Keresés

Részletes keresés

philosoph Creative Commons License 2000.06.04 0 0 432
nem, nem. mint mondtam volt, ha nem vagyok külfgöldön(és úgy tűnik, nem) akkor ott a helyem.

Kik jönnek arra?

off

Ja, ha már fikusz szakértő vagy: rám maradt egy 3 hete, a mellékelt címke szerint naponta kell öntözni, én meg, mint a többi növényt, hetente tettem, most meg haldoklik. Végleg kampo, vagy lehet valamit tenni?

on

phil

Előzmény: Törölt nick (417)
Hamster Creative Commons License 2000.06.04 0 0 431
Izé, helló :)

Hamster, aki most azon gondolkozik, hogy hány nicket ismer az itt íródó listáról, és csúfosan szerepel :)

Előzmény: Kero (425)
SmartAss Creative Commons License 2000.06.04 0 0 430
Hát annyira régi azért nem vagyok, de miután az "őskövület" az én találmányom, mint ötletgazda jelentkeznék, de sajnos arra a napra már elígérkeztem egy fontos talira :(
Gen Creative Commons License 2000.06.04 0 0 428
Megyek, a fenykepezogepemmel egyutt.
Ez a buli csak nem maradhat ki a "tortenelmi" gyujtemenyembol! :)
banya Creative Commons License 2000.06.03 0 0 426
zsoltu!

Karitatíve ajánld fel az állatkerti pálmaháznak! Hátha azt nem növi ki olyan hamar! :))))))

Amúgy a 22-e már nagyon jó! :))))

Szia Kero, te elveszett lélek! :)))))))))))

Előzmény: Törölt nick (423)
Kero Creative Commons License 2000.06.03 0 0 425
hey hamster

long time no see..:)

Előzmény: Hamster (419)
Wágner úr Creative Commons License 2000.06.03 0 0 424
Ja, most majd mondhatja, amit én szoktam: "... sokáig voltam bezárva, és ittunk..." :)))
Előzmény: ben de kinn is (421)
ben de kinn is Creative Commons License 2000.06.03 0 0 422
bólogatok, de nálam sosem lehessen asztat tudni.
ben de kinn is
Előzmény: Törölt nick (420)
ben de kinn is Creative Commons License 2000.06.03 0 0 421
jééé, zsoltu szabadult.
Isten hozott.
(viszem hátra a fikuszt...) : DDD
Hamster Creative Commons License 2000.06.03 0 0 419
Méghogy ne legyen belőle talitopic, máris az :))
Cecil Creative Commons License 2000.06.03 0 0 418
Galadriel, szivem csucske, hat Te hol a... vagy?!?!
*szor*
Cecil
;)
Cecil Creative Commons License 2000.06.03 0 0 415
zsoltu, mar akartam mondani, javitsd at a listat:
morticia addams+Cecil,(lehetoseg szerint forditva) mivelhogy egyik sem nelkulozheti a masik tarsasagat, most micsinaljunk...
:)
Előzmény: Törölt nick (413)
philosoph Creative Commons License 2000.06.03 0 0 414
És én is jövök, bár rákövetkezendő nap nagy esemény és ezért nagy ivászat elé nézek

philosoph

Cecil Creative Commons License 2000.06.02 0 0 411
igaza van a Wagner urnak, ez itten telleg nem a Warner Brothers, ambar a Sor Testveriesseg altala propagalt udvozito gondolata neeemileg magyarazza a dolgot...:)))
Sort Wagnerurnak!
A kovetkezo 8 kort-ha mar nem az elsot-, zsoltu allja;)
Előzmény: Wágner úr (410)
Wágner úr Creative Commons License 2000.06.02 0 0 410
Az ottan nem én vagyok... hukk, bocsánat... az a Brothers vagy micsoda... :)))
Előzmény: Törölt nick (407)
kaviat Creative Commons License 2000.06.02 0 0 409
gyere Mesterem :))

