Keresés

Részletes keresés

kamanda Creative Commons License 2013.12.07 0 0 24738

Ebben nem vagyok biztos, de mintha beutaló nélkül is be lehetne esni hozzájuk, saját kérésre. Emiatt visont fel kellene őket hívni, ne menjél potyára.

Előzmény: farand80 (24736)
kamanda Creative Commons License 2013.12.07 0 0 24737

TB-alapon megy, házhiorvostól elég egy beutaló. Szombatonként van ún. riport, amikor felmérik, fel tudnak-e venni, vagy ha tudod vállalni, akkor lehetsz bejárós is. (Foglalkozásokon ott kell lenni, meg a többiekkel csevegni, az is a terápia része, ha felvesznek.) Már az új helyükön vannak, én itt kicsit eltévedtem, mert hatalmas az a terület, ahol van az épületük. A Moszkva térről megy fel a busz.

Ha felvesznek, megmondják, milyen orvosi leletek kellenek nekik, pl. teljes labor, tüdőröntgen, másra most nem emlékszem.

 

Velem rendesek voltak, mert mondta, még véletlenül sem szeretném, felvegyenek, mert nekem csak ajánlotta egy kórházi orvosom. Megkapta az 1 oldalas szakvéleményt, és békén hagyott. Éppen mániás szakaszom volt, jól fel voltam pörögve, tele vágyakkal, tervekkel, stb. szóval tök normálisnak látszottam.

Előzmény: farand80 (24736)
farand80 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 24736

Sziasztok!

 

Majd írok hosszabban is, nem vagyok új "darab" csak korábban más néven voltam (Andikozmi, Andee80), de most csak az lenne a gyors kérdésem, hogy ez a Tündérhegy ez maszek v. esetleg tb-s úton is be lehet jutni? Mi a menete? Leírná vk.?

Előre is köszönöm, jó éjszakát!

Meerkat35 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 24735

Sziasztok!

 

Kamanda, Tündérhegy jó volt, csak...szerintem nagyon egyénfüggő, észre kell venni mikor elég. Nagyon jók az orvosok, pszichológusok, mindenki mindnekivel egyeztet, több aspektusból, csak sokan "hospitalizálódnak", én 2 hónap után magamtól eljöttem.

Igazából a bipolt nem is ők állapították meg, nagyon nehéz éveim voltak minden téren, és súlyos depresszióval, személyiségzavarral kerültem be, 2 hónap alatt 15 kilót fogytam ( amúgy se voltam sok, 60ról lementem 45re). Minden szervi vizsgálatot elvégeztek, makk egészséges vagyok, bár magamtól is tudtam hogy pszichoszomatikus.

 

Bár biológiai téren végeztem, de elég labilis vagyok, sok mindnebe belefogtam aztán nem csináltam végig, plusz túl ragaszkodó, kihozták hogy érzelmileg labilis személyiségzavar, persze ez nem volt meglepő, de ebben hálisten semmi "súlyos " tünet nincs. Anno voltak a bipol depresszióból mániás szakaszam, de lightosak, így nem is gondoltam rá sokáig. Semmi hadarás, idétlen tervek, agresszió, ilyesmi nem volt, csak enyhe hipománia, időszakosan simán fent voltam hetekig hajnalig a hobbim, munkám miatt, aztán reggel keltem frissen, sokat szerveztem stb... de konkrétan most a depressziós szakasz volt nagyon durva, ennyire még sosem ütött ki.

 

Végülis, ezek tudatában lehet okosabban dönteni, emellett Szertralint kaptam ami nagyon bevált.

