Keresés

Részletes keresés

silence Creative Commons License 1999.06.16 0 0 93
Sziasztok !

Sok jót mondtatok.

Nekem rendezők szerint a kedvenceim:

Gothár Péter
Haggyállógva Vászka (1996)
A Részleg (1995)
Melodráma (1991)
Tiszta Amerika (1987)
Megáll az idö (1981)
(Az idő van-t még nem láttam sajna)

Sándor Pál:
Ripacsok (1981)
Régi idők focija (1973)

Meg filmek nélkül csak röviden Tímár Péter, Bacsó Péter.

silence

mindman Creative Commons License 1999.06.03 0 0 92
Indul a bakterház
(Van aki nem ismeri?)
Polyxena Creative Commons License 1999.06.02 0 0 91
Haz a sziklak alatt (Makk K.) ; Kentaur (-akkor meg- Szentjobi T.) ; Amerikai anzix (Body G.) ; Verzio (Erdely M.) ; Az en XX. szazadom (Enyedi Ildiko) ; Szurkulet (Feher Gy.) ; Satantango (Tarr B.) es ez az uj gyongyszem: Simon Magus (Enyedi Ildiko)
Bocsesz, de nem tudom megalni: Egy varos keresi a gyilkost (F. Lang) ; Megszallotsag (ciki, de nem jut az eszembe az olasz neorealista, pedig az egyik legkedvesebb, az alkohol meg a..., komolyan) ; Kifulladasig (J. L. Godard) ; Ejszakam Maudnal (E. Rohmer) ; Digo (R. W. Fassbinder) ; ? (?. Szokurov) ; Biztos loves (J. Jost) ; Hetedik kontinens (M. Hanecke), az ujabbak kozul meg a Boogie Nights (P. T. Anderson) es a Torokfurdo (F. Ozpatak)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.02 0 0 90
Melyik filmben hívták az Eperjest Spécinek?
sasanz Creative Commons License 1999.06.02 0 0 89
OFF
Egyszer ezt mondta nekem valaki:
"Te nem akárki vagy!"
Sajnos csak egyszer és valaki.
Előzmény: Yoshi (88)
Yoshi Creative Commons License 1999.06.02 0 0 88
Koszi neked, akarki vagy.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 87
A film címe Összeolmlás /Májkül Döglesz/
a topic címe Filmkereső
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 86
Nem magyar film, de szerintem nagyon jo:
A cimere pontosan nem emlekszem, assziszem Orulet vagy valami hasonlo volt.
Amerikai film, a lenyege az volt, hogy egy tipikus kispolgar kisebbfajta amokfutast rendez (nem kell felni, oszevissza meghalt vagy ket ember meg a vegen o).
Az amokfutas temaj is teljesen kispolgari volt: a hamburgeresnel nem kap egy bizonyos ido utan reggeli menut, ezert fegyverrel kenyszeriti ki, szetrobbantja a felesleges utepitest ami miatt dugoba kerult...

SZVSZ nagyon jo film.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 85
Látta már valaki a CUKORKÉKSÉG c. filmet? Néhány pesti art-moziban még ajdák. Ajánlom mindenkinek. Nem túl hosszú, nem kell sokat gondolkozni rajta és még jó poénok is vannak benne. Mindez különösebben ismert színészek és filmes szakemberek nélkül - mondjuk ez egy kicsit látszik is rajta, de ez adja a báját. Elvont, ugyanakkor meglepô és mulatságos.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 84
Azert Eperjes jo volt nehany filmben (Eldoradot nagyon szeretem), most egy kicsit lesullyedt, a 6:3 botranyosan rossz.
Amugy meg mar szinte minden jo film emlitve volt, de nem talalkoztam a Szegeny Dzsoni es Arnika-val, az is jo!
Ezenkivul, mint maganember Jankovits Marcell nem tul szimpi, de a Magyar nepmesek sorozatot es a Feherlofiat imadom.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 83
Lényegében egyetértünk. Bár szerintem az Ötödik pecsét is nagyon jó. No és a Macskafogó. Eperjesre meg én is allergiás vagyok.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 82
Konkrétan mikre gondolsz? Mert nekem valahogy nem ugrik be semmi sem...
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 81
Hannibál tanár úr

