Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10758

És mára márcsak 1 fajta 215/60 r 16 van nekik, ami nem ,C,-s.

 

 

Idén gumihiány van az egész világban. A 215/60R16 elég speciális méret, nem sok autó használ ilyet, ezért sok helyen le sem gyártották.

 

Előzmény: roomi (10756)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10757

Ha hiszed, ha nem.

 

 

Neked hiszek, nekik nem.

 

Hosszú történet, keress rá az "Abaqua" szóra a gumis topikban :-)

Előzmény: roomi (10755)
roomi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10756

És mára márcsak 1 fajta 215/60 r 16 van nekik, ami nem ,C,-s. Infinity. Egy ekkora cég ennyire mellényúlt volna a raktárkészlettel?? Minden télen szarásig voltak téligumival.

roomi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10755

HI. Nem tehetek róla, de ezt mondák a telefonban. ,, Leltár átszervezés. Ne menjek személyesen a IV.kerbe,, Múlthét szerda csüt környékén volt. Én is csodálkoztam, így máshol vettem meg u.a tárcsákat. Ha hiszed, ha nem.

Előzmény: stevie-w (10752)
Von Guldi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10754

Üdv az Uraknak !

 

 

165/70 R13 méretben Skoda felíciára 3 téligumit ajánlott a helyi gumis : (az ár tól-ig-et persze előre definiáltuk).

Infinity 049

Barum Polaris 3

Falken HS 439

 

sorrendben 12e, 13exxx, 14exxx árban.

 

Én első körben Matador MP52 -ben gondolkodtam, arról lebeszélt, mondván rengeteg viszahozott gumijuk van min. 30% - az eladottaknak.

 

Az infinity számomra tök ismeretlen (jól gondolom hogy Made In China ?), a Barum és a Falken között lamentálok - a Brumot ismerem (már volt, csak nem ebben a méretben), a Falken-t nem.

 

Szinte csak városban lesz használva a KIS GYÖSZ, max. az agglomerációból beszaladni a Nagyfaluba.

 

Jó tanácsot tudnak adni az Urak ?

 

Előre is köszönöm a gyors segítséget !

 

gumi_imi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10753

csak az atveteli helyeket nezd,s az hogy eddig hol volt.....

 

no comment

Előzmény: stevie-w (10752)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10752

allitolag leltar, atszervezes stb.volt.

 

 

Ja, a szezon kellős közepén leltár...

Előzmény: roomi (10751)
roomi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10751
allitolag leltar, atszervezes stb.volt. Meg disztyrcsat sem lehetett venni.
roomi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10750
vmi valosagalapja lehet a hianynak. Az automax nal a multheten meg volt valasztek 215 60 r16 ban. Tegnapelott marcsak 4 fele abbol is 1 kinai. Az arak meg elindultak felfele.Lehet, hogy a gumigyarak is felnek attol, h esetleg sok lesz a rarkeszlet.???
Előzmény: zsuri (10749)
zsuri Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10749

Bár rá akartak beszélni a 235/55R17-es méretre (abból jóval nagyobb a választék), végül is a gyári méretű tavalyi gyártású használt Nokian-t vettem meg, szerintem teljesen vállalható állapotban van (6-6,5mm). Igaz jobban örültem volna kicsit drágábban kicsit nagyobb recének, de egy telet (~10e km) teljes biztonsággal végig lehet vele menni, anyagilag pedig biztosan nem jártam rosszul :-) Csak hát jövőre újra kezdődik a macera, de talán nagyobb lesz a választék mint most, és az 55-60e forintos kategória mellett lesz elfogadható minőség 40-45 körül is. Elméletileg lenne is (pl. kedvencem a Fulda Kristall HP lenne, ami több tesztben is jobban szerepelt egyes prémium márkáknál), csak éppen az egész országban 3(!!!!!) garnitúra új gumi elérhető ebben a méretben (hetek óta érdeklődök mindenfelé), és mindegyik a >55e kategóriában. Nem tudom mi van ezen a télen, minden gumis téligumi-hiányról panaszkodik. Az biztos, hogy tél vége felé újra körbenézek, hátha találok valami jó vételt - akkor betárazok jövőre.

Előzmény: stevie-w (10736)
izsakig Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10748

szerintem nem te leszel az első, aki ezt a méretet használná. felrakható,, csa a km-ór kevesebbet (még) fog mutatni

Előzmény: minaki (10746)
gallo Creative Commons License 2011.10.19 0 0 10747

Meg ha nem is er bele semmibe... tul nagy ra.

