Keresés

Részletes keresés

Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7203

jimmy fallon, na

 

Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7202

hát a gyászoláshoz a Blackstar jobban megy, nézem most a next day videóit és nagyon furcsa egy "régi", egészséges Bowie-t látni

 

Eno mondja, hogy hét napja írt neki David utoljára és azt írta, hogy köszöni "az együtt töltött időt, sose fognak elrohadni" és most esett le Eno-nak, hogy búcsúzott. Nem tudom a Kimmy Fallon-t láttátok-e, amikor  a Lazarus Thank you -jával viccelődik... hallani a hangjában, hogy tudja, hogy meg fog halni... szerintem alig bírja visszatartani a sírását.

kaviat Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7201

..és outside 2 nem lesz most már : ((( ha csak eno cica nem rak össze valamit a sessionok alapján

 

épp most : tis a pity she was a whore

MamaSaid Creative Commons License 2016.01.11 -1 0 7200

Minding el lehet adni, még az ilyen cikkeket is. Szerencsére van egy ákos aki tiszta és nem esett át elmeprogramozáson, úgyhogy benne bízhat ez a jó hívő ember, aki összerondította magát a gyönyörtől, hogy halottat gyalázhat, igaz keresztény módjára. Nyomor.

Előzmény: khatru (7195)
kaviat Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7199

lehet, hogy meg fogtok kövezni, de nekem így könnyebb elfogadni a távozását, hogy egy igen csak fasza lemezzel búcsúzik

kaviat Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7198

nekem az outside van az autómban egy ideje, pár hete megint elővettem, munkába jövős menős zenének. most viszont mindjárt a blackstart fogom hallgatni..

Dub Oddity Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7197

jaj, kisírtam a szemem miatta.

olyan rohadt jó volt pénteken bowie-ra táncolni/tombolni, és így utólag még szebb lett az az este.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7196

A közösségi médiában is megjelent egy barom, aki minden Davidről megemlékező cikkhez odahányja az ehhez hasonló faszságait (ne csodálkozzon, hogy elvitte a sátán és társai). De mindegy is....

 

Még mindig nem tudtam felfogni a történteket, mindenesetre nagyon durva volt ma délután a történtek fényében újra megnézni a 2 klippet. Tényleg elakad az ember szava. És igen, úgy távozott, ahogy csak David Bowie tud.

 

Az új lemezt számomra is nehéz lenne most elővenni, viszont az összes többi sorra kerül a következő napokban.

 

Köszönök mindent David!

Előzmény: khatru (7195)
khatru Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7195

Mikor ezt a cikket olvastam Bowie zseniális Blackstar klippjéről, nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.

Inkább sírni lenne kedvem...

Bowie mint a sátán küldötte: http://mediavadasz.info/digitalis-szeanszra-hiv-david-bowie-blackstar-klipelemzes/

Spacegirl Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7194

Nehéz most szavakat találni. Felfoghatatlan és hihetetlen, ami történt. Annyira beszédes a Lazarus szövege és így utólag magáért szól a klip is. Láttuk a nyilvánvalót, de reménykedtünk, hogy nem beteg, ez vele nem történhet meg.

Elképesztően erős tudott maradni és még utoljára adott egy pofont a sorsnak az utolsó lemezzel, nagyszerű, rá jellemző fricska ez is, méltó és szép lezárása csodálatos életművének.

Szerencsére láthattam is őt testközelből, 27 évet tölthettem vele, napi szinten velünk volt. Nagyon fog hiányozni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7193

Hát ez egy kurva szar hét lett emberek.Munkatársam említette mikor bejöttünk a szünetről,hogy nincs többé...azt hittem összekeveri valakivel..."nem, ez nem lehet basszameg..."

Megint vesztettünk valakit, már szinte hetente (Ian Fraser KilmisterPaul Walden [Guru Josh])

Nyugodjék békében.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7192

Ha morbid akarnek lenni, azt mondanam, hogy a halalanak az idozitese egy ugyes marketing fogas volt az uj lemez promotalasara.

Nyugodjon bekeben, hatalmas eletmuvet hagyott hatra az utokornak.