Öt perc gyilkosság

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 80
weirdo polgártárs,
ha az alábbiakban felsorolt filmek mind1ikében szerepelt volna Eperjes polgártársunk, akkor talán még egyet is értenénk...ráadásul a fickó - akit én nem szeretek - egy-másfél karaktere némelyik filmjében fenomenálisra sikeredett.
xpt
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 79
Csak arra gondolok, hogy amíg bizonyos körökben intellektuális előnyt jelent, hogy ki milyen félresikerült magyar filmet tart "oltári jónak" és Eperjes (akiről köztudott, hogy egész pályafutása alatt kb. egy-másfél karaktert alakított abban a barom sok filmben, amit hülye fejjel én is megnéztem) mint egyik legjobb színész szerepel egy itt másik oldalon, addig nem is lesz magyar filmművészet. Szerintem valahol az Egri csillagok meg a Kőszívű környékén halt meg, és most az Ámbár tanár úr, a Szamba, az Eu expresz és társaik még jól meg is gyalázzák a hulláját (kivételek:Falfúró, Bakterház, Vízipók, Vuk)
SZERINTEM!!!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 78
Ezt most nem egészen értem...
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 77
"Szerintetek mit jelent az utsó jelenet? (Gyurica úr megy haza, körülötte omlanak a házak) Mindenki mást mond róla."
Na, ezért nincs!!!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 76
Olyan, hogy magyar film, olyan nincs!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 75
aki nem tud helyesen írni
etv=etc.
Nem kéne... ...nagyritkán?
Üdvözlezzel=üdvözlettel

Boscánat:))

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 74
Tiszta hülyeség ez az egész topic.
De a legnagyobb hülyeség a világon az, hogy a remek magyar filmeket /dokumentum, animáció, játékfilm, mesefilm etv./ nem vetítik a tévécsatornák, amikor kevesebbe kerülne, mint a színvonalában is olcsó külföldi filmek. Nem kéne nyomást gyakorolni a tévéadókra, hogy gyakrabban vegyék műsorra a magyar alkotásokat, ha már nem készülnek mostanság, illetve csak nagyritkán.
Üdvözlezzel Sasanz
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 73
A sok elmomdott jo magyar filmeken kivul ezek talan meg eddig nem szerepltek itten:

Tusztortenet (Gazdag Gy.)
Narcisz es Psziche (Body G.)
Agitatorok (Body G.)
Potyautasok (Soth S.)
Mezga Geza (sorozat)
A Legy (rovidfilm)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 72
Minden = semmi
Bocs, ha off, de szerintem a magyar filmek többségére ez a sajnálatos tényálladék.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 71
Én csak úgy megemlíteném a Sátántangót. Ritkán vetítik moziban, de azért sikerült már háromszor megnéznem. Olyan semmihez sem fogható hangulata van. Imádom.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 70
Én csak azt nem értem, ha mindenki így gondolja, hogy ennyi a jó magyar film, akkor a magyar TV csatornák miért a szappanoperákat nyomják éjjel-nappal?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 69
Dehogy nem. Nekem nagyon tetszett.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 68
Hosszú idő után végre egy valóban jó Jancsó-film. Pedig már lemondtam róla.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 67
Senki nem látta a Zimmer Feri-t?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 66
Indul a bakterház. Nagyon 5-ös!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 65
Ezek tényleg egészen jó filmek, de ki látta az Országalmát ?
annak a film két legnagyobb megszólalása :
" NNa kedves uraim, mostan van itten maguknak két alternatívájuk. Vagy én leszek a Mátyás kerály, vagy kimerítem a szökés közbeni jogos fegyverhasználat tényálladékát."
" Mátyás király fordot lopott" ....

Hallottatok már a Mediavawe-ről ? kb 1100 filmet neveztek, ebből 150-et vetítettek le április 26.-tól május 1.-ig. A legjobb filmfesztivál az országban.

Aki tudja nézze meg az Országalma c. filmet. TUTI !!!

NNa csókolom

Skog Creative Commons License 1999.05.13 0 0 63
Mindent, de mindegy mit mondunk iszonyú jelenet.
Előzmény: TCrown (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!