Előzmény: minaki (10746)
minaki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 10746

Sziasztok!

 

Suzuki Swiftem gyári gumiabroncs mérete 155/70 R13 Rakhatok rá 155/80 R13 as méretet? Előre is köszi a véleményeket, tanácsokat.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 10745

Majd egyszer megérted. :)

Nyilván te is pesti vagy.

Vagy nem?

Előzmény: Piet 52 (10743)
kisjon Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10744

 

Üdv mindenkinek!

Eladó 4 darab Suzuki Ignisre való Pirelli téligumi, felnire szerelve, kitűnő állapotban. Egy telet futott (kb 5000 km) , profilmélység 90 %-os.

Telefon: 06-20/337-4000

Piet 52 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10743

Nem értem minek házhozszállitatni gumit? Te fel tudod szerelni?

Mégha felnistől vennéd:-)))

Előzmény: inforumer (10738)
gallo Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10742

Ha jellemzoen nappal mesz, meg varhatsz vele, de en nem tennem. Kimesz egy reggel megis es kellemetlen meglepetes erhet. Ha meg jellemzoen este-reggel jarsz, akkor nem kerdes. A teligumi kopasa csak az erosen felmelegedett aszfalton jelentos, az meg mar sehol sincs az orszagban.

Előzmény: roomi (10740)
roomi Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10741
Mármint a nyárival.:-)
roomi Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10740

Tegnap és ma reggel Pest, Pest-megye -0.5+2 oC (04:30) este (21:00) +4+7 Kopás ide vagy oda simán fel kellene (lehet) tenni a télit. ??? Ennek ellenére  M3-on és  a 0-on sem vettem észre semmi extrát. A megengedett sebesség mellett.

gumi_imi Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10739

talan innen?:))

 

http://www.gumiimi.hu

Előzmény: inforumer (10738)
inforumer Creative Commons License 2011.10.18 0 0 10738

Sziasztok!

 

Honnan érdemes rendelni kiszállítással téligumit személyautóra? 185/65 R15

 

Köszi

zsuri Creative Commons License 2011.10.16 0 0 10737

Köszönöm a gyors választ.

 

Ha jól értem te inkább nem vennél használtat az esetleges kockázatok miatt. Még annak az árán is, hogy esetleg újban csak egy kevésbé "előkelő" gumit tudsz venni. És - hacsak nem elkerülhetetlen a gyáritól kicsit is különöző méret - maradnál a gyári méretnél, de semmiképpen nem szerelné szélesebb gumit télre, mint a gyári nyári. Mivel évi kb. 20-25e km-t megyek az autóval, ezek szerint inkább a gumi életkora a fontosabb, mint a +1mm rece.

 

Hát, lehet hogy újra körbenézek az új gumk között, szeptemberben nem nagyon tudtak olyat ajánlani 50e alatt, ami tetszett volna.

Előzmény: stevie-w (10736)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.16 0 0 10736

biztos vagyok benne, hogy itt is akadnak jó vételek (pl. én is most adok el 4db szinte használatlan gumit harmadáron).

 

 

Biztosan akadnak, de nagyon oda kell figyelni.

 

Valóban van, aki teljesen jó gumit ad el, mert mondjuk autócserekor a régi autó vevője nem kérte a gumikat, de őszintén szólva ez a ritkább. Gyakori, hogy mechanikailag sérült gumikat tesznek fel a használtgumis oldalakra. A tapasztalatlan vevőjelölt csak a recét barázdát mintaárok-mélységet és esetleg a DOT-számot nézi, miközben a gumi el van fékezve, szálszakadásos, deformált (nyolcas vagy ovál), rendellenes kopás van rajta (tipikus a fűrészfogas kopás, amitől zúg-búg aszfalton a gumi). Ezeket a hibákat a gumisod fogja kiszűrni.

 

 

fontos a minél kisebb eltérés a gyári mérettől, vagy tűréshatáron belül ez nem döntő szempont és a többi paraméterrel kell inkább foglalkozni?

 

 

Lehetőleg gyári méretet kell használni.

 

 

azt mondják, jobb a keskenyebb gumi télen. A 225 és 235 között lényeges eltérés lehet ilyen szempontból?

 

 

Amennyivel kisebb a talajjal érintkező felület, annyival nagyobb az abroncs nyomása a talajra, és annál nagyobb lesz a vonóerő. Ennek azonban szinte kizárólag csak friss, laza szerkezetű hóban van jelentősége. Az eltérés arányos a két gumi szélességének arányával, 4% körüli különbséget lehetne mérni vonóerőben is.

