Keresés

Részletes keresés

sz_b Creative Commons License 2022.06.05 0 0 56

Sziasztok! Asszem hasonló lehet a problémám, mint doktorbélának. Autó nélkül a Waze, Googlr Maps, akármi érti a magyar utcaneveket, de Android Autóval csak angol beszédet hajlandó megérteni, így gyakorlatilag lehetetlen neki magyar utcanevet mondani. Én is arra jutottam, hogy a Google Assistant a ludas. Ha jól értem, Android Autónál minden hangfelismerés ezen megy keresztül első lépésben, és ez az alkalmazás még nem ért magyarul. Állítólag régen nem így volt, és ha visszaállnék kézzel korábbi Android Auto verzióra, az segítene. Ezzel kapcsolatban tud vki konkrét tippet? Köszönöm.

ZöPö Creative Commons License 2022.05.30 0 0 55

Egy részét meg tudom magyarázni. A Google accountod őrzi az összes appot, amit valaha megvásároltál és/vagy telepítettél. Ugyanúgy, mint a Play Könyvekben látod az összes megvásárolt/letöltött könyvet. Nálam is megjelennek pl. a legelső Sony tabletemen használt cuccok, amiket azóta se használtam más eszközön. Olyan appok is megjelennek a "nincs telepítve" kategóriában, amik a Play Áruházban már nem elérhetők, de neked egyszer fent voltak valamelyik eszközödön.

Zárójelben: én soha nem mentésből állítok vissza egy új eszközt, hanem egyesével rakom fel, ami tényleg éppen kell.

 

A csatlakozási mizériával kapcsolatban, ismétlésképp: három tényező van: a teló, a fejegység és a kábel. Mind a három befolyásolja a teljes rendszer működését. A céges autómban bármilyen kábel működik, a sajátom "igényes", ugyanakkor a céges bizonyos értesítéseket nem olvas fel végig és időnként lefagy(!), a sajátom tökéletes.

Előzmény: Orey (54)
Orey Creative Commons License 2022.05.27 0 0 54

Szia mindenkinek!

Mint sok más embernek is, nekem is sok problémám volt csatlakoztatni (vezetékkel) a telefonomat a fejegységhez. Jó pár telefonnal működött, sokkal hol kapcsolódott hol nem, és volt olyan készülék is, hogy egyáltalán nem. jelenlegi telefonom is sokáig ha nagy nehezen csatlakozott egyszer, utána akárhányszor próbáltam sosem látta a fejegység. Kábel csere, ürítés, újratelepítés stb, sem segített. Tegnap gondoltam egyet, visszaállítottam a telefonomat gyári beállításokra. Az újratelepítést egy teljesen új címmel végeztem, mintha még sosem lett volna fiókom, és MINDEGYIK nekem szükséges alkalmazást egyenként telepítettem az áruházból. Mindezt azért, mert észrevettem, hogy az előző (Samsung) telefonomról  átköltözve rákerült a mostani (Oneplus) telefonomra néhány gyári (?) Samsung alkalmazás is... (nem értem hogyan, miért)  És láss csodát, most tökéletesen működik! Gondolom a gyári Samsung alkalmazások és a gyári Oneplus hasonló alkalmazásai nem bírtak egymással. Mindezt csak azért írtam le, hogy ha valaki hasonló cipőben jár, nem tud kapcsolódni az autójához, pedig már mindent kipróbált... ez is egy lehetséges megoldás. 

ZöPö Creative Commons License 2022.05.02 0 0 53

Olyan volt nálam is, hogy ha Velencét mondtam, elvitt volna a lagúnák városába. :-) 

Előzmény: Doktorbela (52)
Doktorbela Creative Commons License 2022.04.27 0 0 52

Próba megvolt. Nem jó elindul a navi de az USA területén keresi a címet

Doktorbela Creative Commons License 2022.04.26 0 0 51

Ige de a beállításoknál ha rákeresek megtalálja és be is tudok lépni a beállításokba. Azonban a Google play -ba a telepített appoknál megtalálható és el is távolítható.

 

Előzmény: ZöPö (50)
ZöPö Creative Commons License 2022.04.26 0 0 50

A 10-es Android óta az AA is része a rendszernek, nincs is indítóikonja.

