Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 2011

Megnéztem a készüléket, tetszik. Tényleg olyan, mint egy fejezet záróakkordja, el tudom képzelni, hogy ez az utolsó minidisc eszköz. Egyáltalán nem arra koncentrált a gyártó, hogy egy jól használható, mondjuk az ipoddal versenyző zenelejátszót készítsenek, hanem hogy tisztességgel tudjanak kiszállni a buliból, ne hagyják teljesen pácban a felhasználóikat.

 

Messze nem hibátlan az eszköz, de azt hiszem, ilyen szituációban nem is érdemes hibátlanságot számon kérni. Talán a gombok lehetnének többet ígérőek: ennek a készüléknek a lehető legtovább életben kell maradnia. Ezért érdemes kíméletesen kezelni, otthon tartani és babusgatni, csak arra használni, amire való: a felvételek megmentésére és alkalmanként az eredeti MD, Hi-MD lemezek meghallgatására az otthoni hifi tornyunkon, már akinek még van ilyenje.

 

A fényképezőgépek világában már tanúi voltunk egy nagy korszak lezárásának. Legtöbb fényképezőgép gyártó már nem készít filmes kamerát. A Pentax valamikor 1997-ben hagyta abba a leghosszabb ideig gyártott tükörreflexes gép, a K1000 gyártását, akkoriban éppen sokat voltam az USA-ban, minden fotósiskolában ezt használták alap taneszköznek, nem tudták elképzelni a világot K1000 nélkül, mégis leálltak vele. Az után a Pentax gyártott még néhány igazán kicáló filmes gépet (pl. MZ-S), de mára teljesen kiszálltak a kisfilm világából.

 

Az a sok filmes Pentax, ami az embereknél van, még jó darabig használatban lesz, a kemény rajongóknál gyűlnek össze, csereberélnek, és szomorkodnak, mikor egy példány tönkremegy. Van, akinek még évekkel a gyártás leállítása után is érdemes beszállni a mókába, így lesz az MD esetében: aki olcsón jó felvételt akar készíteni, az egy darabig még keresni fogja az MD-t, aztán vagy lesz alternatívája, vagy tényleg megfojtják a műsorgyártók az egyéni, otthoni olcsó műsorkészítést.

Előzmény: lipot (2009)
lipot Creative Commons License 2007.02.25 0 0 2009

Hi!

 

Tud LP2-t, LP4-et, és amire senki sem számított még MONO-t is felvisz PC-re.

Én azért a LINE OUT-ot is tudnám értékelni.

A kábel miatt ne aggódj szerintem nincs terhelve a zsebben, de ha lenne, az sem számítana, mert ennél strapabíróbb felépítéssel nem találkoztam, mint a sony remote-jainak kábele.

A play mode-nál nem nézted a lejátszási lehetőségeket?

Előzmény: Törölt nick (1996)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2008

nem használom a távirányítót

 

Azt írja az újság, hogy a készüléken csak a felvételhez szükséges adatok látszanak, a lejátszás dolgai a távirányítón vannak. Igaz ez? Ezek szerint neked nincs szükség a track névre vagy a folder névre amikor minidisket hallgatsz? Vagy talán csak felvételhez használod?

 

Egyáltalán van olyan funkció, hogy folderenként, szerzőnként vagy más szempontok szerint csoportosítva játsszon le?

Előzmény: eref (2007)
eref Creative Commons License 2007.02.21 0 0 2007

Erre sajn. nem tudok válaszolni, mert nem használom a távirányítót (nem szeretem).

A másik kélrdéshez: nem próbáltam.

Előzmény: Törölt nick (2006)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.21 0 0 2006

Szia, lenne még kérdésem az MZ-RH1 használatával kapcsolatban. Állítólag azért az élén van a kijelző, hogy a zsebbe süllyesztett készülék állapota is látható legyen. Ez nagyon jó, de ilyenkor nem töri el a távirányító zsinórt? Rajzok alapján úgy néz ki, mintha ilyen állapotában a megtört kábel viselné a készülék súlyát.

 

A másik a keresés. Az NH700 esetén lehet hallgatni egy számot, és közben szabadon keresgélni a toc-ban. Tud ilyet az RH1?

Előzmény: eref (1995)
kozakz Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2005
Előzmény: Törölt nick (2003)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2004
Ja és mielőtt meg leszek itten intve: OFF (és elnézést  :-)  )
Előzmény: Törölt nick (2003)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2003

Szerintem  a Zoom H4 egyidejűleg csak 2 sávot tud fölvenni.

Megnéztem a Presonus cuccokat, sztem nem gyártanak ilyesmit.

