Keresés

Részletes keresés

Call me J. Creative Commons License 2008.04.05 0 0 7129

De jó ! De jó !! :-))

Előzmény: CFI (7128)
CFI Creative Commons License 2008.04.05 0 0 7128
Robin Finck ismét a hajón :)))
robotik Creative Commons License 2008.04.01 0 0 7127

27 March 2008: We are coming!

Lots going on in the world of nine inch nails...
Confirming a very poorly kept secret, the band has been reformed (details coming!) and we are about to embark on an extensive tour. The first wave of dates I can mention at this time appear below. Many more to come!
See you soon.

July 25 Pemberton BC Pemberton Festival
July 26 Seattle WA Key Arena at Seattle Center
July 28 Edmonton ALB Rexall Place
July 29 Calgary ALB Pengrowth Saddledome
July 31 Winnipeg MAN MTS Centre
August 2 Minneapolis MN Target Center
August 5 Toronto ONT Air Canada Centre
August 7 Uncasville CT Mohegan Sun Arena
August 8 Worcester MA DCU Center
August 12 Knoxville TN Knoxville Civic Coliseum
August 13 Duluth GA Gwinnett Arena
August 15 Oklahoma City OK Ford Center
August 16 Houston TX Toyota Center
August 18 Dallas TX American Airlines Center
August 20 Saint Louis MO Scottrade Center
August 22 Cleveland OH Quicken Loans Arena
August 23 Auburn Hills MI Palace of Auburn Hills
August 27 East Rutherford NJ Izod Center
August 29 Philadelphia PA Wachovia Center
August 31 Lexington KY Rupp Arena
September 2 Morrison CO Red Rocks Amphitheater
September 3 Salt Lake City UT The E Center Of West Valley
September 5 Oakland CA Oracle Arena (formerly Oakland Arena)
September 6 Inglewood CA The Forum

posted by Trent Reznor at 2:34 PM pst, from los angeles.

Előzmény: Törölt nick (7126)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7126

Picit le vagyok maradva NIN témában.

Van itt egy fesztivál (Kanada): http://www.pembertonfestival.com/lineup/artist.aspx?aid=5154739a-bae0-4940-839d-17a7d9d5eb8f

Ami érdekes: "Don't miss the newest permutation of the Nine Inch Nails live experience playing material spanning the entire NIN catalogue when they headline the opening night of the festival."

Tehát jól értem, hogy új felállás?

m_opa Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7125
Tegnap betettem a Closure-t és észrevettem, hogy több helyen visszaköszön rajta a Ghosts. Pl a disc#1 chaos menüpontját elindítva rögtön az egyik szellem hallható.
afleur Creative Commons License 2008.03.16 0 0 7124
Nnnno, hát meghallgattam párszor az albumot. Az artworkkel együtt jó, élvezhető, aláfestő zenének nem rossz, de össze sem hasonlítható egy Autechre-el, egy Aphex Twinnel vagy Boards of Canadával. Azért megtartjuk, zabigyerek, de kimondottan pozitív az én szememben. Kicsit erőtlen, viszont nagyon kellemes, kimondottan szép dallamokat, melódiákat tartalmaz. Hát, én egy négyest megajánlok neki ( aztán hallgatok BOC-ot:)
Viszont a film festival dolog nekem pont az érdeklődési körömbe vág, valószínűleg be is csatlakozom, az ötletért jár egy piros pont, nem nagyon hallottam még ilyen kezdeményezésről más zenekar esetében, de lehet hogy csak tájékozatlan vagyok....
Skarecrow Creative Commons License 2008.03.15 0 0 7123
ghosts?? ne bojgassuk a multat...
Előzmény: westpoint (7122)
westpoint Creative Commons License 2008.03.15 0 0 7122
hello!

na hogy ghosts témához mondjak én is valamit:

első hallgatásra tényleg egy kissé improvizatív az egész,
de szerintem ettől még nem kell rossznak lennie.
sok zeném van ilyen kísérleti témakörben és még mindig szivesebben
meghallgatom, mind a túl vegytisztára sikerült yz-t.

nekem a quake játékzenéje is ezerszer jobban tetszik mint a yz!!! ; ))))
lehet kövezni : DDDDDDDDDDDDDD

aztán néhol a Fragile hangulata jut eszembe, mikor az első bécsi koncertet
néztük : D

OFF

akit még érdekel a régi vonal:

május 19-én bécsben Johhny Winter lép fel, kb 40 EUR a jegy.

igen, ő az, a legfehérebb blues gitáros!!! ; )

ON
Call me J. Creative Commons License 2008.03.07 0 0 7121

A jó pap is holtig tanul. :-)

