Keresés

Részletes keresés

zmrzlina Creative Commons License 2003.09.05 0 0 337
Kozel
Dob Creative Commons License 2003.09.05 0 0 336
folyt..
Zwilec (ami sima mezei világos sör) 6%, a nomrálisabb márkák 7,5 - 7,8 %-os cuccok . Ami igazán finom volt a tesztelt italok közül az a Lech sör volt.
Meg hazafele vettem pár üveg Budowzezki márkájú echte Cseh Budweisert... kár kihagyni...
Előzmény: Dob (335)
Dob Creative Commons License 2003.09.05 0 0 335
Nem is olyan régen Lengyelországban voltunk Krakkóban. Eléggé jó hely sörivás szempontjából.
A palackos/üveges sörökön alapból hatóságilag rajta van az ára (ami kicsit drágább mint idehaza). De a tartalom a lényeg.
Az alkoholfok szempontjából nagyon magas ott minden. A sima
NeomatiK Creative Commons License 2003.09.05 0 0 334
Klassz az oldal!
Bevizsgálom :)
Előzmény: Attek19 (333)
Attek19 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 333
Üdvözlöm a kedves sörstársakat! :)
mindenkinek szeretném figyelmébe ajánlani a Sörlapot!

Üdvözlettel:
Attek
www.sorlap.hu

PÍT Creative Commons License 2003.08.11 0 0 332
Finom lehetett. Itt is volt szüretlen Staropramen, ami szintén nincs forgalomban, un:"Kvasznyicsák". Lehet hogy nem így kell mondani, de leírni főleg nem tom:o) Az sem volt rossz, kinézetre ,mint a szűretlen búzák, talán világosabb. De Granat az valami megafinom volt, sörsajt mellé meg kötelező! .o) Helyi Tescoban találtam 0,33 kiszerelésben /csapolva is csak 0,4-es volt/, hát egy jó pár üveg hazajött velünk.
Előzmény: Dreher Antal (330)
Uránusz Creative Commons License 2003.08.11 0 0 331
Mellik???Mellik? mitschoda kérdés....
Amellik a legközelebb van...
Vagy pl. a rekeszes...
Még jobb a hordós...
:-))))
Dreher Antal Creative Commons License 2003.08.11 0 0 330
Én pedig a Pilsner Urquell Sörgyár pincéjében ittam 40 Hl-es fahordóban hagyományos technológiával érlelt szűretlen Pilsner Urquellt. Én magam csapoltam a "kis hordócskából" a drága nedűt. Ugyebár már csak azért is kuriózum a dolog, mert szűretlen Pilsner nincs kereskedelmi forgalomban.
Előzmény: PÍT (329)
PÍT Creative Commons License 2003.08.11 0 0 329
Szerintem meg a Staropramen Granat a gyár saját sörözőjében. Szvsz az valami csúcs.
Előzmény: Pivovar (327)
DN3 Creative Commons License 2003.07.24 0 0 328
" "...ott állnék a barikádon..." :-)))
Oké, addig én hűsölök valamelyik sörözőben! "

Most mit izélsz? Ne vond ki magad! Különben is, mondtam én, hogy a barikádon nem mérnének sört? Meg aztán néhány napernyőt is fölállítanánk, ha nem mindjárt egy kerthelyiségben építenénk azt a barikádot. Ha már egyszer azt kell megvédeni... :-)

Előzmény: NeomatiK (326)
Pivovar Creative Commons License 2003.07.23 0 0 327
A Flekuban általában állandó és elég jó a sör minősége, de egyik évben én is elég vacaknak éreztem :(
Tavaly már jó volt :)
De a csúcs tényleg a Prazdroj a Tigrisben...
Előzmény: filtec2002 (325)
NeomatiK Creative Commons License 2003.07.23 0 0 326
"Különben meg egy rendes sörivó érzelmileg is kötődik a Sörhöz"

Na igen. Szerintem itt jónéhányan így vagyunk ezzel.
A Maláta folyóirat nagyritkán a kezembe kerül, ott olvastam egy írást, ami a női sörivásról szól.
Annyira jól leírta az író - megindító erejű sorok (sörök) voltak.

