Keresés

Részletes keresés

Marci Creative Commons License 1998.08.11 0 0 101
Kicsit leizzadtam, mikor megláttam hogy indult ma a kerskedés... (Biztos nem vagyok egyedül) :-)
Kérdésem: Ki mennyiért szeretné eladni decemberben a MOLt?
Micimackó Creative Commons License 1998.08.11 0 0 100
Raki !

A gyorsjelentésekben szinte kizárólag arab számok vannak...

Törölt nick Creative Commons License 1998.08.11 0 0 99
bambi:

mik az otleteid?

mas:

tudja valaki, hogy a graboplast mikor hozza ki a gyorsjelentését vagy ha már kihozta, milyen számok vannak benne?

raki
raki21@westel900.net

Bambi Creative Commons License 1998.08.11 0 0 98
Hello raki!

...az attól függ milyen szinten akarsz dolgozni? Ha brókerként, akkor el kell végezned pár tanfolyamot és le kell tenned pár vizsgát,
ha nem akarsz vizsgazni, hanem alulról akasz kezdeni, akkor van még pár 5letem - ez sokszor jobb !
üdv
bambi

Bambi Creative Commons License 1998.08.11 0 0 97
Hello raki!

...az attól függ milyen szinten akarsz dolgozni? Ha brókerként, akkor el kell végezned pár tanfolyamot és le kell tenned pár vizsgát,
ha nem akarsz vizsgazni, hanem alulról akasz kezdeni, akkor van még pár 5letem - ez sokszor jobb !
üdv
bambi

Törölt nick Creative Commons License 1998.08.07 0 0 96
ha valaki tudja, hogyan lehet bejutni egy brókercéghez dolgozni, eresszen meg nekem egy mailt :-)

raki

Törölt nick Creative Commons License 1998.08.07 0 0 95
phantom:

6322 nem is olyan rossz a csempegyárért.

mennyiért és mikor vetted ?

raki

Micimackó Creative Commons License 1998.08.07 0 0 94
Phantom, nem kétségbeesni, hanem venni kell ilyenkor...
phantom Creative Commons License 1998.08.07 0 0 93
Már csak 6200.
Gyertek a temetésemre...
phantom Creative Commons License 1998.08.07 0 0 92
Segítség!
Már csak 6300 a Zalakerámia.
Nem tudjátok hol lehetne egy kis csempét venni???
Hát nincs Isten?
And67 Creative Commons License 1998.08.06 0 0 91
Bizony, ego, az építőanyaggyártók felemelik majd az árakat. Csak mivel nem mindenki tudja majd visszaigényelni az ÁFA-t, ha az ÁFA mértékével drágítanak, visszaesik a forgalmuk. Már megint azok járnak rosszul, akik csak egy kis felújítást akarnak csinálni, mert arra aligha lehet majd eljátszani a visszaigénylést.
ego Creative Commons License 1998.08.06 0 0 90
Én meg pont ma hallottam, hogy a választás óta nagyon sok helyen leállt a (magánerős) építkezés, mert mindenki csak az ÁFA elengedés után akarja megvenni az építőanyagot.Az építőanyag gyártók viszont állítólag ugyancsak erre a rendeletre várnak és azonnal felemelik az építőanyag árakat.
And67 Creative Commons License 1998.08.06 0 0 89
Építési/felújítási kedv mindig is volt, csak a pénz hiányzik rendre. Az ÁFA-visszaigénylés ígérete alapján remélik, hogy fellendül az építőipar, de azért én óvatos lennék. Biztos csak építkezéshez (felújításhoz nem) és bizonyos értékhatárig lehet majd csak visszaigényelni, így a hatása is tompított lesz.
phantom Creative Commons License 1998.08.06 0 0 88
Tuti tippek...
Na, szóval a Procentnél azt mondta a múlt héten az egyik nagyokos, hogy a Zalakerámia a tuti tipp, 7500-600 között kell venni. Meg is vettem 7500-on, másnap leesett 7100-ra, tegnap 6490-en zárt. Hát ennyi a tuti tippről.
Na, viszont valami eredetit (C) is szeretnék mondani. Lehet, hogy ez már másnak is megfordult a fejében, vagy talán le is volt írva, de én még nem hallottam/láttam: ha az ember valamit nyereséggel (legalább 10% rövidtávon) elad, a pénzt egy kicsit érdemes pihentetni, mert szegény elfáradt a nagy emelkedésben. Ha én is így tettem volna, most nem buktam volna helyből 15%-ot. Más tészta viszont, hogy a MOL-lal is pont ugyanez volt a helyzet a választások előt: vettem 5820-on, lement 5000 körülre, eladtam 6600-ért.
Csókolom, hogyan legyen okos az ember?
NB. a Zalakerámia 96 decemberében volt ugyanennyi mint tegnap, ami, ha csak az inflációt számoljuk, kb. 30-35% reálértékcsökkenést jelent. Viszont azt lehet olvasni, hogy gyönyörű hazánkban nőni fog az építési/felújítási kedv, ami az építőipart tovább viszi felfele.
Mit tudtok erről?
Micimackó Creative Commons License 1998.07.31 0 0 87
Uraim !