Előzmény: Strange Boy (7186)
Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7191

ez tényleg nagyon szép idézet érdekesek a híroldalak.... ez meg az fontos hírek, emberek... de igazából senkit nem érdekel, mert itt van valaki halálhíre akit az emberek egyszerűen szerettek

Előzmény: Inda-Tyrell (7189)
Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7190

olvassátok a TRibute-öket a BBC-n és sírjatok ti is, Madonnától Iggy Popon át Viscontiig:

 

http://www.bbc.com/news/live/entertainment-arts-35278886

Inda-Tyrell Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7189

"Where the fuck did Monday go?" - ezután az örömteli péntek után nem is sejtettük, hogy ilyen hétfőre fogunk ébredni. Egy olyan napra, amitől, gondolom, mindannyian féltünk már egy ideje.

Igazi művész volt, akinek még az is megadatott, hogy az életművét tökéletesen, tudatosan zárja le - ki tudja, tán az életét is, tökéletes időzítéssel. Az utolsó dal az utolsó albumon, az utolsó képek az utolsó klipben - szívszorító így nézni, hallgatni őket.

A popbizniszben már nem lesz több ilyen művész, mint ő.

Csak egy dolog ad reményt most:
http://i100.independent.co.uk/article/this-beautiful-quote-sums-up-how-everyone-feels-about-david-bowies-death--ZyAo2jD4hg?

R.I.P.

Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7188

hát számos olyan történet van, amikor egy haldokló ki tudja tolni a halálát addig, amíg egy jelentős esemény meg nem történik (oda nem ér kedvenc unokája, vagy külföldön  élő rokona stb.) ez történhetett most is. A Lazarus "Look up here I am in heaven"- je szerintem arra íródott, ha mégis meghal a lemez jelenése előtt? Most kezdem hallgatni az egész albumot és így már egész más. Nekem elsőre túl sötét volt, de most, hogy így alakult, már egy haldokló ember szomorkás, de mégis kreatív, szép búcsúja, így tudom értelmezni. Most veszem észre, hogy olyan kedves hangja van... Igen, csak a vakok nem láthatták, hogy ezek a szövegek, videók, mind-mind búcsú. De szépen csinálta. Nehéz most hallgatni a lemezt.

Előzmény: Strange Boy (7186)
kaviat Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7187

bennem is felmerült ez, de igazság szerint nem számít. azt lehet tudni milyen rákja volt?

Előzmény: Strange Boy (7186)
Strange Boy Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7186

Én is épp azon gondolkodtam, hogy a blackstar téma így nyert értelmet. Nyilván tudatosan halál és búcsú albumnak szánta. És ez teszi igazán hátborzongatóvá a lemezt, meg a 2 videót.

Egyelőre képtelen leszek az albumot hallgatni az biztos, mert annyira felkavaró ez az egész. :(

 

Amúgy nem tartom kizártnak, hogy kivárta a lemez megjelenését meg a visszhangját, és végzett magával, hogy ne a rák tegye meg helyette. Hisz elég fura, hogy épp 2 nappal a megjelenés után halt meg. Ez túl nagy véletlen, pláne, hogy a pár hete még simán meg tudott jelenni a színpadi Lazarus premierjén is. 

Előzmény: Nicholas Cave (7185)
Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7185

istenem! ilyen nem lesz mégegy. és szerencsések vagyunk: láttuk élőben, naponta nézhettük a weboldalát a friss dolgokért még életében. Teljesen kivagyok. És nagyon hálás, hogy megismertem, általános iskolás koromtól kezdve egy utazás. Épp a napokban jutott eszembe, hogy azért is szeretem, mert neki nem hangulatokból állnak a számai, nincsenek benne hangulatok, hanem valami egész más, hangulatokon felül álló művészet.

 

És akkor így nyer értelmet a Blackstar: ő az  blackstar, akit csillagként ünnepel az egész világ az új lemeze kapcsán, majd fekete lesz, mert közben meghal. Something happaned on the day he died: például a lemezei a listákat döntögették és új lemeze jelent meg.

