Keresés

Részletes keresés

ZsoZol B. Good Creative Commons License 2011.12.27 0 0 592

A gyári szervízleírás így jelöli meg ezt a négy ledet:

 

 

Előzmény: ZsoZol B. Good (591)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2011.12.27 0 0 591

Az egész elképzelésem abból indult ki, hogy 2002-2003 körül mindenki 3210-es, meg 3310-es Nokiákkal húzott. Akkor azok voltak a 'vagányak' akik a billentyűzetet és a kijelzőt megvilágító LEDeket jégkékre, vagy fehérre, vagy narancsra cserélték. Gondoltam azóta tart ott a technika, hogy az N-Gageban is meg lehessen csinálni.

 

Igazából van műszerész ismerősöm, aki azt mondta, ha szerzek ilyen LEDeket, akkor kicseréli nekem.

Sajnos a szakszervizek 'lelkes' hozzáállása miatt nem tudtam mindmáig szerezni.

 

 

Amikor a Nokia szervizben letettem a pultra, a csaj kiáltott egy 'Jézusom'-ot, majd megjegyezte, hogy ez már régi telefon. Pár perc múlva felajánlotta, hogy vegyek valami újabbat.

 

Pedig szerintem tényleg nem lehetetlen a 'küldetés'.

 

Előzmény: Laci6802 (590)
Laci6802 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 590
Sajna nem tudok tippet adni,nem ismerem a telót. Az viszont "tetszik" hogy a nokia szerviz és a többi kis szerviz ,használtteló kereskedők stb. Azon kívül hogy a telefon ( akár alap,akár több százezres ) készülék legyen,azon kívül hogy az el tudja látni az elsődleges ( telefon ,sms ) funkcióit , azo kívül nem nem tudnak vagy nem akarnak tudni olyan dolgokról amik sokat segíthetik a felhasználó dolgát.
Előzmény: ZsoZol B. Good (589)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2011.12.27 0 0 589

Szervusztok !

Kérdésem volna a szakértőkhöz, egy Nokia N-Gageval kapcsolatban.

Az eltelt 8 évben remekül szolgált, de a kijelzőt alulról megvilágító 4 darab SMD led szépen lassan elveszíti a fényerejét.


Ezeket szeretném kicseréltetni, de a feladat kifog rajtam: Először elmentem egy Nokia szakszervízbe, de ott úgy néztek rám, mintha valami Siemens volna nálam. A szervizes csávó válltig állította, hogy maga a kijelző világít, nem pedig allul ledes.

(Letettem a dologról, mikor a srác visszakérdezett, hogy mit jelent az, hogy S60-as Nokia...)

Mivel nem egyszer szedtem már szét ezt a telefont, pontosan tudom, hogy mi hogyan van megoldva benne.

 

Utána letöltöttem a szervizkönyvét és megtaláltam a LEDek típusát. Egyik szakértő ismerős szerint szabvány alkatrész.

Végigjártam pár elektronikai boltot, de nem tudtak segíteni.

 

Kérdésem a következő: Sikerült már valakinek kijelző megvilágító LEDcserét végrehajtani? Ha igen, akkor honnan lehet beszerezni ilyet?

hmarco77 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 588

Tudomásom szerint 6220c abban az időszakban készült, amikor még fizetős volt a térkép a nokiákra. Sejtésem szerint ez lehet a kavarodás. A C5 ön ilyen gond nincs.

Telefonformázással sikerrel járhatsz, de lehet, hogy ráfér egy szoftverfrissítés. Érdemes szervízzel is beszélni.

Előzmény: karl benz (582)
Laci6802 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 587
De mi volt az a "boltba belépés" azt nem értem.
Előzmény: karl benz (586)
karl benz Creative Commons License 2011.12.21 0 0 586

úgyanúgy állítottam be amit lehet, mint a C5-ösömben, de mégis jön az üzenet. :(

Előzmény: Laci6802 (585)
Laci6802 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 585
A térkép menü,és azon belül kell lennie , "beállítások ,opciók " vagy hasonló lehetőségnek ahol be lehet állítani az offline módot illetve a többi navigációs paraméter,lehetőséget.
Előzmény: karl benz (584)
karl benz Creative Commons License 2011.12.20 0 0 584

Szia!

Köszi a tippet!

