: gra66er (35)
gra66er Creative Commons License 2002.01.21 0 0 35
Akkor én nem értem, hogy miért kell kisméretűnek lennie. Vagy nem kell? Csak elbírja 1 ember? DAT-hoz mit szólsz? Vagy egy notebook beépített hangkártyával?
Előzmény: PETYUS (34)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.21 0 0 34
>csak nem koncertlátogató ember vagy?

Mi az hogy!? Még hangszer is szokott a kezemben lenni olyankor.

Előzmény: gra66er (33)
gra66er Creative Commons License 2002.01.21 0 0 33
PETYUS: csak nem koncertlátogató ember vagy? :-)) Sajnos erre nem tudok megoldást, hacsak nem (OhMyGod!!!:-)) ) egy felvevős MiniDisc walkman-t.

Fabrik: azért nem érted, mert konkrét ellentapasztalatokkal rendelkezel? Ha a haverod hoz egy MD-t, hogy "Ezt hallgsd meg!" Erre te:"Hú ez tők jó, ez nekem is kell!", akkor meg tudod oldani, hogy 5 percen belül az eredeti példánnyal tökéletesen egyező példánnyal rendelkezz az ő zenéjével? Ha igen, hogy?

Fabrik Creative Commons License 2002.01.20 0 0 32
Hoppá! Valamit nem értek. Az egyszeres másolást és a számítógére nem köthetőséget...
Előzmény: gra66er (28)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.20 0 0 31
De nekem zenei felvételhez kellene valami.
Egyelőre van két húszéves magnódeckem, de eléggé macerás őket hozni-vinni, ráadásul villany is kell nekik. Azonkívül nem lenne hátrány kihagyni a felvételből a szalagzajt.
Előzmény: gra66er (30)
gra66er Creative Commons License 2002.01.20 0 0 30
Hát, tudod, az előző hozzászólásomban nem éppen erre a felhasználási területre gondoltam, mert ezen a területen az mp3 felhsználási lehetőségei igencsak korlátozottak, na nem a technológia lehetőségei miatt, hanem csak azért, mert a cégeknek az mp3-CD technika nem éri meg annyira, mert magán a készüléken kívül semmi sincs, amit még eladhatnának, ellenben a MiniDisc-hez pl. lehet jó kis üres lemezeket, műsoros, lelophatatlan lemezeket, egyéb sok kiegészítőt árulni, ami már dob az üzleten. A legmegfelelőbb mondjuk az volna, ha lenne egy mini CD-RW, amit egy hardver mp3-kodekkel építettek egybe (de beszédrögzítés esetén sok egyéb algoritmus szóba jöhet, pl. vqf), de tudomásom szerint ilyet még nem gyártottak. Ellenben felvevős MiniDisc-walkmant gondolom igen :-))) Egyébként a memóriás mp3-lejátszók is szokták támogatni a felvételt (azt hiszem-nekem nincs), ami egy beszédrögzítés esetén (32 kbps-al kielégíthető) kb. 130 perc rögzítését teszi lehetővé 32MB-on (szóljatok, ha nagy hülyeséget mondok). Bár szerintem ezen a területen a kazettás gépek már elég kiforrottnak, és főleg ELÉRHETŐ ÁRÚ-ak, ami nem elhanyagolható. Otthon aztán lementheted mp3-ba :-)))
Előzmény: PETYUS (29)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.17 0 0 29
Mit ajánlasz helyette annak, akinek egy könnyen hordozható mikrofonos hangrögzítő készülékre van szüksége?
Előzmény: gra66er (28)
gra66er Creative Commons License 2002.01.17 0 0 28
Nem akarom leszólni a MiniDisc-et, de mégis ezt fogom tenni :-)). Az mp3 fejlettebb tömörítési eljárással dolgozik, amikor még 160 kbps-en is hallgatható zenét produkál, míg a minidisc sávszélessége valahol 600 kbps körül lehet (úgy könnyű). Más: vannak mp3 CD lejátszók, amik jobban megérik, mint egy MD-player. Továbbá: MD csak egyszeresen másolható, nem lehet ingyen letölteni, a dekódolás-kódolás pedig nem kerülhető meg, még ha az AD/DA konverzió meg is. A MD ATRAC algoritmusa szigorúan védett, mp3 nyílt kódú. A memóriás mp3-player tényleg szar, de a MD-t csak azoknak ajánlom, akik azt se tudják, hogy mi az a számítógép (ja, meg a nagyarcú sznoboknak - bocs).
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 27
Üdv újra!

Na el is adtam a cuccot.
Vannak viszont még minidiscjeim, ha kell valakinek (részben eredeti műsorosak)...