 

Hééé-nek:

Általában oké, hogy az ember kerüli a gyógyszereket, hiszen egy antibiotikum tönkreteszi a bélflórát, sima fájdalomcsillapítóknak is rengeteg mellékhatása van, paracetamol is rákkeltő....DE, szerintem az "agyi" gyógyszerektől nem érdemes félni, sokkal rosszabb nélküle. A depresszió, bipol. depresszió simán kémiai elváltozás, ahol -hiába értjük meg a dolgot, persze ez is fontos, a terápia- de ettől nem fognak biokémiai mechanizmusok beindulni. Nekem pl a Szertralin nagyon bejött, sima szerotonin visszaszívást gátló szer, nagyobb részben annak köszönhető hogy jól vagyok, kisebb részben a terápiának. Helyesbítek, jól sosem leszünk, meggyógyulni nem fogunk, de a kezelés jót tesz, ehhez meg szerintem szükséges a gyógyszer, sokkal kevésbé ártalmas egy olyan cucc, aminek normál esetben az agyunkban kéne rendben lezajlania, és ebben segít valami gyógyszer, mintha nem szednéd, ezerszer károsabb a sok stresszhormon, kortizol, stb.

 

 

hééé... Creative Commons License 2013.12.05 0 0 24734

 

Sziasztok!

 

Nem is tudom, hogy kezdjek neki ennek a témának, vagy problémának.

30 éves koromra eljutottam odáig, hogy beismerjem, valószínűleg mániás depressziós vagyok.

Nem sokat olvastam eddig a témáról, de amit eddig megtudtam, teljesen egybevágnak a tünetek, bár ezt most nem részletezném.

 

Mostanság (egy-két hónapja), mintha a mániás szakaszban lennék.

 

Amit nem igazán értek, hogy mi válthatja ki ezt a szakaszt? Mi hatására kerülhetek ebbe?

Lehetséges, hogy ez egy olyan személy, aki iránt erős érzelmeket táplálok?

 

Gyógyszert nem szedek, és nem is szeretnék.

Most akkor jön a buta kérdés, hogy mégis mit tanácsolnátok nekem? Feltételezem, a legértelmesebb választ az lesz, hogy forduljak szakorvoshoz :)

 

Ha esetleg van itt, akinek van kedve erről beszélgetni, azt szívesen venném, akár üziben is.

 

Zs.

kamanda Creative Commons License 2013.11.30 0 0 24733

Szia Meerkat!

 

Vippa vagyok, ezen a fedőnéven, mert az indapass nem enged be másként.

Utóbbi 2 alkalommal nagyon mély depresszióval kerültem be kórházba, azóta lekopogom, jól vagyok, mániás szakaszom sem volt.

Neled mik voltak a tünetek, hogy bipolt állapítottak meg?

A búrából ismersz? 

Nekem most ugyan kevert fázisom van, az Abilify-tól kezdek kikecmeregni a depisebb, tehát nem mély depis állapotomból. 6x sokkoltak - ECT -, ezzel eltűntek az öngy. késztetéseim, csak halvány vonalakban vannak meg, ha éppen olyanom van. Havonta járok a maszek dokimhoz.

 

Írjál, milyen volt T. hegy, jó átert fogtál-e ki magadnak? Milyen bogyókkal kezelnek most?

 

Mélezni nem szívesen mélezek, meg privizek. 1x ellenem fordították, azóta 100x meggondolom, mit és kinek írok le valamit. (Kuckó)

 

Vigyázz magadra!

Előzmény: Meerkat35 (24732)
Meerkat35 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 24732

Üdv, 36 éves vagyok, nemrég jöttem ki Tündérhegyről, kissé ambivalens érzésekkel. de okosabb lettem, azt hittem sima depresszióval kerültem be, a border lineos barátnőm miatt, de kiderült hogy bipol. vagyok én is. Vippa, vagy valaki , ha van kedvetek írni, tapasztalatokat, vagy akár Th-ről, írjatok privit. pythonprof77@citromail.hu

Ancient M Creative Commons License 2013.09.28 0 0 24731

Egyetlen bajom a bipoláris depresszióval hogy NEM ALSZOK.

 

Képtelen vagyok aludni.