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: zizi (408)
zizi Creative Commons License 2000.06.02 0 0 408
Ha a listán mindenki "őskövület", akkor magamat is számíthatom talán annak, de legalábbis elég vénnek :-DDD
Így hát jelentkezem :-)))
Cecil Creative Commons License 2000.06.02 0 0 406
aaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhhhhhhh!!!!!!!!
Hiaba, na, en egy rejtozkodo tipus vagyok............:)))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: morticia addams (405)
morticia addams Creative Commons License 2000.06.02 0 0 405
Akkor Posalaki bacsi projectjet kovetve atszokellek a talalkozora: Juli 22.elvileg nekem jo, de azt csak a joeg tudja, hogy mennyire. en bevallalnam, mindenesetre:)
Előzmény: Törölt nick (404)
Cecil Creative Commons License 2000.06.02 0 0 403
Hogy az alapveto emberi jogokert valo lobbizas manapsag mikre nem kepes...:)
Előzmény: Törölt nick (402)
Hamster Creative Commons License 2000.06.02 0 0 397
Hát az egészben az az érdekes, hogy én csak egy kis pillanat voltam az Indexnettó életében, mégis úgy tűnik, mintha évekig bámultam volna ki a Márvány utcai toronyház ablakán :) Akkor is ott csücsültem, amikor gázrobbanás volt másfél utcával arrébb, és tele volt tűzoltókkal a környék, ez egy ilyen "szépített" emlék :) De az a lelkesedés, amivel a szerkesztőség tagjai meg bírtak nyilvánulni, az nagy hatással volt kialakulatlan és fiatal lelkemre :) És ebből a lelkesedésből lett mostanra üzlet, érdekes. Abba is hagyom, mert tiszta szocreál képet festek az egészről, a lényeg az, hogy nekem maga az újság is sokat jelentett (még ha a tartalma nem is mindig tetszett) úgy, hogy nem csak a Törzsasztalból láttam egy korszakát (láttam Zsófit a hozzászólásokat továbbkattogtatni pl.), és most furcsa ezt történelemként leírva látni...

De a Tasztalról is tudnék írni, hogy régi (pl. irces) ismerősök kerültek elő nickek mögül, hogy Wágner úr egy régi barátom édesapja igazából, hogy Moon volt az egyik első ember 95 tavaszán, aki web-böngésző közelébe engedett (addig majd' 3/4 évet kibírtam web nélkül a neten), hogy a szerver régi rendszergazdái közül többet is ismertem még régebbről, máshonnan (pl. CyD adta az első felügyelet nélkül, saját kézzel végrehajtott Linux installomhoz az install CD-t:), szóval kicsit baráti körnek tűnt az egész, mindenki ismert mindenkit, most pedig a fél ország itt lóg. Az akkori névtelenség, nickek mögött legtöbbször ismertük a személyeket, ha most mindenkit ismernék, aki itt dolgozik, vagy ide ír, hát akkora fejem lenne, mint a Gellérthegy... Az is igaz, hogy a Tasztalozásra sokkal később szoktam rá, tkp csak tavaly nyáron, és addigra már bőven tömeg volt, és nem meghitt, családias hangulat :)

Hamster, a lelkes :-)

Előzmény: ben de kinn is (396)
ben de kinn is Creative Commons License 2000.06.02 0 0 396
azt hiszem ilyen szubjektív leírásokra, idő-szépítette emlékekre voltam kíváncsi mikor megnyitottam ezt a topicot (persze az itt ott elejtett nevek, dátumok és konkrét események csak színesítik a mondandót).
eszembe sem jutott, hogy ez egy találkahely is lehet sokak számára, de ennek is örülök.
ben de kinn is
Előzmény: Hamster (394)
Hamster Creative Commons License 2000.06.02 0 0 395
Hm, és mennyi dolog kimaradt, például volt papír-Internettó is egyszer, és tegnap találtam egy régi plakátot is :)

Hamster

Előzmény: Hamster (394)
Hamster Creative Commons License 2000.06.02 0 0 394
Hm, Indexnettó történelem... Jó későn találtam meg ezt a topicot, remélem senki nem haraxik meg rám,ha kicsit nosztalgiázok, csak úgy a saját szórakoztatásomra, esetleg máséra...