Előzmény: Törölt nick (25)
balage26 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 26
nemtudom ki hogy van vele, de az asztali/hordozható mp3 cd játszók azok engem érdekelnének...valamelyik régebbi CHIP magazinban láttam olyan asztali játszót, amit még akár DJ-k is használhatnának...ugyanis nem sok periféria kéne mellé, mert az összes DJ trükköt tudta...
A baja az volt, hogy eléggé nehézkes menürendszere volt/van.
Az mp3 minőségéről meg csak annyit, hogy ha jól van tömörítve, akkor nem olyan sokkal rosszabb a gyári hagyományos cd-nél mint amennyivel rosszabb a cd az analóg lemeznél....tudom, hallottam már...tanulságos volt a meghallgatás...
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.14 0 0 25
Üdv!

Eladnám az asztali Minidisc lejátszómat.
Sony MDS-JE520 (hibátlan, újszerű állapotban).
Adok még hozzá 20 db. szinte új discet is.
Ár: 35.000,-
Küldjön mailt, akit érdekel!

Így néz ki:

Pro-Logic Creative Commons License 2002.01.07 0 0 24
wIZ:
Elvileg bármilyen optikai ki/bemenetű kártya jó. Van ez a Lifewiev is, lasd lejjebb, kiírásra. A számokat tényleg nem tördeli, mert hát nincs kontrollinfo ;-) de elegendő szünet beiktatásával az MD különválasztja. Az a bizonyos Winamp plugin ezt hivatott megoldani. Ja, minden ilyen kártya belül IMHO 48kHz-n működik....
I/O-ra pl. az SB Live! jó, vagy hasonló.

nesz:
MD drive létezik ugyan, de aranyárban. A Sony kínálja (vagy kínálta?) elég borsos áron. Egyszer láttam ilyent itthon hírdetésben, de azért a németektől jöttek kocsival, 150-ért kp. vitték is. Alaphelyzetben csak lejátssza a zenei MD-t, de van egy cég (interneten is láttam), aki illő pénzért ROM updatel + írószoftwert is ad. Full MD kezelés, 4x copy, "file" szinten, TOC szerkesztés stb.

PS: Nekem van egy Yamaha MD-X593 asztali és egy Sony MZR-37-es hordozhato MD, kozottuk (volt, most éppen nincs) egy SCMS dekóder. A kocsiban meg egy adapter... egyetlen baja van az MP3 lejátszókkal szemben, hogy PC-ről elég körülményes az átjátszás. (CD-RW -> MD, vagy analóg)

Fabrik Creative Commons License 2000.11.27 0 0 23
Tudtommal az MZ-R70-es csak annyival másabb, hogy 2 füles megy rá (az egyik lehet a "line in" is), és a távrángatóján nincs LCD.
wIZ Creative Commons License 2000.11.26 0 0 22
hi!

lécci segitsetek! MD vásárlás elött vagyok és érdekelne egy olyan hangkártya aminek digital i/o-ja van. milyet ajánlotok? nekem csak mp3 rögzitéshez kell!

A Sony MZ-R 55 megfelelö modell lehet a felvételhez? /asszem hallotam mp3 md-röl is MZ-R70? ismeri ezt vki?/

/tudom mp3 shit quality, de a terrornál nem számít annyira :) /

köszi a segítséget!

nesz Creative Commons License 2000.11.20 0 0 21
Plz. help!
Tud valaki olyan ketyeréről, amelyik szgépbe építhető és mint egy floppyt tudja olvasni a MD-ket? Tehát egy szg.es MD-olvasót keresek.
Sürgős!
Előre is kösz, nesz
netizen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 20
Szerintem nem érdemes őket megversenyeztetni. Az mp3 eredetileg VHS minőségű film kisérőhangnak indult, de a CDi és ezzel a VCD-k kihalásával visszaszorult a multimédia arénába. A hangformátum levált róla thnks st fraunhoffer-iis de az egész valahogy a computer hekkerek kezében maradt, mondjuk azt hogy internet standard és célja legfeljebb kompakt kazetta minőségű hang digitális tárolása (vagy sávszélileg fejlett országokban online sugárzása) Az mpeg audio visszköszönt még a philips digital compact casette cuccában ami tök bukás lett, illetve a DAB műsorszórásban. Szerintem a Nicamnál jobb minőségű. És jelentősége ebben van, hogy nem a kódszó bitszáma alapján próbálta csökkenteni a sávszélességet, hanem az emebri hangérzékelés milyenségére koncentrált. Szerencsétlen választás volt hogy 32 egyenő frekisávra vágták a hangspektrumot, ahelyett hogy logaritmikusan csinálták volna, ez azt eredményezte hogy a felbontás alacsonyabb frekiken túl szar, magasokon meg feleslegesen jó.
A minidisc csinálásakor ATRAC a sony tanult a hibákból, de ami fontosabb, ott nem 'sztereo film kísérőhangról volt szó', hanem 1 a CD-nél praktikusabb, kisebb disk előállítása walkman számára. Vigyáztak jobban a hangminőségre, meg ugye a lopirájtra. Meg kell mondani, hogy a dts filmhang ami szintén ATRAC-ot használ szebben is szól mint a DD ami mpeg audio-n alapszik.

