Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2021.07.01 -4 0 67117

Most olvastam egy cikket hogy aláírás után mondott fel egy anyuka mert otthon akart maradni az autista gyerekével. Nyakába akasztott a korház egy félmilliós számlát hogy nem mondhat fel majd a TASZ jogsegély közbenjárt hogy az egyhavi bére nem volt felmilla, és ledolgozta már az egyhavi bérét. Nem véletlenül fenyegetik a korházak a dolgozóikat.

Ma az épitőiparban egy jó kőműves 600K forintot kap nettóban!. Itthon nem külföldön!

Előzmény: Ilhilla (67112)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.07.01 -4 2 67116

Nem kell ellenzék semmihez, hisz különleges jogrend van decemberig majd a választásokig.

Addig szétlopnak és tönkre vágnak mindent. 

Előzmény: csíkos-háTTú (67111)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 0 2 67115

"Szerintem pedig hazugság volt az 5500-as szám. Érdekes, hogy nincs senki (oknyomozó riporterek?), aki utána járna ennek."

Bár blöff lenne... És melyik újságíró kockáztatna, hogy ennek utána menjen egy kicsit? Mind félti az állást, akárhol is van. Nem ítélem el őket, nem az ő hibájuk.

Előzmény: Ilhilla (67112)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 0 2 67114

Szakdolgozókról beszélünk, nem az orvosokról.

Előzmény: Mutual Friend (67113)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.07.01 -3 0 67113

Van ismerősöm aki nem írta alá orvosként a röghöz kötést de ugyanúgy dolgozik tovább. Tehát nem törölték őket a kamarai névjegyzékből. Az másik kérdés hogy megtanult a bérről ravaszul tárgyalni mert megkellett és több pénzt keres mint egy 40 éves két szakkal rendelkező főorvos. ( Még ~30 éves sincs és nő az illető.)

Ilhilla Creative Commons License 2021.07.01 -4 0 67112

Szerintem pedig hazugság volt az 5500-as szám. Érdekes, hogy nincs senki (oknyomozó riporterek?), aki utána járna ennek.

Itt Szolnokon ez a "magánszektorba mentek" sem igaz, mert több magánrendelés is megszűnt, mivel nem használhatják a kórház helyiségeit, berendezéseit. Csak egy példa: gasztroenterológus orvosnak volt szuper magánrendelése a Hetényiben. Most is van, az Arany J. úti magánrendelőben, DE a műszeres vizsgálatokat a budai egészségközpontban végzi! Röhej!

csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 -3 0 67111

Elvileg a magán szektorba, legalábbis ezt akarják elhitetni. Csakhogy, amikor felmondtak, akkor nem csak az addigi munkaviszonyuk szűnt meg, hanem automatikusan törölték őket a Szakdolgozói Kamara névjegyzékéből. Ergo: enélkül a  tagság nélkül a szakmájukban nem vállalhatnak munkát, ahogy egy ügyvéd vagy egy orvos sem praktizálhat, ha nem kamarai tag. Ügyes, nem? :-(((

Hol a bánatban volt az ellenzék, amikor ezt elfogadták? Miért nem ordítottak, ahogy a torkukon kifér?

Ja, hogy ez nekik nem fáj, ettől a pénztárcájuk nem lesz sem dagadtabb, sem soványabb...

Nem sok mindenben értek egyet Puzsér Róberttel, de abban az egyben igen, hogy előbb ezt az ellenzéknek csúfolt söpredéket társaságot kellene elzavarni, de messzire.

Előzmény: Ilhilla (67110)
Ilhilla Creative Commons License 2021.07.01 -4 0 67110

Állítólag 5500 eü-i dolgozó távozott a januárban életbe lépett jogszabályi válozásokkor. Hová lettek ezek az emberek?

...és most megnyílt a felmondási lehetőség is a többiek előtt. Hányan fognak még elmenni?

Előzmény: csíkos-háTTú (67109)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 0 2 67109

Üdvözöljük önkiszolgáló, diszkont kórházunkban!

Kérjük válasszon az alábbi menüpontok közül:

- öndiagnózis: 1-es gomb

- csináld magad műtétek: 2-es gomb

stb, stb.

