Keresés

Részletes keresés

George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 660
Van. A Gitárosok fent játszottak az "FM" tetején...
Előzmény: Cactus (654)
cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 659
Óránként indulnak a csoportok, idegenvezetővel, max 200 fő/csoport
Előzmény: medve (658)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 658
Az jó. Amúgy, kedves ghanima, biztosan megnézheted, ha egyedül is érkezel.
Előzmény: Ghanima (657)
Ghanima Creative Commons License 2000.01.03 0 0 657
medve!
Ez már csak a végső szó volt hozzá... :-) vagy :-(?
Ennél komolyabban már nem tudom venni. Mindenesetre én elraktároztam a korona látványának emlékét alapemlékeim közé.
Előzmény: medve (656)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 656
Ghanima! Te aztán megértetted a vita lényegét.
Előzmény: Ghanima (655)
Ghanima Creative Commons License 2000.01.03 0 0 655
Azt írta a MaHírlap, valamikor a múlt év végén, hogy százasával fogják beengedni a látogatókat. Namármost, ha én ketted-hármad magammal ácsorgok ottan, akkor várjam meg, amíg össze nem jövünk?
Cactus Creative Commons License 2000.01.03 0 0 654
Vajon van-e annak szimbolikus jelentése, hogy a koronás páncélautó az Alkotmány utcán tiport végig a Kossuth térre menet?
spjk Creative Commons License 2000.01.03 0 0 653
A Parlament most muzeum, vagy munkahely?
Mert ha muzeum, akkor miért csak negyed vagy fél oránként engedik be a tömeget?
Minden napra szervezni kellene 30-40 ezres tömeget.
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 652
Kedves Miyagi!

Tévedsz, az emberek egy politika mentes szép ünnepségre vágytak, és sokan el is mentek rá. Ne gyűlölködj.

Előzmény: Miyagi (649)
cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 651
No, ismét egy 1 hozzászólásos felháborodott....
Előzmény: Miyagi (649)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 650
Kedves Rambo!

Ha ilyen sokan kiváncsiak voltak, akkor sokan ünnepségnek tartották és van ehhez hasonló rendezvényekre igény. Ezt tudomásul kell venni.

Előzmény: RAMBO (642)
Miyagi Creative Commons License 2000.01.03 0 0 649
Fel vagyok háborodva.

Egy nemzet kincsének a múzeumban a helye!
A múzeumban mindenki kötetlenül látogathatja és tanulhat.
Én a kislányomat még decemberben elvittem, és kétszer is végighallagttuk az előadást a korona történetéről. 3.5 éves, és tudta értékelni.

Most kidobtak pár száz milcsit az ablakon, amelyből 50 milcsi csak az üvegszekrény. Minek?
Talán az orbán (csupa kisbetűvel írtam szándékosan) fogja a fejére próbálgatni?

A jónép feljött Pestre rokontlátogatni, aztán ott fagyoskodott a parlament előtt, hogy lepecsételjék a vonatjegyét. Aki kíváncsi volt a szent ereklyékre, az elment a múzeumba, aki meg nem, az majd alalomadtán elmegy a parlamentbe megnézni, ha Pesten jár, meg ha beengedik. De ilyen nincs, hogy ennyi embernek pont most jusson eszébe koronát nézni. Ez bunda!

Bezzeg a szegedi gyermekklinikához egyszerű emberek az adózott pénzükből pár hét alatt dobták össze azt a néhány milcsit, amit az állam 20-30 évig nem volt képes össze sprórolni.

George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 648
Jó azoknak, akik tudják a TV3 adását nézni :)))
BITBULL Creative Commons License 2000.01.03 0 0 647
Én nem voltam ott.
Előzmény: cirmos (644)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 646
Hát igen. Mi sem jellemzőbb, hogy mi érdekelte a TV 3 -at az egészből. Az, amivel le lehet járatni a dolgot. Ebben utolérhetelenül mester a hazai uralkodó sajtó.