Meddig megy a MATÁV augusztusban? Ha valaki tudja árulja el pontosan melyik napon (héten) adja ki a MATÁV a féléves jelentését ! Előre is köszi a tippeket.

provo cat Creative Commons License 1998.07.31 0 0 86
nagy fekete cica!

Nem brókertől kaptam, hanem egy iparági gurutól. Azóta az EGIS alá is írt valami nagy szerződést a Merck-kel. A pasi azt állítja, hogy a magyar cégek is be fognak kapcsolódni a nemzetközi K+F-be és ettől fog jobban menni nekik.

Törölt nick Creative Commons License 1998.07.30 0 0 85
GOLDHAND:

én viszont kíváncsi vagyok a véleményeidre. és tudnám értékelni, ha nem húznád el a csíkot :-))

raki

Goldhand Creative Commons License 1998.07.30 0 0 84
1/2isten !

Nagyon bunkó vagy!
Hogy miért ? Hát ezért :
"vállalhatod a véleményedet, hiszen senki sem kíváncsi rá"
Azt hiszem ezek után én sem vagyok kiváncsi a Te véleményedre, úgyhogy nem írok többet ebbe a topicba.

GH

Félisten Creative Commons License 1998.07.30 0 0 83
Sajnos nem árulhaton el hol dolgozom. Segítségül annyit azért mondok, hogy a jelenlegi munkahelyem neve benne van a topic nevében.

Kedves Goldhand! A piacon vagy? Ebben a játékban éppen az az érdekes, hogy vállalhatod a véleményedet, hiszen senki sem kíváncsi rá, míg a befektetőid kifejezetten a befektetési tanácsadásodért fizetnek, így tényleg nagy a felelősség.

Még mindig hossz párti vagyok, de bevallom, fogalmam sincs, hogy mi történik jelen pillanatban.

Hosszú távon viszont esküszöm a világgazdasági válságra. kb. 1,5-2 év nálam a hosszú táv.

Félisten

BlackLion Creative Commons License 1998.07.30 0 0 82
Hallottatok, hogy megalakult a TEBESZ?
Ti mit tudtok errol?Hol lehet belepni?Stb...
BlackLion Creative Commons License 1998.07.28 0 0 81
provokalo cica:Milyen brokertol kaptad a tippet?En a Richterben latok fantaziat, de csak technikai alapon.Most biztos, hogy nagyot lehet kaszalni, mert nemsokara kihozzak a feleves gyorsjelenteseket.Nalam bevalt modszer:ilyen idoszakban figyelni kell az egyes reszvenyek forgalmat.Enyhe emelkedes erosen novekvo forgalom jo jel. A bennfentes informacioval egyebkent neha nagyot lehet szivni.Tavasszal a Mezogep 5000-rol felugrott 5800-ra.Ekkor nyilvanossagra hoztak egy jo hirt(vmilyen beruhazas vagy ilyesmi, nem emlekszem).Az arfolyam pedig egy-ket nap alatt visszaesett 5200-ra.Tanulsagos.
Goldhand Creative Commons License 1998.07.28 0 0 80
Kedves 1/2 Isten !

