Keresés

Részletes keresés

Boss666 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 41025

Drága .ETNA.!

Ugye csak viccelsz ? Ne engedd már, hogy néhány idióta önkéntes rendőr elvegye a kedved az írástól!

Ez a topik 4-5 éve még úgy pörgött mint a búgócsiga, igaz akkor is voltak hasonló fogadatlan prókátorok,

sőt inkább provokátorok. Megtanulták az offolás szó mibenlétét és azóta ezt szajkózzák...

Önjelölt moderátorok, beteg emberek. Ők ugyan nem szólnak hozzá érdemben a tárgyhoz;elég az is, ha mások

szórakozását elronthatják utána keresnek másik topikot.

Szóval ne add fel, ahogy jöttek majd úgy mennek. Rád meg szükség van itt... :))

Üdv. Boss666

Előzmény: .ETNA. (41020)
pimre Creative Commons License 2013.10.29 0 0 41024

Mona már 2007 óta nincs itt a fórumon. Viszonr egyenlítő itt van, akitől ő is kapta, és be is írta ide az elérhetőségeket és néhány receptet: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127073553&t=1001728

Én egy picit igazítottam a leírás képén és meg is adtam az elérhetőségét: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127074801&t=1001728

Igaz, hogy nem a BM-3, csak a BM-2-es típus, de nem hinném, hogy lényeges különbség lenne a kettő közt.

Előzmény: Gizu1 (41022)
Gizu1 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 41023

Bocs Mona az elöbb nem iram meg az email cimem :) gizi@stcable.rs  Annyira megörültem hogy elfelejtettem!

Előzmény: mona_7 (25129)
Gizu1 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 41022

Szia. Nekem kellene afk bm-3 hoz használati utasitás ha lehetne! Most kaptam és nincs csak német nyelvű utmutató. Előre is köszi

Üdv Gizi

Előzmény: mona_7 (25129)
Gizu1 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 41021

Szia. Most kaptam én egy kenyérsütőt ami AFK BM-3-as de sajnos csak német nyelvű utasitás van vele. Ha megkérnélek elküldenéd a gizi@stcable.rs email cimre a használati utasitást? Nagyon megköszönném! :)

Üdv Gizi

Előzmény: Törölt nick (22807)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.12 0 0 41020
Hm. . 2/2-től azért picivel jobb arány:-) De akkor befogtam, jó kenyerezést, receptcserét. . pörögjön Veletek tovább ez a topik. Na pá :-)))
Előzmény: Pitbull_vagyok (41019)
Pitbull_vagyok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 41019

"kenyeres ... hozzászólás mellett, most 6-7 (?) "egyébbel"

.

.

az utóbbi 30-ból 14.

.

.

Előzmény: .ETNA. (41015)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.11 0 0 41018

Közönség? Hol? :-)) De akkor beszélgessetek . . . nehogy már miattam ne süljenek kenyerek.

Előzmény: pimre (41017)
pimre Creative Commons License 2013.10.11 0 0 41017

Egy hete mást sem csináltok, csak offoltok. Szerintem erre itt erre a fecsegésre kevésbé vevő a közönség. Más támában talán igen.

Előzmény: .ETNA. (41016)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.11 0 0 41016
. . . akarom írni: baromira zavarhatOM . . bocsi
Előzmény: .ETNA. (41015)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.11 0 0 41015
Na ja, igaz is, mert kicsivel több, mint 600 kenyeres (recept, alapanyag, gép, alkatrész stb.témákban) hozzászólás mellett, most 6-7 (?) "egyébbel", olyan baromira zavarhatjuk az "uborkaszezonban" ezt a sok receptre vágyó, kenyérsütési nehézségeit itt a topikban megosztó, tanácsra, segítségre vágyó fórumozót, hogy hihetetlen.