 

Nekem ilyen kéne:

 

http://www.amazon.com/Fostex-MR8-8-Track-Digital-Recorder/dp/B0002D0IM0/sr=8-8/qid=1171968372/ref=pd_bbs_8/002-4506915-7876029?ie=UTF8&s=musical-instruments

 

Sehol nem árulják a közelben és Amerikából megrendelni se lehet, nem szállítanak ide.

Előzmény: eref (2002)
eref Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2002

Ha jól emlékszem, az itt is emlegetett Zoom H4 ilyen. Nem tudom, kapható-e itthon.

 

Előzmény: Törölt nick (1999)
cirrocumulus Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2001
Igen, amikor még a műsoros MD-ket láttam ott, akkor az még a Virgin Megastore lehetett, de már egy jóideje Hungaroton Megastore van a helyén, az decemberben még lazán működött, vásároltam is ott pár CD-t :o)
Előzmény: kozakz (1997)
kozakz Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2000
nekem most a presonus cuccait ajanlottak. igaz hogy ahhoz firewire bemenet kell tehat pc-s tema de gondolom megoldhato ha már 4 savban gondolkodsz. van itthon dealeruk is zugloban.
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1999
Apropó. Nem tudod esetleg, kapható-e már itthon vhol több sávra (pl 4) dolgozó memóriakártyás felvevő? Kb fél éve körbeérdeklődtem, akkor még nem is hallottak ilyenről. Pedig van.
Előzmény: kozakz (1998)
kozakz Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1998
korábban már kifejtettem, hogy szerintem itt már nincs semmilyen hattyudal. a sony japanban még tartja magát az mdvel, de valószinű itt már elment a hajó. mindent felvált a hd-s és a memoria kártyás mp3 kütyű. a felvevős piacra meg erősen kezd ráhajtani néhány profi gyárto mint roland, mictrotrack etc. bár drágább de akinek ez kell az meg fogja fizetni.
Előzmény: Törölt nick (1996)
kozakz Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1997
ha virgin megastore gondolsz az bezart már ott :) epp most voltam ott és hát eléggé pang a Duna Plaza, hogy mit ne mondjak.
Előzmény: cirrocumulus (1994)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1996

Köszönöm a törődést. Közben hétvégén elolvastam a holland review-t az MZ-RH1-ről. Nagyon meggyőző volt, bár az illető jelezte, hogy piacra dobás előtti prototípust kapott a Sony-tól, tehát lehetnek még változások a véglegesben.

 

Nekem legjobban az tetszett, hogy a minidisc.org fórumon kialakult egy értelmes véleményformálási fórum, artikulálták is a felhasználók igényeit, panaszait a minidisc drive-okkal kapcsolatban, ezek közt egy csomó volt, ami engem is érintett, és az RH1-ben rendre visszaköszönnek azok a dolgok, amiket sérelmeztünk, és végül az RH1-ben megoldották. Különösen fontosnak tűnik a visszafelé kompatibilitás, ez a készülék ha jól értettem, ismét értelmet ad a néhai asztali deck-eknek is. Szóval szép és hihetetlen történetnek tűnik. Én használok md-t, de másnak már nem ajánlottam volna, hogy szálljon be. Az RH1-gyel azonban úgy tűnik, eddig MD-mentes embernek is lehet bátran ajánlani. Persze ahogy írtam, lehet, hogy a Sony ezt egy szép hattyúdalnak szánta...

Előzmény: eref (1995)
eref Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1995

Nem hagyott a dolog nyugodni. Kipróbáltam még egyszer, és lőn! Működik LP4-re is! Sejtem is, hogy először miért nem ment: túl rövid volt a fájl. Rémlik, hogy olvstam erről valamit, hogy az MD blokkokban kezeli az adatokat, és minél nagyobb fokú a tömörítés, annál hosszabb (időben) e blokk. Vsz., hogy egy blokknál rövidebb fájlokat nem tud kezelni.

 

A laptop belső hangkártyáját szerintem felejtsd el. Vegyél egy jó USB-s vagy PCMCIA kártyát.

Előzmény: Törölt nick (1990)
cirrocumulus Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1994
A Duna Plazaban régebben láttam műsoros MD-ket, nem tudom, mostanában vannak-e ilyenek ott.
Előzmény: Öcsibácsi (1993)
Öcsibácsi Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1993

Ez érdekes!

 

Köszi. Eddig úgysem nagyon tudtam itthonról lemezt venni. Ebay-n mártláltam párat.

Előzmény: liverbt (1992)
liverbt Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1992

Hello!

Tudod, hogy az eredeti gyári műsoros MD hangminősége hallhatóan gyengébb, mint a jó minőségű felvett?

