Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2005.03.30 0 0 890
:) hát igen... én voltam Finnországban az első angolul végig vizsgázó tanuló. Az utánnam jövőknél már nem hernyőzott a hatóság, mert volt precedens.

A 150-es kupola meg neked pont jó, ugorj vele sokat :) Aztán tehetsz a szabályzatra.

z
Előzmény: phoenix (889)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 889
Akkor szerencsesnek mondhatom magam, nalam nem szivoztak levizsgaztattak Bre, Cre is angolul. A 176. ota ugrok Pilot 150nel. Es meg azt hiszem sokaig ezzel is fogok ugrani. Viszont ez meg most sem fer bele a 2/2005-be.
Előzmény: BZoltan (888)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.30 0 0 888
A 54. ugrásomat már 150-es Sabréval toltam, ugyanazzal a kupolával ugrottam a 700-ikat is. Közben persze ugrottam néhány tizet 170-es Sabréval és 190-es meg 210-es PD-vel.

FAI jogosítványt a 84 ugrásom után kaptam, mivel hernyózás volt a finn hatósággal, hogy szabad-e részben idegen nyelven vizsgázni.

z
Előzmény: phoenix (886)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 887
Nekem a gyoriek mondtak, hogy nekik Slavnyica kb. olyan messze van, mint Godollo.
Előzmény: BZoltan (885)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 886
Én a FAI jogosítványom megszerzése után 150-es Sabre-val ugrottam és akkor cirka 1.3 volt a szárnyterhelésem...

???
Ez kicsit homalyos. Hanyadik ugrastol kezdtel WL1.3-mal ugrani?
Előzmény: BZoltan (884)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.30 0 0 885
Szegedet tudtommal úgy ahogy mennek az üzemek. Vannak tanulók, vannak tandemek. Ha nem is ezerszám, te tolják az ugrásokat és nem rohannak Szlovákiába minden hétvégén.

z
Előzmény: englishman (882)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.30 0 0 884
Drága bajtárs :) Nem kell itt a posztromantikus pátosz... nem azért nem ugranak Magyarországon az ejtőernyősök, mert a csúnyabácsik midnenféle szabállyal lehetetlenné teszik, hanem azért, mert Szlovákiában _olcsóbb_.

Amúgy meg mondom.. 300 ugrás felett nincs is jelentős mérletkorlátozás... ennyi ugrás cirka 2-3 szezon alatt összeszedhető. Ha meg nem ugrasz ilyen sokat, akkor meg talán jobb is, hogy nem erőlteted a kis ernyőt.
300 alat viszont tényleg szigorú a szabályzat.

Én a FAI jogosítványom megszerzése után 150-es Sabre-val ugrottam és akkor cirka 1.3 volt a szárnyterhelésem... ugyanezzel a kuplával toltam 700 ugrásig amikor váltottam a 135-ös Stilettóra amit azóta is ugrok nagy megelégedéssel. Jelenleg 1.65-ös a terhelése a kupolának.

Szóval igen... egy ilyen szabályzat engem is érzékenyen érintett volna, de ahol én ugrottam, ott a kereskedők nem adtak el százugrásos mágusoknak kisméretű, elliptikus kupolát és az első veszélyes manőver után csont nélkül tiltotják le a kolbászt aki barmul.

Meg amúgy is...a sport fejlődik és biztonságosabb lesz napról napra. Jópár évvel ezelőtt a hajnalig tartó ivászat után 2-3 óra ájulással kipihenve mentünk reggel ugrani. Manapság bizony szondázás van nálunk a nagyobb bulik utáni reggeleken.

z
Előzmény: englishman (880)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 883
nem éri meg üzemet szervezni
Azert az utobbi evekben Borgond elegge felfutott, lehetett ugrani.

Gödöllő

Eddig is ugrottak magyarok kulfoldon, ez utan is fognak.
Előzmény: englishman (882)
englishman Creative Commons License 2005.03.30 0 0 882

Én itt élek, van érvényes magyar papírom, de valahogy az elmúlt 5 évben az ugrásaim 80-90%-a külföldön történt...

Vajon miért?

Tán csak nem azért, mert az adminisztratív szabályozás (meg persze sok más) miatt egyre kevesebben akarnak itthon ugrani -> nem éri meg üzemet szervezni -> az is külföldre mengy aki ugrana itthon -> etc.

Ez a 1-2/2005 csak a hab a tortán.

Előzmény: phoenix (881)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 881
Nem Magyarorszagon elek. Nincs mar ervenyes magyar papirom, es nem is lesz.....
Kivancsi leszek, ha hazajovok a nyaron, hogy milyen bohockodasok aran tudok majd ugrani. Ha nem, akkor max el sem hozom a cuccom. Igazsag szerint nem igazan erzem magam magyar ejtoernyosnek, megha az elso 50 ugras nagy reszet itthon ugrottam.
Előzmény: englishman (880)
englishman Creative Commons License 2005.03.30 0 0 880

   "ha azeddigi cumó mostanra túl kicsi, akkor le kell cserélni"

 

Ja, mert az csak úgy megy... kiveszem a szekrényből a nagyobbat, és hajrá...