Műsorvezető: órákig ezrek álltak teljes bizonytalanságban a Parlament előtt, mindannyian a Szent Koronát szerették volna látni. Az Országház azonban ma zárva tartott. Hivatalosan. A tömeg azonban akkorára nőtt, hogy a Parlament mégiscsak megnyitotta kapuit. Holnaptól egyébként félóránként indulnak a látogató csoportok.
Tudósító: Ki teljes nyugalommal, ki pedig teljesen türelmetlenül állt sorba órákon át. Főleg azok jöttek, akik tegnap nem jutottak be. A Parlament előtt ma nem volt tilos várakozni, de sokáig nem lehetett tudni, hogy végül kiket is engednek be. A 2000. év első napján több mint 10 ezer ember akarta megnézni a Koronát és a hozzá tartozó ékszereket. De a kíváncsiskodóknak csupán alig több mint a fele láthatta. Az Országházat ugyanis az előzetes tervek szerint éjszaka bezárták, és úgy volt, hogy már csak holnap nyitják ki újra. Emberek ezrei azonban még ma be akartak jutni.
Nő1: Magyarországnak a jelképe, úgyhogy szerintem azt tiszteletben kell tartani. Azt mondja, hogy a Korona az a királynak, a hatalomnak a szimbóluma, és azt mondja Isten: az Istent szeressétek, de a királyt tiszteljétek.
Tudósító: A szervezők katonás rendben, de végül mindenkit beengedtek. Egy ember átlagosan két órát töltött a Parlament előtt, úgy, hogy közben a keze, lába átfázott.
Nő2: Nagyon, nagyon fázunk.
Nő3: Fázik a lábam.
Tudósító: Egyesek körhintát játszottak, mások fociztak, így múlatták a várakozási időt. De mindenki, aki bejutott azt mondta: megérte itt fagyoskodni.
Férfi: Akivel ahogy itt beszélgettem, a társaimmal, és itt az emberekkel, mindenkinek az a véleménye, hogy egy méltó választ adunk ezzel az SZDSZ-es csoportnak és az MSZP-s csoportnak.
Tudósító: A Koronát holnap ismét bárki megnézheti a Parlamentben. A szervezők abban bíznak, hogy a várakozási időt a jövőben egyre kevesebb ember veszi majd zokon.

beany Creative Commons License 2000.01.03 0 0 645
Én elmentem a Kossuth térre. A tér tele volt, szerintem 30-40 ezer ember biztosan eljött. Január elsején, fáradtan és kb. mínusz 10 fokban. Azért ez nem semmi. A magyar sajtó - amely a topic szerint nem támogatja sem a korona átszállítását, sem a korona hatalomba való visszavételét - pedig jó lenne, ha számolna kicsit, és ha nem is támogat, legalább NE uszítson. Aki pedig ott volt, annak hatalmas élményt adott, és példát magyarságból a megjelentek magaviselete, a tekintetük...én jól éreztem ott magam.
cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 644
Ő ezért. És te?
Előzmény: BITBULL (643)
BITBULL Creative Commons License 2000.01.03 0 0 643
A TV3 híradójában azt mondta 1 fickó,hogy ők eljöttek és megnézték a koronát,hogy ezzel is jól megmutassák az MSZP-nek meg az SZDSZ-nek.
Hát ha ő ezért nézte meg...!
RAMBO Creative Commons License 2000.01.03 0 0 642
Egy kormány feladata az, hogy felelősen gazdálkodjon a rábízott pénzzel.

Ezt el lehet költeni úgy is, hogy egyik helyről a másikra citáljuk a koronát, és közben fényezzük a nemzeti pátoszt, meg úgy is, hogy TÉNYLEG teszünk az itt élő emberekért (pl. egészségügy).

A demagógia az az, amikor az nemzeti összetartozásról szónokol valaki egy milliókba kerülő ünnepségen, közben állampolgárok halnak meg a kórházakban mert rossz helyre költötték el a pénzt.

Az ünnepléssel kapcsolatosan nincs kifogásom ellene. De bocsika, a korona megsétáltatása nekem nem ünnepélyes dolog.