Azt hiszem jócskán a kezdetek táján kaptam el az Internettót, még a http://szocio.tgi.bme.hu/internetto címen ment (most m'r nincs meg, de tavaly még működött az ősi oldal). Tudósítás Bill gates látogatásáról, cikkecskék, aztán 1995 augusztus elején a Gilde kocsmában egy irc-s találkozó alkalmával két asztallal odébb kiszúrtam néhány embert, akik azt tárgyalták, milyen gép kell egy portál webszervernek, ami csak ezt a célt látja el. Nem tudom, hogy Linux vagy *BSD volt a nyertes, de néhány héttel később megtudtam, hogy az Internettó saját gépre költöztetéséről volt szó... Kicsit később már http://www.idg.hu/internetto/ a cím, nyálcsorgató Pentium dübörög a Linux alatt, engem pedig Moon sikeresen berángat NyA tudatába, első körben egy idióta UNIX-leírásom darabjai jelennek meg, aztán 96 nyarán két hónapig volt egy humor-rovatom, amit abszurd irányba vittem el, és ami egy idő után megszűnik, mert Nyirőnek nem tetszik a színvonal, néhány héttel később megindul a Humor Harold. Nyírő rettentő sokat bíztat, hogy írjak, gyakoroljak, próbálkozzak, valamiért fantáziát lát a firkálmányaimban. Az újság összképe néha olyan, mintha a Mancs online változata lenne, NyA arról faggat egyszer, hogy miért mondtam azt az újságjára, hogy "bölcsész beütésű". Neki lehet igaza, mert egyre többen olvassák. Közben a szerver egy HP9000-es gépre kerül, HP-UX oprendszer alá, valamikor megszületik a http://www.internetto.hu/ cím is. Egyre több olvasnivaló van az újságban, a design Hatos Kriszta (azt hiszem ő volt az) által képre álmodott Putto-angyalkákra cserélődik a régi jegyzettömb-szerű helyett. OlvIr, hét kérdése, 96 előszilveszterén nagy buli a szerkesztőségben, irc csatorna, webkamera az egyik szobában, "Nyírő a Balatonban mobilozik"-plakát. Néhány szerkesztőségi megbeszélésre eljutok, a társalgás a Westel-es támogatói pénzek és Ady Endre között cikázik, olyan emberek ülnek ott, akikre érdemes odafigyelni. Közben webkritika-rovatom (Kopp100) van a Nettóban, néha a második leglátogatottabb feature a lapban, a mellényem egyre dagad, közben megindul a Törzsasztal. Évek telnek és múlnak, internetes tévéadással és ezer másik dologgal próbálkoznak, ego vonalon Nyírő folyamatosan terelget abba az irányba, hogy elfogadható színvonalon tudjak írni bármiről (elküld riportot csinálni valamelyik taxisvállalathoz, csak hogy gyakoroljak), aztán valahogy lassan mégis kikopok a cikkek közül, másfele megyek, néha találkozom NyA-val kínai gyorsbüfében, segít reklámozni a számítógépmúzeumomat, aztán hirtelen reccs, http://inventra.hu/index , majd http://index.hu/ keletkezik. Keresik a saját arcukat, hónapokon keresztül alig van cikk, a Törzsasztal az a hely, amit érdemes látogatni benne, aztán "új" publikátorok jelennek meg, rovatok, kiegészítések, minden, most pedig ez a topic itt :-)

Nna, ez egy erősen szubjektív leírás, talán kicsit sokat szereplek benne, hiszen az újság működtetéséhez és felfutásához nem sok közöm volt, de éveken keresztül kicsit benne éltem, néha úgy érzem itt nőttem fel. Furcsa, hogy egy weboldal mennyire az ember életének a részévé tud válni az ott előforduló emberek miatt... Remélem, hogy a leírásból átjön az a nagy "köszönöm", amit ki akartam fejezni vele :)

Hamster

Laci Creative Commons License 2000.06.02 0 0 393
nekem az is jó
Előzmény: Színes Géza (392)
Színes Géza Creative Commons License 2000.06.01 0 0 392
Na, akkor július 22?
zsoltu
banya Creative Commons License 2000.05.30 0 0 391
Jajjjj! Az nekem nagyon nem jó! :((((((((( Egy héttel korábban vagy későbben, akármikor (kivéve még aug. 5-től egy hétig), csak a július 15.-t ne!
Brühühü...
Laci Creative Commons License 2000.05.30 0 0 390
Júli 15 nekem is remek!!!!!!!!!
Pendragon Creative Commons License 2000.05.30 0 0 389
Júli 15 ? - Hadd szóljon :-)))
dalia Creative Commons License 2000.05.30 0 0 388
OFF: (?)

Kedves történelmi Törzsaszatolsok:)!

Magam se vagyok egy mai csirke, ami a Tasztalozást illeti...

Engedjétek meg, hogy külön felhívjam a figyelmeteket a Tali 13.-ra, mível ezez illusztris topic részvevői nélkül nem lenne igazi Tali aza nagy Tali. :)
Szerintem egy remek alkalom lehet(ne) arra, hogy megnézhessétek, ki mindenki Tasztalozik ma, jó kis társaság ez, sok szeretettel várunk mindenkit!
Úgyhogy tessék szépen sorban - aki eddig még nem tette volna meg persze - feliratkozni, és június 23-án megjelenni ezen a fergetegesnek ígérkező bulin!

köszönöm a figyelmet,
dália

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!