Tényleg így van, kipróbáltam, összehasonlítottam. Azóta nem vágyom gyári MD-re!!!

üdv:liverbt

Előzmény: Öcsibácsi (1961)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1991
Nem windows újraindítás kell hozzá?
Előzmény: eref (1989)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1990

Köszönöm, furcsa.

 

A közelmúltban elvesztettem egy csomó file-t (leesett egy külső winchester), így ami energiát beleöltem az analóg csatornán való átjátszásba, utólagos szerkesztésbe, az mind elveszett, de legalább megvannak az eredeti felvételeim. Most az a kérdés, érdemes-e pályázni egy RH1-re. Ahhoz azért drága, hogy ne tudjak minden felvételt megmenteni vele.

 

Ráadásul a mostani PC-m (laptop) nem rendelkezik sztereó line bemenettel. Ez milyen má'? Ez is egy új összeesküvés, hogy az egyszerű júzer ne tudjon analóg hangot könnyen digitalizálni?

 

Szóval ha az LP4-eimet (és azt hiszem, többnyire azt használtam) nem tudja az új csoda, akkor bizony megfontolandó a dolog. Két előnyét látom még az RH1-nek a jelenlegi NH700-hoz képest: a laposságát, és hogy sötét koncerten lehet látni a kivezérlést, nem úgy, mint az lcd-n. Próbáltad már?

Előzmény: eref (1986)
eref Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1989

Frissítsd az oldalt.

Előzmény: Törölt nick (1988)
eref Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1987

Mennyi idő alatt lehet feltölteni, és meddig bírja?

 

Húha, ezt most nem tudom fejből. Asszem, valami 50 perc a töltés és 7 óra a (specifikált) felvételi idő, de függ a formátumtól is

 

Bocs, ez téves volt. A manuál azt írja, hogy egy óra kell a 80%-os töltöttséghez és további kettő a teljeshez. Mellesleg óriási előny, hogy Li-ion akku van benne, ami bírja a rátöltést.

 

Előzmény: eref (1969)
eref Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1986
LP2-t tud másolni PC-re, LP4-et nem.
Előzmény: eref (1971)
eref Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1985

Kösz, működik. :)))

 

Hálából megnéztem, amit kérdeztél.

 

Előzmény: Törölt nick (1984)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1984
 

off

 

windowssystem32driversetc könyvtárban van a hosts (nincs kiterjesztés) fájl. Megnyitod egy egyszerű szövegszerkesztővel (pl. jegyzettömb/notepad v. akármi) és a fájl legvégére beírod ezt a sort.(ne legyen előtte #, mert akkor csak megjegyzésnek veszi). Pl. így fog kinézni a fájl: 


127.0.0.1       localhost

127.0.0.1       www.keymedia.hu

Előzmény: Törölt nick (1983)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1983

off

 

windowssystem32driversetc könyvtárban van a hosts (nincs kiterjesztés) fájl. Megnyitod egy egyszerű szövegszerkesztővel (pl. jegyzettömb/notepad v. akármi) és a fájl legvégére beírod ezt a sort.(ne legyen előtte #, mert akkor csak megjegyzésnek veszi). Pl. így fog kinézni a fájl: 


127.0.0.1       localhost

127.0.0.1       <A href="http://www.keymedia.hu">www.keymedia.hu 

cirrocumulus Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1980

Hoppá!

Az előbb, ahogy megjelent a hozzászólásom, ismét láttam az aláhúzásokat.

Rákattintottam a frissítés gombra, most ismét nem látom ezeket.

Ez  miféle folyamat?

Előzmény: cirrocumulus (1979)
cirrocumulus Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1979

Bocs, hogy közbekérdezek.

Napközben is olvastam ezt a topikot, a munkahelyi gépemről én is láttam ezeket a duplán aláhúzott szavakat.

Na most, a vicc az, hogy kb. fél órával ezelőtt még erről az itthoni gépemről is láttam ezeket... Most viszont - ugyanennél a gépnél ülök - szőrén-szálán eltűnt minden ilyen hivatkozás!

Ez mitől van???

Előzmény: Törölt nick (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1978

Ja ha csak így műxik, akkor nem annyira izgalmas...  Én olyan megoldásra asszociáltam a leírásból, amitől nálam és másoknál is hirdetések nélkül jelenik meg a hozzászólásom. De ezexerint ez nem megoldható. 

Esetleg marad még az, hogy direkt rossz helyesírással írunk le minden szót és akkor majd nem tud működni ez a gennyedék hirdetőrobot.  :(

Előzmény: Törölt nick (1977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!