 

Tényleg nagyon ijesztőek a Blackstar képei: a Lazarus videó is ijesztő, betegágyon, valaki érte nyúl az ágy alól... és a szövegek, amúgy a vékonysága gyanús volt, és egy két Lazarus próba fotón nagyon gyér a haja.... De jól csinálta: kihúzta a születésnapjáig és a lemeze robbanásáig és még élvezni is tudta egy-két napig, aztán fekete csillaggá lett. :( Sokkal üresebb lesz nélküle  a föld, még akkor is, ha tudjuk, hogy nem áll meg az élet... RIP

Előzmény: Strange Boy (7184)
Strange Boy Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7184

Annyira baljós volt ez az egész Blackstar téma, és főleg a Lazarus szövege, valahogy éreztem, hogy nincs sok hátra neki. :( Alig kapok levegőt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7183
divaoni01 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7182

Jól érezted. :(((

 

Méltó lezárása az életműnek ez az uccsó nagyszerű lemez.

Előzmény: Spacegirl (7166)
waters Creative Commons License 2016.01.11 0 0 7181

RIP😢

Dub Oddity Creative Commons License 2016.01.10 0 0 7180

a rocksnál 9500-ért lehet előrendelni a vinilt.

állítólag 9000 a magyar nagyker ára. ebből valószínűleg külföldi rendelés lesz, a német amazonon pl. csak 22€. a cd-ből pedig létezik csillag kitűzős verzió.

Strange Boy Creative Commons License 2016.01.10 0 0 7179

Akkor a Black Tie album se Bowie. :)

Előzmény: Nicholas Cave (7177)
Inda-Tyrell Creative Commons License 2016.01.10 0 0 7178

Van az a híres sztori Gabrelsről a Looking for Satellites szólójánál, az is csak megerősíti azt, amit írsz.

Előzmény: kaviat (7176)
Nicholas Cave Creative Commons License 2016.01.10 0 0 7177

örülök, hogy tetszik nektek a lemez, én csak belehallgattam ebbe abba, de olyan nagy izgalomba nem jöttem. A blackstar a nagy szám, a többiben a jazzes akkordváltások nem nagyon hoznak lázba, az nem Bowie, hanem az jazz. majd még próbálkozom :)

kaviat Creative Commons License 2016.01.09 0 0 7176

Donny McCaslin a neve a szaxis srácnak, aki azokat a zseniális zenéket fújkálja az új lemezen. 2 lemezt találtam hirtelenjében, még az apple music-on se néztem utána, csak 2 album valami torrenten ami épp szembe futott velem.
Jó kis jazz zenét csinál, igazából nem jöttem rá a stílusra, klasszikus jazzet leginkább, bőgő, dob, sax helyenként egész jó zene. de sehol sincs ahhoz amit játszik bowie-nak.
Megint ugyanaz a lemez, a grabrels-el is így jártam, aki zseniálisakat gitározott bowie-nak az outside-on és utána is, előtte a tin machine-en, aztán kiadott egy szóló lemenzt, ahol még bowie is énekel egy nótában, de az sincs sehol ahhoz képest amit játszik bowie lemezein.
Régebben volt bennem valami fenntartás bowie-val szembern, hogy csal, mert összeszedi a legjobb zenészeket, rájuk bíz mindent, kicsit ráteszi a klasszikus bowie-s standard búgós énekét és eladja kurvajó zeneként.
és hogy tulajdonképpen bowie szélhámos. aztán bakker, mégse. valamivel rá tudja venni ezeket az embereket, hogy úgy játszanak, mint előtte még soha és hozzá tegyenek valami sose látott dolgot bowie zenéjéhez. a pity a legjobb példa rá. hihetetlen jókat fúj benne a srác, ahogy fel le trilláznak a fúvósok, valami hihetetlen. baszott jó zene, szólóban mégse tudja egyik jó zenész se megközelíteni ezt.

Strange Boy Creative Commons License 2016.01.09 0 0 7175

Végre meghallgattam az albumot. Hibátlan!

kaviat Creative Commons License 2016.01.09 0 0 7174

uhhh : (((

Előzmény: Strange Boy (7173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!