Keresés

Részletes keresés

Sz Tamas Creative Commons License 1999.09.30 0 0 110
Szvsz a Dr. Love nevű interaktív progi, vagy hogy hívjam, szóval az is elég idióta találmány, de egy dolog az tetszett nekem, az pedig ez volt:
Szóval ez!
Nézzétek meg!

Sz Tamas

Újlaki Creative Commons License 1999.09.30 0 0 109
Még gimnazistaként, pihent aggyal, sok száz ilyen agyalágyult találmányt sikerült alkotni; sajnos, a többségük csak rajzban érvényesül. Ma már nemhogy kitalálni nem megy, de a régiekből is csak néhányra emlékszem: a gyérhajúaknak készített egyfogú fésű, az eszkimókhoz exportált, igloo alakú, hátul-fent füstölgő kéménnyel ellátott hűtószekrény, a féllábú szobafestőknek gyártott félbevágott létra, a nappali használatra készült, sötét fénykévét kibocsátó elemlámpa és a társai.
Újlaki Creative Commons License 1999.09.30 0 0 108
...fáradékony férjeknek meg a párja, a kicsúszásmentes, kívül szöges...
Előzmény: Törőlt_nick (107)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.09.30 0 0 107
lecsúszásmentes, belűl szöges óvszer.
Újlaki Creative Commons License 1999.06.24 0 0 106
Sajnos, egyenáram-tekercselővel nem segíthetek, de a mechanikus egyenirányító létezik. A szinuszos feszültséget áthúzzuk egy kalibrált furaton (a lyuk nem tudom, miből van, ami körülötte, az gyémántból, hogy ne kopjon ki), és egy nyomatékhatárolós racsnival egyszerűen feltekerjük egy dobra a megfelelően egyenesre húzott áramot. (Lehet, hogy ilyen tekercsre gondoltál?)

Sokan húzás előtt hőkezeléssel kilágyítják a szinuszhullámot, de ez hiba, mert elveszíti a rugalmasságát, és később már kis túlterheléskor is elszakad, levágja a biztosítékot. Csak ezt nem rövidzárlatnak nevezzük, hanem hosszúzárlatnak, mert az egyenfeszültség összecsomózása elég hosszú ideig tart.

Előzmény: myprint (105)
myprint Creative Commons License 1999.06.23 0 0 105
Foglalkozásomra nézve, egyenáram tekercselő vagyok, szívesen venném ha valaki feltalálná az egyenáram tekercselő eszközöt.
Előzmény: sosav (-)
Denevér Creative Commons License 1999.06.23 0 0 104
Jéé, én a fagyásra mindig azt hittem, hogy az programozási hiba. És most kiderül hogy általam is nagyrabecsült matematikán alapszik...
Milyen más a helyzet ha az ember Neptun-szemüvegén keresztül nézi a dolgokat... (Mert ugye, ha nézném a bolygot akkor a nap fényét veri vissza, amiben ugye UV-van és az árthatna...)
Előzmény: Újlaki (102)
szoo5 Creative Commons License 1999.06.23 0 0 103
Az eredeti kérdésnél maradva; nagyon szeretnék hétmérföldes csizmát, gumibogyószörpöt, tudástölcsért. Ja és esetleg egy mindentjáró malmocskát.
Üdv., szoo5
Előzmény: sosav (-)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 102
Persze, minden gép, amelyik vindózzal megy, vagy más mikrofos-terméket használ. Sose tudod, melyik emeleten áll meg a lift, megáll-e egyáltalán, illetve kevésbé metafórikusan, csak azt nem tudod, mikor fagy le, mert hogy lefagy, az biztos.
Előzmény: Denevér (101)
Denevér Creative Commons License 1999.06.23 0 0 101
A Fuzzy-logicról már hallottam, azt hiszem minősitett halmazoknak forditható. Sajnos erről csak 1 magyar könyvet láttam, de mire meg akartam venni elfogyott. Viszont a megadott linkről sikerült elmélyitenem az ismereteim. Van olyan nem robot, hanem személyi számitógép márka ami powered by fuzzy-logic?
Előzmény: Újlaki (96)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.23 0 0 100
Vannak olyan ilyenek, amik vegulis megvalosultak. Egy ket levellel korabban Duducsocso jelezte a napelemes zseblampat. VAN. Csak nehany napja lattam egy katalogusban hirdetni. Persze van toltheto akkumlatora, ugyhogy hasznalhato este is, de az aramforras bizony egy napelem.

Nehany evvel ezelott, az ilyen viccek sorozataban feltunt a "McDonalds Indiaban". Az is van mar azota. Ugyan nem marhahusbol van a hamburger, de van McDonalds Indiaban, sot nagyonis nepszeru.

Gabor

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.23 0 0 99
Belül szöges futócipő, ami a használóját gyorsabb haladásra ösztökélné.
Fényvisszaverő hálósapka, biztos ami biztos alapon, tudjátok, a balesetek miatt.
Továbbá könyveket kellene írni, például Indiai marhareceptek címmel, vagy Sertésreceptek zsidó módra.....

Nyertem?

(Itt megjegyzem, eme agyszülemények nem tőlem származnak, Vavyan Fable ötölte őket ki, néhány már lejjebb leírt találmány kiséretében!)

Lazy Cat Creative Commons License 1999.06.23 0 0 98
Na, én nem szállnék be egy ilyen fuzzy-liftbe. Nekem nem elég az, hogy majdnem, de nem egészen azon az emeleten áll meg, ahol akarom. És ne nyissa ki az ajtót két emelet közötti >átmeneti állapotban<... :-)
Előzmény: Újlaki (96)
altemar Creative Commons License 1999.06.23 0 0 97
-Villanyírógép
(Megfelelően tagolva)
-Csuklós nyalóka
-Gumicirkulációs-kanyarstabilizátor
Előzmény: sosav (-)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 96
Na, ezzel a négyállapotú algebrával szögön találtad a fejét!