Sikerült frissítenem a szoftvert 5.13-ra (?), el is indul a navi, jelzi és mondja az irányt, de utána a "a boltba történő belépéshez internet kapcsolat szükséges" üzenet jön és a mégse után, abbahagyja a navigálást, csak a pozíciót mutatja a piros pötty.

Hogyan lehet állandó offline módba állítani, hogy ne akarjon netre kapcsolódni mint a C5-öst (mert annál sikerült)?

Köszi!

Előzmény: Laci6802 (583)
Laci6802 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 583
Van a telefonban "térképek" menü pont? alapból tudja a navigációt vagy kell hozzá külső egység? Először formázd a telót és a memóriakártyát is és így próbáld meg és csináld úgy ahogy az OVI suite írja.
Előzmény: karl benz (582)
karl benz Creative Commons License 2011.12.20 0 0 582

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném.

Vettem egy használt 6220c-t és nem tudom rajta a navigációt beüzemelni.

Ugye új sd került bele, amin nincsenek rajta a térképek.

Nokia PC suite-tal csatlakoztatok, látja is a telót, tudom szerkesztgetni a névjegyeket, majd amikor rá akarnám tolni az új navi verziót (OVI-ból), akkor a telepítés közepén azt írja, hogy megszakadt a kapcsolat a telefonnal, pedig USB-n van.

Mi a hiba? van valami trükk?

Köszi!

Utomi1 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 581
udv!

elado: nokia n9. Kek, gyari fuggetlen, 1 ev garancia!
uj.

utomi1@gmail.com
orion78 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 580

Üdv mindenkinek!

ismét egy Nokia broblémám van.

Nokia 5230-as készülékről van szó,a probléma a következő: 1 napot sem bír az aksija azt hittem aksi baj,de

egy új aksi betétele után sem bírja tovább egy napnál.Ami még érdekes,hogy lemerűlés után felrakom tölteni és kb 25-30 perc után kiírja.hogy feltöltve.

A "kalapácsos"oldalon vettem(mondván jó lesz 2.telónak) készülék állítólag le lett ejtve ami látszik is az egyik sarkán és a kamerája nem működik(szerepelt a hirdetésben),de erről nem szólt az eladó,hogy zabálja az aksit(mindegy ez az én hibám"olcsó húsnak híg a leve")

Lehet e köze a le ejtésnek mind ehez?

Üdv.

csubidzsi Creative Commons License 2011.12.13 0 0 579

amúgy nokia 5230 ról van szó

 

csubidzsi Creative Commons License 2011.12.13 0 0 578

hali  neken az a problémám hogy ha belemegyek a galériába vagy a zene lejátszóba lefagy mit tudok tenni ez ellen?

 

hmarco77 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 577

Ha pedig szeretnétek saját magatok témákat buherálni akkor ott a

Carbide Ui. aki nem ismerné eza Nokia hivatalos témakészítője. Ingyenes, csak regisztrálni kell.Itt:

http://www.developer.nokia.com/

 

 

 

 

http://www.developer.nokia.com/Resources/Tools_and_downloads/Other/Carbide.ui/

 

Némi súgóbújás, és türelem meghozza az eredményt:)

 

 

Előzmény: orion78 (573)
orion78 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 576

Szia.

Köszi megoldódott én voltam egy kicsit türelmetlen....

Most volna egy mási problem a kérdés mindenkinek szól aki olvassa

a fórumot.

Nokia 5230-at kellene függetleníteni...ötlet ,ajánlat jöhet privát

e.mail publikus.

Ha küldeni kell valahová az sem probléma fizetem a posta költséget+a "munka díjat":-)))

 

Előzmény: Laci6802 (574)
borsneviki Creative Commons License 2011.12.08 0 0 575

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Nokia C6-os-om és nem tudom hogyan lehet eltünteni az időt a kijelző közepéről. Ha valaki tudja legyenszíves megírni. Előre is köszönöm.