"...ott állnék a barikádon..." :-)))
Oké, addig én hűsölök valamelyik sörözőben!

Az utóbbi időben csak szlovákoknál veszek sört. Elképesztő ára van ott a sörnek. Akciósan a kommersz sörök - pl. mint nálunk a Borsodi, Soprni stb - 6-7 koronába kerül + üveg. Azaz durván 40-50 Ft. A nagyrésze izlik is, bár kisebb alkoholtartalmúak, mint az itthoniak (3,2 - 4 %) És elég nagy a kínálat is. De 10-15 koronáért szinte prémium söröket lehet venni.
Leggyakrabban ezeket veszem: Topvar, Smadny Mnich, Kozel, Kelt

A Kozelt mindenkinek ajánlom :)

Egyébként egy márkán belül is van többféle sör - erősebb,gyengébb, barna, világos stb.

Előzmény: DN3 (323)
filtec2002 Creative Commons License 2003.07.20 0 0 325
gauloises irta: 2000-07-04 09:30:37

"Ám ha valaki járt a prágai U Fleku-ban (biztos, hogy rosszul írtam a nevét), az nem fogja elfelejteni az ottani sört, mivel csak és kizárólag ott gyártják és forgalmazzák. 600 éve ugyanaz a recept, és erős mint a bika. Ennek ellenére kis családommal (3 férfi, 3 gyenge nő), sikerült meginnunk 20 korsóval és semmi bajunk nem volt tőle."

Persze hogy nem lett semmi bajotok, mert egy barna lötty.

Hát én tavaly és idén is elmentem az U Flekuba (Orás ház). Idén csak azért, mert minden hülye elmegy 1x, ha Prágában jár.

Kávé zacc ízű, borzasztó sört mérnek 49 KC-ért!!!
Ráadásul 4 dl-es korsóból!

Hiába 500 éve (tudtommal) gyártanal ott sört, de aki a Pils söröket szereti (én), annak borzasztó ez a barna zacc.

A hely szép, sok terem, sok unalmas pincér, nagy udvar, vagy 4 WC. (ez azért kell).

Azért a király a Pilsner Urquell az Arany Tigrisben, vagy Prágában az Angol követtségtől 10 m-re levő Vizilóban. (Prágában a vár alatt)

Előzmény: gauloises (130)
filtec2002 Creative Commons License 2003.07.20 0 0 324
"No igen, én is furcsállanám, ha 12-es Pilsner Urquellt találnék valahol."

Sokan összekeverik a % (százalékot alkoholtartalomat) és a ° (fokot szárazanyag tartalom - extrakt)

Pilsner Urquell valoban 4,4%-os alkoholtartalommal bír. a 12 valószínüleg a fokot jelöli. Idén Prágában nem láttam az üvegre, dobozra ráírva a fokot, csak %-ban az alkoholtartalmat.

Én is a Pilsner Urquellt imádom. Főleg Prágában az Arany Tigrisben. Itt a legjobb a sör Prágában. Hőfok, CO2 tartalom. Clinton is ott járt a falon lévő foto szerint.
Idén 26 KC (tavaly 25 KC) volt egy korsó.

2-en 2 hét alatt 180 korsót ittunk meg! Hi...

Előzmény: Dreher Antal (310)
DN3 Creative Commons License 2003.07.12 0 0 323
"Na igen, a német tisztasági törvény... "

Én meg úgy tudom, hogy csak azt mondja ki hogy gabona legyen az alap, tehát a búzasör OK. Viszont az aszkorbinsavra nem emlékszem, hogy engedné.

Hogy melyik a legjobb sör azt nem tudom, rengeteg jó sör van, meg persze vannak gyengék is. Egyben viszont biztos vagyok. Az élvezeti értéket rengeteg dolog befolyásolja a sörön kívül, mint pl. napszak, évszak, időjárás, ettél-e előtte, ha ettél mit és mikor, milyen kedved van, társasággal vagy-e, nagyon-nagyon meginnál már egy kori sört, vagy csak úgy kiveszel egyet a hűtőből. Ezért aztán néha egy gyengébb sör is eshet jobban, mint egy márkásabb más alkalommal.