Rossz irányba rohamozunk, ahogy nézem...

Előzmény: öreg Doki (67108)
öreg Doki Creative Commons License 2021.07.01 -2 0 67108

Megáll az eszem,  "majd a kikérdező ember dönt". És az kicsoda??? El lát majd jótanáccsal....

Előzmény: csíkos-háTTú (67107)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 0 2 67107

Úgy hallottam a következő lépés az önkiszolgáló kórház lesz...:-)))

Vagy inkább :-(((

Előzmény: öreg Doki (67106)
öreg Doki Creative Commons License 2021.07.01 -2 0 67106
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.06.30 0 2 67105

138.000.000 fő beoltottból 1.200 esetben. Ez kevesebb, mint 0,0001%. Kíváncsi lennék, hogy mi volt ennek az 1200 embernek a kórelőzménye?

Ezért kell(ene) mindig orvosnak döntenie, hogy oltható-e a páciens, és mivel? Különösen a háziorvosnak kell(ene) ismernie a betegeit. Kampányszerűen szerintem csak azok olthatóak, aki nem krónikus betegek.

Előzmény: Ilhilla (67104)
Ilhilla Creative Commons License 2021.06.30 -4 0 67104

Értem, de érdemes elolvasni ezt a cikket:

https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/fertozo_betegsegek/cikkek/koronavirus_az_mrns-vakcinak_varatlan_mellekhatasa/20210628130010

A Pfizer sem a legbiztonságosabb az idős, krónikus betegek számára.

Előzmény: Abode (67103)
Abode Creative Commons License 2021.06.30 0 2 67103

Nem kerek ez a történet

"Alig pár napja engedélyezték a számára az oltást, előtte még az életéért sem adtak volna egy lyukas garast, ergo korábban szóba sem került, hogy az öreg valaha oltást kaphat, nem hogy életben marad.

Vagyis, MOST volt értelme regisztrálni. Időpontot nem találunk neki."

Előzmény: Ilhilla (67102)
Ilhilla Creative Commons License 2021.06.29 -4 1 67102

Nem kerek ez a történet, szerintem ha időben regisztrált volna a beteg, akkor legalább benne lett volna a rendszerben.

Előbb született meg a "nem oltható" döntés és csak annak megváltoztatása után döntött a regisztráció és az oltási időpont kérése mellett? ...akkor most várnia kell a "regisztrációs sorára", legalábbis itt Szolnokon, mert a Pfizer -amit a város kapott- a fiatalkorúaknak és gyerekeknek van biztosítva.

Ha mindenképpen segíteni szeretnél: fordulj a Hetényi Kórház betegjogi képviselőjéhez, e-mail címet, telefonszámot találsz a honlapon. Írjátok meg a tényeket. Az "öreg" és családja pedig ne aggódjon, mert a negyedik hullám előtt biztosan megkapja az oltást, remélem most nem azért lett ennyire sürgős, mert külföldi utazást tervez a beteg (bár: Romániában állítólag el tudják intézni a Pfizert a kiutazó magyarok.)

Egyébként nem annyira remek a Pfizer, nekem még mindig fáj az első oltás helye és azóta felerősödtek a szív -és keringési panaszaim. Én legalábbis az oltásnak tulajdonítom ezt.

Előzmény: Whallacki (67100)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.06.29 0 3 67101

Ezt elsőre így írtad volna....-)

Azt ki állapította meg, hogy nem oltható a páciens hónapokkal ezelőtt? Ugyanis pont a krónikus betegekkel kezdték a kampányt. Ha akkor ellenjavalt volt, az nem biztos valóban, hogy most is az, de ennek oka van. Kéne egy beutalót szerezni a háziorvostól (azt csak meg tudja írni!) a MÁV kórház szakrendelésére a Verseghy útra, ott megvizsgálják, és minden kiderül.

Előzmény: Whallacki (67100)
Whallacki Creative Commons License 2021.06.29 -3 0 67100

Vagy mi van?