Nem hallottál a fuzzy logic nevezetű, viszonylag új logikáról?

Az a lényege, hogy a klasszikus logika olyan, mint mondjuk, a geometria: az csak elméletben létező dolgokkal operál: pont, egyenes, sík... A logikával ugyanez a baj, a valóságban soha sincs „tiszta" igen vagy „tiszta" nem. Nincs üres pohár, csak majdnem üres, félig üres, kicsit üres.

A fuzzy logic elfogadja az igen és a nem közötti átmeneti állapotokat is, a logikai műveleteket kiterjeszti ezekre. És nagyon jól működik, lift- és lézernyomtató-vezérléseket készítenek ilyen módon, sokkal gyorsabban, mint a hagyományos módszerekkel.

Itt van a szülőatya honlapja: http://www.abo.fi/~rfuller/fuzs.html.

Előzmény: Denevér (95)
Denevér Creative Commons License 1999.06.22 0 0 95
Illetve villamos-ágy, hogy az a bűnöző kinyujtóztathassa elgémberedt tagjait.
Meg has-hajtóknak versenypálya, a horror szerelmeseinek...
4-állapotú algebrával működő számítógép (igen-nem-talán-nemvalószinű (T-F-?-!?))
Előzmény: duducsocso (92)
duducsocso Creative Commons License 1999.06.22 0 0 94
hányinger jelzo (méri, hogy hány inger ér jelenleg téged)
Jay Creative Commons License 1999.06.22 0 0 93
Én egy olyan búrát képzelek el Budapest felett, ami csak max. este engedi át az esőt, egyenletes 22 fokot biztosít télen-nyáron és kellemes hűsítő szellőt a város levegőjének frissítésére.
Vállalkozók?
duducsocso Creative Commons License 1999.06.22 0 0 92
napelemes zseblámpa
csak belülrol nyitható konzervdoboz (fogyókúrázóknak)
toló-villamosszék (mozgássérült bunözok részére)
zsebszámológép (hogy mindig pontosan tudd, mennyi zsebed van)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.22 0 0 91
Az semmi, az öbölháborúban használták először a vízport. Rengeteg helyet és szállítási kapacitást megspórol, és nem poshad meg. Egy kis tasak fehér por, bele kell szórni egy pohárba, és hozzátenni két deci tiszta vizet. Két deci víz lesz belőle.
Előzmény: paty (90)
paty Creative Commons License 1999.06.21 0 0 90
Szerintem feltalálhatnák már a repülőszönyeget, igen nagy hasznát venném.

Egyébként visszatérve a zacskós dolgokhoz, néhány évvel ezelőtt Szlovákiában láttam zacskós colát, kész röhej.

Újlaki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 89
Ez most komoly: 3D-s nyomtató is létezik, természetesen lézernyomtató. Valami speciális folyadékot világítanak be program szerint, és a fény hatására az anyag kikristályosodik. Így lehet (majd?) leggyorsabban és legpontosabban alkatrész-prototípust, szélcsatorna-modellt készíteni.
Előzmény: Syrax (75)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 88
Ne viccelj, a IV. E? A matek-fizika szak? Ilyen találmányt naponta két tucatot kitaláltunk. Még olyanabbakat is. Jólneveltségem tiltja, hogy itt közkinccsé tegyem őket.
Előzmény: Mr Spock (86)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.21 0 0 87
Kedves Syrax,

Olyasmire gondolsz,mint az R2D2 kivetitoje?

Nagyjabol. Ha hiszed, ha nem, VAN mar olyan. Egy Washington D.C. jatekteremben volt egy jatek ami pontosan ugy mukodott. A problema az volt, hogy rossz volt ugy a kep mint a jatek, es nagyon draga volt jatszani (5 dollar=2 perc). Ugyhogy eltunt es azota sem tudok ujrol. De nagyjabol az a technologia fejlodhet olyan iranyban, hogy otthon, R2D2 szeruen, tokeletes harom dimenzioban, a szobadban jelenik meg minden. Nem lenne semmi ha belegondolsz.

Gabor

Előzmény: Syrax (75)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.21 0 0 86
Kedves Ujlaki,

Latom iskolazottsagod nem veszett karba (:-).

Gabor

Előzmény: Újlaki (78)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 85
Szerintem bicikli is kéne a halaidnak, hogy el ne hízzanak. Vizibicikli, ami a víz felszíne alatt megy, fejjel (?) lefelé. Otthonra meg szobabicikli. Különben olyanok nélküle, mint hal bicikli nélkül.
Előzmény: Count Zero (82)
Count Zero Creative Commons License 1999.06.21 0 0 84
Nem lenne rossz egy kemleloablak sem (affele kukucskalo) a huto ajtajara, hogy tudjam, hogy leoltottam-e a villanyt.
Újlaki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 83
A HP gumikesztyűt és alkoholos kéztisztító kendőt is csomagol a lézernyomákolók csere-festékkazettájához. A te ötledetet is csak így szabadna árulni, csak gumiköténnyel és gázálarccal kibővítve.
Előzmény: DomiG (81)
Count Zero Creative Commons License 1999.06.21 0 0 82
En mar regota keresek az akvariumomba halitato valyut. A multkor is szomjan halt az osszes hal.
DomiG Creative Commons License 1999.06.21 0 0 81
Egyszer használatos, (eldobható) politikus.
Garantáltan környezetbarát, eldobás után ugyanis már ne fröcsög, lebomlik; hogy mi lesz belőle, mindenki kitalálhatja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!