Különben meg egy rendes sörivó érzelmileg is kötődik a Sörhöz. Engem például hidegen hagy az összes többi alkoholféleség, a sörért viszont harcba szállnék ha kellene. Ha mondjuk polgárháború törne ki, mert a piszok sörellenzők hatalomra jutnának, és be akarnák tiltani a sörözést, biztos hogy ott állnék a barikádon, kezemben a zászlóval. (A zászlót sebtében készítettük volna egy kerthelyiségből (kultikus hely) kölcsönvett abroszból, rajta korábbi ádáz sörözések nyomaival, s a közepére gondos női kezek hímeztek volna egy korsó sört, amint az oldalán lefolyik a hab.) Ahogy így elképzelem, egészen meghatódom, megyek is sörözni! :-)

Előzmény: NeomatiK (317)
agyaskakas Creative Commons License 2003.07.12 0 0 322
BUDWEISER (Budvar)
angel_fire Creative Commons License 2003.04.17 0 0 321
barna Leffe
Pivovar Creative Commons License 2003.04.17 0 0 320
Az stimmel is - csak az 1516-os keltezésű Reinheitsgebot kapcsán említetted :)
Ott pedig nem említik (mellesleg érdekes, hogy az élesztőt sem - talán az akkori higiénés viszonyok miatt "adva volt" :)
Előzmény: NeomatiK (319)
NeomatiK Creative Commons License 2003.04.17 0 0 319
Igen!
Antioxidánsként funkcionál.
Előzmény: Pivovar (318)
Pivovar Creative Commons License 2003.04.16 0 0 318
Biztos vagy az aszkorbinsavban? :)
Előzmény: NeomatiK (317)
NeomatiK Creative Commons License 2003.04.16 0 0 317
Na igen, a német tisztasági törvény...

Ez annyi csupán, hogy a sörhöz nem használható fel csak:

árpamaláta
komló
víz
aszkorbinsav
élesztő

Ami nem tartozik már bele:

búzamaláta (ebben nem vagyok teljesen biztos)
rozsmaláta
kukoricagríz
cukor
stb.

Előzmény: Lomposloncsosésbozontos (316)
Lomposloncsosésbozontos Creative Commons License 2003.04.14 0 0 316
Igen jól fogalmaztál CSABEE. Ha nagyon szomjas vagy akkor elviselhető. Én is vettem egy kartonnal(!) belőle. A Német Tisztasági Törvényre hivatkozással levettek a lábamról (bepaliztak?)
Annak idején, -kb. két hónapja- lelkesen akartam is ajánlani ebben a topikban ezt a sört, de aztán megkóstoltam és gyorsan letettem erről a szándékomról.
Még mindig van belőle pár dobozal, ami más esetben nem szokott előfordulni ilyen hosszú távon. Hát ilyen.

Üdv! .....pisze .)

Előzmény: CSABEE (313)
Slam1 Creative Commons License 2003.04.12 0 0 315
A Becker's nem Cora-márkasör,tavaly télelején lehetett kapni(tán most is)a Match,S'Match üzletekben,legalábbis itt vidéken,hol 109,hol 119,néha meg 129 Ft-os áron.Hát ennyipénzért már jobb söröket is lehet kapni akciósan.Most is van még egy dobozzal a hűtőben,nem vagyok elszaladva tőle,megtartom a kánikulai melegre,szomjoltónak akkor jól fog esni:-))))
Előzmény: Pivovar (314)
Pivovar Creative Commons License 2003.04.12 0 0 314
Így már kicsit más :)
A Beck's jó sörnek számít, bár nem emléxem, hogy vizsgáltam volna :)

Viszont olvastam a Becker's-ről sörminősítést, és az szerint nem számít túl jónak... A sörgyárat pár éve a Karlsberg (Karlsbräu, stb gyártója - azt hiszem, a Saar-vidékről /ami nekünk egy szimatnyival többet mond, de nem kell mindent szó szerint elhinni :) /) vette meg, a minősége ahhoz hasonló; viszonylag olcsó a derék alamánoknál is :)
Nem tévesztendő össze a dán Carlsberg-gel!