Előzmény: afleur (7120)
afleur Creative Commons License 2008.03.07 0 0 7120
én potméterbuzi vagyok. a rackszekrény az a Star Track-et űrgolyhókat egyaránt idéző ledlámpáktól, potméterektől és gomboktól szakadozó _szekrény_, ami a csákók körül található, mint stúdióberendezés.:)
Előzmény: Call me J. (7116)
CFI Creative Commons License 2008.03.07 0 0 7119
Semmi akadálya, remélem semmi gebaszt nem lesz vele útközben. Gyorsan le is kopogom.
Előzmény: m_opa (7118)
m_opa Creative Commons License 2008.03.07 0 0 7118
Majd ha megjön az ultra deluxe pakkod, megoldható lenne egy fasza fénykép róla? A wikiben elkezdtem kidolgozni a cikket a kiadványról, és majd jó lenne egy szabad licenszű fotó :)
Előzmény: CFI (7082)
m_opa Creative Commons License 2008.03.07 0 0 7117
CFI álláspontjával teljesen egyet tudok érteni. Én nem fogom sokat hallgatni ezt a cuccot, de aláfestésnek melóhoz, vagy ha olyan hangulatom van, amire illik az egyik darab simán beteszem.

Az artwork meg kurvajó!
Call me J. Creative Commons License 2008.03.07 0 0 7116

Mit értesz azalatt, hogy "rackszekrény" ?

Előzmény: afleur (7109)
afleur Creative Commons License 2008.03.06 0 0 7115
biztosazér, mer elcseszett bölcsészköcsög vagyok, de nekem pl. életem egyik legmaradandóbb "vers"élménye a következő:

Pilinszky János: Én

ÉN?!

vannak furcsa dolgok

afleur Creative Commons License 2008.03.06 0 0 7114
"mi az mar hogy "ghosts", ennel elcsepeltebb mar csak az lenne ha a "songs"
áááá lol :D

ez nem album, de én a logic belső loopjait is el tudom hallgatni percekig, fizetni nem fizettem, a borító jól néz ki, nekem innentől aaaaannyira mindegy. :)
Előzmény: Skarecrow (7112)
CFI Creative Commons License 2008.03.06 0 0 7113
Nekem nagyon tetszik. Egyébként minél többször hallgatom, annál inkább feltűnő, mennyire kilóg a teljes életműből - az, hogy nem albumnak nevezed, nagyon találó egyébként, szerintem sem az...

A pénz témába a helyedben nem mennék bele, az M betűs kedvencedet legalább annyira ismerem (és szeretem) mint a NIN-t, maradjunk annyiban, ha majd karácsonyra lesz NIN logós csomagolópapír és karácsonyfadísz, visszatérünk rá :) Engem egyébként sem zavar, ha valaki jó üzletember. Amíg asszisztálnak hozzá és a kereset/kínálat határozza meg a piacot, addig nincs ezzel semmi gond. Pláne, hogy a jelentős többség szerintem ígyis-úgyis ingyen fogja letölteni, aki meg pénzt szeretne áldozni rá, az most egész korrekt lehetőségeket kapott.

Bár hogy mi "dal" meg mi nem, legalább annyira meghatározhatatlan mint hogy mi "vers" vagy "festmény", ettől függetlenül a magam módján egyetértek. De nekem meg pont ez tetszik nagyon, hogy mindentől független témázgatások, imprók meg rövid témák vannak, hangulatok megfogása volt a cél, ha jól ismerem a háttértörténetet. Koncepcióról meg nem is hallottam :) Itt van majdnem két órányi hang, annyi fogja össze őket, hogy egy session alatt születtek.

A filmes példa is jó, de ha belegondolsz, az is működik ha csak háttéranyagot kapsz, a "filmet" meg játssza úgyis az agyad... lehet ez asszociáció is, képpel, hanggal, ráadásul erre a kiadványra pláne áll, hogy mindig mást fogsz "látni", pont az absztrakció és a minimalista megközelítés miatt. Az hogy kinek mi tetszik, az meg megint teljesen szubjektív, de erről már volt szó pár hozzászólással előbb.

Az overhype meg nem Reznor műve, de letagadhatatlan tény :) Nem kell törődni vele. Akkor is iszonyatosan élvezném a lemezt, ha abc vagy xyz csinálta volna. Szerintem tényleg érdemes úgy hallgatni, hogy egyszerűen csak fogod, és felrakod, aztán ha tetszik OK, ha nem akkor meg az is OK. A lehető legkevesebb mellékes-konkrét infó lett adva a kiadványhoz, úgyhogy itt tényleg csak az érzésekre érdemes koncentrálni. Szerintem nagyon személyes kiadvány lett.

Uff.
Előzmény: Skarecrow (7112)
Skarecrow Creative Commons License 2008.03.06 0 0 7112

meghallgattam ketszer az egeszet, plusz tobbszor azokat a szamokat melyeket kulonbozo forumokban dicsertek, ajanlottak.

nyilvan a korai kirohanasaimbol mar lehet sejteni mire jutottam, meghat reznor a yz tulfuttatasa ota nem a szivem csucske.

szoval roviden sztem ez a lemez (ez nem album, nemtudom miert kezelik egyesek ugy) ez az evtized zenei atbaszasa.