 

20 perc/nap

kanga 1 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 24730

A magányos karácsony miatt kérdeztem.  Ha van állatod mégsem leszel egyedül. Ő biztosan nem bánt.

Előzmény: cyanne (24729)
cyanne Creative Commons License 2013.09.18 0 0 24729

csak nem értettem, hogy jön ide a kérdés.

Előzmény: kanga 1 (24728)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 24728

Már miért szólítanád. Viszont bizonyos állatok hihetetlen jó hatással vannak a mentális betegségekre. ( kutya, törpedisznó...)

Előzmény: cyanne (24727)
cyanne Creative Commons License 2013.09.18 0 0 24727

??? van.

szólítsam őket anyunak és apunak, v mit tanácsolsz?

:)

Előzmény: kanga 1 (24726)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 24726

Állatod van?

Előzmény: cyanne (24714)
cyanne Creative Commons License 2013.09.18 0 0 24725

vippa! ha benézel véletlenül...

neked milyen hosszúak (voltak) a ciklusaid? úgy kb.

cyanne Creative Commons License 2013.09.18 0 0 24724

gyógyszer nélkül én se aludnék

Előzmény: Ancient M (24723)
Ancient M Creative Commons License 2013.09.17 0 0 24723

Mondjuk az az szar hogy szinte egyáltalán nem alszok.

Előzmény: cyanne (24715)
vippa Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24722

Tündérhegynek nagyon sokat köszönhetek, meg volt egy tündéri idős, tb-s pszichológusom, ő szuper volt.

Ezeken kívül persze még sok más terápiám is volt, csak a mostani kevert fázisaimban csak ez van, ezzel meg nem fogok terápiára járni, annyi lóvém nincsen.

Előzmény: cyanne (24721)
cyanne Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24721

nekem a terápia nélkül tuti nem ment volna sok minden

Előzmény: vippa (24719)
vippa Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24720

Lemaradt, a szüleim huszonéve már meghaltak, anyukámmal volt nagyon rossz a kapcsolatom. 

Előzmény: vippa (24719)
vippa Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24719

Nem a szüleimmel vagyok agressziv, hanem ha úgy alakul, szinte bárkivel, ha nem úgy viselkedik, ahogyan én azt "elképzelem", tehát támadóként lép fel ellenem, akár szavakban is.

 

A megszokás sajnos nagy úr, ha ilyen hosszú ideig lealázhattak, természetes számukra, meglepődnek, ha nem a "bocsánat, hogy élek!" szerepedből kilépsz.

Nagyon irigylem az amerikaiakat, mert el sem tudnák képzelni az életüket pszichiáter nélkül, nálunk meg ez nem olyan egyszerű, anyagi okok miatt sem. Ugyanis ennek a problémának a leküzdésére a terápia lenne a legjobb, csak miből? :-(

 

Előzmény: cyanne (24718)
cyanne Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24718

sajnos én nem robbanok, hanem ledermedek, vagy még partner is vagyok a saját megalázásomban.

vagyis eddig ezt csináltam, mostanában néha visszavágtam (de közel se robbanásszerűen, mert eléggé higgadt vagyok amúgyis), akkor meg teljesen hülyének lettem nézva.

tkp megértem, elvégre 40 évig nem ehhez szoktak, de ezt most nem tudom figyelembe venni.

Előzmény: vippa (24717)
vippa Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24717

Nekem is ezt kellene tudnom kezelni, ne robbanjak, ha úgy érzem, jogtalanul bántanak. Olykor már kezdek saját magamtól megijedni, mennyire fel tudom magam turbózni. :-(

Előzmény: cyanne (24714)
vippa Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24716

Próbálj meg egy Legalon kúrát, úgy tudom, az segít. Rengeteg gyógyszert szedek én is, évente-kétévente be szoktam iktatni egyet, azt mondhassam magamnak, valamit tettem, ne a májam miatt patkoljak el. (Úgy tudom, nem vényköteles)

Előzmény: Ancient M (24712)
cyanne Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24715

a bipolárisok is szednek gyógyszert. vagyis ajánlott nekik.