 

Az viszont biztos, hogy a gyárinál szélesebb gumit semmiképp nem szerelünk, pláne nem télre.

 

 

fontos, hogy a gumitípus hogyan szerepel a tesztekben, vagy ha legalább jó minősítést elér akkor már mindegy?

 

 

Bár az ADAC németes precízséggel hajtja végre a teszteket, a tesztek felbontása meglehetősen kicsi, emiatt nem érdemes fetisizálni az eredményeket. Például x fokkal alacsonyabb/magasabb külső hőmérséklet esetén teljesen felborulhatna a  gumik sorrendje, attól függően, melyik gumikeverék kerül közelebb a saját optimális hőmérséklet tartományához.

 

A használat során a gumik menettulajdonságai érezhetően romlanak. Könnyen előfordulhat, hogy egy "közepes" de új gumi jobban tapad, mint egy "tesztgyőztes", ami már tizenhúszezer kilométert lefutott.   

 

 

 

- inkább a nagyobb rece, vagy a fiatalabb kor számít?

 

 

Gondolkodj logikusan :-)

 

Ha sokat mész, akkor a mintaárok mélysége a fontosabb (előbb kopik, mint elöregszik), ha keveset mész, akkor a gumi életkora (előbb öregszik, mint elkopik).

 

A gumi életkoránál a tárolás körülményei rengeteget számítanak! Egy optimálisan tárolt gumin akár évekkel később jelennek meg az öregedés fizikai jelei.

 

 

  

 

Előzmény: zsuri (10735)
zsuri Creative Commons License 2011.10.16 0 0 10735

Akkor újra próbálom, mivel az "előnézet"-re minden elveszett, amit beírtam :-( :-( :-(

 

Sziasztok!

 

Téligumit szeretnék vásárolni Mitsubishi Outlander-re. A Totalcar gumidoktornál már kértem tanácsot, de 1.5 hónapja nem kapok választ. Talán itt több szerencsém lesz.

 

Az autót leginkább országúton használjuk, a 4x4 a meredeken fekvő lakhelyünk miatt kellett. Annyit sikerült kiderítenem, hogy országúti használatot feltételezve nem szükséges speciális "SUV" gumit venni, ha a méret, sebesség- és terhelési index stimmel akkor jó lesz.

 

A gyári méret 225/55R18, de 17-es felnire keresek téligumit. Ennek szinte tökéletes váltómérete a 225/60R17 (-3mm), tűréshatáron belül van még a 235/60R17 (+9mm) és a 235/55R18 (-15mm). Sajnos az ideális 225/60R17 elég ritka mind újban mind használtban.

 

Mivel ebben a méretben már elég tetemes summa az új gumi, ezért nézelődöm a használtak között is. Már csak azért is, mert biztos vagyok benne, hogy itt is akadnak jó vételek (pl. én is most adok el 4db szinte használatlan gumit harmadáron). Mindezzel együtt ha indokolt természetesen megfizetem az újat, de az biztos, hogy egy a tesztekben rendszeresen "nem megfelelő" minősítést szerző új gumival szemben előnyben részesítek egy tesztekben jól szereplő, jó állapotban levő használtat harmad-feleáron.

 

Kicsit elvesztem a szempontok között, a következő kérdésekre keresem a választ:

- fontos a minél kisebb eltérés a gyári mérettől, vagy tűréshatáron belül ez nem döntő szempont és a többi paraméterrel kell inkább foglalkozni?

- azt mondják, jobb a keskenyebb gumi télen. A 225 és 235 között lényeges eltérés lehet ilyen szempontból?

- fontos, hogy a gumitípus hogyan szerepel a tesztekben, vagy ha legalább jó minősítést elér akkor már mindegy?

- inkább a nagyobb rece, vagy a fiatalabb kor számít?

 

Pillanatnyilag ez lenne a választék. Árat nem írok, mert mindegyik jó árban lenne:

 

225/60R17 Nokian WR G2, 2010-es gyártású, egy telet futott, 6.5mm rece. Ennek a legjobb a mérete, a többi paraméter is vállalható, viszont a típus aquaplanning tulajdonságait szinte minden teszt lehúzza.

