Ma a világon mind politikai, mind gazdasági, mind katonai téren tényező: Kína.
Magyarország is érintett: ingatlanpiacon a kínai vásárlók ( még ha most szünet is van e téren ), Belgrád -Bp vasútvonal, Fundan....úgy tűnik,. az USA is kénytelen átengedni a világ vezető hatalmának szerepét Kínának.
Vajon lesz háború emiatt? Hogyan érint ez minket itt Európában és Mo -on?
Kína eddig következetesen tagadta, hogy katonailag segítené Oroszországot. Amikor Zelenszkij április elején elfogott kínai katonákról posztolt, a kínai külügyminisztérium azt közölte, hogy nem tud az oroszok oldalán harcoló katonákról.
Újabb korrupciós botrány rázta meg az Európai Parlamentet, alig néhány évvel a Katar-gate ügy után. A pénz nyomai ezúttal Kínába vezetnek: a hírek szerint európai parlamenti képviselők kenőpénzt fogadtak el a Huaweitől.
"Pályaudvari tragédia Újvidéken, kártyavárként összeomlott felhőkarcoló Bangkokban – ugyanaz a kínai kivitelező
Tavaly novemberben leomlott a felújítás alatt álló újvidéki vasútállomás előtetője, a minap pedig Thaiföld fővárosában összedőlt egy befejezés előtt álló felhőkarcoló. A két súlyos balesetnek több tucat halálos áldozata van. A tragikus eseményeket nemcsak a borzalmas kimenetel, hanem ugyanaz a kínai cég is összeköti."
Szerintem a népsűrűség csökkenése kifejezetten elpnyös, túl soka vagyunk. Ez az elsődeleges oka a környezetszennyezésnek, az erőforrások kimerítésének, a rengeteg háborús konfliktusnak. Nem lehet a végtelenségig exponenciálisan szaporodni.
Ezt extrapolálni a teljes kihalásig ostobaság.
Természetesen rövid távon komoly hátránya is van, az elöregedő társadalom. Ez azonban egyensúlyba kerül, és minden a túlzott népsűrűségből adódó probléma csökken.
Európában pont ugyanez játszódna le, ha egy eszeveszett ideológia miatt nem engednének be végtelen mennyiségű migránst, és pusztítanák le a társadalmaikat.
Afrika egyelőre kontroll nélkül szaporodik, meg lehet nézni, mire ment vele.
India szintén, de ott egelőre a gyorsan fejlődő technika még eelviselhetővé teszi a helyzetet. Így is elképesztően zsúfolt, koszos és szegény az az ország.
Úgy néz ki, Kína megoldást talált a bénulás gyógyítására
Olyan agy-gerinc interfész (BSI) technológiát fejlesztettek ki kínai kutatók, amely lehetővé teszi a lebénult betegek számára, hogy visszanyerjék mozgásképességüket. A sanghaji Fudan Egyetem tudósainak megoldása ráadásul minden korábbinál hatékonyabbnak tűnik – a páciensek bizonyos esetekben már a beavatkozást követő 24 órában mozgásjeleket mutathatnak.
A mai tengeralattjárók többségére felszerelhető, akár négyezer méteres vízmélység, és az ezzel járó 400 atmoszféra nyomás mellett is üzembiztos, ezért rendkívül veszélyes lehet a világ víz alatti kommunikációs kábeleire az a kínai fejlesztésű eszköz, amellyel a többszörösen védett kábeleket is el lehet vágni, számol be róla az Interesting Engineering cikke.
Lenne erre egy egyszerű módszer. Indítsanak Deepseek klónokat USA és EU szervereken. A kínai változat túlterhelt, alig lehet használni. A felhasználókat piszkosul nem érdekli, hol fut, csak legyen ugyanolyan jó és mindig elérhető. Embedded programozás támogatásban jobb tapasztalatom van a Deepseek-kel, mint a ChatGPT-vel vagy a Github Copilottal.
Megszerezte a hatósági engedélyeket a Hungary Airlines – írja az AirPortal. Mint írták, a légitársaság először december 23-án tartott tesztrepülést az állami tulajdonú Airbus A330F áruszállítóval, majd január 4-én és 5-én több gyakorlórepülést hajtott végre Budapest és Kecskemét között, onnan pedig Sanghajba ment a gép, az AirPortal információi szerint karbantartásra.