Keresés

Részletes keresés

ShaReRe Creative Commons License 2023.08.21 0 0 534

Tényleg elég gáz; alig kapott emberi testet, máris haleledel lesz belőle.

Előzmény: lazar (529)
Garashan Creative Commons License 2023.08.20 0 0 533

Ezt csak azért kétlem, mert az 1. részben másik színész játszotta az Öszvért.

Előzmény: ShaReRe (532)
ShaReRe Creative Commons License 2023.08.20 0 0 532

Hari lesz az Öszvér :)

Előzmény: seci (531)
seci Creative Commons License 2023.08.20 0 0 531

Hari reinkarnálódni fog a kissrácban és leszámol a szektavezérrel.

-seci

 

Előzmény: lazar (529)
ShaReRe Creative Commons License 2023.08.20 0 0 530

Ebben a részben elég sok minden történés volt. Sztem érdekes. El kell engedni a szoros történeti szálat a könyvvel és kész.

Előzmény: lazar (529)
lazar Creative Commons License 2023.08.19 0 0 529

Kíváncsi leszek, hogy Hari túléli-e a sólepárlós kikötözést (gyűlölöm a cliffhangereket...). 

Illetve illene megoldani a maradék 4 részben ezt a Seldon-válságot is. Egy évad-egy válság... ;-) 

Előzmény: seci (528)
seci Creative Commons License 2023.08.19 0 0 528

Hari visszaemlekezese a kezdetekre jó volt.Meg a Spacer-ek - no de azt majd talan jovo penteken megtudjuk (?) hogy mi is lesz ott!

A mentalistákkal valahogy nem vagyok kibékulve.

 

Majd minden sfobb zereplo nö és legalabb a fele gonosz :D

DEI rulez!

 

Még van négy hátra, hátha kialakul valami.

 

-seci

Előzmény: Garashan (526)
lazar Creative Commons License 2023.08.16 0 1 527

Bár a merénylet után, amikor Dusk lecseszi Day-t, hogy nem kellett volna ágyba vinni Demerzelt, akkor mondja, hogy ő (mármint Demerzel) volt a kezdeményező fél.

Előzmény: Garashan (526)
Garashan Creative Commons License 2023.08.16 0 0 526

Hát ha tartják magukat ahhoz, hogy a robotoknak nincs érzelme, akkor nem kellene, hogy Demerzel bármit is érezzen Nap iránt. De a Te teóriád is tetszik.

Kíváncsian várom én is a pénteket.

Előzmény: lazar (525)
lazar Creative Commons License 2023.08.16 0 0 525

Az is elképzelhető, hogy Demerzel a Napot nyírja ki (kérdés, hogy fordítva van-e köztük érzelmi kötődés, nem hinném), a hercegnőt pedig Dawn-nal hozza össze, Dusk-nak pedig ott van a régi csaja még Nap korából... ;-) 

Amúgy más is lehet az oka annak, hogy az I. Cleonnak több emléke maradt fenn, lehet, hogy eleinte csak simán őt klónozták újra ugyanazon a néven és ez a hármas vetésforgó későbbi fejlesztés.  

Na mindegy, péntektől ebben is remélhetőleg okosabbak leszünk.

Előzmény: Garashan (524)
Garashan Creative Commons License 2023.08.15 0 0 524

A Demerzel szál érdekesen alakul. Ugyebár kiderült, hogy robot a hercegnőék előtt is. Valószínűleg az öreg és a fiatal császár is össze fogja rakni, hogy Demerzel manipulálja az emlékeket.

Bár én azt hittem, hogy a gárdistát lebuktatja az emlékör, de egyelőre megúszta.

Szerintem a következő események fognak lejátszódni: felfedi Alkony és Pirkadat Demerzel titkát Nap előtt. De Nap szerelmes Demerzelbe, így lehet, hogy a két testvére ellen fog fordulni. Közben ki fog derülni a hercegnő hátsó szándéka is. Szerintem Alkony és Pirkadat meghal a hercegnővel együtt. Viszont ha Demerzel titka kitudódik nagy nyilvánosság előtt, akkor el kell menekülnie Trantorról. Abba viszont teljesen bele fog őrülni Nap és el is süllyed a dinasztia a történelem bugyraiban. Vele együtt Trantor is el fog bukni. Szerintem a filmbeli Nap (17. Cleon) és a könyvbeli II. Cleon között van némi párhuzam.

Előzmény: ShaReRe (521)
Biga Cubensis Creative Commons License 2023.08.15 0 0 523

Bel Riose-ról két érdekesség:

1. Ben Daniels, aki játszza, a valóságban tényleg meleg

https://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Daniels

2. ő volt egyébként a Rogue One-ban a Kék Vezér, aki hősi halált halt.