Előzmény: medve (627)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 641
Kedevs Csülök, beszélsz csacsiságokat.

És honnan veszed, hogy az SZDSZ ellen álltak ott az emberek? Nemzeti egység pedig természetesen nincs a kérdésben. Ugyanis egy párt teljesen, egy másik részlegesen deklarálta, hogy nem kér a korona tiszteletéből. Támogatja ebben az uralkodó sajtó is.

De erről nem a korona előtt tisztelgők tehetnek.

Előzmény: Csülök (637)
Patmore Creative Commons License 2000.01.03 0 0 640
Előzmény: cirmos (638)
Ghanima Creative Commons License 2000.01.03 0 0 639
Nagyon off nagyon ON:
speaker!
Az Időkerék pénzéhez a köznek semmi "köze" nincsen! Pályázati, alapítványi, magánpénzekre épül.
egyszerűen OFF
Előzmény: speaker (538)
cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 638
Vesd össze SzDSz nyilatkozatok, "koronabúcsúztató buli".
Előzmény: Csülök (637)
Csülök Creative Commons License 2000.01.03 0 0 637
Természetesen nem arra reagáltál ami az általam leírtak lényege volt, de sebaj. :(
Tőlem bárki megnézheti a koronát, én azt tartom elfogadhatatlannak, hogy valakinek ez a kétórás helytállás a hidegben, az SzDSz és az MSZP eleni győzelmet jelenti (a nemzeti egység jegyében, természetesen). Tehát nem azért állt ott, hogy mint a koronát, a nemzeti ereklyét tisztelő magyar ember lerója ezt a tiszteletet (ez ellen nekem semmi kifogásom nincs és senkinek nem is lehet), hanem hogy "megmutassa" az SzDSz-nek, meg az MSZP-nek... (A nemzeti egység jegyében természetesen).
Előzmény: rezső (612)
Geyza Creative Commons License 2000.01.03 0 0 636
Én előtte nem voltam különösebben lelkes, de tévedtem: remek ötlet volt.
Kevés dologgal lehetett volna jobban elkezdeni a millenniumi évet.
Itt nem arról van szó, hogy minek van értelme racionálisan - pl. a születésnapok megünneplésének sincs racionális indoka, viszont ha nem lennének ilyen mérföldkövek az életünkben, nagyon szürke és egyhangú lenne.

BÚÉK mindenkinek!

George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 635
Valóban bátor vagyok...
Előzmény: cirmos (633)
George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 634
Kedves rezső,
Legyen. Akkor akit én többségnek vélek az csak egy elég nagy rész.
Maradjunk a Budavári Palotánál. Hová? A Palota épületeiben különböző múzeumok, képtárak, könyvtárak vannak.
A Budai Várban? Hová?
Egy év alatt a volt Honvédelmi "izét" gondolod helyreállítani? 55 év kevés volt :))
Előzmény: rezső (632)
cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 633
Én is nagyon örülök kedves G!

látok-hallok-olvasok = ebből következtetéseket vonok le,
az emberek _többségéek véleményéről.

Bátor vagy, vagy egyszemélyes közvéleménykutató intézet :-))) kedves G!

Előzmény: George Sand (631)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 632
Kedevs George, a többséget nagyon kétlem.

Nemcsak nem értettm egyet. hanem a Magyar Nemzetben és a Demokratában meg is írtam. Azt is, hogy nem a nemzet, hanem az országlakosok egysége fejeződik ki benne.

De azt is, hogy nem a hely a lényeg. A korona elásva is ugyanazt szimbolizálja, mint a palotában.

remélem a várba viszik, ahová eleve illik.

Előzmény: George Sand (625)
George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 631
Először is köszönöm, hogy megtiszteltél megszólításoddal, kedves c.

Másodszor: arra alapozom, amit látok-hallok-olvasok = ebből következtetéseket vonok le, s így alakul ki a véleményem

Előzmény: cirmos (626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!