 

235/60R17 Pirelli Scorpion Ice Snow, 2009-es gyártású, 8mm rece, szinte teljesen új. A méretbeli eltérés picit nagyobb, a típus inkább jól szerepel a tesztekben, a gumi szinte teljesen új.

 

235/55R17 Continental Winter Contact 2007-es gyártású, egy telet futott 7mm rece. Itt a legnagyobb a méretbeli eltérés, ez a gumi a legöregebb (bár csak egy telet futott) viszont kiemelkedően jól szerepel a tesztekben.

 

A gumikat még nem láttam, feltételezem hogy a leírt dolgok a valóságnak megfelelőek és hogy nincs bennük rejtett hiba.

 

Tudnátok valami támpontot adni a döntésemhez? Előre is köszi.

roomi Creative Commons License 2011.10.13 0 0 10734
Hi. Igazad van, ez már tényleg vicces. :-)
Előzmény: stevie-w (10733)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.12 0 0 10733

Nem vagyok veréb meg talán még hülye sem.

 

 

Nem vagy hülye, de veréb igen. Bocs.

 

Nem téged akarlak bántani, de a (negatív) példádból sokan tanulhatnak.

 

 

Na most aki gumi szereléssel árusítással foglalkozik az gondolom napi szinten találkozik a műhelyében olyan ügyfelekkel aki nem tud full prémium gumit venni vagy esetleg használt  ill. az olcsóbb közepes minőségűt kér. 

 

 

Az a baj, hogy te vettél egy olyan prémiumgumit, ami nem a magyar utakra való.

 

Mintha valaki a lakótelepi parkolóban büszkélkedne egy Caterpillar-ral, hogy micsoda prémium járműve van. És tényleg. De gyereket lánctalpassal vinni az oviba -- inkább viccces...

 

Előzmény: roomi (10731)
kuvasz3 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 10732

Üdv mindenkinek!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Golf 1.9 tdi kombi szgk,ra néztem ki 196/65 r 15 méretben continental conti winter contact ts 830,-ez szimetrikus,

                                                                                                                                                vagy conti  winter contact ts 830 p.-ez asszimetrikus tipus.

 

Árukat tekintve nincsen eltérés.  Főleg Budapesten városban autózom. 

 

Kérdésem az lenne, hogy melyik tipust kéne választanom?

 

Köszönöm szépen előre is!

 

Üdv!

roomi Creative Commons License 2011.10.12 0 0 10731

HI Imi.  100 x jobban értesz a gumikhoz és Stewe is mint én. Ez tény, nem is lehet vita téma Nem vagyok veréb meg talán még hülye sem. Mint leírtam nem dírecte vettem szöges gumit benne volt a hkpl 5 ben . Azóta már nincs benne , szépen ki lettek szedve.  Tavaly sem volt semmi gond a pirelli w.c.-vel. És szerintem ezzel sem lesz.

  Mint minden ez is pénz kérdés. Na most aki gumi szereléssel árusítással foglalkozik az gondolom napi szinten találkozik a műhelyében olyan ügyfelekkel aki nem tud full prémium gumit venni vagy esetleg használt  ill. az olcsóbb közepes minőségűt kér.  És őket is kiszolgáljátok. 10 emberből, mennyi vesz úgy gumit, h ilyen-olyan legördülési meg a jóisten tudja milyen tulajdonság érdekli? Megnéztem, hegycsúcs hópihével rajta, igaz ez is rajta van M+S. Arra mondjuk kiváncsi leszek én, h ? km alatt fog elkopni vagy milyen hangos lesz.

  

Előzmény: gumi_imi (10730)
gumi_imi Creative Commons License 2011.10.12 0 0 10730

miert forgalmazzak?

 

mert olcson vettek sokat.... olcson

 

vereb akad,kik csak a markat nezik... ebbol is sok....

 

 

a szoges gumi ill. a "nord" jelzesu teligumi skandinav viszonyokra lett fejlesztve.

 

mivel itt mindig van ho,itt nem soznak csak takaritanak.

ez lejegesedik,s a szog fog.....

 

 

az aszfalton nem....

Előzmény: roomi (10725)
gallo Creative Commons License 2011.10.09 0 0 10729

Lehetne, de megse tedd. Nagyobb atmeroju kerekkel lehetne persze, de nem ajanlott ily modon hasmagassagot novelni. Amugy is csak kismertekben tudnad tenni, mert sokkal nagyobb atmeroju kerek nem ferne (f)el, viszont a futomugeometriat alaposan megvaltoztatnad vele.

Előzmény: hyuing (10728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!