Előzmény: Biga Cubensis (519)
Biga Cubensis Creative Commons License 2023.08.15 0 0 522

Azt én már rég feladtam. De legalább elhangzott egy mondat a Második Alapítványról :)

Az űrhajók, az épületek brutál jól néznek ki. Kár, hogy pár snitten kívül nem nagyon láthatóak, a könyvekben még ha jól emlékszem űrcsaták is voltak.

Előzmény: seci (520)
ShaReRe Creative Commons License 2023.08.15 0 0 521

Az viszont, hogy az összes klón memóriája egyharmada az eredetinek, nyilván azt veti fel, hogy igazából Demerzel az egyeduralkodó, a császárok tényleg csak a színjáték része. Kár értük.

Előzmény: seci (520)
seci Creative Commons License 2023.08.15 0 0 520

Ott tartunk megint, hogy a szereplok nevein kivul nem igazan lehet mast felfedezni a regenyekbol.

 

A latvany pepec, a 3-csaszar meg mindig a legjobb szál, ez a sok Harri Seldon szamomra kovethetetlen. A "csajok" is jok, legalabb van valami tortenet/cselszoves is.

 

-seci

Biga Cubensis Creative Commons License 2023.07.31 0 0 519

a meleg vonal meglepő volt, és ki is hozott az addigra kicsit felépült cselekmények hangulatából. nem önmagában a gay feleség miatt, hanem mert tisztán emlékeztem, hogy Bel Riose kapcsán nem olvastam a családi viszonyairól. egyébként szerintem a sorozat ötletelő meetingjein felvetődhetett - egyébként némileg jogosan - hogy Asimov hosszú történetében vajmi kevés személyes-intim szál van, ezért nosza találjatok ki hozzá ilyeneket. ennek Bel Riose is áldozatul esett, plusz legyen benne érzékenyítés és rögtön meleg. hát, ez itt valahogy kizökkentő volt, lehet, hogy egy hetero kapcsolat sem illett volna ide. de ha már belerakták, akkor viszont csináljanak neki valamilyen drámai mellékszálat, látva hogy ő is egy tiszt. egyébként ugye Asimov az Alapítvány és Földben már többet ír a kapcsolatokról pl, Pelorat+Bliss, illetve Trevize kalandjai valamelyik bolygó főnökasszonyával...

 

ami viszont szép és epikus, az a látvány, az űrhajók, az épületek, csak valahogy jobban működnének egy nem Asimov történetben, minden csillogó és modern. viszont szerintem a könyveiben sokszor van hangsúlyozva az Alapítvány technikai felsőbbrendűsége, ez valahogy kevésbé érezhető, a Birodalom és többi nép hajóinak (Bel Riose-nak régi csatahajói is vannak a flottájában a könyvben) régiebbnek, anakronisztikusabbnak kellene lenniük, ez nekem nem nagyon jött át, vagy már áttekertem. a személycserés "varázslat" viszont jópofa volt.  ez a Birodalom, amit a sori bemutat, inkább hasonlít a Star Wars Birodalmához, mint Asimovéhoz.

 

ami nekem nagyon hiányzik: az Alapítvány kezdete története összefonódik az Enciklopédiával, ehhez képest alig van róla szó. nekem nagyon bejött volna, ha a modern részecskeszimulációs effektes intró helyett egy-egy Encyclopedia Galactica idézettel kezdődne egy epizód, ahogy egy fejezet a könyvekben.

 

sajnos a Radiáns (amit elég idegesítően Fény-ként feliratoznak) sem hozza vissza azt a feelinget, hogy itt valamilyen óriási matematikai konstrukcióban olvasunk/nagyítunk bele, inkább valami kommersz filmes kaotikus SFX hatást kelt, holott aki értett a pszichohistóriához, annak teljesen világos volt. vagy úgy voltak vele, hogy a néző viszont tök hülye a matekhoz, így jó lesz nekik egy örvénylő részecskehalmaz.

 

egyelőre ott tart nálam a sori, hogy valószínűleg végignézem, kíváncsi vagyok a fő eseményekre, de sajnos nem kiemelkedő, és inkább a könyvekeket olvasnám újra érzésem van, amikor nézem.

 

Előzmény: Garashan (518)
Garashan Creative Commons License 2023.07.31 0 0 518

Szerintem lesz konfliktus Demerzel és Nap között. Csak az a kérdés, hogy Napnak gurul-e el a gyógyszere vagy Demerzel cselekszik a terv részeként.

Nem mostanság olvastam a könyveket, de úgy rémlik, hogy Daneel eddigre már rég nyugdíjazta magát, hisz Hari is volt első miniszter Demerzel után.

 

Egyelőre Kalle karakterével se tudtam mit kezdeni. Ha tippelnem kellene, akkor ő is egy humanoid.

 

Illetve ott van még Yanna is. Nem tudom, hogy mit akarnak belőle kihozni, hogy lecserélték Dorst.