Ne haragudj, hogy megzavartam köreidet, de végig olvastam a topicot többször is és valahogy úgy éreztem, hogy minden kijelentő módban van írva, mintha az amit állítanál úgy is fog történni. A "szerintem" szó csak arra vonatkozott, hogy ezeket az állításokat kicsit árnyaltabban fogalmazd meg.
Én már 6 éve dolgozom ezen a piacon, de még 1X sem mertem kijelenteni semmit ami a jövőre vonatkozik, már csak azért sem, mert így könnyen az ember fejéhez vághatják a "jóslatait".
DE annak ellenére, hogy én mindig hangsúlyozom azt, hogy ez csak az én véleményem, nagyon sok befektető többször is a fejemhez vágta, hogy miért adtam el a TVK-ját 4,500-4,700 forinton 1 hete, mikor most el tudtam volna adni 5,000 forinton. NA TESSÉK !
Én csak ettől akartalak megkímélni, de mindenkinek bocs, hogy beleszóltam.

GH

provo cat Creative Commons License 1998.07.28 0 0 79
T. T.asztaltársak!

Azt hallottam egy borkertől, hogy most érdemes Richter-t és Egis-t venni, mert hamarosan nagyon meg fog lódulni. Ti hogy látjátok?

Laci Creative Commons License 1998.07.28 0 0 78
Köszi kedves Félisten.

A tőkeszámlával nincs gond. Csak lehet, hogy én egy bankon keresztül meg tudnám úszni a kezelési költséget, csak akkor el esnék a tőkeszámla előnyeitől. És azt szeretném tudni, hogy melyik éri meg jobban.

De még egyébként is gondolkozom az egészen, mert nekem pont ilyesmi tippekre lenne szükségem (pl: az egyik haverom pár nappal előre megmondta egy pár hónapja, hogy most kell TVK-t venni, és lőn pár napon belül egy jó nagy emelkedés az árfolyamban, csak ő nem mindig tudja ezt, hanem csak ha neki is szólnak).
Azt pedig tudom, hogy a piavi kockázat mindig megvan, csak azt tekinthetjük általában 0-nak, és ha nagy gond van, akkor kell változtatni ezen a feltevésen, nem?

Laci

BlackLion Creative Commons License 1998.07.27 0 0 77
Felisten:konyorgom aruld el hol dolgozol!
Ugysem tudjuk, ki vagy.Naaaaaaaaaa!
Ami a longot illeti:szerintem(hmmm) is hossz lesz, de nem art ovatosnak lenni.A piac meg a legnagyobb viharfelhok lattan se rettent vissza igazan es vakon menetel elore(de szepen fogalmazok), eppen ezert a krach(ha lesz), akkor kovetkezik be, amikor a legkevesbe szamitunk ra.Halfgod?
Félisten Creative Commons License 1998.07.27 0 0 76
Kedves Lájszló!

Kockázatmentes befektetés nem létezik, akár mennyire meglepő, még a bankszámla sem kockázatmentes, mivel a deviza (akár forint) amiben a pénzed a bankszámlán nyugszik is rejt magában kockázatot, amint azt a távol-keleten láthattuk nem is keveset.

A tőkeszámla nem tudom mér nem jó neked? Nem igazán költséges és adózott jövedelmet eredményez adómentesen. Tudom ajánlani.