Az van, hogy pont azon vetyeng itt mindenki, ami valójában mellékes a végeredmény tekintetében. Teljesen mindegy, hogy az öreg miért nem volt oltható, jó reggelt! Most oltható lenne, de képtelenség időpontot foglalni neki, holott mindenhol azt mantrázzák, hogy szabad a vásár. Hát, egyáltalán nem az! Ez ennek a történetnek a lényege, de megakadt a tű azon, hogy miért nem oltható, vagy miért oltható.

Előzmény: csíkos-háTTú (67099)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.06.29 0 3 67099

"Én pedig azt "piszkálnám", aki eddig nem engedélyezte az oltást!"

Én meg nem. Nincsenek érdemi információink, csak a dühöngés. Ez alapján tényleg nem lehet tudni, hogy volt-e valami oka annak, hogy eddig nem volt oltható a páciens. 

Fogalmunk sincs mi történhetett. Az első csak az volt, amit mindenki félreérthetett (mert az is volt!), hogy a páciensünk hezitált. Az csak később derült ki, hogy valamiért nem volt oltható (?), és csak pár napja derült ki mégis?

Vagy mi van?

Szóval ezt innen így távolról megítélni a rendelkezésre álló információk alapján finoman szólva is necces... Szerintem.

Előzmény: Ilhilla (67098)
Ilhilla Creative Commons License 2021.06.29 -3 1 67098

Én pedig azt "piszkálnám", aki eddig nem engedélyezte az oltást!

Feltehetően ez az illető szintén orvos. Lehet, hogy félreértés az egész? Nem hiszem, hogy a regisztrációnak függvénye volt az, hogy valaki oltható, vagy nem oltható, mert ez elejétől kezdve személyes döntés alapján, önkéntesen volt gyakorolható és azt, hogy oltható-e, vagy nem oltható, mindig az oltás beadása előtt vizsgálták.Először a háziorvos bírálta el, kinek, milyen vakcinát javasolt, majd a kérdőíveket az oltó orvos is áttanulmányozta és ha az illetőnél valamiért ellenjavallt volt az oltás, nem hajtották végre.

Egyébként ha a bácsi ennyire rossz állapotban volt, lehet, hogy a vakcina még ártana is, hiszen a Pfizer sem veszélytelen, pláne, ha az immunrendszer le van gyengülve/gyengítve.

Tudomásom szerint a háziorvosok feladata a "tömeges oltás" lezajlásával megszűnt, illetve felfüggesztésre került, mivel már az oltópontokon is győzik a "maradék" oltását. Ha majd -esetleg- szükség lesz harmadik körre, ismét beszállnak.

Egyébként pedig: ha az én hozzátartozómról lenne szó, elmennék az "Atyaúristenig" is, ha mindenképpen oltatni kellene szegényt és nem egy ismerősömtől várnám el a segítséget, hiszen -látható módon- nem is tud segíteni.  

Előzmény: Enzo (67096)
Whallacki Creative Commons License 2021.06.29 -3 0 67097

Jogos! Az öreg, miután engedélyezték neki az oltást, pár napig kérette magát. Emiatt írtam, hogy beadta a derekát, mert nem kis munkája volt benne a gyerekeinek. Így teljes a sztori.

A háziorvosát meg inkább hagyjuk! Eleget hallottam róla, szerencsére nem hozzá járok.

Előzmény: Enzo (67096)
Enzo Creative Commons License 2021.06.29 0 2 67096

Azért azt lássuk be, nem volt nehéz félreérteni.

A "végre beadta a derekát, oltást szeretne"-től eljutottunk az "Alig pár napja engedélyezték a számára az oltást"-ig.

Egyébként remélem hamarosan rendeződik a dolog, én biztos a háziorvost piszkálnám továbbra is, hogy meg van a regisztráció, intézkedjen. Az a rendszer hamarabb működött mint az első sorban célcsoportok részére létre hozott időpontfoglalás.

Előzmény: Whallacki (67094)
Dermice Creative Commons License 2021.06.29 -1 2 67095

Így már érthető. Hála Istennek ilyen nálunk nem fordult elő!