Előzmény: Doktorbela (49)
Doktorbela Creative Commons License 2022.04.26 0 0 49

Ez lehet jó ötlet munka után kipróbálom, mert valóban az gond hogy mondok egy címet de nem tudja kezelni hogy azt a naviba keresse mert azt mondja nincs ilyen oldal valszeg weboldalon keresgélne.

Köszi.

visszajelzek hogy jó lett vagy sem.

Ha nem AA eltávolít majd telepít .

Sajnos a google Assistant a rendszer része nem uninstallálható

Előzmény: ZöPö (48)
ZöPö Creative Commons License 2022.04.26 0 0 48

Ja, még egy tipp, próbáld így: "navigate to Lófütty utca" (nevigét tu..). Én, ha ezt kiabálom az autóban, érteni szokta. :-)))

ZöPö Creative Commons License 2022.04.26 0 0 47

Persze, azért írtam. :-)

 

Tehát: cache ürítés megvolt?

Előzmény: Doktorbela (46)
Doktorbela Creative Commons License 2022.04.26 0 0 46

Szia !

 

Azzal kezdtem .

A probléma az hogy a fejegység a hangutasításra nem jól reagál, aza ha kimondom a címet nem keresi a navi .

A navi csak úgy működik ha bepötyögöm a címet.

Előzmény: ZöPö (45)
ZöPö Creative Commons License 2022.04.26 0 0 45

Nem igazán értem a problémát, bocs, nyilván zaklatott vagy. A gyorsítótárak törlését próbáltad már?

Előzmény: Doktorbela (44)
Doktorbela Creative Commons License 2022.04.26 0 0 44

Sziasztok !

 

Segítsetek mert már lassan megőrülök hogy nem találom a problémát.

Androud 11 és Hyundai i30 fejegység android autó probléma. Elenite minden jó volt minden működött ahogy kell a navin a mikrofont megnyomva , vagy a kormányon a hang gomb megnyomása után egyből értette a kimondott címet és már indult is a navigáció. Egyszer véletlen rákattintottam a google segédre azóta a hangbemondás nem működik. Már mindent próbáltam a google segeéd kikapcsolása android autó google segéd támogatás kikapcs de semmi. A segéd indulásakor figyelmeztetett hogy magyar nyelv nem támogatott kivánom aktiválni rámentem hogy nem de ennek ellenére az alapértelmezett angolt be is állította amit nem lehet eltávolítani. Tud valami megoldást rá ??????????

Nagyon köszönöm ha kapok segítséget .

 

ZöPö Creative Commons License 2022.03.18 0 0 43
vjano Creative Commons License 2022.03.11 0 0 42

De akinek nagyon hiányzik, telepítheti az Android Auto for phone screens -t...:-)

Előzmény: ZöPö (41)
ZöPö Creative Commons License 2022.03.11 0 0 41

Jaja, Android10 óta "benne van" az AA a rendszerben, ikonja nincs, de a "Beállítások"-ban az "Alkalmazások és értesítések" ... "Alkalmazásinformáció" alatt meg kellene találd.

Előzmény: satibike (39)
DM43 Creative Commons License 2022.03.09 0 1 40

Elvben Android 10 óta a rendszer része az AA, nem kell semmit telepíteni.

Előzmény: satibike (39)
satibike Creative Commons License 2022.03.08 0 0 39

Új Samsung tab A7 Lite Android 11 nem telepíti az Aundroid Auto apk file-t, letölti, de a telepítés nem kész és a saját fájlok között az APK-ra azt, írja, hogy ismeretlen. Már vagy 10x telepítettem telóra AA-t, az utolsót két hete egy Android 9-es telefonra. Egyedi hiba ?? vagy 11-esre le van tiltva az.apk kiterjesztés? Megpróbáltam másik (Android 9-es telóról átmásolni, minden appot átmásolt, kivéve ezt. 

Tud vki tanácsot adni? Köszönöm, Tibor

ZöPö Creative Commons License 2022.02.23 0 0 38

Navigáció leállítása:

 

A "Stop" után nincs útvonal, csak a figyelmeztetések szólnak.

 

Az autó képernyőjén csak a "Keresés" működik (a saját autómban csak behúzott kéziféknél, a cégesben menet közben is). A térképen csak POI-n tudsz koppintani, vagy a kedvencek és az előzmények közül tudsz választani.