 

  "nem kötelezi a túl kicsi ernyők tulajdonosait, hogy keróval leöntsék és meggyújtsák az ernyőjüket"

 

Valóban, aztán meg csodálkozunk, hogy itthon nem ugrik senki, inkább elmegy külföldre, ahol olcsóbb, és nem is b@szogatják a népet marhaságokkal.

 

Aki hülye, azt nem az ilyen rendeletek fogjág meggátolni abban hogy összetörje magát. Aki meg ésszel csinálja, az nem hal bele a tenyérnyi ernyőjével az első hookturnbe...

Ha a rendelkezést komolyan veszem, akkor a 20-ik ugrásom óta illegális lennék.

Pedig nem ultragyors, hipereliptikus csodám volt, csak 5 négyzetlábbal kisebb, mint a megengedett, aminél vannak nagyobb, gyorsabb, veszélyesebb darabok.

 

Na mindegy nem húzom fel magamat megint, inkább elkönyvelem hogy idén sem ugrom itthon... :(

Előzmény: BZoltan (878)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 879
Ezt igazan nem csodalom. Rad alig vonatkozna a dolog. Pl. en nem ugorhatnek a sajat cuccommal Magyarorszagon, gondolom az ilyen teged is maskeppen erintene.
Előzmény: BZoltan (878)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.30 0 0 878
Ezer más oka is lehet annak, hogy nincs mivel ugrania az embernek. A 2/2005-östől meg nem hiszem, hogy félni kellene, ha azeddigi cumó mostanra túl kicsi, akkor le kell cserélni... Ha jól emlékszem akkor az adott rendelkezés nem kötelezi a túl kicsi ernyők tulajdonosait, hogy keróval leöntsék és meggyújtsák az ernyőjüket.

Amúgy az új rendelet leginkább a 300 ugrás alattiakra rak féket...és magunk között szólva ezt csak üdvözölni tudom.

z
Előzmény: englishman (876)
phoenix Creative Commons License 2005.03.30 0 0 877
Nem a szama, a merete...........

A véres 1/2005ös Az eje.hu olyan jol szervezett/rendezett, hogy magamtol en sem talanam meg.

BZ egyebkent tud mar rola.
Előzmény: parajesus (874)
englishman Creative Commons License 2005.03.30 0 0 876

Mé csinálsz úgy, mintha nem olvasnád/írnád az ejtoernyo@yahoogroups.com listát?

Ott ugye  nemrég volt téma 2/2005 rendelkezés...

Előzmény: BZoltan (875)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.30 0 0 875
Nocsak, aztán hogyan lett ilyen korlátozott az a szám?

z
Előzmény: parajesus (874)
parajesus Creative Commons License 2005.03.29 0 0 874
Ne is említsd ezt a súly dolgot...
Idén eddig 0 ugrás és a lepedők száma is korlátozódott amiket a fejem fölé nyithatok :D
Előzmény: BZoltan (873)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.27 0 0 873
Mármint ugrásra? Én továbbra is a szugedieket ajánlom, mert őket ismerem. Szeged gyönyörű felülről.

Súlyba, hogy állsz ? :) A lagutóbb még voltak kihívásaid :)

z
Előzmény: hardenpont (872)
hardenpont Creative Commons License 2005.03.26 0 0 872
Hello BZoli!!!
Én még mindig itt vagyok , és várom a lehetőséget ....Segítenél , hogy mégis hol keressem ??? Hol Voltál egyébként ilyen sokáig ???
Üdvözöllek HARD K.
Előzmény: BZoltan (871)
BZoltan Creative Commons License 2005.03.26 0 0 871
jíhaaa, ma a magam részéről egy kettesrelóval és egy gyakorló tandemmel megnyitottam a 2005-ös idényt :)

Mindenkinek kék eget és biztonságos ejtőernyőzést kívánok... aki pedig még nem próválta ki annak javaslom, hogy minél hamarabb találja meg amódját, hogy megtudja, miért is énekelnek a madarak :)

z
hardenpont Creative Commons License 2004.11.30 0 0 869
fúúú , ezt jól félre olvastam .....de mindegy , Téged is irigyellek , gir !!!! Ott már biztos hidegebb van mint nálunk .... meg a sör is jobb .... Üdv H.K.
Előzmény: gir (866)
hardenpont Creative Commons License 2004.11.30 0 0 868
Hello BZoltán !
Egy fél órája , hogy a kezemben volt egy melós kép róla ....egy igazi f@sznak látszik rajta....ha sikerül , és megint megtalálom a képet , megpróbálom feltenni ide ....
Irigyellek , hogy megint Finn-be készülsz ....gondolom ugrassz is ....én már lassan meggyógyulok , és tavasszal tényleg ráugrok erre a tandem - témára .... lehet hogy csak egyszer , de asszem ki kell ugranom valahonnan nagyon magasból .....dolgoztam már 300 méter magasban , és nagyon vonzzott a mélység .... Üdvözletem HARD K.
Előzmény: BZoltan (864)
BZoltan Creative Commons License 2004.11.19 0 0 867
hajrá... majd hívjál