Előzmény: Whallacki (67094)
Whallacki Creative Commons License 2021.06.29 -3 0 67094

A te családodban ezek szerint mindenki, kivétel nélkül, bármikor, bármivel oltható állapotban volt. Akiről én írtam, nem. Alig pár napja engedélyezték a számára az oltást, előtte még az életéért sem adtak volna egy lyukas garast, ergo korábban szóba sem került, hogy az öreg valaha oltást kaphat, nem hogy életben marad. Vagyis, MOST volt értelme regisztrálni. Időpontot nem találunk neki Szolnokra, mert szégyenteljes módon a megyeszékhelyen jelenleg Pfizerre csak az SZTK épületébe lehet időpontot foglalni, kizárólag gyerekek részére. Máshová, más korosztály számára nincs oltás Szolnokon! Az öreg nem, vagy csak nehezen szállítható, így Karcag, Mezőtúr számára nem alternatíva. Ebből következik, hogy egyáltalán nincs mindenki számára elérhető vakcina, hiába szajkózza a kormány összes szócsöve ennek ellenkezőjét. Ezért vagyok dühös.

Előzmény: Dermice (67093)
Dermice Creative Commons License 2021.06.29 -2 2 67093

"Hogyan is érthetnéd!"

Lehet, hogy nem értem a történetet de a mi családunkban van 70, 50, 40 és 30 éves családtag,

hozzátatozó.

Mindenki regisztrál időben és mindenki megkapta második oltást, sőt volt köztünk olyan aki vérvétel alapján meggyőződött arról, van e ellenanyag a szervezetében.

Ahol van család és háziorvos van, ott nem történhet ilyen amit ismertettél.

Előzmény: Whallacki (67091)
Whallacki Creative Commons License 2021.06.29 -2 0 67092

Nem foglalkozik az öreggel. Közölte, hogy a gyerekei is el tudják intézni neki a regisztrációt. Kedves ember, csak kissé feledékeny. Gondolok itt az orvosi esküjére.

Előzmény: Enzo (67090)
Whallacki Creative Commons License 2021.06.29 -2 1 67091

Hogyan is érthetnéd! Tudod, van olyan, hogy valaki egészségügyi okból nem akkor oltható, amikor kampány van. Most kapott a bácsi engedélyt az oltásra, csak Pfizert kaphat. És sehol nem írtak olyat, hogy most csak a gyerekek kaphatnak oltást, ennek ellenére csak nekik lehet időpontot foglalni. A bácsi meg túlélt ezt-azt, amibe mások belehalnak, most meg nem juthat hozzá ahhoz a vakcinához, aminek a reklámozása lassan már a vízcsapból is csepeg. Sajnálom az öreget, ráadásul nincs ezzel egyedül. Gusztustalan, hazug propaganda - ezt ő mondta, és igaza van.

Előzmény: Dermice (67089)
Enzo Creative Commons License 2021.06.29 0 2 67090

Háziorvos?

Előzmény: Whallacki (67088)
Dermice Creative Commons License 2021.06.29 -3 4 67089

Széttártam a kezeimet, tehetetlen és dühös vagyok.

De miért vagy egyáltalán dühös amikor 7 hónap állt rendelkezésre a regisztrálásra.

Most a fiatal korosztály következik.

Előzmény: Whallacki (67088)
Whallacki Creative Commons License 2021.06.28 -2 2 67088

Egyik szomszédom segítséget kért, apukája végre beadta a derekát, oltást szeretne. 77 éves, annyi baja van, hogy neki csak a Pfizert lehet beadni, időpont kellene neki. Regisztráltak már, de nem boldogulnak az időponttal. Beírjuk a bácsi adatait, kiválasztjuk a vakcinát, a megyét, és választjuk Szolnokot. Erre kapunk 8 napot, számtalan időponttal. Igen ám, de mindnél kitétel, hogy csak a 12-15 évesek számára fenntartott időpont. Végig böngésztünk legalább száz lehetőséget (mert célirányosan keresni természetesen nem lehet), de semmi. Kíváncsiságból megnéztem Mezőtúrt és Karcagot, ott lenne időpont felnőttnek is, de nem tudják az öreget hurcolni, ezért meg nincs orcájuk betegszállítót kérni, kell az komolyabb betegeknek. Széttártam a kezeimet, tehetetlen és dühös vagyok. Erre az imént olvastam, hogy egyre csökken a napi oltások száma. Hát, ha ennyire nincs lehetőség választani, nem is csodálom...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!