Laci6802 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 574
Szívesen. Megoldódott a probléma? Ismerem ezt én is szoktam innen tölteni. De a "mobile9.com " és a "smartlip.com" oldalakon is van rengeteg téma, igaz az utóbbi orosz oldal de megbízható, ide majd mindennap benézek.
Előzmény: orion78 (573)
orion78 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 573

Köszönöm a segítséget!Innen töltök le témákat. www.onsmartpnhone.com

Előzmény: Laci6802 (572)
Laci6802 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 572
Ha kiírta hogy ellenőrizd ,akkor biztos van hely ahol ezt meg tudod tenni csak türelem kell míg megtalálja az ember. Még annyit,ha bármit telepitesz azt a memóriakártyára telepitsd ha van benne.
Előzmény: orion78 (570)
Laci6802 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 571
Szia. A symbian-nál általában a legtöbb telefonnál van olyan hogy engedélyezni kell az online tanúsítvány ellenőrzést. Ez a beállítások menün belül szokott lenni. De ne keverd össze a nokia 500,és a nokia 3-at mész előbbi egy symbian op. Rendszert futtat míg a másik egy "mezei" sima gsm telefon. A nokia 500-ra sis vagy sisx kiterjesztésű fájlokat telepíts,míg a másik csak nth,thm, fájlokat tud használni. Lehet hogy nem jó témát töltöttél rá és nem tudja kezelni. Honnan szoktál letölteni? Ez csak kíváncsiság,nekem három cimem van ahonnan töltögetek.
Előzmény: orion78 (570)
orion78 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 570

Üdv mindenkinek!

A kérdésem a következő:

Nokia 500-ra próbáltam témát rakni számitógépen keresztűl, amit sikerűlt is átrakon(átmásolni) a C: meghajtóra 

majd a telefonban megkerestem rá klikkeltem a telefon kiírta,hogy telepítés...elkezdte telepíteni majd egy hiba üzenetet

írt ki"hogy aláírás tanusítvány szükséges ellenőrizzem az alkalmazások beállítását a telepítések menüben"(én ilyet nem találtam a telefonban...az ideg szét b..sz)

A régebbi nokiámon ilyen nem volt(C3-00)átmásoltam ugyan így majd megkerestem ahová átmásoltam és minden gond nélkűl telepítette...ugyan onnan töltök le már jó pár éve(a fájl tipus is ugyan az"sis")és eddig nem volt gond vele...eddig...

A Nokia 500 ezt valamiért nem tudja vagy én csinálok valamit rosszúl,de akkor eddig miért működött más nokiákon?,,

Aki tud segítsen...Köszönöm előre is!

Pfarcz Creative Commons License 2011.12.01 0 0 568

Köszönöm :)

Előzmény: hmarco77 (566)
hmarco77 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 566

Kérdés, higy a mappáidban lévő zeneszámoknak van e ID3 tag(az mp3 file ba van belefűzve a dal címe, előadóstb)? mert a készülék az alapján szűr.

 

Vagy zenelejátszó ott az opciók közt ki kell választani a "könyvtár frissítése pontot."

Előzmény: Pfarcz (565)
Pfarcz Creative Commons License 2011.10.21 0 0 565

Szevasztok..:)

Van egy Nokia 6290-es telcsim..jó kis gép csak a zenével van gondom....a telefon memkártyára húzott zenei mappákat nem ismeri fel a lejátszó csak az "összes szám" menüben tudok zenét hallgatni...hogy lehet megoldani hogy a lejátszó megnyissa a gépről húzott mappákat?Nincs kedvem lejátszási listát készíteni és egyesével beleragosgatni a számokat...soha nem végeznék...Előre is köszönöm a segítséget..:)

Laci6802 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 564
Ha a töltésre gondolsz,akkor nem feltétlenül. Szerintem ez készüléktöl függ. De az adatátvitelhez biztos kell valamennyi .
Előzmény: Muki Skywalker (563)
Muki Skywalker Creative Commons License 2011.10.06 0 0 563

Hello ! 

A számítógépről is vesz fel áramot a telefon ???  (mini usb kábeles) 


 

 

Laci6802 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 562
Sziasztok. Nokia c5-03.am van .ttf valaki segíteni , hogy lehet ezz a telót formázni?
Köszi előre is.
Előzmény: Mobilkor (561)
Mobilkor Creative Commons License 2011.10.03 0 0 561

Kollégáim szerint általában alapból le vannak tiltva az internet szolgáltatások, így hiába lenne ingyenes egy oldal, ha a fizetősekez se éred el.

 

Egyébként ha már meg van az intenetkapcsolat, akkor a Facebook mobil oldala: http://m.facebook.com

 

Vagyis lépésenként nézd át a beállításokat, engedi-e az adatforgalmat.

Előzmény: v_éé (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!