5 dollaros letoltos beetetes... mar ebbol annyit kaszalt amennyit sztem az utobbi 10 evben osszesen nem.

a zene; ezek nem szerzemenyek, vagy dalok. ezek kezdemenyek es improvizaciok amiket a sufniban talalt. szepen koreepitett egy koncepciot utolag amin (en) csak rohogni tudok, raadasul mi az mar hogy "ghosts", ennel elcsepeltebb mar csak az lenne ha a "songs" cimet adta volna neki. nevermind.

egyebkent lehet ilyen jellegu zeneket irni, de amoge kell valami.

a legegyszerubb es legjobb pelda erre egy film, ami egy olyasfele muveszeti ag melyhez tenyleg hozza tud adni a zene es majdan a kep ugyanugy vissza... mikozben onalloan hallgatod a soundtrack-et.

szoval nekem ez a ghosts minden iranybol santit.

mar megint felhaboritoan tul van hype-olva a "mester".

de ezt mar megszokhattuk...

__mandel__ Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7111

Még nem hallottam minden számot, de a legtöbb már "megvolt". Valószínű a Ghosts-ot a yearzeroval ellentétben többször is meg kéne hallgatni, így kicsit korai véleményt mondani. Pedig most ezt fogom tenni:)

Szal sztem a Ghosts az utóbbi idők legjobb NIN albuma, a yearzero-t magasan veri.  DE:

talán jobb lett volna 1 CD-nyi anyagot kiadni. a számok nagy része olyan yearzero-s 1 loop-ra épülő effektezett 2 percesnek tűnik számomra, nem igazi dalnak. azért hallgassátok meg a Fragile-os instrumentális számokat. azoknak van eleje, vége, a számok eljutnak A-ból B-be. tehát dalok. A Ghosts kicsit olyan mint egy rakás B oldalas, rendes albumnak csomagolva (komolyan gondolkozom a 75 dolcsis verzión, annyira jó az artwork). Viszont a B oldalas számoknak meg van az az előnye is, hogy helyenként tényleg kísérletezős, és kimondottan bátor (csomó számban ázsiai, japán hangzás, ilyet eddig a nin-től nem hallottam).

És hát kaptunk kb 1 CD-nyi nagyon nagyon feelinges, aphex twin ambientes munkáival egyenértékű minőségi számot is. Ez megint csak jó.

De a legjobb, hogy végre megmutatta a Ghosts, hogy Reznorban van még potenciál. Az Öreg remélem letesz most már arról h újra rocksztár legyen. az a hajó már elment évekkel ezelőtt. gyártson feelinges zenét, szarjon rá mindenre és a fanjai így is gazdaggá teszik.

afleur Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7110
a 27 az jó.
afleur Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7109
azért a rackszekrény ottvan.:))))
Előzmény: Call me J. (7103)
afleur Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7108
szvsz a bonyolultság nem mindig áll egyenes arányban a minőséggel. ha meg valaki számára ez teremt hangulatot-erre mellesleg énis hajlamos vagyok-, akkor igen is, miért ne lehetne OMFG?

más, mint nő megjegyezném, TR egyre rondább.
Előzmény: aud (7107)
aud Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7107
OK, bocs, csak tényleg nem tudtam mire vélni, hogy épp abban a trackben mi az izgalmas, vagy megdöbbentő, de ez egyéni ízlés kérdése valóban.
Előzmény: CFI (7106)
CFI Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7106
Az, hogy zseniális-e, arról nem tudok nyilatkozni. Arról, hogy tetszik-e, már igen: szeretem hallgatni az efféle dolgokat. MESTERnek soha nem csúfoltam az embert, szerintem összekeversz valakivel.
Előzmény: aud (7105)
aud Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7105
Igazán nem kötözködni akarok, még nem sokat írtam ebbe a topikba, de a III/7-ben (ami a 25. track) mi a jóisten az OMFG??? Egy szintialapra megy két percig rádióinterferencia-szerű zaj meg egy kis kalapálás. Itt most zseniálisat alkotott a MESTER?
Előzmény: CFI (7098)
Call me J. Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7104

Számomra a 34-es az OMFG ! :-)

Előzmény: CFI (7098)
Call me J. Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7103

No, toltak fel képeket az alkotói gárdáról is. :-)

CFI Creative Commons License 2008.03.05 0 0 7102
Nagyon rendben van, minden egyes hallgatással jobban tetszik. Remek, na.
Előzmény: afleur (7101)
afleur Creative Commons License 2008.03.04 0 0 7101
akarki akarmit mond, igenis rendben van ez a dolog. Most hallgatom másodszor, tipikus otthonra való zene, de szvsz ez nem ront az értékén.
aud Creative Commons License 2008.03.04 0 0 7100
Hát tényleg a windows háttérképek érnek az egészből a legtöbbet. :)
Előzmény: Skarecrow (7093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!