 

Az admirális történetéből kihagyhatták volna a meleg vonalat, senkinek se fájt volna, ha felesége van :-) De szerintem ezt leszámítva jó történet kerekedhet belőle. Kaptunk egy vaskalapos, a császárhoz végtelenül hű(nek tűnő) karaktert, aki szerintem szomjazik is a vérre. De ha ki akarják bontani ezt a szálat is, akkor az Öszvérig szerintem nem jutunk el ebben az évadban. Mert addig még van hátra 150 év.

kannibál Kovács Creative Commons License 2023.07.31 0 0 517

A néger nőket már megszoktam és az ő cselekményszáluk egészen érdekes.

 

A homokos admirális viszont iszonyatos. Erre mi szükség volt?

Előzmény: Jani-wan. (515)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2023.07.30 0 0 516

Ki, mire tippel: kinyírja Demerzel Day testvért, vagy nem?

Jani-wan. Creative Commons License 2023.07.30 0 1 515

Hát ez egyre szarabb.
Nem elég hogy teljesen más mint a könyv, de legalább szar.
Oké van benne jó, de az kevés.
És nincs benne egy szerethető karakter. Viszont van több borzalmas.
Kezdve a beleerőltetett a néger női Salvor Hardinnal, aki valamiért még a második krízisnél is ott van.

Ráadásul iszonyat szar karakter, aki úgy viselkedik mint egy állandóan dühös néger picsa a gettóból. Még akkor is vicsorít mikor egy egyszerű, minden megerőltetést nélkülöző hajóval felszállást csinál.

 


Le kellene vágni a kezét annak aki ezt a karakter írta.

És erre még jön a hab a tortán, a buzi tábornok aki valakinek a felesége. Mert ez valahogy valahol életszerű. És azt kell nézni hogy a buzi tábornok haját a buzi férje vágja aki a beosztott tisztje. És valamiért a katonaság előtt nyilván fodrásznak tanult.

A történet meg egy nagy nulla. Nem jutunk egyről a kettőre csak mikroszkopikus adagokban.

És ezeknek az íróknak van pofájuk sztrájkolni. Mire fel? Ja hogy a Chat GPT biztosan jobbat ír ennél?
Ezek a hulladékok menjenek el inkább a Costco-ba polcot pakolni. Mindenki jobban járna.

Biga Cubensis Creative Commons License 2023.07.25 0 0 514

Hát az Öszvér nyomokban tartalmaz csak asimovi öszvérséget. 

Utóbbi az érzelmeket tudta finoman manipulálni, itt meg elme olvasásról hadováltak.

 

Előzmény: ShaReRe (513)
ShaReRe Creative Commons License 2023.07.25 0 0 513

Igen, az hogy az Öszvér fegyverrel harcol Gaal ellen és ott van Salvor Hardin is, nagyon nagy csavar a sztoriban. A könyvben kb. 400 év választja el őket? Illetve, hogy Gaal-nak jövőjósló látomásai vannak, hát hm, sztem nem illik a sztoriba egyáltalán.

A Vault megoldás viszont tetszik a Terminuson, illetve a kibontott császári történetvonal is szimpi.

Előzmény: Garashan (512)
Garashan Creative Commons License 2023.07.21 0 0 512

Végignézve a 2. részt is, továbbra is van némi katyvasz az egészben :) Bár egy-két dolog kezd kirajzolódni legalább. Visszanézve az előzetest azért a nagyja jelenet az első két részből volt.

Kíváncsian várom, hogy mit hoznak ki az öszvérből, illetve a történetből. 

Előzmény: Biga Cubensis (510)
Bateman Creative Commons License 2023.07.15 0 0 511

eddig is az volt:)

Előzmény: Biga Cubensis (510)
Biga Cubensis Creative Commons License 2023.07.14 0 0 510

Nekem egyelőre elég nagy katyvasznak tűnik, de legalább látványos.

Előzmény: Garashan (509)
Garashan Creative Commons License 2023.07.14 0 0 509

Maradjunk annyiban, hogy érdekes volt az első rész. Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak belőle kihozni.

Biga Cubensis Creative Commons License 2023.07.08 0 0 508

Foundation — Season 2 Official Trailer 2 

https://www.youtube.com/watch?v=kBHT1oebvDk

smile64 Creative Commons License 2023.06.19 0 0 507

Csak nehogy aztán kiderüljön, hogy a trailerbe az egész 2. évad összes történése belekerült. :)

Előzmény: divaoni01 (506)
divaoni01 Creative Commons License 2023.06.16 0 0 506

Azért már csak ebben a trailer-ben is mintha több történne, mint az egész első évadban. 

Előzmény: Biga Cubensis (504)
Bateman Creative Commons License 2023.06.16 0 0 505

csimbumm cirkusz:) ahogy látom, ebben nem lesz még Öszvér.

Előzmény: Biga Cubensis (504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!