Lehet, hogy mégis csupán Cora-márkasör lenne ez a Becker's, mint ahogy némelyik olcsó hazai fajta is álnéven?

Előzmény: CSABEE (313)
CSABEE Creative Commons License 2003.04.12 0 0 313
Nem, nem a Beck's, azért meglepôdtem volna, ha az kerülne 99 Ft.-ba. A Becker's az. Ma elmentünk a Corába, és vettem egy dobozzal. Hát... olyan semmilyen. Ittam már rosszabbat is, ennek legalább nem volt olyan kellemetlen utóíze, mint annyi rossz sörnek. (pld. magyar Spaten) A habja mindenesetre pillanatok alatt összeesett, és az íze is csak annyira volt kellemes, amennyire szomjas voltam. Az emberek viszont kartonszám vitték,(tényleg!) ami érthetô. Akinek tökmindegy, milyen sört iszik, annak azért adódhat az a jóérzése, hogy olcsóér' echte germán nedűt kortyolhat.
Ennyi pénzt nekem is megért, de alkalomadtán azért ne ezt fogyasszuk egymás egészségére! :-)

Kösz, Pivo!

CS

Előzmény: Pivovar (312)
Pivovar Creative Commons License 2003.04.12 0 0 312
Egy másik sörtopicban is előkerült ez a Corában kapható anyag, de ott Beck's néven. Nem vagyok Cora-közelben... Most akkor melyik? :)
A Beck's ilyen (remélem, látszik):

A Becker's meg ilyesmi:

Amúgy a német sörárak nem túl magasak, bár széles a skála - és az is lehet, hogy a január 1-től Németo.-ban kötelező környezetvédelmi dobozmizéria (betétes a doboz is, és a dobozon is rajta kell lennie az erre utaló információnak) elől menekítették engedménnyel hozzánk, bármelyik is...

Előzmény: CSABEE (311)
CSABEE Creative Commons License 2003.04.12 0 0 311
Kedves (sör)barátaim!

A Corában láttam egy Becker's nevű sört. Fél liter 99 Ft. Megnéztem a dobozt, és tényleg német import. A szavatossága sem járt le.
Mi az oka az alacsony árnak? Akciós? Vagy kelet-európának készült díszes selejt? Tudja valaki a választ?

Elôre is kösz!

CS

Dreher Antal Creative Commons License 2003.04.07 0 0 310
No igen, én is furcsállanám, ha 12-es Pilsner Urquellt találnék valahol. Pláne, hogy a Pilsnert a világon egyedül csakis Pilzenben főzik, és csakis egyféle eredeti recept alapján.
Ennek pedig a hivatalos alkoholfoka 4,4 %.
Én kb 2 hónapja a sörgyár pincéjében ittam az 50 hl-es tölgyfa hordóból még szűrés előtt álló (!) Pilsnert. Na, az aztán már valami volt!

A Pilsner Urquell Sörgyár képekben

Előzmény: glorio (306)
NeomatiK Creative Commons License 2003.04.06 0 0 309
glorio

Ez itt az "átverés"!

Akkor egy kis szeszipar kezdőknek!

Amit ittál, az nem 12% alkohol tartalmú volt.
A csehek, szlovákok az erjeszthető szénhidrátot
tüntetik fel a cimkén nagy számokkal. De emelett
az alkohol koncentrációt is feltüntetik, csak azt
kisebb számmal. Keresd meg a címkén, rajta kell lennie. Szóval a 12% erjeszthető szénhidrátkoncentráció(keményítő) kb. 5% alkoholtartalomnak felel meg.

Előzmény: glorio (306)
Gázszerelő Creative Commons License 2003.04.06 0 0 308
Valamikor régen lehetett kapni 3,3-as üvegü Bak sört. Annak akkora alkoholtartalma vót , hogy ihaj! Most megint kapható ,de emmá ojan lájtosabb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!