Ja, majd elfelejtettem: :-)

Az, hogy ki mit tapasztal a világban autózgatva, egyedi, ahogy a vezetési szokás, stílus, vehemencia is, mi spec. 30ezret jobb dologra is el tudunk költeni, pl. 100euróért már kint kifizethetjük egy lakás havi bérleti díjának kb. negyedét:-) Ezért 50-es táblánál max. 60-nal megyünk, de inkább 50-nel . . óvatos duhajként:-) Na, jó, nálam, ebben a témában, itt a pont.

Tegnap vacsira, mákkal megszórt zsemlét sütöttem . . hétvégére pedig tojásos kenyeret "rendelt" a család:-)
Előzmény: pimre (41012)
Jahno Creative Commons License 2013.10.11 0 0 41014

Olvass rendőrös topikot. Erős idegzetűeknek való. Aztán rájössz miért nem így csinálja, de főleg azért, mert jogalapja nincs hozzá és évekig lehet vitatkozni, rendőr meg csak szopolik.

Előzmény: .ETNA. (41009)
pimre Creative Commons License 2013.10.10 0 0 41013

:-)

pimre Creative Commons License 2013.10.10 0 0 41012

Javasolnám nektek a jelen fórum címének elolvasása után áttérni valamelyik közlekedési klubba, mondjuk ide: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9155746&la=103404421

Előzmény: .ETNA. (41011)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.10 0 0 41011
Na ja, ha fittyet hánysz a szabályokra és a "cammogó" 50 helyett pl. 69-el (megengedett+15km/h+3% mérési hibahatár)"száguldozol" a városban, könnyen megeshet, hogy nagy-nagy szeretettel küldenek Neked egy 30ezres csekket :-)))
Előzmény: Csucsu007 (41010)
Csucsu007 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 41010

igen, városban az 50 cammogás...

ha dugó van, akkor mennek ilyen lassan a  Mercik...

Előzmény: .ETNA. (41009)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.10 0 0 41009

Dehogy is ,bakker , városban(!), ezt írtam!! :-)

Németországban autópályán a rendőr akkor is "kiszed" a forgalomból ,ha túl lassan haladsz, ez természetes, azt nem tudom ,hogy ezt Magyarországon is így teszik-e ,de gondolom ,igen.

A kecmergő is veszélyt jelent a közlekedőkre.

Előzmény: Csucsu007 (41008)
Csucsu007 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 41008

"a vadiúj német Mercik, bazi nagy Audik"

ezek az autók nem azért előznek meg, mert a te autód akármilyen mazda,

hanem akkor is megelőznek, ha te ülsz a ferrariban

és csak 50-el cammogsz...

Előzmény: .ETNA. (41005)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.07 0 0 41007
Jahno: nézelődtél már e.margit vagy limara oldalán?? Mindketten nagy "kenyeresek" és persze nemcsak géppel sütnek. Igaz, hogy a dagasztást többnyire géppel oldják meg ők is:-)

http://emargit.gportal.hu/

http://www.limarapeksege.hu/?m=1
Előzmény: joy (41000)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.07 0 0 41006
Ti, pasik:-)) A férjem is ezt mondta:-)))
Előzmény: firmitudo (41004)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.07 0 0 41005
Jahno: nem kell túlzásokba esni, vagy átlendülni a ló túloldalára! Soha (soha!!) nem azt mondom, hogy a "magyarok köcsögök", hanem azt: de bunkó ez az x.y. - tök mindegy, hogy magyar, török, német, amerikai vagy hottentotta. Nem a kerület rendes, hanem x, vagy y . . no és persze z meg s . . ! Ahogy nem x város bunkó, hanem az ott élő x.x. vagy k.m.!! Van azért különbség!!
A Ferrari sztori itthoni valószínűsége kb. 20% . . Ferrariban vagy menő "nyugati" új kocsiban, sokszor (ez azt jelenti nálam, hogy nem mindig) laza beképzelt kivagyi tahók ülnek. Ettől még megállhatnak itt is, de azért nehogy azt mond már, hogy ez lenne az általános!
A régi Mazdánk (nem új típus) mögött anno simán plattyogtak a vadiúj német Mercik, bazi nagy Audik, itthon viszont rendszeresen úgy gondolták, hogy nehogy már egy "ócska Mazda mögött döcögjek 50-nel a városban a fullos autómmal" :-) Ez se általános !!!! Na mindegy, van itthon is rossz és jó, van "otthon" is jó és rossz tapasztalatom. Speciel a zebrás megállásban a "német zebrák lóhosszal vezetnek":-))
Na ennyi erről elég is részemről:-)))
Előzmény: Jahno (41003)
firmitudo Creative Commons License 2013.10.05 0 0 41004