 

valóban vannak időszakai, csak az utána következő mélypont a legveszélyesebb pl. öngyilkosság szempontjából.

 

összességében én bármikor elcserélném egy ún. normális állapotra, de egy major depresszióra, pánikbetegségre, skizofréniára pl. nem.

szóval azért annyira nem jó...

Előzmény: Ancient M (24712)
cyanne Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24714

kb. fél évig bírtam a felületes kapcsolattartást. be kell látnom, h nekem nem megy. nem véletlenül nincs amúgyse felületes kapcsolat az életemben.

ráadásul hiába felületes, attól még nekem nagyon fáj, ha bántanak.

h megértsenek, arról már letettem.

idén egyedül leszek karácsonykor, és végre nem szorongok ettől. (mármint akár velük, akár nélkülük -- tavaly ilyenkor mindkettőn szorongtam.)

Előzmény: greenwood (24713)
greenwood Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24713

tudom, h nem vagyok bipoláris, természetesen.

sajnálom, h nem megy a szüleiddel a kapcsolat. megértelek, mert ismerős a helyzet. nálunk a kapcsolattartás ugyanolyan felületes, mint korábban-- az egyetlen különbség az, h most már érzem, h az anyám szeret, még ha nem is annyira, mint az öcsémet. próbálom magamban helyére pakolgatni ezeket a dolgokat, hátha egyszer sikerül.

Előzmény: cyanne (24711)
Ancient M Creative Commons License 2013.09.13 0 0 24712

Az éveken át szedett sok gyógyszer teljesen tönkrebaszta a májamat.

 

Inkább legyek bipoláris.

 

Vannak remek periódusai.

cyanne Creative Commons License 2013.09.12 0 0 24711

attól még nem vagy bipoláris; ez nem olyan, mint a ráolvasás:)))

azért írták rá azt a kódot, h a legnagyobb támogatást kaphasd.

 

a szüleimmel pont nem változott semmi, én meg beláttam, h alkalmatlan vagyok felületes kapcsolatok fenntartására, ill. h még mindig nagyon mélyen meg tudnak sebezni hétköznapi hülye összezördülések.

nem gondolom, h számít már, h kinek van igaza, mindössze nekem így jobb, és ez pont elég. nekem.

h ki mit gondol a szegény szüleit öregségükben magára hagyó szemétládáról, az meg a mindenki magánügye.

(megjegyzem, családi hagyományainkhoz híven ők sem keresnek engem:)

Előzmény: greenwood (24710)
greenwood Creative Commons License 2013.09.12 0 0 24710

bipolárisnak lettem kódolva, hogy szedhessem az ypsilát. ez viszont csak annyit tud, hogy este, a beszedése után kb. egy órával alvásba ájulok-- és két óra múlva fel is ébredek. viszont tényleg nincsenek dührohamaim, az összes ablak-felület biztonságban van tőlem.:) ez is valami... negyedik fokozatú gyógyszer, magyarul hármat kellett kipróbálni előtte, hogy szedhessem. ez az orvosom érdeme, és hálás vagyok neki, mert nem igazán élveztem, amikor véresre vertem a kezem a falon vagy akárhol.

 

az jó, h normális vagy, ennek örülök. szülőkkkel mi lett a gond? (írd meg mailen, ha nem tartozik ide)

Előzmény: cyanne (24709)
cyanne Creative Commons License 2013.09.12 0 0 24709

épp most akartam megkérdezni, h most mit szedsz, de akkor már tudom:)

ezekről viszont sajnos nem tudok semmit:(

 

jelenleg úgymond normális vagyok, azaz nem pörgök, de be se vagyok borulva.

a szüleimmel ismét nem beszélek.

röviden ennyi.

 

hát veled?

Előzmény: greenwood (24708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!