Némelyik brókercég ajánl portfólió-kezelést, akár hozamgaranciával is. A hozamokat pedig jóval a jegybanki alapkamat fölé lövik be. Sajnos céget nem javasolhatok, ugyanis a munkám miatt ez etikátlan lenne. Persze a portfólió szerződéshez kell pár millió forint , hogy megkötésre kerülhessen.

Még mindig longpárti vagyok, de kezdek szkeptikussá válni.

Félisten

Laci Creative Commons License 1998.07.27 0 0 75
Kedves Félisten,

Offtopic on

szerintem sem föltétlenül kell azt szajkózni, hogy szerintem, de ha valaki szerint ez a szerénység alapja, akkor szerintem ennyit meg lehet adni neki, de nem muszáLY, viszont szerintem, ha nem írtam volna ezt be, akkor szerintem sokkal kevesebbszer szerintem volna.
Én szerinek, te szerinsz, ő szerin, mi szerinünk, ti szerintek, ők szerintnek.
Ugyenez múltidőben:
Én szerintem, te szerintél, ő szerint, mi szerintünk, ti szerintetek, ányi szerintek.

Offtopic off

na, csak azt szeretném megkérdezni, hogy te milyen portfólióval dolgozol? Valamint, azt, hogy ha valaki meg tudja úszni a banki kezelési költséget, akkor megéri-e, hogy nincs saját tőkeszámlája, és ezzel elesik az azzal járó adókedvezménytől.

Szóval igazából én egy olyan megoldást keresek, amivel gyakorlatilag kockázat- (és ha lehet adó-) mentesen lehet úgy pénzt befektetni, hogy magasabb legyen a hozama, mint a jegybanki alapkamat, és ha van egy "tuti tipp", akkor arra is szabad a kezem.

Ja, és szerinted szoktál te te ilyen tuti-tippeket, amiket esetleg meg is osztanál másokkal?

Laci

ps: a felét nem is értem annak amit írtam, hogy mik ki nem jönnek belőlem...

Félisten Creative Commons License 1998.07.24 0 0 74
Szerintem kedves Goldhand!

Szerintem nem attól szerényebb valaki, hogy szerinted hányszor használja a szerintemet. Szerintem amit írok az szerintem is és más szerint is az én véleményem, szerintem nem kell odaírni, hogy ki szerint, mert egyesszám első személyben úgyis szerintem. Szerinted ez érthető, mert szerintem nemigen? A többiek szerint kell a szerintem? Szerintem nem kell a szerintem.

Offtopic lezárva!

Szerintem most egy hosszabb hossz jön, bár más szerint nem. De valószínűleg el fogják tolni az indexet megint 9000 fölé még a nyáron. Nincs semmi, ami a besszt megalapozná. Japánban reform készül, idő kell amig kiderül, hogy szart sem érnek a reformelképzelések, távol-kelet szintúgy bizakodni fog a japán fellendülésben, az oroszok egy darabig elvannak a hitellel, Európa kiegyensúlyozott, stb. Némileg ellentmond a helyzetnek a amerika, de (Greenspen ide vagy oda) ott sincs alapja a bessznek. Bár a technikai elemzők vagy egy 500 pontos pánikszerű zuhanást várnak vagy egy 250 pontos hirtelen emelkedést.

Szerintem érdemes most hosszabb időre beleülni pár long poziba. Ez most a jóslatom.

Félisten

Ennek né,

Goldhand Creative Commons License 1998.07.24 0 0 73
Kedves Raki !

Megnéztem az említett oldalt. Szvsz. nem is olyan rossz. Igaz az "elemzések" c. rovat, nem elemzéseket tartalmaznak, hanem piaci összefoglalót. Kezdőknek melegen tudom ajánlani.

GH

Törölt nick Creative Commons License 1998.07.23 0 0 72
remélem, visszajön ide az élet.
van egy érdekes cím: www.tozsdeforum.hu
egész érdekes dolgot vannak fent. sőt van egy ehhez hasonló fórum is, csak kicsit kevésbé vagdalkozós.

raki

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!