"...egy gyönyörűségesen-szépséges piros Ferrari megállt, hogy átengedjen:-))"

Jaj, .ETNA., nem ismered Te "ezeket" a piros Ferrarisokat! Csak azért állt meg, mert előlről már látott és hátulról is meg akart csodálni, ahogy ellibegsz előtte. Hallottam már ilyenről, de az Renaultos volt ;).

Előzmény: .ETNA. (40986)
Jahno Creative Commons License 2013.10.05 0 0 41003

Nem is kezdtetek el köcsög magyarozni, amit most jól magunkra vettem. Érdekes, Csepelen pld, megállnak a zebránál autófüggetlenül és átengednek. Nem tettem be a köcsög magyar kategóriába azt a kiscsajt sem, aki étterem terasza mellé szaratta a kutyáját majd elegánsan ellépett. Én megrángattam és összeszedettem vele :-)

Régen valaki letanyázott a buszról, elég jól összetörte a fejét. Orvos volt, kötszer nem, mentő "majd jön", míg buszon összeadtak egy tonna papírzsebkendőt, addig körbeszaladtam honnan lehetne elsősegélydobozt szerezni. Ott sem a magyarok voltak köcsögök, hanem az a pár TAXIis, aki vonogatta a vállát. Magyarok rendesek voltak, buszon segítettek. Lehet német vagy amcsi bevándorlók voltak :-D

Idehaza boltban sem csak Marika néni és Lehmann úr mosolyog, vagy van pár kedves szava a hülye köcsög magyar júzerhez, de itt speciel a CBAban és a pékségben sincs bajom. Lift előtt tegnap is udvariaskodtunk, egy bicajos nem akart beszállni, mondom összehúzzuk magunkat, gyere már. Ma fordítva volt, már csukódott az ajtó, mikor befordultam, lift elég jól tele, de ember még odatette a kezét és mondta, hogy menjek, elférek. Engem fél éve kihajítottak melóhelyről, pár hónappal később még saját cuccaimból adtam kölcsön exkollégának, hogy dolgozni tudjon. Múlt héten tök ismeretlennek adtam telefont az utcán, mert rendesen megkért, hét elején egy autót toltunk félre ami lerobbant (többen jöttek segíteni, érted, mert köcsög magyarok és szarnak mindenre). Pár hónapja szintén lerobbant egy kocsi, ott is ketten szálltunk ki kötélllel, aztán kiderült, hogy a sofőr volt a béna. Nem baj, köcsög magyarok úgysem segítettek volna, bezzeg németeknél, ott már biztos akkor segítettek volna, mielőtt lerobban. Másik meg nem sokat voltam Amerikában, ott is bőven helyenként változik a hozzáállás, de pont ellenkezőjét látom, rohadtul nem érdeklik egymást az emberek. Vagy kérjetek italt/kaját Madridban, olyan méla undorral szerintem sehol senki nem fognak kiszolgálni, mint azon a környéken.

Ez a topik? Előfordul. Másik autóson nem rég beírta valaki, hogy kérdés van, asszony lerobbant, Ő odahaaz 2 gyerekkel, kocsiba be sem férnek, mi a legjobb opció? Hárman írtunk, hogy azonnal hívjon fel, megoldjuk, meg egyéb esetben is bátran. Én is beszoptam, megírtam fórumra, erre egyik arc megvette éjjelnappalos boltban az alkatrész és eljött szerelni. Máskor én oldottam meg szegény németnek, aki az autópályát kereste, mondom jajj, angolt nem beszél (én meg köcsög magyar módjára nem tudok németül), éppen felújítás, terelés, nem csoda ha 4szer ment át a Lágymányosin és nem tudja mi merre van. Neki is csak elmutogattam, jöjjön utánam, éppen ráérek. És még biztos nagyon sok minden kimaradt az elmúlt 40 évből, de most lefekvés előtt hirtelen ez.