z
Előzmény: gir (866)
gir Creative Commons License 2004.11.19 0 0 866
offintás:

eléggé úgy áll a dolog hogy vagy fél évre megyek vissza finnbe, ha véglegesedik a dolog akkor majd bejelentkezek oszt beverhetünk megint egy sört ha épp unatkozol én meg helsinkiben járok ;)
Előzmény: BZoltan (864)
kissrg Creative Commons License 2004.11.18 0 0 865
Szia!

Asszem, akire te gondolsz, annak Brezina a neve. Nem szegedi, hanem nyíregyházi, de jó pár éve itt lakott vagy dolgozott vagy nem tudom mit csinált.
Előzmény: hardenpont (863)
BZoltan Creative Commons License 2004.11.18 0 0 864
Szerintem ismerem, ha más nem látásból... bár így a polgári neve nem hangzik túl ismerősnek :) de eje körökben előfordul, hogy évekig Pityuznak valakit aki még csak nem is István :)

z
Előzmény: hardenpont (863)
hardenpont Creative Commons License 2004.11.17 0 0 863
Hello Zoli !
...nem irtad , hogy ismered -e azt a szegedi ejtőernyős csávót ....Brezovay Sándor ...vagy valami ilyesmi a neve....nem túl lényeges , csak úgy eszembe jutott....
Üdv HARD K.
Előzmény: BZoltan (856)
HA905 Creative Commons License 2004.11.06 0 0 862

Szia !!

 

Ott voltam!

 

Kék eget !

Előzmény: fősárkány (861)
fősárkány Creative Commons License 2004.11.04 0 0 861
A Magyar Aviatika tisztelt Művelői és Barátai!

 

Amikor ezeket a sorokat számítógépre vetem, tudom,

hogy alig két nap telik el még, és

- amint azt már korábban tudattuk Veletek -

szombaton, a Műegyetemen

Ph.D. aspiráns tudós, ifjú hölgyek és urak, a légtérhasználat nemzetközileg is elismert hazai ˝nagy öregjei˝, hazai pilótáink és irányítóink oktatói, tanárai tartanak nekünk ismertetőket, de előadnak nekünk ott majd

a jelen gondjaival személyesen birkózók, és a jövőért a gyakorlatban küzdő hétköznapi harcosok is. Én úgy gondolom, hogy légtérhasználat kérdésben avatottabb előadó gárda ma Magyarországon nincs és nem is képzelhető el.

 

Jöjjön el hát mindenki, aki csak teheti,

ha valóban szakszerű és korszerű ismereteket kíván elsajátítani,

de jöjjenek el azok is, akik  a légtérhasználat kérdéseivel

izgalmas képek, lélegzetállító filmek megtekintésével

kívánnak bepillantani.

 

Alaposabb tájékoztatást a

www.casb.hu

honlap HÍREK menüpontjának Nyílt szakmai fórum cikke alatt

a MEGHÍVÓ oldal ad.

A MEGHÍVÓN a Helyszín szóra kattintva beugrik egy térkép,

mely az előadás helyszínét pontosítja.

 

Találkozzunk

szombaton, november 6-án, 10 órakor,

a Műegyetem, Informatika Épület E007 sz. előadójában!

 

Fősárkány

 

 

 

HA905 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 860

Az az igazság, hogy írígylem a Szegedieket ! Sőt általában minden klubot írígylek !

Írígylem azt a klubot akinek van reptere, röpülője, saját szakmai vezetője, egytől több oktatója, MHSZ-től örökölt felszerelése, ernyői. Netán tapasztalt ejtőernyősei.

 

A rendszerváltás után egy 450 ugrásos ujrakezdő EJÉS-ből + 0 ugrásosokból ált a klub. No meg a kevéske jószándékból és nagy akaratból.

Öt év alat volt öt szakmai vezetőnk. Ebből volt olyan év hogy három is volt. Közöttük volt akit nem láttam, mert egy hónapon belül továb adott minket.

És a megyében egedüli klub vagyunk és nem a megyeszékhelyen.

 

Világ csavargói vagyunk, ot ugrunk ahol meg tudjuk fizetni, és ahol hagyják!

Mindenhová rendezett dokumentációval megyünk mert az idegennek nincs kegyelem. Végül is ez természetes.

 

Ezek melet is curv@ jó ejtőernyőzni !!!!

 

Kék eget ! Sikeres földetérést!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!