Én úgy látom, hogy a minidisk 1 jól átgondolt termék, mig a protable mp3 kütyük inkább marketing lufik: vegyél 1 32-64 mbyte-os flash kártyát, fogj a olcsó tajvani mpeg audio decoder chipet, tegyél mellé 1 mikrokontrollert + 1 ócska analóg részt. Tokozd be az egészet cool módon... Szerintem egyetlen értelmes variánsa az az angol MPEG nevű linux alapú szendvics-pc szelektor ami mögött harddisk áll és ehernet +usb csatija van. 30 gigás hd-re már elég sokminden felfér :> Van ennek portable változata is, ami 1 2colos IBM laptop vinyóra épül (3 GByte) ahol a drive elektronikát szabták 1 kicsit át :>

Én valahogy cd párti maradtam, mert a zene hallgatásához számomra nyugalom, jó akusztikájú tér, satöbbi kell. Tuc-tuc zenét meg hallgathat az ember eleget a danubiusból, juvéből, etc.. Mindazon által a napster-networkön be lehet olyan kuriózumokat is szerezni amit Maon a büdös életben sem fognak boltban forgalmazni, az amazon.com-on meg qrva drága...

Fabrik Creative Commons License 2000.10.09 0 0 19
Hát (így nem kezdünk mondatot!) én a Media Marktban kapható TDK-t használom (499 Ft! lett) és meg vagyok elégedve vele. Van egy két Sony-m, Maxell-em és BASF-em, de nem érzek különbséget a minőségben.

Tapasztalatok:
- TDK: jó design (sok szin, jó színek és lehet vele különbségeket tenni - pl. nálam a magyar előadók zöldek), jó a tokja (nyitható), jól íthatók a címkék és a matricák
- BASF: tokja nem különleges (nem is nyitható), a címkék és a matricák kritikán aluliak (nem lehet írni rá, csak alkoholossal, átlátszóak, amitől a szines MD miatt nem lehet elolvasni semmit, rosszúl ragadnak, csak egy oldalcímkét adnak)
- MAXELL: jó a tok (egy kézzel ki lehet szedni és berakni a lejátszóba az MD-t), az MD színei nem rosszak (bár lehetne az egész egyszínű és nem fehér az egyik oldal), a címkék jók (sok féle felirat is van előre)

Azért a fentieket írtam le, mert a hangminőségben én nem hallottam különbséget.

ptr Creative Commons License 2000.10.08 0 0 18
sziasztok

hat engem is sikerult meggyozni.. mar regen akarok egyet, de megis mp3 playert vettem (sony). Nem vagyok tulzottan oda erte, mert kicsit korulmenyes feltolteni a zenet ra, de azert elmegy :)) mondjuk itthon 150 ert nem vettem volna meg.

egyetlen kerdes merult fel bennem, hogy vajon melyik md-t vegyem meg. ti milyen tipusokat hasznaltok?

a sony tunik a legjobbnak, de egyben a legdragabb is. a tobbivel erdemes foglalkozni? van valakinek egyeb? ahogy neztem ugyanazokat a funkciokat tudja a tobbi is, es 60-70 korul hozza lehet jutni.

udv

ptr

GroundZero Creative Commons License 2000.08.08 0 0 17
Hát, fiúk, végigolvastam, és 100%ig +győztetek a MD-ről! Igazság szerint én is azt favorizáltam, de műszakilag ha nemis analfabéta, de minimum alfabéta vagyok, tehát nem értek hozzá "annyira" és egy ismerősöm, aki igen, és adok a véleményére, nagyon le akart beszélni róla, mondván "halott technológia"... de, titeket olvasva, visszatért a hitem benne! Thnx!
GroundZero Creative Commons License 2000.08.08 0 0 16
Jó cucc ez a Genica izé, de, ha már belinkelted az URL-t, figyelmedbe ajánlom az első FAQ-t:

Q. Do I need to transfer my .MP3 files to CD to use the Genica player?
A. Yes. The Genica Portable MP3/CD Player does not have built-in flash memory.

Magyarul a cuccos ára mellé - nemtom mennyit kóstál, de gondolom nem épp keveset - automatice tegyél oda egy cd-író árát is - mert manapság még azért nem épp alapfelszerelés a pc-ken, ugye...

És ha már írok: én is nagy mp3-fan vagyok, és ezen topik láttán elgondolkoztam, hogy vajh miért is... Egyrészt valóban csábító, hogy nincs mozgó alkatrésze - ezt szokták a legfontosabb tulajdonságaként aposztrofálni (naná, majd az árát...) - engem mindíg zavart a walkman vagy discman akadozása. másrészt, pedig - magyarországon volnánk - mp3mat mintha könnyebb lenne "ingyenbe2 szereznmi, mint cd-t. arról nem is beszélve, hogy sok olyan mp3mat töltöttem má le, amit cd-n az életben meg nem szereznék, mert nóném együttesek szerzeményei.
Nos, köbö ennyi jutott eszembe.


Előzmény: alapos (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!