Előzmény: .ETNA. (40999)
Csucsu.007 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 41002

ird be itt a keresőbe, hogy: csucsu

meglátod mennyi mindent sütöttem,

sose volt gépem...

by csucsu

Előzmény: joy (41000)
Csucsu007 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 41001

41001

Kellemes kenyér illatot és

Jó sütést mindenkinek! 

by csucsu

joy Creative Commons License 2013.10.05 0 0 41000

Van rengeteg fanyalgó topic a prolitikában, miért kell itt szapulva "beszélgeti"?

Na, jó.

Esztek, amit főztök.

Egyébiránt azért néztem be, mert gép nélküli kenyér recepteket kerestem voltna.

A gond az, hogy a gépem megnyekkent, -két éve- és semmi kedvem újat venni. Már csak azért sem, mert amikor azt megvettük, 2-3 hónap alatt nőttem 10 kg-t. Ráadásul egy 3/4-1 kg-s brúgó sok is nekünk.

Nem szándékolt, magától esett vissza a kenyérfogyasztásunk.

Húst-hússal, alkalmanként főzelékekkel. :o)

A piacon minden nap vehetnék 1/2 kg frisset, de napi 1-2 szelet a fejadagunk, és ketten vagyunk. Azaz még a fél kiló is 3-4 nap alatt fogy el.

Sajna Szegeden nem kapható a 20-25-30 dkg-s szegedivágott, zsemlevekni, zsúrkenyér, rendes baquette. Ahol valami hasonló van, az szörnyű. Messziről lesír róla, hogy virtuális, puffasztóval készített, másnapra már morzsálódik, vagy fonnyadt.

Legtöbbször síma vizeszsömit veszek, de uncsi. Akartam sütni, de a régi receptjeim mind gépesítettek, ami 2-3 órás hőfoxabályzott dagasztást jelent. Megpróbáltam robival dagasztatni, de nem lett igazi. Szépen megkelt, nyílt, rendesen átsült, de belül sűrű, vaskos lett.

Előzmény: .ETNA. (40993)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.04 0 0 40999
Amúgy mi változott 3 év alatt? Régen tök jókat "beszélgettünk" itt a topikban!
Előzmény: Jahno (40991)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.04 0 0 40998
Nem ment át . . .de újraküldeni pedig nem engedte, na akkor újra, talán most sikerül:

Húúú, ezek a kenyerek gyönyörűek! Milyen alkalom volt ? Éppen most olvastam egy puliszkás kenyér receptet, próbálta már valaki??
Előzmény: Csucsu007 (40989)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.04 0 0 40997
Húúú, ezek gyönyörűek! Milyen alkalom volt ? Éppen most olvastam egy puliszkás kenyér receptet, próbálta már valaki??
Előzmény: Csucsu007 (40989)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.04 0 0 40996
Ja, lehet, hogy nem is ott, hanem a soroksári bicikliúton, vagy a Népkertben a 17. kerületben ? Na hagyjuk már, itt se mindenütt ölik meg a futó nőket, vagy verik össze a bicajos gyerekeket, ahogy ott se mindegyik iskolában lövöldöznek . . ez csak sztereotípia . . . amúgy pedig dolgozni mindenütt kell, különbség csak az árak és bérek arányában van. . de most már nem írkálok tovább az unalmas politikáról,. Ha egyszer majd kipróbáltad, biztosan Neked is lesz sok jó és sok rossz élményed, tapasztalatod is, a világ már csak ilyen, de itt és most Neked is csak ez az egy, szerencsés esetben kb. 70-80 évre kalibrált, életed van. Változtatni ezen a tényen se cinizmussal, se szarkazmussal nem tudsz, de legalább süsd otthon a kenyeret, kezdetnek ez is elég :-))
Előzmény: Jahno (40991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!