 

Az AA lényegében mindig fut, nem tudod leállítani. Kihúzott kábelnél a "háttérbe vonul", de a telefonon továbbra is él.

Előzmény: Zeller01 (34)
ZöPö Creative Commons License 2022.02.23 0 0 37

Én is így gondolom, de csekkolni akartam. Így viszont már nem kell. :-)) 

Délután fotózok hazafelé. 

Előzmény: vjano (36)
vjano Creative Commons License 2022.02.23 0 1 36

- Alapvetően ha ki van vetítve a waze, akkor a "rányomok a térképre" módon csak akkor lehet indítani navigációt, ha épp egy POI-ra böksz, egyébként be kell írni. (ld. "biztonság"...)

 

- Ha leállítod a navigációt, nem lesz "nyafogás"... (vagyis rányomsz a "STOP"-ra, amit remélhetőleg majd a fórumtárs lefényképez...én most nem tudok kocsiba ülni)

 

- Ha kihúzod, (nem kirántod....:-))  leáll az AA, mást nem ismerek.

 

Előzmény: Zeller01 (34)
ZöPö Creative Commons License 2022.02.23 0 0 35

A bal oldali menüben (a három vonalra kattintva jön fel) van a STOP gomb, az befejezi a navigálást de nem lép ki a Waze-ből. Ha visszaülök az autóba, lefényképezem neked.

Előzmény: Zeller01 (34)
Zeller01 Creative Commons License 2022.02.22 0 0 34

Sziasztok!

 

Hátha itt tudtok segíteni!

Komolyan mondom nem találok a neten egy leírást, ahol a kérdéseimre választ találok.

Nekem ez az AA több kérdést vet fel, mint amennyire hasznos.

 

- Waze nél meggondoltam magam és ne folytassa a navigálást, Hogy kell leállítani?

telefonnál bezárom az app-ot kész.

- Waze nél rányomok a térképen, ide szeretnék menni. Nem történik semmi. Nincs ilyen lehetőség?

 Be kell írnom kézzel! És ahhoz meg meg kell állni! Ott van előttem térképen hova szeretnék menni és nem tudom kijelölni.

- A már 1x elindított alkalmazások mind futnak. Minek? Hogy kell ezeket leállítani? Pl nem akarok navigálni de elindul és "nyafog" meg "pittyeg".

- Hogyan kell leállítani az AA-t? Ha kábelesen van a telefon, fogom és kirántom az USB-ből és viszlát? Vagy át kell kapcsolni FM-re? 

 

Köszönöm szépen, ha valaki veszi a fáradtságot és tud válaszolni :)

ZöPö Creative Commons License 2022.02.15 0 0 33
ZöPö Creative Commons License 2022.02.12 0 0 32

Ez OFF, mert nem az AA a felelős, de jól példázza a fejegységek problémáit:

 

https://totalcar.hu/magazin/techno/2022/02/10/egy-radioallomas-tette-tonkre-a-mazdak-fedelzeti-rendszereit/

ZöPö Creative Commons License 2022.02.05 0 1 31

Amint megjelenik az online áruházakban, perceken belül el is kapkodják.

 

https://9to5google.com/2022/02/04/where-to-buy-motorola-ma1-wireless-android-auto/

ZöPö Creative Commons License 2022.01.28 0 0 30
vjano Creative Commons License 2022.01.27 0 0 29

Hát igen, ha mondjuk a PDA, PNA időkre gondolunk vissza...

Előzmény: ZöPö (28)
ZöPö Creative Commons License 2022.01.27 0 0 28

Érzésem szerint a világ a "mindent a fejegység végez, kivéve a teló kihangosítást" irányába halad, az meg működik BT-szal tökéletesen már ma is, szóval nem lennék meglepve, ha pár év múlva röhögnénk ezen az egész problémakörön.

ZöPö Creative Commons License 2022.01.27 0 0 27

Ja, még ráérek agyalni.

 

Olyanokat hoztak fel ellene, akik tesztelték, hogy OK, de akkor ugye a telefon nem töltődik, viszont b*szott gyorsan merül, vagyis csak rövid utakhoz ajánlják. Ha viszont töltőre kell dugni a telót, akkor az egész értelmét veszti.  Asszem, hagyom is a francba az egészet. :-) Jó kábellal már majdnem problémamentesen működök.

Előzmény: vjano (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!